سایت علی بابا چگونه کار می کند؟ - سرگذشت جک ما و تأسیس شرکت علی بابا مطالعه مقاله

مشاوره رایگان برای شرکت در دوره های آموزشی

افراد با اراده این خصوصیات را دارند

توضیحات کوتاه :
شاید برای شما هم پیش آمده کار جدیدی را با ذوق و شوق شروع کرده‌اید اما بعد از مدت کوتاهی، انگیزه اولیه‌تان را از دست داده‌اید. افراد با اراده چه ویژگی‌هایی دارند و چگونه می‌توان این مهارت را به دست آورد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 407
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
افراد با اراده این خصوصیات را دارند

13ویژگی که افراد مصمم را از دیگران متمایز می‌کند

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که کار جدیدی را با ذوق و شوق شروع کرده‌اید، اما بعد از مدت کوتاهی، انگیزه اولیه‌تان را از دست می‌دهید و دائماً دنبال بهانه‌ای برای انجام ندادن آن کار هستید. مثلاً قصد شروع کسب و کار جدیدی را دارید. به همین دلیل، شروع به کسب آموزش‌های مربوطه می‌کنید، اما کمی بعد، آن را رها می‌کنید. این موضوع را تا حدودی می‌توان به ترس ارتباط داد. ما انسان‌ها، صرف نظر از نژاد، حرفه یا وضعیت اجتماعی، ترس‌های یکسانی را تجربه می‌کنیم. عدم اطمینان، طرد و قضاوت شدن از سوی دیگران از جمله این ترس‌ها در زندگی هستند که همه بدون استثنا با آنها مواجه می‌شویم. از این نظر، ما انسان‌ها بسیار به یکدیگر شبیه هستیم. با این حال، اگر زندگی‌نامه افراد سخت کوش را مطالعه کرده باشید، متوجه می‌شوید که علت موفقیت آنها به نحوه تصمیم‌گیری آنها در مواجهه با این ترس‌ها مربوط است. در این مقاله، قصد داریم شما را با شیوه‌های فکری متفاوت افراد با اراده آشنا کنیم.

 

چگونه درآمد میلیاردی کسب کنیم؟

 

1. افراد مصمم در هر کاری پیشقدم هستند

بیشتر ما چه برای شروع یک مکالمه ساده تا ارائه یک ایده خلاقانه در محیط کار، اغلب ترجیح می‌دهیم شخص دیگری پیشقدم باشد. دلیل این که منتظر چراغ سبز از طرف مقابل می‌شویم بسیار ساده است: ترس از طرد شدن. افراد مصمم، می‌دانند که احتمالاً خواسته آنها از جانب طرف مقابل طرد شود، اما باز هم آن را مطرح می‌کنند.

2. انسان‌های با اراده از تجربه کردن نمی‌ترسند

اکثر ما، ترجیح می‌دهیم به جای امتحان کردن روش‌های جدید، همان مسیری را طی کنیم که دیگران بارها از آن عبور کرده و موفق شده‌اند. به عبارت دیگر از ترس بروز خسارات جبران‌ناپذیری که روش‌های جدید ممکن است به بار بیاورد، ترجیج می‌دهیم آنها را امتحان نکنیم. این موضوع در امور شغلی و تحصیلی بیشتر به چشم می‌خورد. مثلاً ممکن است شما از کار خود رضایت نداشته باشید. در این صورت استعفا دادن از شغل قبلی و فکر کردن به راه‌های جدید کسب درآمد، شاید جذاب به نظر برسد، اما شاید همزمان این ترس در شما وجود داشته باشد که پس اندازتان تمام شود و دیگر نتوانید به شغل قبلی خود باز گردید. به همین خاطر هیچ‌گاه دست به چنین کاری نمی‌زنید. افراد مصمم می‌دانند چطور راه‌های جدید را آزمایش کنند، مثلاً از یک استراتژی جدید در زمینه فروش استفاده کنند. این افراد می‌دانند شاید شیوه متفاوتی که می‌خواهند به کار بگیرند در زمان تعیین شده نتیجه مورد نظر آنها را به همراه نداشته باشد، اما قطعاً تجربه‌ای برای آنها خلق خواهد کرد که با هیچ روش دیگری نمی‌توانند به آن دست یابند. آن‌ها همچنین خود را آماده کرده‌اند تا اگر آزمایش‌هایشان به خطا رفت، به عقب بازگردند و آن را اصلاح کنند. تجربه و آزمایش، قبل از همه نیاز به پذیرش این واقعیت دارد که مسیر دست‌یابی به اهداف در زندگی یک راه ساده و مستقیم نیست بلکه در طول آن با پیچ و خم‌های زیادی مواجه خواهید شد.

 

افراد با اراده این خصوصیات را دارند

 

3. افراد مصمم از شکست نمی‌ترسند

بیشتر ما تحت تأثیر تربیت و آموزش‌های دوران تحصیل، تصور می‌کنیم که شکست اساساً بد است. در آن زمان، به خاطر کارهای اشتباهی که در مدرسه انجام می‌دادیم، با تنبیه مواجه می‌شدیم. به همین علت در دوران بزرگسالی، سعی داریم اشتباه‌های خود را پنهان کنیم. بیشتر ما تصور می‌کنیم که در صورت شکست، دیگران درباره ویژگی‌های شخصیتی ما قضاوت خواهند کرد. در نتیجه بعد از اولین شکست، تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا دیگر با چنین موقعیتی مواجه نشویم. افراد مصمم نیز همانند دیگران از درد و رنج ناشی از شکست در امان نیستند. با این حال، می‌دانند که شکست درس‌های گران بهایی برای آنها به همراه خواهد داشت که نباید به راحتی از دست بدهند. به همین خاطر به جای ترس از عدم موفقیت و فرار از شکست‌های خود، سعی در پی بردن به علت آنها داشته و تلاش می‌کنند این بار هوشمندانه‌تر و با قدرت بیشتری به راه خود ادامه دهند. وقتی تلاش می‌کنید شکست‌های خود را به نقطه‌ای دور در ذهن خود بفرستید و به عبارت دیگر آنها را نادیده بگیرید، در واقع بدون این که به علت آنها پی برده باشید به راه خود ادامه می‌دهید و ممکن است در آینده دوباره همان خطاها را مرتکب شوید. بنابراین به جای فرار از شکستها، با آنها رو به رو شوید.

 

افراد با اراده این خصوصیات را دارند

 

4. افراد با اراده از فرصت‌ها استفاده می‌کنند

بیشتر افراد، در هر موضوعی به دنبال یافتن مشکلات احتمالی هستند. این مساله، نتیجه وجود سیستم دفاعی در انسان است که باعث می‌شود او به خطرات پنهانی که در مسیر پیش رویش قرار دارد پی ببرد. با این حال، در بیشتر موارد، یافتن مشکلات، باعث می‌شود که ما دست به عمل نزنیم. افراد مصمم، به جای پیدا کردن مشکلات، در صدد یافتن فرصت‌ها هستند. بنابراین وقتی کاری را برای اولین بار انجام می‌دهند، می‌دانند که حتماً با محدودیت‌هایی مواجه خواهند بود، اما با این حال بر روی آنها متمرکز نمی‌شوند و در عوض سعی می‌کنند از فرصت‌های پنهان شده در آنها استفاده کنند. شما هم هر زمان که از دایره امن خود خارج می‌شوید و دست به کار جدیدی می‌زنید، به جای این که به دنبال یافتن مشکلات و محدویت‌هایی باشید که در اصل وجود ندارند، تلاش کنید فرصت‌های بالقوه‌ای که در آن وجود دارد را شناسایی کرده و استفاده کنید.

 

افراد با اراده این خصوصیات را دارند

 

5. افراد مصمم به دنبال رضایت فوری نیستند

در دنیای پر سرعت امروزی، ما نیز عادت کرده‌ایم که هر چیزی را سریع به دست بیاوریم. از آنجا که در عصر کنونی، دسترسی به منابع و افراد، تنها با یک یا چند کلیک ساده انجام می‌شود، بنابراین به دنبال این هستیم که در کمترین زمان به خواسته مورد نظر خود برسیم. حال این خواسته دریافت 24 ساعته یک سفارش از شهر دیگری باشد یا دریافت تعداد بازدیدهای بیشتر برای پست وبلاگ. افراد مصمم می‌دانند که نباید به دنبال حس خوشنودی فوری باشند، چون این کار، به جز اضطراب و نا امیدی، نتیجه دیگری برای آنها نخواهد داشت و از طرفی باعث ایجاد حس حقارت در آنها خواهد شد، چون همیشه افرادی هستند که زودتر و بهتر از آنها به نتیجه مورد نظر دست یابند.

 

افراد با اراده این خصوصیات را دارند

 

6. افراد مصمم در روابط خود با دیگران انعطاف پذیر هستند

افراد مصمم، به جای این که در مذاکرات، کارهای گروهی یا در روابط خود با دیگران، به دنبال اثبات حقانیت خودشان باشند، ترجیح می‌دهند انعطاف‌پذیر باشند. از نظر این افراد، انعطاف‌پذیری به معنی باخت یک طرف و برنده شدن طرف دیگر نیست بلکه تلاش برای رسیدن به یک استراتژی برد-برد است.

7. افراد مصمم ارزش‌های خود را نادیده نمی‌گیرند

ارزش‌های ما در زندگی، راهنمای ما برای تصمیم گیری هستند. با این حال، اغلب اوقات ما خود را در موقعیت‌هایی مشاهده می‌کنیم که ارزش‌هایمان زیر پا گذاشته شده‌اند. مثلاً ممکن است شریک تجاریمان به ما دروغ گفته باشد، اما ما به خاطر ترس از دست دادن او ترجیح بدهیم سکوت و تحمل کنیم. افراد مصمم در مواجهه با دیگران در عین انعطاف‌پذیر بودن، بر ارزش‌های خود پافشاری می‌کنند. آن‌ها به تفاوت این دو حالت به خوبی واقف هستند. این افراد به راحتی روابطی که در آن ارزشهایشان نادیده گرفته می‌شود را بر هم می‌زنند، چون می‌دانند زیر پا گذاشتن ارزش‌ها، در واقع به نوعی فریب دادن خود است. از نظر آنها، یک فرصت هر چه قدر هم که در ابتدا جذاب به نظر برسد، اگر در آن به ارزش‌هایشان توجهی نشود محکوم به شکست خواهد بود. هر زمان که خودتان را در حال تحمل رابطه‌ای دیدید که در آن به خواسته‌های شما بی‌اعتنایی می‌شود، از خودتان بپرسید آیا این تحمل، ارزشش را دارد یا نه. به عبارت دیگر آیا از دست دادن رابطه برای شما سخت‌تر است یا مشکلاتی که به خاطر آن باید تحمل کنید.

 

 

افراد با اراده این خصوصیات را دارند

‌8. افراد مصمم  مهارت نه گفتن دارند

افراد مصمم می‌دانند که نباید به تمام فرصت‌هایی که پیش رویشان قرار می‌گیرد پاسخ مثبت بدهند بلکه باید آنها را اولویت‌بندی کنند. لازمه این کار نیز پاسخ رد دادن به بسیاری از پیشنهادها و فرصت‌ها است. آن‌ها به جای این که بترسند در آینده هیچ فرصت جدیدی پیش رویشان قرار نخواهد گرفت، این طرز فکر را در خودشان ایجاد کرده‌اند که وقتی آمادگی لازم را در خودشان ایجاد کنند، فرصت‌های بهتری نیز پیش رویشان قرار خواهد گرفت.

 

افراد با اراده این خصوصیات را دارند

 

9. افراد با اراده هیجانات خود را سرکوب نمی‌کنند

معمولاً هر زمان اتفاق خوبی برای ما می افتد به خودمان می گوییم: «زیاد هیجان زده نشو!»، گویا هیجان تهدیدی برای خوشی ما خواهد بود. همین ترس از بین رفتن لذت‌ها است که باعث می‌شود ما به جز در موارد معدود، همیشه هیجانات خود را مخفی نگه داریم. برای افراد مصمم، هیجان همانند یک منبع انرژی عمل می‌کند و برنامه یکنواخت روزانه آنها را به یک تجربه خوشایند تبدیل می‌کند. به جای به کار بردن شعارهای معمولی مثل«هیجان زده نشو!» عکس آن را به خودتان بگویید. این شکل از اشتیاق، هم باعث می‌شود قدر لحظات خوشی و لذت خود را بیشتر بدانید و هم روز خسته کننده خود را به یک ماجراجویی هیجان انگیز تبدیل کنید.

 

افراد با اراده این خصوصیات را دارند

 

10. افراد مصمم هدفمند هستند

در فرهنگ انسان امروزی، داشتن مشغله شاخصی برای مهم بودن شناخته می‌شود. ما انسان‌ها گاهی برای کارهایی که انجام می‌دهیم هیچ دلیلی نداریم و تنها می‌خواهیم ساعات روز خود را پر کنیم. افراد مصمم، داشتن هدف را به پرمشغله نشان دادن خود ترجیح می‌دهند. آن‌ها می‌دانند که انجام پی‌در‌پی وظایف، باعث ایجاد حس پیشرفت کاذب در انسان می‌شود.

11. افراد مصمم نیازی به اثبات خود به دیگران احساس نمی‌کنند

یکی از نیروهای انگیزشی قوی در انسان، نیاز به اثبات خود به بقیه است. این موضوع بر ابعاد مختلفی از زندگی ما تأثیر می‌گذارد، از جمله نحوه انتخاب شغل تا شیوه معرفی کردن خود در رسانه‌های اجتماعی. افراد مصمم، هیچ‌گاه برای دریافت تأیید دیگران دست به کار نمی‌زنند زیرا نظر دیگران کمترین اهمیتی برای آنها ندارد.

 

افراد با اراده این خصوصیات را دارند

 

12. افراد مصمم از متفاوت بودن ترسی ندارند

ما انسان‌ها در طول زندگی خود، همیشه تلاش می‌کنیم خود را با محیط انطباق دهیم. همین موضوع باعث می‌شود که در مدرسه بتوانیم دوست پیدا کنیم یا در یک شرکت، موقعیت شغلی به دست آوریم. در حقیقت، انطباق پذیری و نشان دادن ویژگی‌هایی مشابه به دیگران، به ایجاد ارتباط میان ما و دیگران کمک کرده است. از سوی دیگر، وجود برخی ویژگی‌های خاص باعث جلب توجه دیگران به ما می‌شود. به همین خاطر است که سعی می‌کنیم آنها را از دیگران پنهان کنیم. افراد مصمم از این که متفاوت از دیگران به نظر برسند، احساس ناراحتی نمی‌کنند. آن‌ها هیچ گاه سعی در پنهان یا توجیه کردن ویژگی‌های منحصر به فرد خود یا بیان داستان‌های دروغی درباره آنها ندارند، بلکه به راحتی آن را نشان می‌دهند. از آنجا که افراد مصمم، نیازی به تأیید شدن از سوی دیگران در خود احساس نمی‌کنند، در نتیجه تفاوت‌های خود با دیگران را مانعی برای پیشرفت تلقی نمی‌کنند بلکه از آنها برای ساخت مسیر خودشان استفاده می‌کنند. برای متفاوت بودن از دیگران لازم نیست مثلاً ظاهری متفاوت از دیگران داشته باشید یا رفتارهای عجیب از خودتان بروز دهید. در عوض منظور از متفاوت بودن رسیدن به سطحی از خودآگاهی است که به کمک آن بدانید چطور دانش خود را به قدرت تبدیل کنید. اگر یاد بگیرید چطور با استفاده از این ابرنیروها، با دیگران ارتباط برقرار کنید پی خواهید برد که برای یافتن جایگاهی که به آن تعلق داشته باشید واقعاً نیازی به منطبق و شبیه کردن خود به دیگران ندارید.

 

چگونه با فروش در آمازون کسب درآمد داشته باشیم؟

 

13. مهارت خوب گوش دادن در افراد با اراده چشمگیر است

اصولاً ما انسان‌ها دوست داریم خودمان را به شکل یک شخصیت همه چیز‌دان نشان دهیم. این حالت باعث می‌شود نسبت به دیگران احساس برتری داشته باشیم. در نتیجه از این که در موضوعی حرفی برای گفتن نداشته باشیم، حس خوبی نخواهیم داشت. افراد مصمم، بر عکس از این که در مورد موضوعی اطلاعات نداشته باشند، هراسی ندارند. آن‌ها بیشتر به جای این که صحبت کنند گوش می‌دهند. در ذهن این افراد، تلاش برای دانستن همه موضوعات، همانند جنگی است که در آن پیروز نخواهند شد. آن‌ها به جای این که به خاطر نداشتن اطلاعات احساس حقارت کنند، سعی می‌کنند با پرسیدن سوال‌های مناسب و جمع آوری اطلاعات دانش خود را افزایش دهند. برای این افراد، سوال کردن نشانه ضعف نیست بلکه ابزاری برای ارضای حس کنجکاویشان است. مصمم بودن، در حقیقت نگرشی است که شما نسبت به هر موضوعی اعم از کوچک یا بزرگ در زندگی خود اتخاذ می‌کنید. این نگرش زمانی به دست می‌آید که به خودتان گوش کنید و شجاعت لازم برای تعامل با دنیا را از جایگاهی که واقعاً در آن قرار دارید داشته باشید.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/strong-willpower-characteristics
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط