8 راه افزایش درآمد

  • 10 آذر 1397
  • 268
  • 0

کسب درآمد بیشتر

خیلی از ما زمانی که دچار مشکل مالی می‌شویم و به دنبال دستیابی به هدف‌های مالی خود برای حل آن هستیم، ممکن است به این فکر بیفتیم که چگونه درآمد خود را افزایش دهیم. برای افزایش درآمد راه‌حل‌های کوتاه مدت و بلند مدت وجود دارد. اگر شما قصد داشته باشید که مشکل مالی خود را برای کوتاه مدت حل کنید، شاید با داشتن یک شغل دوم این مشکل برطرف شود. اما اگر نیاز به درآمد بالای طولانی مدت دارید، پس باید به دنبال یک راه‌حل بلند مدت باشید. البته در هر دو حالت شما به درآمد بیشتری که مد نظرتان است، دست پیدا می‌کنید. با روی کار آمدن اینترنت، شما می‌توانید با کار در منزل یا به صورت آنلاین هم کسب درآمد کنید. پس در حال حاضر هزاران راه برای افزایش درآمد وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید. در ادامه به چند راه برای افزایش درآمد اشاره خواهیم کرد.

 

افزایش درآمد از چه طریقی ممکن است؟

 

بر سر حقوق خود مذاکره کنید

شاید بتوان گفت که سریع‌ترین راه برای افزایش درآمد، درخواست افزایش دادن میزان حقوقی دریافتی است. تفاوتی هم ندارد که شما در یک اداره مشغول به کار هستید یا در یک فروشگاه، شغل تمام وقت دارید یا نیمه وقت. می‌توانید به نزد رئیس خود بروید و از او تقاضای افزایش حقوق کنید. البته قبل از این کار باید یک برنامه‌ریزی مناسب داشته باشید. مثلاً شما برای پروژه اخیر شرکت تلاش زیادی را کرده‌اید و سبب شده‌اید که شرکت به پول خوبی دست پیدا کند. این می‌تواند یک دلیل خیلی خوب و قانع کننده باشد. در صورت مخالفت با این درخواست، رفتار حرفه‌ای داشته باشید و نظر آنها را بپذیرید. می‌توانید از آنها بپرسید که در چه صورتی می‌توانید انتظار افزایش حقوق را داشته باشید و از آن به بعد به همان شکل پیش بروید.

 

راه اندازی یک بیزینس موفق و راه‌های افزایش درآمد

 

به صورت دورکاری کسب درآمد کنید

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای کسب درآمد پیدا کردن شغلی است که بتوانید از داخل خانه به آن بپردازید. شغل مورد نظر شما می‌تواند یک شغل نیمه وقت باشد یا کاری باشد که جایگزین شغل قبلی شما بشود. نکته مهم این نوع کسب درآمد این است که شما می‌توانید پول بیشتری ذخیره کنید چرا که خیلی از هزینه‌های جانبی شما مثل هزینه رفت و آمد حذف می‌شود. از سوی دیگر شما می‌تواند زمان آزاد بیشتری داشته باشید. البته شاید بهتر باشد که در ابتدای کار آن را در کنار شغل اصلی خود داشته باشید تا به مرور زمان روی آن تسلط کافی پیدا کنید. خیلی از شرکت‌ها نیز به دنبال کسانی هستند که بتوانند در ساعات آخر شب یا روزهای تعطیل برای آنها کار کنند، که این می‌تواند برای شما مزیت بزرگی بشمار برود.

به شکل پروژه‌ای کار کنید

این گزینه می‌تواند برای کسب درآمد سریع خیلی به کار بیاید. البته شاید با این کار به یک درآمد ثابت دست پیدا نکنید اما می‌توانید هر زمان که به پول نیاز پیدا کردید تا حدودی به این منبع درآمد امید داشته باشید. افرادی که به صورت پروژه‌ای کار می‌کنند می‌توانند طراح گرافیک، نویسنده، مترجم، تولید کننده فیلم یا مشاور باشند، یا خیلی از سمت‌های شغلی دیگر را داشته باشند. همین الان به این فکر کنید که چه مهارت‌هایی را دارید و چگونه می‌توانید از آنها برای به راه‌انداختن یک کسب و کار کوچک استفاده نمایید. اگر به این کار علاقه داشته باشید و برای بهتر شدن در آن تلاش کنید، به مرور زمان می‌توانید آن را به یک شغل تمام وقت تبدیل کنید.

وسایل بدون استفاده خود را برای فروش بگذارید

شاید تا به حال به این گزینه فکر نکرده‌اید اما یکی از راه‌های خیلی خوب برای کسب درآمد بیشتر همین گزینه است. همه ما وسایلی را داریم که دیگر به آنها احتیاجی نداریم یا هیچ وقت از آنها استفاده نکرده‌ایم. مثلاً شما کتابی را خریده‌اید و بعد از یکبار خواندن آن، دیگر به سراغش نرفته‌اید، می‌توانید آن را برای فروش بگذارید تا فردی که به دنبال آن کتاب است، بتواند آن را از شما خریداری کند. البته مطمئناً به این گزینه نمی‌توان به عنوان یک شغل درآمدزای همیشگی نگاه کرد اما اینکه بتوانید از وسایل بدون استفاده خود کسب درآمد کنید، می‌تواند خیلی جذاب باشد. 

ارتقا شغلی پیدا کنید

یکی از راه‌های بسیار خوب برای افزایش درآمد به دست آوردن ارتقا شغلی است. با مدیریت شرکت، فروشگاه یا هر جایی که در آن مشغول به کار هستید، صحبت کرده و از او بخواهید که سمت شما را بنا بر دلایلی که ممکن است داشته باشید، بالا ببرد. شاید حتی بتوانید با توجه به تجربه‌ای که از شغل فعلی خود به دست آورده‌اید، در جای دیگری مشغول به کاری بشوید که بهتر از این شغل به نیازهای مالی شما پاسخ می‌دهد. مسئله‌ای که باید به یاد داده باشید این است که اگر به کاری که انجام می‌دهید، علاقه داشته باشید، می‌توانید خیلی راحت‌تر در آن پیشرفت کنید. زمانی که شما کار خود را بهتر انجام دهید و پیشرفت سریع‌تری در آن داشته باشید، مطمئن باشید که مدیریت آن را می‌بینید و خیلی زود به مراتب بالای شغلی دست پیدا می‌کنید. همیشه ارتقای سمت در هر کاری با افزایش حقوق همراه است.

 

کسب و کار جدیدی را شروع کنید

 

کسب و کار جدیدی را به راه بیندازید

شما می‌توانید برای کسب درآمد بیشتر، کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید. سعی کنید کاری را انتخاب کنید که به علایق شما نزدیک باشد. در عین حال این کسب و کار باید با مهارت‌های شما هم هماهنگی کامل داشته باشد. مثلاً می‌توانید یک بیزینس آنلاین را تجربه کنید. فروش در آمازون می‌تواند یکی از این کسب و کارهای آنلاین باشد. در حال حاضر آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی موجود در جهان است که بیش از دو میلیون فروشنده فعال دارد. شاید بتوان گفت که خیلی از فروشندگان اینترنتی در کنار این کسب و کار، شغل اصلی خود را هم حفظ کرده‌اند. خیلی از آنها هم به حد قابل توجهی از درآمد ازین طریق بیزینس جدید خود دست پیدا کرده‌اند و ترجیح دادند شغل قبلی خود را رها کنند. اگر شما هم به این نوع از کسب و کار علاقه مند هستید می‌توانید در دوره آربی شرکت کنید. این دوره به زبان فارسی است و تمام نکات مربوط به شروع کسب و کار اینترنتی فروش در آمازون را به کاربران خود آموزش می‌دهد.  

مهارت‌های خود را افزایش دهید

یکی از راه‌های دیگر برای دستیابی به درآمد بیشتر، بالا بردن مهارت‌های فردی است. زمانی که شما مهارت‌های بیشتری داشته باشید، می‌توانید به راحتی به درآمد بالاتری دست پیدا کنید. شما این مهارت‌ها را می‌توانید از طریق تحصیل، شرکت در دوره‌های مختلف، به دست آوردن تجربه کاری یا هر روش دیگری به دست بیاورید. اگر شما تنها به شرایطی که در حال حاضر در آن قرار گرفته‌اید، اتکا کنید، هیچ وقت نمی‌توانید مهارت جدیدی را یاد بگیرد و پیشرفتی داشته باشید. پس همیشه سعی کنید به روز باشید و جدیدترین اطلاعات و مهارت‌های مربوط به رشته کاری خود را یاد بگیرید تا بتوانید از این طریق به درآمد بیشتری دست پیدا کنید.   

شغل دوم پیدا کنید

از این گزینه می‌توان به عنوان آخرین راه حل یاد کرد چرا که در صورتی که در این راه پیش بروید، مجبور هستید زمان زیادی را به کار کردن اختصاص دهید. در این صورت شما باید در کنار شغل اصلی خود، این کار را هم داشته باشید و بدین ترتیب تایم زیادی برای استراحت و تفریح نخواهید داشت. بهتر است شغلی را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کنید که بتوانید از طریق آن بیشتر از حقوق تعیین شده کسب درآمد داشته باشید. مثلاً کارهایی که می‌توانید در آنها انعام دریافت کنید، می‌تواند مناسب باشد. تدریس خصوصی دروسی که در آنها تبحر و تسلط کافی را دارید هم می‌تواند ایده خیلی خوبی باشد، چرا که شما می‌توانید کنترل بیشتری روی کار خود داشته باشید. اگر بتوانید شغلی دوم خود را به درستی انتخاب کنید، می‌توانید زمان استراحت بیشتری را داشته باشید.

8 راه افزایش درآمد

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط