مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راه های عبور از مشکلات در کسب و کار

توضیحات کوتاه :
شما می‌توانید به راحتی یک کسب و کار موفق را راه اندازی نمایید. حتی با وجود مشکلات شما نباید بترسید، بلکه باید با آنها رو به رو شوید. افراد موفق هنگام مواجهه با مشکلات مستحکم‌تر پیش می‌روند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راه های عبور از مشکلات در کسب و کار

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

 شاید شما تجربه این را دارید که به بیزینسی مشغول باشید که سرشار از مشکل است و شما ممکن است هر هفته، هر روز یا حتی هر ساعت با یک مشکل رو به رو شوید. شما یک زمانی جلو آینه می‌ایستید و از خودتان می‌پرسید که چرا من در این بیزینس هستم؟ در این مقاله به راه های عبور از مشکلات در کسب و کار می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

به جای فرار از مشکلات با آنها رو به رو شوید

آیا در بیزینس خود با مشکلات زیادی مواجه شده‌اید یا موانع کسب و کار بسیاری بر سر راهتان قرار گرفته است؟ اینکه به چه شکلی با مشکلات رو به رو می‌شوید و باید در این مواقع چه تصمیماتی بگیرید، از اهمیت بالایی برخوردار است. مطمئناً شما تاکنون کسب و کاری را آغاز کرده‌اید یا در نهایت در سنی هستید که برای پنج یا ده سال آینده خود برنامه ریزی کرده‌اید و می‌خواهید بیزینسی را راه اندازی نمایید. حال ما فرض را بر این می‌گذاریم که شما در حال حاضر بیزینسی را راه اندازی کرده‌اید یا وارد یکسری از کسب و کارها شده‌اید. حتی اگر کارمند نیز هستید، باز هم تفاوتی نمی‌کند.

 

فروش در آمازون

 

مسلماً تعریف بیزینس این است که زمانی که شما مشکلی را حل کنید، از طریق آن بتوانید به درآمد دست پیدا کنید. تفاوتی هم نمی‌کند که شما کارفرما باشید یا کارمند. مسئله مهم این است که شما باید مشکلات را حل کنید. فلسفه بیشتر بیزینس‌ها همین می‌باشد. حال بیزینس شما می‌تواند این باشد که یک محصولی را به فروش برساند یا یک سرویس را ارائه دهید. شاید شما تجربه این را دارید که به بیزینسی مشغول باشید که سرشار از مشکل است و شما ممکن است هر هفته، هر روز یا حتی هر ساعت با یک مشکل رو به رو شوید. شما یک زمانی جلو آینه می‌ایستید و از خودتان می‌پرسید که چرا من در این بیزینس هستم؟

شاید این کسب و کار من است که تا حد زیادی نامناسب می‌باشد و من باید شغل خود را تغییر دهم. شاید من از همان ابتدا مسیر خود را به طور کلی اشتباه رفته‌ام و بیزینسی که به آن مشغول هستم به طور کلی غلط می‌باشد. به همین دلیل ممکن است از آن شغل بیرون آمده و به سراغ شغل دوم بروید. اما در شغل دوم نیز مجدداً یکسری مشکلات می‌بینید که شاید از بیزینس قبلی شما نیز بدتر باشند. سپس به سراغ بیزینس سوم یا چهارم رفته و به همین ترتیب کسب و کار خود را تغییر می‌دهید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه یک بیزینس آنلاین موفق و پایدار را شروع کنیم ؟

راه های عبور از مشکلات

 

افرادی وجود دارند که هر 6 ماه یک بار وارد یک بیزینس یا شغل جدید می‌شوند و در همه آنها به مشکل برمی خورند. زمانی که با چنین افرادی صحبت کنید، به شما می‌گویند که اصلاً درباره این بیزینس صحبت نکنید، چرا که من در آن بوده‌ام و می‌دانم که اوضاع در آنجا به چه شکلی است. چنین افرادی دائماً گله و شکایت می‌کنند و از هر کسب و کار به بدی یاد می‌کنند. برای مثال، ممکن است به شما بگویند که اگر این کار را انجام دهید، مشتریان چنین برخوردی را با شما خواهند داشت یا با انجام یک کار دیگر باید منتظر برخورد اداره مالیات باشید. به طور کلی همیشه صحبت‌های مختلفی را عنوان می‌کنند و باعث ترس یا ناامیدی شما می‌شوند.

 

مقاله پیشنهادی: راه های کاهش استرس در محل کار و دلایل آن - عزت خواه دات کام

مشکلات در کسب و کار

 

چشم اندازی خوب از بیزینس خود داشته باشید

در این مقاله قصد داریم موضوعی را مطرح کنیم که می‌تواند خیلی به شما کمک کند. فرقی هم نمی‌کند که بخواهید در آینده کسب و کاری را آغاز کنید یا اینکه در حال حاضر بیزینسی را داشته باشید یا شاید حتی کارمند باشید. زمانی که مشکلات بیزینسی را می‌بینید، به هیچ عنوان به صورت مقطعی به آن نگاه نکنید. برای مثال نگویید که امروز که این مشکل اتفاق افتاده است، این کسب و کار بد است و آن مشکل را به عنوان یک عیب بسیار بزرگ ببینید.

همیشه بزرگ فکر کنید. همیشه کسب و کار خود را مثل یک قاب بزرگ و مشکلات را همچون یک پونز در نظر بگیرید. آیا آن پونز آنقدر بزرگ است که کل آن قاب را بگیرد یا تنها یک پونز است و شما چون احساساتی، عصبانی یا خشمگین شده‌اید، تصور می‌کنید که آن پونز بزرگ‌تر از قاب می‌باشد. خوب به این جملات فکر کنید. به صورت نرمال آن پونز تنها بخش کوچکی از آن قاب عکس می‌باشد اما به دلیل اینکه احساسات شما درگیر شده است، شما آن مشکل را خیلی بزرگ می‌بینید. با خودتان به صورت منطقی فکر کنید و ببینید آیا مشکلی که به وجود آمده است آنقدر بزرگ است که بگویید این بیزینس یا شیوه کسب و کار مشکل دارد.

یا شما برای مثال روز چهارشنبه به هر دلیلی حال خوبی نداشته و دچار استرس و نگرانی شده‌اید اما مسئله مهم این است که ممکن است چهارشنبه هفته دیگر آن موضوع ناراحت کننده را به طور کلی فراموش کنید. پس همیشه زمانی که قصد آنالیز مشکلات را دارید، این کار را به صورت کلی و طولانی مدت انجام دهید. بررسی کنید و ببینید که بازده این کسب و کار در طولانی مدت چقدر است. شما باید چشم انداز داشته باشید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه یک بیزینس بین المللی داشته باشیم؟ | عزت خواه دات کام

موفقیت در کسب و کار

 

اهمیت داشتن رویا برای رسیدن به موفقیت

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید که وارد شغلی شوید، قبل از آن به دو برنامه نیاز به دارید. برنامه اول این است که فکر کنید و ببینید که رویا شما چه چیزی می‌باشد و دلیل اینکه وارد آن کار شده‌اید چیست. اگر شما برای اینکه متوجه این موارد شوید وقت کافی نگذارید، به بیراهه خواهید رفت. پس دقت داشته باشید که بررسی اینکه رویای شما از انجام دادن آن کار چیست، بسیار مهم و ضروری می‌باشد. آیا انجام دادن آن کار به تنهایی رویای شما را تشکیل می‌دهد یا انجام آن کار شما را به رویایی که دارید می‌رساند یا اصلاً شما رویایی برای زندگی خود دارید؟

سوالی که بسیاری از شما می‌پرسید این است که تعریف رویا چیست؟ رویا چیزی است که شما می‌توانید آن را تصور کنید. قدرت تصور شما چقدر است؟ به طور مثال شما در ذهن خود این تصور را دارید که صاحب برندی شوید که لباس طراحی می‌کند. اکنون ببینید که چشم انداز رویای شما چقدر است. رویای شما می‌تواند داشتن یک مغازه خیلی کوچک، یک بوتیک، راه اندازی فشن شو بزرگ یا داشتن یک برند بین المللی یا هر چیز دیگری باشد. فکر کردن به این چیزها هزینه‌ای ندارد و کسی از شما نمی‌خواهد که مدارکی را بفرستید تا به شما اجازه بزرگ فکر کردن را دهد.

 

رسیدن به موفقیت شغلی

 

چگونه بزرگ فکر کنیم؟

ما غالباً به دو دلیل نمی‌توانیم بزرگ فکر کنیم. دلیل اول باورهای ما و دلیل دوم تجربیات گذشته ما می‌باشد. شما اگر باورهای خیلی بزرگی داشته باشید و تصور کنید که به همه چیز می‌توانید دست پیدا کنید اما هفته گذشته تجربه تلخی را پشت سر گذاشته باشید، این موضوع کمی کار را سخت می‌کند. چرا که تجربه گذشته شما روی باورهای شما تأثیر می‌گذارد. در نقطه مقابل ممکن است شما تجربه بدی نداشته باشید اما باورهای غلطی داشته باشید. در این حالت هم باز همین مشکل باقی خواهد ماند.

پس شما باید در مرحله اول یک برنامه رویایی برای خودتان داشته باشید و مشخص کنید که چه چیزی را می‌خواهید و چشم انداز شما چیست و اصلاً می‌خواهید به کجا برسید. سپس در مرحله دوم شما باید برای رسیدن به رویایی که دارید یک برنامه ریزی منطقی نیز داشته باشید. برای مثال خیلی از افراد وارد شغلی می‌شوند که نیاز به ویژگی‌های خاصی دارند که شما باید آنها را درون خود بسازید.

اگر شما می‌خواهید وارد بخش خدمات و پشتیبانی شوید، باید یاد بگیرید که به چه شکلی با دیگران صحبت کرده، فرد با حوصله ای بوده و به خوبی با دیگران حرف بزنید. اگر این ویژگی را در خودتان نسازید، نمی‌توانید در کار خود موفق شوید. زمانی که نتوانید در کار خود موفق شوید نیز اصلاً به رویایی که دارید نزدیک نمی‌شوید.

 

فروش در آمازون

 

حال شما در نظر بگیرید که می‌خواهید فروشنده خیلی موفقی باشید، بدین منظور شما باید شخصیت یک فروشنده جذاب را بسازید. فروشنده جذاب کسی است که خیلی خوب صحبت کرده، دیگران را متقاعد نموده و البته شنونده خوبی می‌باشد. خیلی از فروشندگان تنها حرف می‌زنند اما باید بدانید که فروشندگی یعنی شما بتوانید خوب گوش دهید و ببینید مشتری از شما چه چیزی را می‌خواهد.

پس در مرحله دوم شما باید به این فکر کنید که در مسیری که می‌روید به چه ابزاری نیاز دارید و باید شخصیت خود را در چه بعدی قوی‌تر کنید. سپس آن شخصیت را بسازید و همین کار باعث می‌شود شما به مرور زمان آنقدر قوی‌تر شوید که در نهایت به رویایی که دارید دست پیدا کنید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/solve-business-problems
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط