مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه یک بیزینس بین المللی داشته باشیم؟ | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
همه کارآفرینان می‌دانند که انگیزه، پشتکار و تمرکز از اصول تجارت موفق است. اما کارآفرینانی که می‌خواهند پا را فراتر بگذارند و در سطح بیزینس بین‌المللی فعالیت کنند باید نکاتی را رعایت کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 12

  • 2.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونه یک بیزینس بین المللی داشته باشیم؟ | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

کسب و کارهای بین المللی با چالش های فراوانی رو به رو هستند و راه اندازی آنها به نسبت کسب و کارهای دیگر دشوارتر می باشد. در این مقاله به رازهایی برای راه اندازی یک بیزینس بین المللی اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رازهای موفقیت در یک بیزینس بین المللی

تمام کارآفرینان فارغ از اینکه در کجا به دنیا آمده‌اند یا کجا زندگی می‌کنند، زبان و نگرش مشابهی دارند. همه این افراد می‌دانند که انگیزه، پشتکار، تلاش و تمرکز از اصول تجارت موفق است.

اما کارآفرینانی که می‌خواهند کمی پا را فراتر بگذارند و در سطح بیزینس بین‌المللی فعالیت داشته باشند می‌دانند که باید اندکی بیشتر تلاش کنند. کارآفرینان بین المللی بر این باورند که برای فعالیت جهانی و موفقیت در آن، به استراتژی‌های بازاریابی جهانی نیازمند هستند.

لازمه راه‌اندازی یک بیزینس موفق و جهانی، برخورداری از یک هنراست؛ شما باید به عنوان یک کارآفرین بین‌المللی قادر باشید نیاز و اولویت افرادی که فرهنگی کاملاً متفاوت با فرهنگ شما دارند را تشخیص دهید. خوشبختانه در صورتی که این هنر را داشته باشید تلاش‌های شما بسیار سودمند خواهد بود.

پیش از راه‌اندازی هر بیزینسی از اشتباهات رایج در شروع کسب و کارهای جدید آگاهی یابید تا از وقوع شکست‌های احتمالی پیشگیری کنید. برای ساخت امپراطوری آنلاین نیز باید مواردی را مورد توجه قرار دهید که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد:

 

چگونه یک بیزینس موفق راه اندازی کنیم؟

 

1. برای ساخت بیزینس به نیازهای بالقوه بازار توجه داشته باشید

شاید احساس کنید سرمایه‌گذاری در یک بازار کاملاً جدید، ریسک‌پذیر باشد اما باید بدانید که احتمال وجود فرصت‌های بی‌شمار در این بیزینس زیاد خواهد بود. افراد متخصص به شرکت‌ها توصیه می‌کنند به جای آنکه توانایی‌هایشان را در سطوح پائین حفظ کنند، آن‌ها را به بالاترین سطح ممکن ارتقاء دهند

از آنجا که هر روزه در سراسر جهان ارزش‌ها و انتظارات در حال تغییر است، ارائه ایده، برند و محصولات جدید می‌تواند موجب موفقیت‌های بی‌شماری شود. در حقیقت در تمام کشورها آنقدر فرصت وجود دارد که فقط کافی است بفهمید بر کدام موارد باید تمرکز کنید.

تنها افرادی که بتوانند میان خدمات یا محصولاتشان با افراد مختلف سازگاری ایجاد کنند، می‌توانند بیزینس خود را توسعه دهند و موفقیت شغلی را تجربه کنند.

با ظهور اینترنت و رشد سریع آن، صاحبان کسب و کار می‌توانند پیش از پریدن در این اقیانوس بی‌کران، تحلیلی برای ورود به بازار داشته باشند.

 

بیرینس های موفق

 

2. برای ورود به بازار به فرهنگ مشتریان خود توجه کنید

یکی از سخت‌ترین کارهایی که یک کارآفرین باید انجام دهد آنالیز فرهنگ‌هایی است که قصد دارد محصول یا خدماتش را در آنها ارائه کند. حتی گاهی ممکن است در دو بخش متفاوت از یک کشور، فرهنگ‌های کاملاً مختلفی وجود داشته باشد.

در صورتی که یک کارآفرین نتواند استراتژی‌های خود را با این تفاوت‌های فرهنگی سازگار سازد احتمال دارد در همان ابتدای مسیر دچار مشکل و با شکست مواجه شود.

شاید برندهای معتبر و بزرگ بتوانند خودشان را با شرایط وفق دهند و عملکرد موفقی داشته باشند اما در صورتی که به تازگی کسب و کاری را شروع کرده‌اید ممکن است نتوانید به مدت طولانی دوام بیاورید. بنابراین لازم است در ابتدا به این مورد دقت کافی داشته باشید.

3. در شیوه بیزینس خود تغییر ایجاد کنید

زمانی که شرکت‌های بزرگ آمریکایی محصولاتشان را در خارج از مرزها ارائه کردند بر این باور بودند که مدل بیزینس آن‌ها می‌تواند همچون داخل آمریکا کارآیی داشته باشد. اما همه افراد نمی‌توانند مدیریتی به این وسعت را داشته باشند.

در صورتی که افراد مرتبط و تصمیم گیرندگان در این نوع شرکت‌ها پیش از هر گونه اقدامی و ورود به بازار رقابت بین المللی، مشکلات مرتبط با آن را مورد توجه قرار دهند می‌توانند در این رقابت جهانی موفق شوند.

بنابراین زمانی که شرکت‌های بزرگ با در وجود در اختیار داشتن منابع فراوان و استراتژی‌های لازم با مشکل مواجه شوند، لازم است کارآفرینان سطوح پائین‌تر نیز انعطاف‌پذیر باشند و در مورد نیاز و خواسته‌های مخاطب، تحقیقات کاملی را انجام دهند.

 

 بیزینس بین المللی

 

4. پیش از آغاز کسب و کار اقدامات اولیه را انجام دهید

یکی از مهمترین اصول موفقیت در کسب و کار این است که پیش از شروع و راه اندازی کسب و کار مورد نظرتان، در مورد ورود به یک کشور یا منطقه خاص، تحقیقات لازم را داشته باشید. بسیاری از صاحبان کسب و کار بین المللی تجارب خودشان را در مورد فعالیت در یک منطقه در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

در دنیای اطلاعات آنلاین می‌توانید با نظرات مختلفی آشنا شوید و از این طریق می‌دانید ارائه محصول یا خدمات شما در چه مناطقی مفیدتر خواهد بود. البته با وجود نظرات و مشاوره‌هایی که به صورت آنلاین از افراد مختلف در سراسر جهان دریافت می‌کنید، بهترین راه برای جذب یک فرهنگ، آزمون و خطا خواهد بود.

کارآفرینان جهانی تنها به دلیل اینکه کاری متفاوت از دیگران انجام می‌دهند می‌توانند شبکه‌های خود را در سراسر جهان توسعه دهند اما به هر حال باید مدیریت درستی در این مسیر داشته باشند.

به عنوان مثال، گاهی لازم می‌شود ساعت کاری‌تان را طبق ساعت کاری شریک تجاری‌تان در سوی دیگری از دنیا تنظیم کنید یا تغییراتی در اتیکت‌های محصول به وجود آورید تا رضایت مشتری را جلب کنید.

5. در مورد مالیات و قوانین بیزینس تحقیق کنید

مقررات و قوانین مربوط به مالیات در هر کشوری متفاوت است، برخی از آنها آسان‌تر و برخی بسیار سخت گیرانه. به طور مثال، اگر در شرکت‌هایی که قوانین آسانتری دارند فعالیت خود را شروع کنید می‌توانید در ازای هر پنی چند دلار به دست آورید و شاهد رشد بیزینس خود باشید. اما در کشورهایی که قوانین سختی در مورد مالیات و هزینه‌ها دارند حتماً لازم است قبل از شروع در این مورد تحقیقات بیشتری انجام دهید.

بر حسب قوانین موجود احتمال دارد به سختی بتوانید از پسِ حقوق یا پرداخت مالیات برآیید. گرچه این واقعیت وجود دارد که هر کشور و منطقه‌ای، خارج از مکانی که شما در آن هستید یک هدف بالقوه برای ورود بیزینس شما به‌شمار‌ می رود، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که فعالیت در برخی کشورها بسیار آسان‌تر از سایر مناطق خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: فروشندگی در بازارهای بین المللی آمازون

چگونه یک بیزینس بین المللی داشته باشیم؟

 

6. نگرشی واقع گرایانه به بیزینس داشته باشید

کارآفرینان باید به موارد جزئی‌تر در مورد قوانین و مقررات رسمی هر کشور نیز توجه داشته باشند. برخی کشورها به خاطر سهل انگاری در مورد قوانین رسمی و اجرای آنها بدنام هستند. در صورتی که شما به این نکات توجه نداشته باشید ممکن است خودتان را درگیر مشکلات قانونی این کشور کنید.

همین مشکلات نیز می‌تواند موجب مرگ فعالیت یک کارآفرین شود. تصور کنید شما همه اقدامات لازم را انجام داده‌اید و برای اخذ مجوز و گواهینامه‌های مورد نیاز برای فعالیت بیزینس خود اقدام کرده‌اید، اما هنوز پاسخ قاطع و نهایی از مقامات مرتبط دریافت نکرده‌اید.

شاید نیاز باشید درخواستی محترمانه و البته قاطعانه برای آنها ارسال کنید تا با فعالیت شما توافق شود. در واقع تا زمانی که خودتان به صورت عملی وارد این فرآیند نشوید، از تمام جزئیات و مراحل مورد نیاز آگاهی پیدا نمی‌کنید.

 

چگونه در آمازون فروشنده شویم  و درآمد میلیاردی کسب کنیم؟

 

به دنبال یافتن پاسخ برای مهم‌ترین سوالاتی باشید که در ذهن شما برای تبدیل شدن به یک کارآفرین بین المللی شکل گرفته است. پیش از هر گونه اقدامی تمام جوانب را بررسی کنید و با اطلاعات کامل در این دنیای بیکران وارد شوید. شما نیز می‌توانید ثروتمند شدن را حس کنید اما پیش از آن باید بدانید چگونه می‌توانید یک کارآفرین موفق شوید؟

با دانستن این نکات می‌توانید این رویا را به واقعیت تبدیل کنید. تصور کنید زمانی که مردم نام شما را می‌شنوند یا در هر جایی از این دنیا از برند شما استقبال می‌کنند، چه حسی خواهید داشت؟

برخی از تصورات نادرست موجب شده است که افراد بسیاری با وجود استعداد، توانایی، مهارت و امکانات لازم خودشان را از این ثروت بی‌کران دور بدانند. شما می‌توانید با توجه به موارد ارائه شده شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/have-an-international-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط