افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راه های کاهش استرس در محل کار و دلایل آن - عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
موفقیت شغلی خودبه‌خود حاصل نمی‌شود. فاکتورهای متعددی در موفقیت کارمندان دخیل هستند. یکی از مهم ترین موارد میزان استرس و اضطراب در محل کار است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راه های کاهش استرس در محل کار و دلایل آن - عزت خواه دات کام

 

خلاصه‌ای از مقاله: 

استرس در محل کار چگونه به وجود می آید؟ آیا سطح اضطراب شما در محل کار بالا است؟ در شغل خود استرس زیادی را تجربه می‌کنید؟ شما چگونه کارهای خود را مدیریت می‌کنید؟ بر چه جنبه‌هایی از کار تمرکز می‌نمایید؟ در این مقاله راههایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا سطوح استرس خود را کاهش داده، در وضعیت عدم قطعیت دوام بیاورید، خلاقیت خود را افزایش داده و با آرامش خاطر بیشتری به کارهای خود رسیدگی کنید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

راهکارهای کاهش استرس شغلی کارکنان

موفقیت شغلی خودبه‌خود حاصل نمی‌شود. فاکتورهای متعددی در موفقیت کارمندان دخیل هستند. تسلط یک کارمند بر مدیرت زمان و چگونگی انجام دادن امور کاری، نوع برخورد با کارفرما و ارباب رجوع، میزان استرس و اضطرابی که در حین فعالیت ‌های کاری متحمل می شود و موارد متعدد دیگر. برای هر کدام از این موارد با رعایت تکنیک‌هایی می‌توان موفقیت شغلی را تجربه کرد اما در ادامه به راهکارهایی برای کاهش استرس در محیط کار اشاره می شود. 

 

چگونه برای همیشه ثروتمند باشیم

 

خلاقیت تفریحانه را تمرین کنید

برای اینکه از سطوح استرس در محل کار بکاهید تنها بر یک کار تمرکز نکنید. درست است که اگر تنها بر حرفه تخصصی خود تمرکز کنید ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشید چون از منطقه امن ذهنی خود خارج نمی‌شوید، اما با این کار هرگز عضلات ذهن و خلاقیت خود را تمرین نمی‌دهیم.

بنابراین خلاقیت تفریحانه را در برنامه کاری خود قرار دهید.

کارهای جدید را امتحان کنید تا به ذهن خود نرمش بدهید، روح خود را رشد دهید و زندگی خود را تازه نگه دارید. نقاشی، طراحی، موسیقی، مجسمه سازی و دیگر هنرها را به صورت تفریحی انجام دهید.

سپس می‌توانید نتایج این فعالیت‌ها را در شغل و زندگی خود و کاهش استرس ببینید که در نهایت تفاوت بزرگی را ایجاد می‌کنند و استرس در محل کار را کاهش می دهند.

هر گام کوچک به سوی پیشرفت را رصد و ثبت کنید

ما به طور ژنتیکی تمایل داریم کارهای بامعنی و مؤثر انجام دهیم و بدانیم که تلاشهای ما به یک نتیجه ملموس ختم شده‌اند. ممکن است پیشرفت شما به راحتی قابل مشاهده نباشد.

اما هرچه بیشتر از سختکوشی خود قدردانی کنید، بهره‌وری شما بالاتر می‌رود و در نتیجه باعث کاهش استرس در محل کار شما می شود.

در پایان هر روز به این فکر کنید که چه وظایفی را به اتمام رسانده‌اید. به خاطر داشته باشید که ثبت کردن حتی کوچکترین دستارودها هم اهمیت زیادی دارد و استرس شما را کاهش می دهد.

هر روز حداقل یک دستاورد خود را یادداشت کنید و ذکر کنید که چرا اهمیت دارد. این کار را به مدت سی روز به طور پیوسته انجام دهید و تأثیر آن را بر رضایت و بهره‌وری خود مشاهده کنید.

همچنین، در کارهای روزمره خود جشنهای کوچکی بگنجانید. اغلب مواقع ما وقتی کاری را انجام می‌دهیم سریعاً به سراغ کار بعدی می‌رویم. اما به جای این کار باید سختکوشی خود را جشن بگیرید. این جشن‌ها را سالم، با نشاط و انرژی بخش برگزار کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه در محیط کار پیشرفت کنیم ؟ 

کاستن استرس در محیط اداری

برای جشن گرفتن می‌توانید این کارها را انجام دهید:

  • به آهنگ مورد علاقه خود گوش دهید.
  • یک پیاده روی کوتاه انجام دهید و از هوای آزاد لذت ببرید.
  • با یک دوست خوب خود تماس بگیرید و با او در مورد دستاورد خود صحبت کنید.
  • یک تکه کوچک شکلات تلخ بخورید.
  • چند خط در دفترچه شکرگذاری خود بنویسید

جشن گرفتنهای کوچک اینچنینی می‌توانند افکار شما را مثبت نگه دارند و انگیزه شما را برای کار بعدی افزایش دهند و باعث کاهش استرس در کار و زندگی شما گردند.

 

مقاله پیشنهادی: بهبود عملکرد در محیط کار با 6 گام ساده 

کاهش استرس

 

در کارها و پروژه‌های خود در جستجوی معنا باشید

یکی از راههای کاهش استرس در کار و محیط کاری داشتن معنایی برای انجام دادن آن کار است. هر کاری که شما قصد انجام آن را دارید، می‌تواند به شادی و رضایت شما اضافه کند یا از آن کم کند.

این کار می‌تواند چیزی باشد که به شما کمک کند در شغل و حرفه خود پیشرفت کنید یا کاری باشد که شما را اذیت کند. هر کاری یک هدف دارد، حتی کوچکترین کار.

اگر شما احساس می‌کنید که کارهایی که انجام می‌دهید هدف معناداری برای شما ندارند، بهتر است که انجام آن را متوقف کنید یا از یک شخص دیگر بخواهید که آن را برای شما انجام دهد. همه وظایف یکسان نیستند.

بنابراین به دنبال کارها و پروژه‌هایی باشید که به شما کمک کنند به بزرگترین اهداف خود برسید.

به عنوان مثال تصور کنید که از شما خواسته شده است تا بروشورهای تبلیغاتی شرکت را به ایمیل هزاران مشتری ارسال کنید. کاری که انجام می دهید خسته کننده است اما باید "چرای بزرگ" پشت آن را پیدا کنید. چرا تصمیم گرفتید که این پروژه را قبول کنید؟

مثلاً ممکن است دلیل آن این باشد که رییستان از شما خواسته این کار را انجام دهید و شما نمی‌خواهید حقوق خود را از دست بدهید، یا مثلاً این کار را انجام می‌دهید چون امیدوارید یا عقیده دارید که این کار مشتریان شما را خوشحال می‌کند یا با انجام دادن کارهای محول شده، قصد کاهش استرس در محیط کار را دارید.

وقتی واکنش دیگران در مقابل سختکوشی خود را تصور کنید، حفظ انگیزه برای شما راحت‌تر می‌شود. با یافتن معنا در وظایف هرچند کوچک خود، می‌توانید کارها را به نحو بهتری انجام دهید و از انجام آن بسیار بیشتر لذت ببرید.

کاربرد اینچنین نکاتی می تواند استرس در محیط کار را کاهش داده و انرژی شما را برای ادامه کار افزایش دهد.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه در محیط کار خلاق باشیم ؟ 

کاهش استرس در محل کار

 

به دنبال راههایی برای لبخند زدن باشید

برقراری ارتباط با دیگران یک بخش بزرگ از دلایل انجام کار توسط شماست. اگر شما سخت کار کنید و در ازای آن یک لبخند دریافت کنید، این می‌تواند یک مدرک بصری باشد از اینکه کار شما مهم است.

بنابراین وقتی در هنگام کار کردن احساس کردید که سطح انرژی شما پایین است، ببینید آیا می‌توانید پروژه را به نحوی تغییر دهید که از همکار، مشتری یا رییس خود لبخندی دریافت کنید؟

با این کار انرژی شما به طور طبیعی افزایش می‌یابد و انجام وظیفه بعدی برای شما راحت‌تر می‌شودو در نتیجه اضطراب شما در محیط کار کاسته می شود.

کارهایی انجام دهید که انگیزه شما را بالا می‌برند

هر انسانی با انجام یک یا چند کار خاص، سطح انگیزه خود را بالا می‌برد. به عنوان مثال، برخی از افراد با گوش دادن به موسیقی انگیزه می‌گیرند. این افراد وقتی به موسیقی مورد علاقه خود گوش می‌دهند می‌توانند تمرکز خود را حفظ کرده تا کار خود را به اتمام برسانند.

شاید موسیقی برای شما انگیزه بخش نباشد اما شما باید خودتان تعیین کنید که چه عاملی به شما انرژی می‌دهد و استرس در محیط کار را برای شما کاهش می دهد.

به عنوان مثال می‌توانید یک کار بسیار ساده مثل تنفس عمیق قبل از کار را امتحان کنید تا تمرکز خود را بر روی کار جمع کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا انتخابها و تصمیمات بهتر و عاقلانه‌تری بگیرید.

بهترین بخش این است که اگر شما به طور مداوم این کار را انجام دهید، برای شما تبدیل به یک عادت می‌شود. در نتیجه، هر بار که شما این کار را انجام می‌دهید، به طور ناخودآگاه وارد وضعیتی می‌شوید که انجام این کار را برای شما تداعی می‌کند و شما بسیار راحت‌تر می‌توانید بر آن وظیفه تمرکز کنید.

 

با فروش در آمازون کسب درآمد بدون وقفه داشته باشیم

 

حفظ انگیزه و تمرکز در انجام وظایف بخش اساسی و اصلی هر حرفه‌ای است که به افزایش بهره‌وری، کاهش استرس و رسیدن به اهداف کمک می‌کند. بدون داشتن این دو عامل، حتی اگر به اهداف خود برسیم، دچار خستگی و فرسودگی می‌شویم چون از کاری که انجام داده‌ایم لذت نبرده‌ایم.

در این مقاله راههایی را معرفی کردیم  تا با دلایل داشتن استرس بیشتر آشنا گردید و با کاهش استرس در محیط کار، در انجام حتی کوچک‌ترین کارها انگیزه و انرژی لازم را داشته باشید.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی دوره آنلاین بازاریابی و فروش در آمازون و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 
نویسنده:
https://ezzatkhah.com/reduce-stress-at-work
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نادیا گفته:
۰ | ۰

مقاله خیلی خوبی بود دمتون گرم

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما نادیا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از رضایت و خشنودی شما همواره بر خود می‌بالیم و علاقه مندیم که همیشه شما را در اوج پیروزی‌هایتان ببینیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط