مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نقش هدفگذاری هوشمندانه در دستیابی به موفقیت شغلی

توضیحات کوتاه :
در هر مجله یا روزنامه مقاله‌ای از افراد موفقی را می‌توان یافت که با هدف‌گذاری هوشمندانه توانسته‌اند موفقیت را تجربه کنند. با این 6 راز شما هم می‌توانید در کسب و کار و زندگی شخصی موفق شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
نقش هدفگذاری هوشمندانه در دستیابی به موفقیت شغلی

 

خلاصه ای از مقاله

نقش هدفگذاری هوشمندانه در دستیابی به موفقیت شغلی چیست؟ چگونه می توان با هدف گذاری در زندگی شخصی و کاری به موفقیت رسید؟ در این مقاله به نقش هدفگذاری در موفقیت پرداخته و توصیه هایی ارائه می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

هدف گذاری در زندگی شخصی و کاری

شما هر روزنامه یا مجله‌ای را که ورق بزنید می‌توانید یک مقاله درباره کسی که توانسته است هدفگذاری هوشمندانه‌ای داشته باشد و در نهایت به موفقیت برسد، پیدا نمایید.

پس همانطور که خیلی از افراد دیگر توانسته‌اند این کار را انجام دهند، شما نیز می‌توانید همچون آن‌ها عمل کرده و موفق شوید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که 6 رازی که می‌تواند شما را به هدف گذاری هوشمندانه برساند را یاد بگیرید و از آنها در زندگی خود استفاده نمایید.

این 6 راز با بررسی عملکرد افراد موفق در زمینه کسب و کار به دست آمده‌اند و می‌توانند موفقیت شما را نیز تضمین کنند.

 

چگونه یک بیزینس موفق بسازیم؟

 

1. مشخص نمودن مسیر با جزئیات کامل

شما دقیقاً می‌خواهید به چه چیزی دست پیدا کنید؟ هر چقدر که شما مسیری که می‌خواهید در آن پیش بروید را با جزئیات بیشتری در ذهن داشته باشید، شانس بیشتری برای پیمودن آن و رسیدن به هدف خواهید داشت.

میان شخصی که می‌گوید: «من می‌خواهم میلیونر شوم.» و کسی که می‌گوید: «من می‌خواهم با ساخت یک محصول در زمینه کامپیوتر 50000 میلیون دلار طی یک سال کسب درآمد داشته باشم.» تفاوت است.

برخی از سوالاتی که شما می‌توانید به منظور داشتن برنامه ریزی بهتر از خودتان بپرسید به شرح ذیل است:

  • من دقیقاً باید چه کاری انجام دهم تا با موفقیت به هدف خود دست پیدا کنم؟
  • کجا باید هدف خود را به واقعیت تبدیل کنم؟
  • چگونه می‌توانم مسیر پیش رو را با موفقیت طی کنم؟
  • چه زمانی می‌توانم به رویای خود جامه عمل بپوشانم؟
  • چه کسی می‌تواند در این مسیر به من کمک کند؟
  • شرایط رسیدن به هدفی که دارم چگونه است و چه محدودیت‌هایی پیش روی من قرار دارد؟
  • راه‌های رسیدن به هدف من کدامند و کدام راه من را سریع‌تر به هدفی که دارم می‌رساند؟

 

 دستیابی به موفقیت شغلی

 

2. قابل اندازه گیری بودن اهداف

منظور از قابل اندازه گیری بودن اهداف این است که شما باید به صورت دقیق مشخص کنید که زمانی که به هدف خود دست پیدا می‌کنید، چه چیزی را دیده، شنیده و احساس می‌کنید.

شما باید هدف خود را به عناصر قابل اندازه گیری تقسیم نمایید. چرا که برای اندازه گیری درست و دقیق به شواهد واقعی نیاز دارید. برای مثال شادتر بودن دیگر یک دلیل مناسب برای سیگار نکشیدن به شمار نمی‌رود.

اما اینکه شما یک لایف استایل سالم را دنبال می‌کنید و در آن دو بار در روز سبزیجات خورده و تنها یکبار در هفته گوشت می‌خورید، می‌تواند یک دلیل بسیار مناسب به شمار برود.

شما باید دقیقاً مثل همین مثال پیش بروید و برای تمامی اهداف خود و کارهایی که انجام می‌دهید دلیل مناسبی را پیدا نمایید. این کار به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید در مسیری که برای خود مشخص نموده‌اید پیش بروید و به اهدافی که دارید دست پیدا کنید.

3. در دسترس بودن هدف

آیا هدفی که دارید قابل دستیابی است؟ منظور از این سؤال این است که بررسی کنید و ببینید که آیا امکان دستیابی به هدفی که تعیین کرده‌اید برای شما وجود دارد یا نه.

شما زمان، انرژی و هزینه زیادی را به کار می‌برید تا بتوانید هدف خود را عملی کنید. پس باید در ابتدا مشخص کنید که این هدف می‌تواند شما را به سود برساند یا نه.
اگر شما زمان، سرمایه و استعداد لازم برای دستیابی به یک هدف مشخص را ندارید، مطمئن باشید که در آن شکست می‌خورید و نمی‌توانید به نتیجه برسید. منظور از این جمله به هیچ عنوان این نیست که شما نمی‌توانید هدف‌هایی که به نظر غیرممکن می‌رسند را داشته باشید.

شما می‌توانید با برنامه ریزی هوشمندانه و تلاش هر هدفی را شدنی کنید اما باید شرایط و امکاناتی که نیاز است را نیز فراهم نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: روش های تعیین هدف در زندگی

نقش هدفگذاری

 

4. مناسب بودن اهداف

آیا هدفی که برای خود تعیین کرده‌اید برای شما مناسب است؟ شما می‌خواهید به فرد معروفی تبدیل شوید؟ دوست دارید یک خانواده شاد با 3 فرزند داشته باشید؟ دوست دارید شرکت خودتان را تأسیس کنید؟

شما باید بررسی کنید و ببینید که چه هدفی دارید و آن هدف تا چه میزان برای شما مناسب می‌باشد. در ادامه نیز این بر عهده شما است که تصمیم بگیرید برای هدفی که دارید به تنهایی حرکت کنید تا اینکه به یک تیم در کنارتان نیاز دارید.

شما حتی اگر هدفی دارید که می‌خواهید به آن دست پیدا کنید اما مهارت‌های لازم برای آن را ندارید، می‌توانید به دنبال یادگیری مهارت‌های مورد نیاز بروید.

برای رسیدن به هدف راه‌هایی زیادی برابر شما قرار می‌گیرد. اما سؤال اصلی این است که شما به چه دلیلی می‌خواهید به هدفی که تعیین کرده‌اید دست پیدا کنید؟ دلایلی که پشت تصمیم شما قرار گرفته‌اند دقیقاً چه چیزهایی می‌باشند؟

آیا هدفی که تعیین کرده‌اید حقیقتاً قابل دستیابی می‌باشد؟ شما باید تمامی این موارد را به دقت بررسی کنید و در نهایت مشخص نمایید که هدفی که تعیین کرده‌اید برای شما مناسب می‌باشد یا نه.

5. زمان مناسب هدف گذاری

وقت طلا است. مطمئناً این ضرب المثل را زیاد شنیده‌اید. شما برای اینکه از زمان خود به درستی استفاده نمایید باید یک برنامه‌ریزی دقیق و مشخص داشته باشید.

یکی از مواردی که می‌تواند شما را مجبور کند که کار کنید و به سمت هدف خود پیش بروید، مهلت مقرری است که برای رسیدن به آن هدف برای خود تعیین کرده‌اید. به همین دلیل نیز نیاز است که برای تمامی کارها و اقدامات خود یک زمان مشخص را تعیین نمایید.

البته باید دقت داشته باشید که زمانی که مشخص می‌کنید منطقی باشد. در این صورت شما می‌توانید خیلی بهتر پیش بروید و می‌دانید که برای هر لحظه خود چه برنامه‌ای دارید و چه کارهایی را باید انجام دهید.

 

نقش هدفگذاری هوشمندانه در دستیابی به موفقیت شغلی

 

هدف گذاری هوشمندانه در کسب و کار

برای اینکه هدف گذاری هوشمندانه‌ای داشته باشید باید اهداف خود را به اقداماتی مشخص و واضح تقسیم کنید و کارهایی را انجام دهید که شما را به اهدفتان می‌رساند. شما باید به طور منظم اهداف خود را بررسی کرده و در صورت لزوم تغییراتی را در آنها ایجاد نمایید.

در حقیقت تعیین هدف یک بخش بسیار مهم و ضروری برای دستیابی به موفقیت به شمار می‌رود. در ادامه به برخی از نمونه‌های مناسب برای داشتن هدف گذاری هوشمندانه در کسب و کار اشاره خواهیم کرد.

1. همین امروز تصمیم بگیرید که می‌خواهید در چند سال آینده بیش از یک میلیون دلار کسب درآمد کنید. آن را به عنوان یکی از اهداف هوشمندانه خود یادداشت کنید. سپس برنامه‌ای برای آن نوشته و هر روز مطابق با آن برنامه برای رسیدن به آن تلاش کنید.

2. یک تجزیه و تحلیل مالی دقیق و کامل داشته باشید. سرمایه خالص، درآمد و هزینه‌های خود را مشخص نمایید. سپس بررسی کنید و ببینید که در آینده چه امکاناتی می‌توانید داشته باشید و با تعیین اهداف هوشمندانه دستیابی به آنها را برای خود ممکن کنید.

3. یک حساب برای خودتان باز کنید و در هر فرصتی که به دست آوردید، مبلغی را در آن ذخیره کنید. شما از پولی که در این حساب ذخیره کرده‌اید تنها می‌توانید برای سرمایه گذاری و رشد خود استفاده کنید.

 

نحوه فروش کالا در آمازون و کسب درآمد دلاری

 

4. زندگی مالی خود را سازماندهی کنید. شما می‌توانید از بیمه مسکن یا هر نوع بیمه دیگری که از دارایی‌های شما حفاظت می‌کند، استفاده نمایید.

5. شما باید تمرین کنید تا بتوانید هر ماه یک درصد مشخص از درآمد خود را ذخیره نمایید. این کار در ادامه کسب و کارتان به شما کمک کند.

6. شما برای اینکه قبل از سرمایه گذاری در یک کسب و کار در آن به موفقیت دست پیدا کنید، باید جزئیات کسب و کار خود را یاد بگیرید. همچنین باید مشخص کنید که باید به چه شکلی از پولی در اختیار دارید استفاده کنید و چگونه مبلغ خرج شده را بازگردانید.
در نهایت، با به کار گیری این اصول، می توانید هدف‌های تدریجی برای کسب و کار خود تعیین کرده و در جهت دستیابی به این اهداف تلاش نمایید.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/setting-goals-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط