موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

برنامه های جدید آمازون

توضیحات کوتاه :
برنامه Transparency آمازون از سال 2017 شروع شده است. با استفاده از این برنامه فروشندگان می‌توانند تجارب مشتری را بهبود دهند و اطمینان یابند مشتری همان کالای سفارش داده شده را دریافت خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
برنامه های جدید آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

آمازون هر ساله نوآوری های جدید را به برنامه های خود اضافه می کند و از سال 2017 هم برنامه Transparency را اضافه نموده است که با استفاده از آن فروشندگان این اطمینان را به مشتریان می دهند که همان کالای سفارش داده شده را دریافت می کنند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

راه اندازی برنامه Transparency در آمازون

برنامه Transparency آمازون از سال 2017 شروع شده است، اما آمازون به آرامی و به تدریج برندهای جدید را وارد این برنامه می‌کند. در چند ماهه اخیر، برندهای بسیاری برای این برنامه دعوت‌نامه دریافت کرده‌اند.

راه ترغیب آمازون بسیار ساده و آسان است: با استفاده از این برنامه فروشندگان می‌توانند تجارب مشتری را بهبود دهند و اطمینان حاصل کنند که مشتری همان کالای سفارش داده شده را دریافت خواهد کرد.

جنبه خوب و رضایت‌بخش برنامه شفافیت آمازون این است که برندها می‌توانند از بابت کالاهای غیر اصلی که به بیزینس آن‌ها ضرر می‌رسانند، خلاص شوند.

 

بهترین روش کسب درآمد از آمازون چیست؟

 

برنامه Transparency آمازون چگونه کار می‌کند؟

زمانی که برندها در برنامه Transparency ثبت نام کنند، مجموعه‌ای از کدهای Transparency به آنها ارائه خواهد شد که به لحاظ فنی بارکدهای Data Matrix 2D نامیده می‌شوند. سپس این برند موظف می‌شود برای هر واحد کالایی که قصد فروشش را دارد یکی از این کدها را اختصاص دهد، حال چه بخواهد این کالا را از طریق آمازون یا سایر کانال‌ها به فروش برساند.

به هر واحد، یک کد منحصر به فرد اختصاص داده می‌شود. هر کد نیز تنها مختص یک برند خواهدبود، بنابراین آمازون می‌داند هر کد متعلق به کدام برند است. اگر

کالاهایی که در برنامه Transparency ثبت شده‌اند بدون داشتن این کد به آمازون ارسال شوند، فروشنده مربوطه مورد بازخواست قرار خواهد گرفت و در مرحله بعد نیز موجودی انبار یا برگشت داده می‌شود و یا از بین می‌رود.

فروشندگان بر مبنای کیفیت، باید هزینه کدهای Transparency را بپردازند که از یک تا پنج سنت به ازای هر کد متفاوت خواهد بود. آمازون برای فروشندگانی که زودتر برای این برنامه اقدام کنند مزیت‌هایی را در نظر گرفته است.

برندها می‌توانند در صورت تمایل، خودشان این بارکدها را به محصولاتشان بزنند یا اینکه از افراد و شرکت‌های ثالث برای پرینت کردن این بارکدها به طور مستقیم روی بسته بندی‌هایشان استفاده کنند. از این راه می‌توانند هزینه اضافی را حذف و موجب افزیش بهره‌وری شوند.

 

برنامه های شرکت آمازون

 

آنچه اهمیت دارد این است که توجه داشته باشید Transparency یک برنامه مدیریت وندور نیست. استفاده از این برنامه به منظور حذف فروشندگان واسط، نقض مستقیم شرایط و قوانین این برنامه خواهد بود و آمازون برای برندهایی که دستورالعمل‌ها را نقض کنند، قوانین سخت گیرانه‌ای قرار داده است.

لازم است برندها روی هر واحد کالایی که برای آن SKU دریافت کرده‌اند، کدهای Transparency را قرار دهند، تفاوتی نمی‌کند این محصولات از طریق آمازون به فروش برسند یا سایر کانال‌ها.

  • افزایش رضایت مشتری از کالاهای مشمول برنامه Transparency آمازون

مشتری نیز با دریافت کالایی که دارای این کدهای منحصر به فرد باشد، می‌تواند تجربه خرید بهتری را امتحان کند. این امکان برای مشتری وجوددارد که از طریق نرم‌افزار آمازون این کدها را اسکن کند تا صحت اعتبار کالا برای او مشخص شود و اطلاعاتی در مورد کالا از جمله اینکه محصول در چه زمانی ساخته شده است و سایر موارد مرتبط را به دست بیاورد.

در صورتی که مشتری، نرم‌افزار آمازون را نداشته باشد می‌تواند به راحتی این نرم افزار را دانلود کند. علاوه بر این، قدرت برنامه Transparency برای جلوگیری از عدم اصالت کالا در جایی بیشتر خود نمایی می‌کند که آمازون این بارکدها را قبل از آنکه کالا به دست مشتری برسد، اسکن می‌کند و از اصالت کالا اطمینان می‌یابد.

در واقع، دیگر نیازی نیست که مشتری خودش این کار را انجام دهد. روزانه هزاران کالایی که اصالت ندارند به صورت آنلاین به فروش می‌رسد و این رویکرد در طول دو دهه گذشته 10000 درصد افزایش داشته است.

بیزینس‌های آمریکایی سالانه حدود 200 بیلیون دلار به خاطر این فرآیند از دست می‌دهند و مطمئناً اعتماد مشتری نیز از دست خواهد رفت. وجود کالاهای فاقد اصالت در همه بخشها از جمله؛ پوشاک، لوازم جانبی، بخش‌های دارویی، سرگرمی کودکان و وسایل برقی به چشم می‌خورد. برای غلبه بر این مشکل، آمازون سرویس Transparency را به راه انداخته است.

 

مقاله پیشنهادی: کد های SKU و ASIN در آمازون به چه معناست ؟

وبسایت آمازون

 

سرویس Amazon Transparency چیست؟

برنامه Transparency آمازون به طور رسمی و قانونی کار خود را در سال 2018 شروع کرد تا از طریق این پلتفرم با فروش محصولات و کالاهای فاقد اصالت مبارزه کند. نحوه عملکرد این سرویس چگونه است: به عنوان یک برند، شما می‌توانید در برنامه Transparency ثبت نام کنید.

آمازون کدهای سریالی ترنسپرنسی را برای شما صادر خواهد کرد تا روی هر واحد قابل فروش، پرینت یا چسبانده شود. این کد Authenticity Identifier نامیده می‌شود و یک کد حرف-عددی 26 کاراکتری منحصر به فرد است که توسط آمازون تولید می‌شود.

برندها می‌توانند انتخاب کنند کدام SKUها را در سرویس Transparency ثبت کنند، این انتخاب می‌تواند بر مبنای این باشد که کدام SKUها ریسک بالاتری دارند یا همه آنها را انتخاب کنند.

زمانی که برندی یک SKU را ثبت کند، در نتیجه برند مسئول قرار دادن کد Transparency روی هر واحد فروخته شده چه از طریق آمازون یا سایر کانالهای فروش می‌باشد.

زمانی که آمازون کالای دارای کد ترنسپرنسی را در مراکز ارسال آمریکای شمالی دریافت کند، بارکدهای Data Matrix 2D توسط مرکز ارسال خوانده می‌شود و آمازون بررسی می‌کند اصلاً این کد روی محصولات لحاظ شده‌اند و مشخص خواهد کرد آیا این کدها واقعی هستند یا نه.

 

برنامه های جدید آمازون

 

  • با استفاده از سرویس Transparency ارزش فروشنده آمازون افزایش می‌یابد

به نظر می‌رسد سرویس ترنسپرنسی آمازون یک سرویس خلاقانه است که آمازون آن را راه‌اندازی کرده و با استفاده از این پلتفرم فروش، کالاهای فاقد اصالت در آمازون به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد یا به طور کلی حذف خواهد شد.

تصور می‌شود برنامه Amazon Transparency به واسطه سریال سازی و دیجیتال نمودن زنجیره تأمین، برای سایر تجارت‌های الکترونیک یک مانع به شمار رود. زمانی که از این برنامه استفاده کنید دیگر لازم نیست اقدامی برای اعتبار بخشیدن به زنجیره تأمین خود انجام دهید.

Amazon Authenticity Identifier که یک کد سریالی منحصر به فرد می‌باشد دروازه‌ای برای دیجیتالی شدن به شمار می‌رود. این شماره سریال یونیک، مبنای دیجیتالی کردن کالا است.

مزایای استفاده از برنامه Transparency

زمانی که شما زنجیره تأمین خود را دیجیتالی کردید، می‌توانید اقدامات زیادی را انجام دهید و به واسطه سرمایه گذاری روی Transparency ارزش و اعتبار بیشتری را به دست آورید.

مهم ترین مزایای زنجیره تامین دیجیتالی:

  • مدیریت کانال‌ها: Transparency با تائید کد AID مشخص می‌کند کالایی که به مراکز ارسال و بسته‌بندی آمازون می‌رسند، واقعی و اصیل هستند یا نه. آنچه آمازون نمی‌تواند مشخصاً به شما بگوید این است که آیا این قلم کالای خاص از محصولات شما به سرعت به فروش خواهد رسید. Adapt Connect شماره سریال هر کالای خاص را که در یک کانال فروش، فروخته شده است را مشخص می‌کند. این پروسه به روشی بسیار آسان انجام خواهد شد. در صورتی که کد AID در آمازون نمایش داده شود شما مطمئن خواهید شد که این کالا تغییر داده شده است و همچنین متوجه خواهید چه کسی این تغییر را انجام داده است.
  • اطلاع از زمان انقضای محصول: به طور مثال، تصور کنید محصولات غذایی یا آرایشی را سفارش داده‌اید. شرکت‌ها نمی‌توانند به طور دقیق بدانند مشتری چه کالاهایی را دریافت کرده است. زنجیره تأمین دیجیتالی و Adept Connect این مشکل را حل می‌کند. در Adept Connect شما می‌توانید تمام ویژگی‌های مرتبط با کالای فروخته شده را تشخیص دهید. این ویژگی‌ها می‌تواند شامل تاریخچه کالا، تاریخ انقضا و همچنین خط بسته بندی کالا یا تاریخ تولید آن باشد. زمانی که کالا فروخته شود می‌توانید بین ساعت‌های 2:30 تا 4:30 بعد از ظهر در یک روز مشخص از این اطلاعات آگاهی پیدا کنید.

 

چگونه با فروش در آمازون درامد میلیاردی داشته باشیم؟

 

  • جلوگیری از اشتباهات ارسال و بسته بندی: مطمئناً هر خریداری اگر تعداد کالای سفارش داده شده را به درستی دریافت نکند، رضایت نخواهد داشت. جبران کردن اشتباهات مربوط به ارسال کالا نیز، هزینه بسیاری را در پی خواهد داشت، حدوداً 45 دلار بابت هر اشتباه. Adept Connect اشتباهات مربوط به ارسال را به صفر کاهش می‌دهد. با استفاده از این امکان، ارسال کالا به درستی انجام خواهد شد، زیرا هویت دیجیتال هر محصول که در سبد سفارش قرار می‌گیرد با اپراتور مسئول ارسال در ارتباط خواهد بود و به او نشان می‌دهد آیا کالای درستی را برداشته است؟ آیا تعداد کالا درست است؟ آیا این کالا تاریخ مصرف دارد؟ استفاده از این پروسه می‌تواند به کاهش هزاران دلار هزینه در سال منجر شود.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-new-plans
برچسب ها
بیزینس آمازون
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط