موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آموزش فروش در آمازون و راه اندازی بیزینس پر سود آمازون با دوره آربی

توضیحات کوتاه :
هر فروشنده کارآمدی می‌داند که حضور موفق در آمازون برای پیشرفت کسب و کارش حیاتی است. به همین دلیل است که باید تفاوت بین ارسال توسط آمازون (FBA) و Seller Fulfilled Prime را بدانید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

2.5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
آموزش فروش در آمازون و راه اندازی بیزینس پر سود آمازون با دوره آربی

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله به  پنج نکته در مورد تفاوت‌های برنامه های FBA و SFP می پردازیم. تفاوت‌های اصلی بین FBA و برنامه جدید SFP را نشان می‌دهند. واضح است که هر دو این برنامه‌ها مزایا و معایبی دارند و کسب و کارهای مختلف انتخاب می‌کنند که کدام یک مناسب آنها است. همچنین باید خاطر نشان کنیم که فروشندگان باید قوانین سختگیرانه‌ای را درمورد برنامه SFP رعایت نمایند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

فروش محصولات پرایم در آمازون

هر فروشنده کارآمدی می‌داند که حضور موفق در آمازون برای پیشرفت کسب و کارش حیاتی است. در دسترس بودن محصول یک فروشنده در آمازون پرایم نیز از اهمیت اساسی برخوردار می‌باشد. به همین دلیل است که باید تفاوت بین ارسال توسط آمازون (FBA) و Seller Fulfilled Prime را بدانید. آمازون و برنامه‌های پرایم آن نقش مهمی در عملیات روزانه فروشندگان آنلاین به هر شکل و اندازه‌ای دارند. در واقع با 600 میلیون عضو پرایم در سرتاسر جهان که سالانه 1200 دلار به طور متوسط خرید می‌نمایند (در مقایسه با متوسط 500 دلار توسط افراد غیر عضو پرایم ) پرایم یک بازار است که اگر وارد آن نشوید ضرر خواهید کرد.

 

کسب درآمد از آمازون

 

دو برنامه‌ای که شما را وارد دنیای طلایی پرایم می‌کنند، FBA و SFP هستند. این برنامه‌ها یک ویژگی مشترک دارند: هر دو این برنامه‌ها شما را قادر به فروش در آمازون پرایم می‌نمایند و باعث می‌شوند محصول شما دیده شود و درهای بازاری بزرگ را به سوی شما می‌گشایند. اما این تنها شباهت این دو برنامه است. FBA و SFP تفاوت‌های اساسی با یکدیگر داشته و ویژگی‌هایی دارند که آنها را تنها مناسب برخی کسب و کارهای خاص بسته به اندازه، سود و اهداف می‌نماید. برای اینکه دریابید کدام برنامه برای شما مناسب‌تر است ما پنج تفاوت عمده بین این دو برنامه را ذکر می‌کنیم که توسط خود شرکت آمازون اعلام شده‌اند.

1. روش های ارسال کالا در آمازون

مهم‌ترین تفاوت بین FBA و SFP نحوه ارسال کالاها است. همانگونه که از نام FBA (ارسال توسط آمازون)مشخص است، مسئولیت ارسال کالای شما با آمازون است. آمازون در تمامی مراحل پس از ثبت سفارش تا تحویل کالا به مشتری، تمامی کارها را برای شما انجام می‌دهد. شما بخشی از موجودی خود را به انبار آمازون ارسال می‌نمایید و آمازون تا هنگامی که مشتری محصول شما را سفارش دهد در آنجا نگهداری می‌کند. زمانی که مشتری جنس شما را سفارش می‌دهد، آمازون آن را بسته‌بندی و ارسال می‌نماید.

شما نیز در منزل نشسته و سود خود را دریافت می‌نمایید. در حالت Seller Fulfilled Prime، ارسال توسط شما انجام می‌پذیرد. مشتریان مانند همیشه از طریق پرایم سفارش می‌دهند اما شما بایدکالا را مستقیم به مشتری ارسال نمایید و آمازون دخالتی در این پروسه ندارد. شما از نام پرایم و قوانین ارسال مربوط به آن استفاده می‌کنید اما خودتان باید بسته بندی و ارسال را انجام دهید.

مزیت SFP چیست؟ یک تفاوت بزرگ بین ارسال محصول توسط آمازون و ارسال توسط فروشنده این است که فروشنده باید هزینه ارسال را بپردازد. این امر می‌تواند سود شما را تا حد زیادی کاهش داده و اگر دقت نکنید ممکن است به ضرر شما منجر شود.

 

راه اندازی بیزینس آمازون

 

2. هزینه‌های ارسال سفارشات آمازون

وقتی می‌گوییم راحت در منزل بنشینید و سود خود را دریافت نمایید، احتمالاً باور نمی‌کنید که چنین چیزی حقیقت داشته باشد. اگر این کار را درست انجام ندهید و درست تصمیم نگیرید، احتمالاً حق با شما باشد. این به دلیل هزینه‌های FBA است که می‌تواند هزینه زیادی دربر داشته باشد. آمازون همه کارهای ارسال را برای شما انجام می‌دهد، بنابراین حق دارد که در قبال آن از شما هزینه دریافت نماید. به عنوان مثال، یک کالای غیر رسانه‌ای می‌تواند هزینه‌ای برابر با 3 تا 4 دلار برای نگهداری در انبار، بسته‌بندی و ارسال داشته باشد.

صرف نظر از اینکه محصول شما چه نوع محصولی است، این هزینه‌ها می‌توانند افزایش یابند. اما کاربران SFP می‌توانند از این هزینه‌ها معاف شوند. زیرا آنها هیچ کالایی را به آمازون برای انبار، بسته‌بندی یا ارسال نمی‌فرستند. بنابراین دلیلی ندارد که آمازون از شما هزینه‌ای دریافت نماید. طبیعتاً کارهای بیشتری بر دوش شما است و باید هزینه‌های ارسال توسط پست را نیز پرداخت نمایید. اما ممکن است این کار نیز سودآور باشد.

3. نگهداری کالا در انبارهای آمازون

نگهداری و انبار محصولات نیز موضوع دیگری است که در این دو روش متفاوت است. FBA برای فروشندگانی بهتر است که تنها بر فروش در آمازون متمرکز هستند و کالای خود را تنها در آمازون به فروش می رسانند. اما برخی دیگر فروشندگان ترجیح می‌دهند از کانالهای مختلفی فروش خود را انجام دهند زیرا مشتریان در کانال‌های مختلف پرسودتر هستند. البته می‌توانید از خدمات چندکانالی آمازون نیز استفاده نمایید.

برای عضویت در برنامه SFP باید انبار شخصی داشته باشید. برای کنترل موجودی خود در انبار نیاز به کارمندان انبارداری دارید که استخدام و حفظ آنها هزینه‌بر است. به علاوه، حتماً باید سفارشات پرایم را همان روز ارسال نموده و تحویل دهید. این بدان معنا است که انبار شما باید به سفارشات سریعاً رسیدگی نماید.

 

مقاله پیشنهادی: نگاهی به درون انبار آمازون

آموزش فروش در آمازون

 

4. کنترل موجودی آمازون

کنترل موجودی رابطه نزدیکی با موضوع انبارداری دارد. در FBA، پس از ارسال موجودی به انبارهای آمازون، دیگر شما به آن دسترسی ندارید. شما نمی‌توانید به انبار رفته و بر موجودی خود نظارت نمایید. بنابراین باید همیشه نسبت به موجودی خود دقت کافی داشته باشید. در این مورد، تفاوت با SFP این است که شما در حالت SFP کنترل کامل روی موجودی خود دارید. تمامی محصولات را می‌توانید در یک محل انبار نمایید. اگر چندین کانال مختلف برای فروش دارید، این یک مزیت برای شما محسوب می‌شود. در روزهایی مانند روز پرایم یا جمعه سیاه این مزیت مشهودتر است.

5. مدیریت کالاهای مرجوعی

وقتی کالای شما توسط وبسایت آمازون ارسال می‌شود، مسئولیت کالاهای مرجوعی و خدمات مشتریان نیز به عهده خود آمازون خواهد بود. بدین طریق شما در هزینه و زمان صرفه جویی خواهید نمود. اما در حالت SFP، شما باید این موارد را مدیریت نموده و باید یک بخش مخصوص برای خدمات مشتریان تشکیل دهید. اما در این حالت بهتر می‌دانید که مشکل از کجا بوده است. می‌توانید بفهمید کدام کالای مرجوعی متعلق به کدام سفارش بوده است. بدین گونه می‌توانید از تکرار مشکلات در آینده جلوگیری نمایید.

با این حال به خاطر داشته باشید که تأکید اصلی آمازون بر رضایت مشتری است. آنها می‌خواهند صرف نظر از اینکه چه برنامه ارسالی استفاده شده است، مشتریان تجربیات یکسان و با کیفیتی از خرید داشته باشند. به همین دلیل آمازون در میانه سال 2017 سیاست جدیدی اعلام نمود که باعث نگرانی فروشندگان SFP شد. طبق این سیاست جدید، فروشندگان SFP باید از همان قوانینی پیروی کنند که برای فروشندگان FBA وجود دارد. یک جنبه از سیاست جدید مبتنی بر این است که تمامی محصولات به صورت اتوماتیک می‌توانند مرجوع شوند یعنی خریدار می‌تواند بدون اینکه با فروشنده تماس بگیرد، محصول خریداری شده را مرجوع نماید و هزینه هم بر عهده فروشنده خواهد بود.

نکات مهم در مورد SFP

این پنج نکته که در مورد تفاوت‌های این دو برنامه ذکر شد، تفاوت‌های اصلی بین FBA و برنامه جدید SFP را نشان می‌دهند. واضح است که هر دو این برنامه‌ها مزایا و معایبی دارند و کسب و کارهای مختلف انتخاب می‌کنند که کدام یک مناسب آنها است. همچنین باید خاطر نشان کنیم که فروشندگان باید قوانین سختگیرانه‌ای را درمورد برنامه SFP رعایت نمایند.

 

فروش در آمازون

 

افرادی که از برنامه SFP سود می‌برند آنهایی هستند که به جای فروش انحصاری در آمازون، کالاهای خود را در چند کانال مختلف به فروش می‌رسانند. در واقع، بسیاری از فروشندگان در SFP صرفه جویی در هزینه‌ها را مشاهده نمی‌کنند بلکه در مواقعی هزینه‌های آنها با افزایش نیز همراه است. مزیت اصلی این است که فروش در کانالهای مختلف انجام می‌گیرد، در نتیجه مقدار آن نیز بیشتر است. این امر به نوبه خود منجر به جبران هزینه‌های ذکر شده می‌گردد.

هر چند همیشه تعیین اینکه کدام برنامه مناسب است، راحت نیست اما به یاد داشته باشید که شما در این تصمیم‌گیری دشوار تنها نیستید. با مشاهده دوره‌های آربی و برخورداری از پشتیبانی ما، شما می‌توانید بهترین روش برای فروش خود را انتخاب نمایید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر کسب و کار آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/teaching-selling-on-amazon-and-launching-a-profitable-business-with-RB-course
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط