افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

پیش بینی آینده فروشندگان FBA Amazon در ده سال آینده

توضیحات کوتاه :
کمپانی آمازون طی ده سال آینده، آنچنان در فضای تجارت الکترونیک سلطه خواهد یافت که قدرت آن نسبت به قبل بسیار بسیار بیشتر خواهد شد. آمازون هر اقدامی در جهت جلب رضایت مشتریان انجام می‌دهد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 5.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
پیش بینی آینده فروشندگان FBA Amazon در ده سال آینده

 

خلاصه‌ای از مقاله:

در این مقاله قصد داریم به موضوع آینده آمازون و آینده فروشندگان Amazon FBA بپردازیم. آیا اصلاً می‌توان آینده‌ای برای فروشندگان آمازون متصور بود؟ به این معنی که طی پنج، هفت یا حتی ده سال آینده، چه اتفاقی خوهد افتاد؟ آیا کسب درآمد از آمازون همچنان امکان پذیر خواهد بود؟ با ورود به دهه سوم قرن بیست و یک، بسیاری از افراد در این فکر هستند که دهه بعدی تجارت الکترونیک به چه صورت خواهد بود. در این مقاله می‌خواهیم به برخی از سؤالات مطرح شده درباره آینده آمازون پاسخ دهیم.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

سلطه پایدار آمازون بر بازار خرده فروشی

کمپانی آمازون طی ده سال آینده، آنچنان در فضای تجارت الکترونیک سلطه خواهد یافت که قدرت آن نسبت به قبل بسیار بسیار بیشتر خواهد شد. آمازون هر اقدامی در جهت جلب رضایت مشتریان انجام می‌دهد، از ثروت بالایی برخوردار است و طی بیست و پنج سال گذشته دائماً در حال رشد و گسترش بوده است. از آن مهم‌تر، در حال حاضر، هیچ فروشگاه اینترنتی نمی‌تواند جایگاه آمازون در بازار را از آن خود کند.

در اروپا و انگلستان، چندان در مورد آمازون نمی‌شنویم، اما در آمریکا غول‌های خرده‌فروشی مثل والمارت، بِست بای و دیگران میلیاردها دلار صرف عملیات خرده‌فروشی آنلاین خود کرده‌اند، اما نتوانسته‌اند به جایگاهی دست یابند. در ضمن، آمازون در حال ساخت فرودگاه شخصی خود است، الکسا را به خانه مردم در سراسر جهان برده است و بزرگترین شبکه بسته‌بندی و ارسال کالا در دنیا را در اختیار دارد. در این جا به برخی از واقعیات در مورد شرکت آمازون می‌پردازیم.

 

 

1-شرکت آمازون تنها یک فروشگاه اینترنتی نیست

این شرکت، دارای بیزینس بسیار موفقی در زمینه خدمات وب نیز است. این شرکت دستگاه‌های الکسا را نیز ایجا کرده است که خانواده‌های زیادی در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. به علاوه ساخت کیندل، Prime Video ،Prime Music و سایر خدمات و محصولات نیز از دیگر اقدامات این شرکت است. ساخت دستگاه کیندل نشان از پیروزی آمازون در بازار ساخت کتابخوان‌های الکترونیک دارد. این در حالی است که سایر کتابخوان‌های الکترونیکی، تنها درصد اندکی از بازار را در دست دارند.

 

مقاله پیشنهادی: آمازون خلاق ترین کمپانی عصر حاضر

FBA Amazon

 

2-کمپانی آمازون بهترین برند فروشگاه اینترنتی در جهان

کسب و حفظ رضایت مشتریان، یکی از هدف‌های اصلی شرکت آمازون بوده است که در رسیدن به آن عملکرد موفقی داشته است. دلیل این موضوع را می‌توان سهولت در سفارش محصول توسط مشتری، قیمت‌ مناسب کالاها، تحویل سریع و امکان بازگرداندن راحت کالای خریده شده دانست. حال در این میان ممکن است فروشنده Amazon FBA، روش این شرکت در مورد بازپس گیری سفارشات را دوست نداشته باشند، اما در هر حال آمازون همواره در جهت منافع مشتری گام بر می‌دارد و به همین خاطر است این شرکت برند شماره یک جهان در زمینه تجارت اینترنتی به حساب می‌آید.

 

فروشندگان آمازون

 

3-برنامه Amazon FBA به موفقیت آمازون کمک کرده است

هیچ شرکت دیگری در سطح جهان نمی‌تواند هم‌تراز با آمازون، خدمات مربوط به ارسال سفارشات را برای مشتریان انجام دهد. در بعد لجستیک، آمازون بهترین تجهیزات را برای انجام این کار در اختیار دارد. حتی از نقطه نظر محیطی نیز، مشتریان می‌توانند تمام کالاهای مورد نیاز خود را از یک محل خریداری کنند و آنها را در یک بسته‌بندی دریافت کنند. این در حالی است که اگر اقلام مختلفی را از فروشگاه‌های آنلاین یا مارکت پلیس‌های مختلف سفارش دهند، همه آنها به صورت تک‌تک بسته‌بندی و ارسال خوهند شد که مسلماً چه به لحاظ اقتصادی یا زیست محیطی درست نخواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: برنامه های جدید آمازون

کمپانی آمازون

 

4-آمازون سرعت ارسال سفارشات خود را افزایش خواهد داد

ارسال محصولات در همان روز ثبت سفارش، در حال تبدیل شدن به یک هنجار در آمازون است و با گسترش فرودگاه‌های اختصاصی آمازون، این شرکت می‌تواند سفارشات بین‌المللی خود را روز بعد از ثبت سفارش به دست مشتریان برساند در صورتی که مشتری، ساکن یکی از شهرهای بزرگ آمریکا باشد، می‌تواند محصول مورد نظر خود را ظرف چند ساعت دریافت کند. آمازون این کار را از طریق پهپادها یا برخی از سیستم‌های ارسال خودکار انجام خواهد داد.

5-بیش از 50 درصد از فروش آنلاین آمریکا در اختیار آمازون است

این شرکت از نظر رشد در بازارهای بین المللی، رتبه دو رقمی را به دست آورده است و سرویس ابری وب، بیش از 30 درصد بازار آمریکا را به دست گرفته است و باز هم در حال افزایش می‌باشد. از طرفی تا ده سال آینده فناوری‌های جدیدی نیز به بازار عرضه خواهند شد. آمازون به دقت پیشرفت‌های حوزه فناوری را زیر نظر دارد و جزو اولین شرکت‌هایی خواهد بود که از آنها استفاده خواهد کرد. او هیچ‌گاه دست از آزمایش و نوآوری برنخواهد داشت.

 

مقاله پیشنهادی: ایده و خلاقیت در آمازون

آینده شرکت آمازون

 

6-رسالت جف بزوس برآورده ساختن نیاز مشتریان است

این همان عاملی است که مارکت پلیس آمازون را به آنچه امروز مشاهده می‌کنیم تبدیل کرده است. بسیار بعید به نظر می‌رسد که آمازون، با موج بعدی تجارت آنلاین همراه نشود. این در حالی است که شرکت‌هایی همانند کداک و نوکیا که به ترتیب در زمینه ساخت تجهیزات عکاسی و تلفن همراه فعالیت می‌کنند، نتوانستند خود را با جریان شکل گرفته در زمینه فناوری همراه ساخته و موفقیت‌های قبلی خود را تکرار کنند.

جایگاه فروشندگان آمازون در ده سال آینده

یکی از مسائل مهمی که به طور بالقوه، ذهن فروشندگان آمازون را به خود مشغول کرده این است که آیا این شرکت در چند سال آینده کلیه امور مربوط به فروش محصولات را در دست خواهد گرفت. یعنی با بهینه کردن چرخه عرضه محصولات، دیگر نیازی به فروشندگان FBA نخواهد داشت و خود مستقیماً محصولات را به مشتریان می‌فروشد؟ در این جا به دو دلیل اشاره خواهیم کرد که چنین اتفاقی در آینده نخواهد افتاد. دلیل اول این که آمازون خود به تنهایی نمی‌تواند کنترل همه امور را به دست بگیرد و دلیل دوم آن که آنها میلیون‌ها دلار از فروشندگان FBA به دست می‌آورند.

 

پیش بینی آینده فروشندگان FBA Amazon

 

1-میلیون‌ها محصول در آمازون لیست شده است

کمپانی آمازون برای رساندن هر محصول به دست مشتریان به نیروی انسانی زیادی نیاز دارد. از جمله این که باید کلیه امور مربوط به برندینگ، تأمین کالا و هر اقدام دیگری را برای رونمایی از یک محصول تحت برند اختصاصی خود انجام دهد که البته چنین کاری راحت نخواهد بود. همچنین اگر آمازون شروع به فروختن محصولی کند، به این معنی نیست که دیگران را از فروختن همان محصول باز خواهد داشت. مثلاً اگرچه باتری‌های مارک Basics آمازون، ارزش بالایی دارد، اما افراد زیادی هستند که همچنان می‌خواهند باتری‌های گران قیمت‌تری مثل برند Duracell را استفاده کنند.

این موضوع برای هر گروه محصول صادق است، مگر این که شرکت آمازون واقعاً کنترل فروش تمامی محصولات را به دست بگیرد و فروشندگان طرف سوم را از این کار باز دارد که البته چنین کاری بعید به نظر می‌رسد. حال شاید بپرسید چرا. به این خاطر که فروشندگان طرف سوم، درآمدزایی بالایی برای آمازون خواهند داشت. در واقع آمازون هر سال میلیاردها دلار از این راه پول به دست خواهد آورد. در حال حاضر، آمازون به جایگاهی رسیده است که سال‌ها برای دست‌یابی به آن تلاش می‌کرده است. این شرکت، اقدام به ساخت یک موتور جست و جوی محصول کرده است که تعداد موارد جست و جوی محصول در آن بیشتر از موتور جست و جوی گوگل است. آن‌ها این کار را با فروش تبلیغات به فروشندگان طرف سوم انجام می‌دهند.

چنین رویکری بازدهی بسیار بیشتری نسبت به فروش خود محصول فیزیکی خواهد داشت. در این جا یک مثال می‌زنیم. فرض کنید آمازون تحت برند خود نوعی بطری آب آشامیدنی با قیمت 5 دلار می‌فروشد. حال فرض کنیم که آمازون برای هر واحد محصولی که می‌فروشد، 2 دلار سود می‌کند. در این شرایط، اگر این شرکت همه فروشندگان بطری را از فروختن این نوع کالا منع کند، در هر فروش، 2 دلار سود خواهد کرد، اما همزمان، مشتریان حق انتخاب زیادی در مورد آن نخواهند داشت. به این خاطر که وبسایت آمازون نمی‌تواند صدها نوع بطری آب که از لحاظ مدل، رنگ، اندازه و غیره متنوع باشند، تولید کند. همین مساله باعث می‌شود که سیر کسب رضایت مشتریان، نزولی شود.

 

رموز راه اندازی بیزینس پر سود

 

2-درآمد سرشار آمازون از تبلیغات

مثلاً، اگر کلیک در یک نیش به خصوص، 1 دلار هزینه داشته باشد و 20 درصد از مشتریان بالقوه، اقدام به خرید کنند، به طور متوسط قبل از وقوع فروش، 5 کلیک صورت خواهد گرفت. این بدان معنی است که آمازون در آن فروش و بدون انجام هر کار دیگری، از جمله لانچ محصول و انجام اموری مثل برندینگ و تأمین آن، 5 دلار کسب خواهد کرد. این یک مثال ساده است، اما حتماً نکته آن را متوجه شده‌اید. آمازون از راه تبلیغات کلیکی پول بیشتری به دست خواهد آورد تا این که خود اقدام به فروش مستقیم محصول به مشتریان کند. به علاوه، مارکت پلیس پویایی همانند آمازون، انتخاب بیشتری در اختیار مشتریان قرار خواهد داد که در طولانی‌مدت فواید زیادی برای این کسب و کار خواهد داشت. 

بنابراین با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله می‌توان نتیجه گرفت که فروشندگان FBA می‌توانند در آینده همچنان به کسب درآمد از این بیزینس امیدوار باشند.

شغل ایده آل شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیزینس بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج دوره شگفت انگیز آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/prediction-sellers-amazon-fba
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط