نحوه رقابت در آمازون

اولین گام در بهبود صفحه آمازون برای شما این است که بدانید دقیقاً با چه رقبایی سروکار دارید. در اکثر دسته بندی‌های آمازون، این امکان برای شما وجود دارد که از طریق بازدید از صفحات مشابه و فروشندگان رقیب، به میزان زیادی از احتیاجات مشتریان خود آگاه شوید. علاوه بر این، بازخوردهای تکمیلی محصولات می‌تواند به طور مرتب شما را در یافتن بهترین روش و فرصت‌های تبلیغاتی کالای مورد نظرتان راهنمایی نماید. رقابت صحیح از طریق مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را تجزیه و تحلیل نموده و برای فروش بهتر خود آنها را در نظر بگیرید.

 

کسب درآمد 10 هزار دلار ماهانه از آمازون

 

نظرات مشتریان در آمازون

به این علت که مشتریان نیازهای خود را به شکل بسیار واضحی بیان می‌کنند، اغلب اوقات قادر هستند که شما را در ارتقاء محصول یا دستیابی به ایده‌های جدیدی در مورد آن راهنمایی نمایند. برای مثال خریداران شما از شکل بسته بندی شکایت دارند؟ چه تعدادی از آن‌ها در نظرات خود به بالا بودن هزینه کالا اشاره می‌کنند؟

به روزرسانی مکرر حساب آمازون

رقبای شما اغلب در چه فاصله زمانی، پروفایل، تصاویر و یا بخش‌های دیگری از توضیحات کالای خود را به‌روز رسانی می‌نمایند؟ آیا به صورت فصلی و یا بر اساس مناسبت‌ها تصاویر کالای خود را تغییر می‌دهند؟ (برای مثال متناسب با کریسمس، هالووین و غیره). آیا آن‌ها توضیحات واضح‌تری از مزایا و نحوه استفاده محصول خود ارائه می‌نمایند؟ در چه بازه زمانی قیمت‌های خود را تغییر می‌دهند و این کار چه تاثیری بر رتبه فروش محصولات آن‌ها می‌گذارد؟

فروش محصولات مکمل در آمازون

نقاط قوت برندهای دسته‌هایی از محصولات مانند کارت‌های حافظه و دوربین‌ها که مکمل یکدیگر هستند، چیست؟ آیا فرصتی برای پیشی گرفتن از آن‌ها وجود دارد؟ آیا در نظرات ثبت شده توسط مشتریان آن‌ها، موردی هست که مشخص کند چه چیزی این افراد را ترغیب به خرید آن برند نموده است و اطلاع از آن چه تاثیری می‌تواند بر روی نحوه عملکردتان در ارائه محصول شما به مشتریان داشته باشد؟ اگر کلمات کلیدی استفاده شده برای آن برندها را در کمپین‌های پشتیبانی تبلیغات خود قرار دهید، آیا تأثیر گذار خواهد بود؟

 

کسب درامد 10 هزار دلار ماهانه از آمازون

 

برای رقابت در آمازون یک برنامه ریزی عملی داشته باشید

سریع باشید. اگر مشاهده می‌کنید که یکی از رقبای شما در شرف اتمام موجودی انبارهای خود قرار دارد، زمان مناسبی است که شما قیمت‌های خود را کاهش داده و تبلیغات را افزایش دهید. اگر می‌بینید که رتبه نظرات ثبت شده رقیبتان با سرعت بیشتری نسبت به شما افزایش می‌یابد، سعی کنید دلیل آن را بیابید. به دنبال نوآوری در خصوص تصاویر یا محتوای محصولات خود باشید و سعی کنید آن‌ها را پیش از رقیبان خود به اجرا در آورید. گاهی برندها می‌ترسند از این که در آمازون مجبور باشند که از طریق کاهش قیمت، محصول خود را مطرح نمایند و این کار موجب آسیب رسیدن به سابقه برند آن‌ها شود. در حالی که این فرآیند برای هر یک از دسته‌های محصولات به شکل متفاوتی اجرا می‌شود. در اکثر گروه‌های محصولات شما می‌توانید یک نام تجاری قوی در آمازون ایجاد نمایید بدون اینکه مجبور باشید قیمت‌های خود را به حداقل برسانید. برای مثال، اگر شما یک نام تجاری برتر هستید، لزومی ندارد از نظر قیمت با دیگر برندها رقابت داشته باشید، و رقابت شما با آن‌ها در مواردی از جمله نوع نظرات، کیفیت، قابلیت دسترسی و غیره است. در بسیاری از موارد، متوجه خواهید شد که بهترین فروشندگان لزوماً آن‌هایی که کمترین هزینه را برای محصول خود در نظر گرفته‌اند، نیستند.

 

کسب درآمد 10 هزار دلار ماهانه از آمازون

 

سرویس Buy Box آمازون

اگر شما در آمازون فروشنده هستید یا اینکه حتی شروع به تحقیق در مورد نحوه فروش در آمازون نموده‌اید، مطمئناً با اصطلاح Buy Box آشنا شده‌اید. Buy Box با وجود مفهوم ساده‌ای که دارد، فراهم نمودن سرویس آن کار نسبتاً دشواری می‌باشد. تقریباً در جزئیات توضیحات هر صفحه فروش در آمازون، گزینه‌هایی وجود دارد که فروشندگان واجد شرایطی که قصد فروش محصول مشابهی را دارند می‌توانند با بهره گیری از آن‌ها، پیشنهادات جدید و به صرفه‌تری را برای فروش خود ارائه نمایند. بنابراین حتی اگر شما سازنده یک محصول هستید، فروشنده دیگری می‌تواند با کاهش میزان قابل توجهی از قیمت کالای خود یا فعال نمودن گزینه "win the buy box"، فروشنده پیشنهادی آمازون در خصوص فروش آن کالا معرفی شود. Buy Box استثنائاً برای یک سری از برندهای خاص واجد شرایط فعال است که البته رسیدن به آن درجه برای کلیه برندها بسیار دشوار می‌باشد. برای مثال Dream Water برنده سرویس «Buy Box» شده است. به طور کل نحوه عملکرد هر یک از فروشندگانی که برنده جعبه خرید شده‌اند، منحصر به فرد است، اما گزینه های اصلی که فروشندگان را در این خصوص یاری می‌نمایند، قیمت، پرایم بودن محصول، هزینه حمل و نقل، مقدار کالای موجود در انبار و رتبه فروشنده است. همانطور که حدس می‌زنید، قیمت تأثیر عمده‌ای بر این مسئله خواهد داشت، اما گاهی اوقات پرایم بودن کالا و داشتن رتبه فروش بالا می‌تواند مرز میان برنده شدن یا از دست دادن جعبه خرید برای شما باشد. از لحاظ فنی هر محصول باید دارای یک کد ASIN مخصوص به خود باشد (به عبارت دیگر هر کد ASIN تنها دارای یک بارکد UPC ویژه باشد)، اما گاهی اوقات شما چند لیستینگ مختلف برای یک محصول را مشاهده خواهید کرد، که این حالت تجربه‌ای گیج کننده را برای مشتریان رقم خواهد زد. آمازون مداوماً به جلوگیری از لیستینگ های تکراری ادامه خواهد داد و به فروشندگان این امکان را می‌دهد تا صفحات تکراری خود را ادغام نمایند تا با اجرای بهتر قوانین، از ایجاد صفحات جداگانه غیر ضروری با  رقابت پایین اجتناب شود.

 

کسب درآمد 10 هزار دلار ماهانه از آمازون

 

موتورهای جستجوی آمازون چگونه کار می‌کنند

اگر زمان کافی را برای جستجوی نکات مختلف در حوزه چگونگی بهینه سازی کسب و کار آمازون خود صرف نمایید، ده‌ها جستجوگر و ابزار برای انتخاب کلمات کلیدی پیدا خواهید نمود. بعضی از آنها به شکلی تضمینی شما را به یک رتبه برتر خواهند رساند. با توجه به این موضوع که هیچ یک از مشتریان معمولاً برای خرید محصول خود از صفحه اولی که از طریق سرچ در آمازون به آن دست پیدا کرده‌اند وارد صفحه دوم یا صفحات پس از آن نمی‌شود، بنابراین تلاش کنید تا محصول خود را تا رتبه فروش در صفحات اول ارتقا دهید و بهترین گزینه برای این کار میزان نظرات ثبت شده برای محصول شما است.

همچنین در نظر داشته باشید خالی شدن انبار شما شبیه به بریدن ترمز است، مخصوصاً اگر هیچ فروشنده دیگری در لیستینگ شما وجود نداشته باشد. تمام شدن موجودی انبار شما بر روی رتبه‌بندی و پیدایش محصول شما از طریق موتورهای جستجو تأثیر خواهد گذاشت و بهانه‌ای برای مشتریان خواهد بود تا برای خرید محصولشان به رقبای شما مراجعه نمایند. نکته مهم: در صورتی که مهلت FBA محصولات شما به اتمام رسید، از خدمات FBM جهت جبران در فروش خود استفاده نمایید. برندهای بسیاری وجود داشتند که با این وجود که در صفحه اول آمازون قرار گرفته بودند و یا حتی بهترین فروشنده آمازون در زمینه فروش محصول مورد نظر به شمار می‌رفتند، هنگامی که موجودی انبار آن‌ها برای چند روز به پایان رسیده بود به سرعت جایگاه خود را در آمازون از دست دادند و گاهی اوقات به دست آوردن جایگاه سابق برای آن‌ها هفته‌ها یا ماه‌ها طول کشیده است. در این موارد معمولاً یکی از رقبا برای دست‌یابی به جایگاه شما خدمات لیستینگ خود را بهبود می‌بخشد و در صورتی که شما برند شناخته شده چندان بزرگی نباشید، متقاعد کردن خریداران به این موضوع که باز هم محصول مورد نظر خود را از شما خریداری نمایند زمان زیادی می‌خواهد. در اکثر موارد هزینه FBA انبارهای آمازون به قدری به صرفه است که به انبار کردن تعداد زیادی از محصولتان برای جلوگیری از خطر اتمام موجودی به شدت پیشنهاد می‌شود.

 

فروشندگی در آمازون

 

تعیین قیمت محصول در آمازون

پیچیدگی قانون گذاری آمازون در خصوص نحوه قیمت گذاری محصولات به این دلیل است که زمینه کافی برای رقابت فروشندگان فراهم شود. در نتیجه فرآیند تعیین قیمت مناسب برای محصولات به اندازه کافی دشوار است. با این حال، اگر شما بعضی از ملاحظات کلیدی را در ذهن داشته باشید، می‌توانید نگرانی خود را در بروز مشکلاتی در این حوزه به فراموشی بسپارید. مجموعه اطلاعات ذکر شده کمک بزرگی در خصوص بالا بردن میزان فروش و رتبه شما در سایت آمازون خواهند بود. با استفاده از این نکات قادر خواهید بود تغییری اساسی در روند فروش خود ایجاد نمایید.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/earn-money-by-amazon
کسب درآمد 10 هزار دلار ماهانه از آمازون | عزت خواه دات کام

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

1 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط