مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

معرفی 10 کتابی که برای موفقیت باید مطالعه کنید

توضیحات کوتاه :
معرفی کتاب راهکاری است برای نشر دانش ها. کتاب ها نکات زیادی در بر دارند و با خواندن کتاب های در حوزه ای که قصد فعالیت دارید می توانید دانش خود را بالا برده و گام های درستی در مسیر موفقیت بردارید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 3.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
معرفی 10 کتابی که برای موفقیت باید مطالعه کنید

 

خلاصه ای از مقاله

معرفی کتاب به دیگران می تواند مسیر زندگی آنها را تغییر دهد و دریچه جدیدی به روی زندگی آنها باز نماید. در این مقاله به معرفی 10 کتابی می پردازیم که می تواند به کارآفرینان و افرادی که در تلاش هستند گام های محکمی در مسیر موفقیت بردارند، کمک نماید. هر کتاب می تواند دنیای جدیدی را به روی شما باز کند.

 

معرفی 10 کتابی که برای موفقیت لازم هست مطالعه کنید ، در ادامه به معرفی عنوان کتاب و توضیحاتی در خصوص آن پرداخته ایم که امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد . 

 

کتاب خانم رئیس اثر سوفیا آموروسو

 

معرفی کتاب خانم رئیس Girl Boss و خواندن آن می تواند به همه زنانی که به دنبال موفقیت هستند کمک نماید. سوفیا آموروسو Sophia Amoruso در کتاب خانم رئیس به مخاطبان می آموزد که چگونه از اشتباهات خود درس بگیرند، چه زمانی از انجام دادن کاری دست بکشند و بر انجام چه کارهایی سماجت داشته باشند.

این کتاب به خانم ها درس سخت کوشی و تلاش می دهد و به آنها یاد می دهد که چگونه به اهداف خود دست یابند.

 

کتاب خانم رئیس

 

معرفی کتاب تغییر مسیر: زنان، شغل و میل به پیشرفت نوشته شریل سندبرگ

 

شریل سندبرگ Sheryl Sandberg در کتاب تغییر مسیر: زنان، شغل و میل به پیشرفت Lean In: Women, Work, and Will to Lead، به این موضوع می پردازد که چرا زنان کمی به مقام های بالا دست یافته اند؟

نویسنده در این کتاب، تجربیات زندگی خود را در کار و زندگی شخصی اش بیان می کند و مسیری را که برای دستیابی به موفقیت را طی نموده، شرح می دهد. او در این کتاب مطرح می کند که زنان شاغل، دو شغل را همزمان پیش می برند: یکی کار در خانه و دیگری کار بیرون از خانه.

او زنان را تشویق می کند که با اعتماد به نفس بالا بین دو شغل خود تعادل برقرار کنند و دست از تلاش بر ندارند. معرفی این کتاب راه گشای زنانی است که قصد دارند مسیر موفقیت را طی نمایند.

 

کتاب تغییر مسیر

 

کتاب سمفونی کفش ها اثر فیل نایت

 

معرفی کتاب Shoe Dog؛ این کتاب به فارسی به نام های کفش باز، کفش فروش پیر و سمفونی کفش ها ترجمه شده است. فیل نایت Phil Knight بنیانگذار شرکت نایکی، در این کتاب به فراز و فرودهای زندگی خود می پردازد.

به مسیری که توانست با پشتکار و همت زیاد شرکت خود را از روبان آبی به بزرگترین برند جهانی یعنی نایکی تبدیل نماید و رویای خود را به واقعیت بدل نماید. این کتاب نشان می دهد که می توان با پشتکار و تلاش از هیج به همه چیز رسید.

 

ویدئو پیشنهادی : بهترین روش مطالعه سریع و دقیق کتاب

 

فیل نایت سمفونی کفش

 

معرفی کتاب ایلان ماسک اثر اشلی ونس

 

در کتاب ایلان ماسک: تسلا، اسپیس‌ایکس و جستجوی آینده‌ی رویایی Elon Musk: Tesla,SpaceX and the Quest for a Fantastic Future، روزنامه‌نگاری در حوزه‌ی فناوری به نام  اشلی ونس Ashlee Vance نگاه عمیقی به زندگی فوق‌العاده کارآفرین و مخترع بزرگ سیلیکون ‌ولی، یعنی ایلان ماسک، داشته است.

اشلی ونس با پیگیری های زیاد توانست با بیش از 50 ساعت گفت‌وگو با 300 نفر، زندگی‌نامه ا‌ی متفاوت و خاص از ایلان ماسک بنویسد. نویسنده توانسته است رویاهای جاه‌طلبانه‌ی ایلان ماسک را به رشته تحریر درآورد و نشان بدهد که او چطور برخی از این رویاها را محقق نموده است.

او در این کتاب، زندگی ماسک را از کودکی در آفریقای جنوبی تا ترک مکان تولدش در نوجوانی برای رسیدن به رویاهایش و رفتن به ایالت متحده آمریکا و نوآوری ‌های خلاقانه‌اش به تصویر کشیده است. معرفی این کتاب به افرادی که رویاهای بزرگ در سر دارند توصیه می گردد.

 

کتاب الان ماسک

 

کتاب جادوی بزرگ، زندگی خلاقانه با غلبه بر ترس از الیزابت گیلبرت

 

الیزابت گیلبرت Elizabeth Gilbert در این کتاب به موضوع خلاقیت پرداخته است و با نگاه به طبیعت رازآلود و شگفت انگیز الهام بخشی، بیان می کند که از کنجکاوی هایمان استقبال کنیم و آنها را پذیرا باشیم.

نویسنده در این کتاب آموزش می دهد که چکونه می توان با استفاده از چیزهایی که به آنها عشق می ورزیم و چیزهایی که از آنها می ترسیم برخورد کنیم. روشها و نگرش هایی را بیان می کند که برای داشتن یک زندگی خلاقانه مورد نیاز است.

الیزابت گیلبرت با نوشتن کتاب خاطرات خود به نام بخور، عبادت کن، عشق بورز به شهرت جهانی رسید و بر اساس این کتاب فیلمی با همین نام در سال 2010 ساخته شد.

 

کتاب جادوی بزرگ

 

معرفی کتاب کلید را بزن اثر چیپ هیث و دن هیث

 

کتاب ارزشمند کلید را بزن Switch، به نکات و آموزه‌های ارزشمندی پرداخته است که با استفاده از آنها می توان حداکثر بهره را از  پتانسیل مغز انسان برد . چیپ هیث Chip Heath و دن هیث Dan Heath در این کتاب به این موضوع می پردازند که خیلی از افراد، برای ایجاد تغییرات و غلبه بر مشکلات زندگی، به دنبال عوامل بیرونی هستند.

اگرچه این عوامل بی‌تاثیر نیستند اما نویسندگان بیان می کنند که عامل اصلی در مغز انسان است. برادران هیث، در این کتاب به این مسئله می‌پردازند که مغز انسان، چطور می‌تواند به دشمن شماره یک او تبدیل گردد!

طبق نظر آن‌ها، دو ساختار متفاوت در مغز انسان وجود دارد. بخش منطقی و بخش احساسی. این دو بخش، همواره بر سر کنترل نمودن شرایط، با یکدیگر رقابت می کنند.

مثلا بخش منطقی مغز که بر منطق استوار است، می‌خواهد بدنی ورزیده داشته باشید اما بخش احساسی چون راحت طلب است، دوست دارد که بیشتر استراحت کنید!

دو نویسنده در این کتاب آموزش می دهند که چگونه می توان بین این دو بخش تعادل را برقرا نمود و با استفاده از اتحاد آنها، به نتایج شگفت انگیزی در زندگی دست یافت. معرفی کتاب کلید را بزن، دریچه ای است به ناشناخته های مغز.

 

کلید را بزن

 

کتاب انگیزه اثر دانیل اچ. پینک

 

در این قسمت به معرفی کتاب انگیزه Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us که در زمینه روانشناسی موفقیت و انگیزه قرار می گیرد، می پردازیم.

این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌ تایمز بوده و به خوانندگان روش‌های جدید و نوین تفکر درباره انگیزه را آموزش می‌دهد. دانیل اچ. پینک Daniel H. Pink می‌گوید که اغلب مردم بر این باور هستند که بهترین راه برای ایجاد انگیزه و حفظ آن، پاداش‌هایی همانند پول است؛ اما او بیان می کند که این تفکر اشتباه است.

او در این کتاب عنوان می‌کند که راز رضایت از زندگی، نیاز عمیق بشر به در دست داشتن زندگی خود، یادگیری و ایجاد عادت‌های جدید می باشد. او در این کتاب ابزارهایی را معرفی می کند که با استفاده از آنها می توانید زندگی خود را دگرگون کنید.

این کتاب نه تنها انگیزه ای برای افرادی عادی می باشد، بلکه می تواند به مدیران و کارآفرینان کمک نماید که با استفاده از آموزه های آن انگیزه درونی کارکنان خود را جدی بگیرند.

 

معرفی کتاب موفقیت

 

معرفی کتاب هوش هیجانی از دانیل گلمن

 

دکتر دانیل گلمن Daniel Goleman در کتاب Emotional Intelligence ، حقایق شگفت انگیزی از هوش هیجانی را بر ما آشکار می‌کند. دانیل گلمن در این کتاب به توصیف عواطف و مهارت‌هایی می پردازد که موفقیت و شادمانی ما در زمینه‌ی کاری، ازدواج و خانواده و به ‌طور کل در زندگی، به آنها بستگی دارد.

او در این کتاب به تعریف هوش اجتماعی و هیجانی می پردازد و بیان می کند که چگونه می‌توانیم این هوش را در خود و دیگران تقویت کنیم. هوش هیجانی بخش مهمی است که تاثیر زیادی در موفقیت افراد و تصمیمات آنها  دارد ولی کمتر به آن پرداخته شده است.

 

معرفی 10 کتاب برتر برای موفقیت

 

کتاب آئین دوست‌یابی اثر دیل کارنگی

 

درکتاب آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد How to Win Friends and Influence People ، دیل کارنگی Dale Carnegie، نویسنده و سخنران آمریکایی به خواننده کمک می‌کند که میزان اعتماد به نفس‌، نفوذ و تاثیرگذاری‌ خود بر دیگران را بالا ببرد و به او آموزش می دهد که چگونه دیگران را وادار کند در کنار او کار کنند، بدون این که مانع حرکت آن‌ها در مسیر خودشان شود.

این کتاب خواننده را با قواعد انسانی آشنا می‌کند. با استفاده از آموزش‌های این کتاب می‌توان زندگی شخصی و روابط اجتماعی‌ را دچار تغییرات بسیار مثبت کرد.

تنها هدف این کتاب، این است که به خواننده در یافتن و گسترش توانایی هایش کمک‌ کند و از دارایی‌هایی که استفاده نمی‌کند و خاموش مانده است، منتفع گردد. هدف اصلی آموزش، تنها آگاهی نیست، بلکه عمل است و این یک کتاب عملی است.

معرفی کتاب آئین دوستیابی به افرادی که به دنبال روابط بهتر هستند توصیه می گردد.

 

آئین دوست یابی

 

کتاب تاثیر اثر رابرت بی. سیالدینی

 

در این قسمت به معرفی کتاب تأثیر روانشناسی فنون قانع کردن دیگران Influence: The Psychology of Persuasion نوشته دکتر رابرت بی. سیالدینی Robert B. Cialdini روانشناس، نویسنده، سخنران و استاد دانشگاه آمریکا می پردازیم. نویسنده برای تدوین این کتاب از 6 اصل استفاده کرده است.

او از دیدگاه یک روانشناس اجتماعی، به این موضوع پی می برد که زمانی که درخواستی به شیوه ای خاص بیان گردد با پاسخ منفی و یا مثبت مواجه می شود و نحوه بیان خیلی تاثیر گذار است.

دکتر سیالدینی با روش علمی به موضوع روان‌شناسی اطاعت و پذیرش می پردازد و در این زمینه تحقیقاتی انجام می دهد. او در این کتاب اصولی را بیان می کند که با استفاده از آنها می توان بر روی دیگران تاثیر گذاشت.

با معرفی کتاب های مفید به دوستان خود، فرهنگ کتابخوانی را گسترش دهید و گامی در جهت نشر بیشتر آگاهی بردارید. کتاب، دوستی است که می تواند ما در رسیدن به موفقیت های بزرگ یاری دهد.

 

معرفی کتاب

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، دوره ساخت نگرش مثبت را از دست ندهید.

 

یادگیری شیوه زندگی و بیزینس آنلاین

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ten-books-to-achieve-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط