مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ایده و خلاقیت در آمازون

توضیحات کوتاه :
مؤسس و مدیرعامل آمازون، جف بیزوس، خصوصیات مشترک زیادی با مدیرعامل شرکت تسلا، ایلان ماسک، دارد. هر دوی آنها شرکتهای موفقی را اداره می‌کنند و هر دو به دنبال سفرهای فضایی هستند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 2.1k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
ایده و خلاقیت در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

یکی از رموز موفقیت کمپانی بزرگ آمارون خلاقیت و نوآوری می باشد. نوآوریهایی که ارسال کالا برای مشتری را هر روز راحت تر و بهتر می نماید. در سال 2016، آمازون اولین کالای خود را با پهپاد تحویل داد. این کالا یک Fire TV و یک بسته پاپ‌کورن بود که به یک مشتری در انگلستان تحویل داده شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

ایده‌های جدید در آمازون

مؤسس و مدیرعامل آمازون، جف بیزوس، خصوصیات مشترک زیادی با مدیرعامل شرکت تسلا، ایلان ماسک، دارد. هر دوی آنها شرکتهای موفقی را اداره می‌کنند و هر دو به دنبال سفرهای فضایی هستند. همچنین آنها ایده‌های بزرگی برای آینده در سر دارند. ایده‌های ماسک همه حوزه‌ها را در بر می‌گیرد اما برنامه‌های بیزوس بیشتر حول محور آمازون و پیشرفت آن می‌گردند. اما این بدان معنا نیست که بیزوس به دنبال فعالیت در حوزه‌های دیگر نیست. در اینجا به برخی از جسورانه‌ترین ایده‌های او می‌پردازیم.

 

ایده و خلاقیت برای کسب درآمد از آمازون

 

تحویل کالا از طریق پهپاد

در سال 2016، آمازون اولین کالای خود را با پهپاد تحویل داد. این کالا یک Fire TV و یک بسته پاپ‌کورن بود که به یک مشتری در انگلستان تحویل داده شد. خدمت جدید Prime Air بسته‌های سفارشی حداکثر با وزن دو و نیم کیلو را در عرض 30 دقیقه و از طریق پهپاد به مشتری تحویل می‌داد. پهپاد در یک نقطه مشخص فرود می‌آمد و سپس بسته را روی زمین قرار می‌داد.

اما این همه ماجرا نیست. آمازون در حال آزمایش راهی است که از طریق آن، پهپاد بتواند بسته را از آسمان رها کند و بسته از طریق یک چتر به زمین فرود آید. وقتی که بسته رها می‌شود و چتر باز می‌شود، پهپاد در همان نقطه می ماند تا بسته را هدایت کند و مطمئن شود در نقطه دیگری به جز نقطه مشخص شده فرود نمی‌آید.

انبارهای هوایی آمازون

ممکن است از خود بپرسید این پهپادها از کجا می‌آیند. اگر فرایند ثبت اختراع آمازون تکمیل شود، آمازون به زودی بسته‌های سفارشی را از انبارهای هوایی خود به دست مشتری می‌رساند. این اختراع جدید "مراکز ارسال هوایی" نام دارند که از یک بالن تشکیل شده‌اند که در ارتفاع 45 هزار پایی زمین پرواز می‌کند. این نوع انبارها می‌توانند در مراسم و موقعیت‌های خاص استفاده شوند که در اطراف آن مراسم پرواز می‌کنند و سفارشات و حتی تبلیغات را ارائه می‌دهند. این انبارها از شاتل نیز استفاده می‌کنند تا کالاهای بیشتر و حتی کارمندان را نیز جابجا کنند.

سوپرمارکت‌های بدون صندوقدار

بسیاری از سوپرمارکت‌ها (همچنین خود آمازون) سفارش و خرید آنلاین را ارائه می‌دهند که با استفاده از اپ موبایل می‌توانید محصول را سفارش دهید. سپس فروشگاه محصول را برای شما آماده سازی و بسته بندی می‌کند و شما به فروشگاه مراجعه کرده و محصول را تحویل می‌گیرید. آمازون پروژه‌ای طراحی کرده است که از این مرحله فراتر رفته و مرحله پرداخت در قسمت صندوق را حذف کرده است.

این پروژه که Amazon Go نام دارد در ابتدا در سیاتل آزمایش شده است. کاربران وقتی وارد فروشگاه می‌شوند، اپ Amazon Go را باز می‌کنند، محصولی که از قبل سفارش داده‌اند را تحویل می‌گیرند و فروشگاه را ترک می‌کنند. در هنگام خروج، فناوری به کار رفته در این فروشگاهها کالایی که شما در سبد خود قرار داده‌اید را شناسایی می‌کند و هزینه آن از حساب شما کسر می‌شود.

آمازون و سفر به فضا 

شاید مریخ در آینده نزدیک مقصد بعدی بیزوس نباشد اما او تصمیم دارد با استفاده از سیستم کپسول فضایی Shepard سفرهای فضایی در مدار زمین را به مشتریان ارائه دهد. بیزوس از طریق شرکت هوافضای خود، Blue Origin، امیدوار است تا در سال 2019 این سیستم را آزمایش کند و در سال 2020 اولین سفر را انجام دهد. بیزوس آنقدر نسبت به این پروژه تعهد دارد که هر سال یک میلیارد دلار از سرمایه خود را در شرکت Blue origin صرف می‌کند. 

 

خلاقیت در آمازون

 

استخدام در آمازون

پیشرفت آمازون دلایلی مختلفی دارد که بسیاری از آنها مستقیماً زیر نظر خود جف بیزوس انجام شده اند. اما بخش اعظم موفقیت آمازون نیز ناشی از تصمیمات و عملکرد کارمندان آمازون است. به همین دلیل است که آمازون فرایندهای استخدام کارمند را بسیار جدی می‌گیرد. کارمندانی که در آمازون استخدام شده‌اند این فرایند را پر اضطراب توصیف می‌کنند.

در طول مصاحبه برای استخدام در آمازون، فرد متقاضی باید پاسخ‌های گزیده و کوتاه ارائه دهد اما در عین حال بر نتایجی که ناشی از اعمال او بوده‌اند تاکید کند. همچنین یکی از مهمترین معیارهای استخدام در آمازون این است که فرد متقاضی چه نمره‌ای در تست اصول چهارده‌گانه رهبری آمازون کسب می‌کند. این اصول که در سایت آمازون نیز ذکر شده‌اند به این ترتیب هستند:

 • تمرکز بر مشتری: رهبران ابتدا با مشتری شروع می‌کنند و سپس به عقب می‌روند. یعنی تمامی تصمیم‌گیری‌ها باید بر اساس رفاه حال مشتری انجام گیرد. آنها به رقبا نیز اهمیت می‌دهند اما وسواس آنها بر مشتری است.
 • مالکیت: رهبران مالک شرکت هستند. آنها باید فراتر از تیم خود عمل کنند و هرگز نمی‌گویند "این بخشی از شغل من نیست."
 • نوآوری و ساده سازی: رهبران از تیم‌های خود انتظار نوآوری و خلاقیت دارند و همواره به دنبال راهی هستند تا مسائل را ساده کنند. آنها از دنیای بیرون آگاه هستند، در همه جا به دنبال ایده‌های جدید هستند و هیچ چیز نمی‌تواند آنها را محدود کند.
 • همیشه تصمیم درست می‌گیرند: رهبران همیشه از قضاوت درست و غریزه قوی برخوردارند. آنها به دنبال دیدگاه‌های متنوع هستند و از زیر سؤال بردن عقاید خود ترسی ندارند.
 • یادگیری و کنجکاوی: رهبران هیچگاه از یادگیری دست نمی‌کشند و همواره به دنبال بهبود و ارتقای خود هستند. آنها کنجکاو هستند.
 • بهترین ها را استخدام می‌کنند: رهبران با هر استخدام و ارتقایی که انجام می‌دهند، به پیشرفت و بهبود عملکرد شرکت کمک می‌کنند. آنها استعدادهای استثنایی را کشف می‌کنند و آنها را در جاهای مختلف سازمان به کار می‌گیرند. رهبران پرورش دهنده رهبران آینده هستند و نقش خود در آموزش دیگران را جدی می‌گیرند.

 

نوآوری

 

 • اصرار بر بالاترین استانداردها: رهبران به طور مداوم در حال بالا بردن استانداردها هستند و از تیم خود می‌خواهند تا محصولات، خدمات و فرایندها را با بالاترین کیفیت عرضه کنند.
 • رویاهای بزرگ در سر دارند: داشتن رویای کوچک کمک کننده نیست چون از همان ابتدا مشخص است که این رویا به کجا و چه نتایجی منجر می‌شود. رهبران اهداف جسورانه‌ای را طراحی می‌کنند که منجر به نتایج بزرگ می‌شود.
 • ریسک پذیری: سرعت در تجارت اهمیت زیادی دارد. بسیاری از تصمیمات و اعمال قابل برگشت هستند و نیاز به مطالعه گسترده ندارند. ما به دنبال رهبرانی با توانایی ریسک پذیری هستیم.
 • صرفه جویی: با مقدار کمتر به نتیجه بیشتر برسید. محدودیت‌ها باعث پرورش تدبیر، خودکفایی و خلاقیت می‌شوند.
 • اعتماد جلب می‌کنند: رهبران به دقت گوش فرا می‌دهند، صادقانه سخن می گویند و با دیگران با احترام رفتار می‌کنند.
 • در اعماق سیر می‌کنند: رهبران در همه سطوح کار می کنند، با جزئیات در ارتباط هستند، به طور منظم حسابرسی می‌کنند و وقتی آمار با گفته‌ها همخوانی ندارد، شک می‌کنند.
 • شجاعت دارند، در صورت لزوم مخالفت می‌کنند و تعهد دارند: رهبران باید با حفظ احترام، تصمیمات را به چالش بکشند و با آنها مخالفت کنند حتی وقتی که انجام این کار برای آنها خسته کننده و انرژی‌بر باشد. رهبران به هدف شرکت اعتقاد داشته و در این اعتقاد راسخ هستند. آنها به خاطر بقا سازش نمی‌کنند. زمانی که تصمیمی گرفته می‌شود، تمام و کمال به آن تصمیم متعهد می‌مانند.
 • بهره‌وری دارند: رهبران بر ورودی‌های اصلی کارشان تمرکز دارند و آنها را سروقت و با کیفیت بالا به خروجی تبدیل می‌کنند. اگر هم مشکلی رخ دهد، آنها با آن مشکل مبارزه می‌کنند و هرگز تسلیم نمی‌شوند.

 

ایده و خلاقیت برای کسب درآمد بدون وقفه

 

نکته اصلی در اینجا این است که آمازون می‌داند به دنبال چیست. آمازون استانداردهای بالایی دارد و تمامی مصاحبه‌کنندگان در آمازون برای انتخاب کارمندان همسو عمل می‌کنند. پرسش‌های مصاحبه همه برگرفته از این چهارده اصل طراحی شده‌اند. متقاضیان باید نمونه‌های چندگانه و قوی برای هر اصل داشته باشند. اینجاست که مشخص می‌شود فرایندهای استخدامی آمازون نقش مهمی در موفقیت و پیشرفت این شرکت داشته است.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و مشاهده صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/idea-and-creativity-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh