تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

8 معیار مهم برای فروشندگان آمازون

توضیحات کوتاه :
فروشندگانی که قصد فروش کالا یا محصولی را در سایت غول آسای آمازون دارند باید معیارهای مهمی را در نظر داشته باشند و با توجه به آنها بیزینس خود را به درآمدهای دلاری بالا نزدیک کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
8 معیار مهم برای فروشندگان آمازون

 

خلاصه‌ای از مقاله:

بیزینس آمازون یکی از پرطرفدارترین کسب و کارهای آنلاین امروزی است. اما موفقیت فروشندگان آمازون متکی به دانش و اطلاعات‌شان است. فروشنده‌ای می‌تواند در آمازون موفق شود که معیارهای مهم آمازون را مورد توجه قراردهد. با ما همراه باشید تا با این نکات بیشتر آشنا شوید. 

 

 آنچه در این مقاله می خوانید:

افزایش درآمد از آمازون با رعایت 8 معیار مهم

فروشندگانی که قصد فروش کالا یا محصولی را در سایت غول آسای آمازون دارند باید معیارهای مهمی را در نظر داشته باشند و با توجه به آنها بیزینس خود را به درآمدهای دلاری بالا نزدیک کنند. هیچ جای تردیدی نیست که آمازون تأکید شدیدی بر ایجاد و حفظ اعتماد مشتری دارد و مصمم است تجربه خرید کاربر از آمازون، یک تجربه مثبت و کاملاً بی‌نقص باشد. از این رو استاندارد و معیارهایی را برای فروشندگان فعال در آمازون درنظر گرفته است تا اطمینان حاصل کند مشتری می‌تواند با اعتماد و امنیت از این پلتفرم خرید داشته باشد. توجه به این نکته مهم است که برخی از معیارها نسبت به سایر نکات از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. افرادی که در حوزه بیزینس آنلاین فروش کالا در آمازون تجربه و تخصص بیشتری دارند به 8 معیار مهم اشاره کرده‌اند که لازم است فروشندگان مبتدی آنها را در اولویت‌های خودشان قرار دهند.

 

کسب درآمد دلاری از آمازون

 

1. مدیریت هزینه‌های مرتبط با فروش کالا در آمازون

موفق‌ترین صاحبان کسب و کار افردی هستند که مدیریت مالی درستی را انجام می‌دهند و سعی می‌کنند هزینه‌های خود را به حداقل برسانند تا درآمدشان را حداکثر کنند. هدف یک فروشنده باید آن باشد که پول ورودی را به سطح ماکزیمم و خروجی پول را به مینیمم برساند. موضوع مربوط به هزینه‌های فروش در آمازون یکی از نکات مهمی است که فروشنده باید در مورد آن حد تعادل را رعایت کند. گرچه فروشنده نمی‌تواند در مورد هزینه‌های مربوط به آمازون اقدام خاصی انجام دهد اما می‌تواند هزینه‌های خرید کالا و یک سری از هزینه‌هایی که مربوط به فروشنده می‌شود را کنترل کند.

اجازه دهید با مثالی در مورد اندازه کالا، درک درست‌تری در این خصوص داشته باشیم. تصور کنید شما فروشنده نوعی جعبه هستید که در انبار آمازون خود دو سایز کوچک و بزرگ از جعبه‌ها دارید. ممکن است جعبه‌های سایز بزرگ فروش بیشتری داشته باشند اما اگر درصد هزینه جعبه‌های بزرگ بیش از سایز کوچک باشد شاید با بررسی حاشیه سود کلی خود متوجه شوید که باید فروش سایز بزرگ را متوقف کنید. به احتمال زیاد فروش جعبه‌های کوچکتر هزینه‌های کمتری را برای شما ایجاد خواهند کرد. برخی از فروشنده‌ها با بررسی هزینه‌های مربوط به فروش کالا تصمیم می‌گیرند خودشان امور مربوط به ارسال کالا را در نظر بگیرند و درحقیقت از FBA استفاده نکنند. اما این استراتژی همیشه بهترین گزینه نیست، به ویژه اگر حجم کالاهای فروخته شده شما بالا باشد و بخواهید برای انجام این امور افرادی را استخدام و هزینه‌ای از این بابت پرداخت کنید.

مقاله پیشنهادی: روش فروش در آمازون

 

8 معیار مهم برای فروشندگان آمازون

 

2. آنالیز درآمد فروش کالا در آمازون

تا اینجا در مورد پول‌های خروجی یا همان هزینه‌ای که فروشندگان آمازون باید متقبل شوند، صحبت شد. اما در مورد پول ورودی یا ثروت کسب شده از آمازون چه باید گفت؟ لازم است هزینه‌های خود را تا حدی کاهش دهید که درآمد شما بتواند هزینه‌ها را پوشش دهد و یک حاشیه سود متعادل داشته باشید. به طور مرتب، حداقل روزی یک مرتبه، بخش پرداخت‌های آمازون خود را چک کنید و ببینید درآمد هر محصول شما در طول ماه چقدر بوده است. باید اینقدر با آمار و ارقام رابطه دوستانه پیدا کنید که حتی اگر نیمه شب هم از خواب بیدار شدید و به سراغ اکانت آمازون خود رفتید بتوانید به راحتی آمار و ارقام را آنالیز کنید.

 

8 معیار مهم برای فروشندگان امازون

 

3. جستجوی کلمات کلیدی آمازون را جدی بگیرید

هر شخصی می‌تواند اکانت فروشنده آمازون یا پروفایل فروش در آمازون را بسازد اما همه نمی‌توانند بیزینسی بی‌عیب و نقص را راه‌اندازی کنند و فروشنده موفق آمازون باشند. جستجوی کلمات کلیدی، لازمه و اصل حیاتی این موفقیت به‌شمار می‌رود. زمانی‌که فروشنده آمازون بتواند باارزش‌ترین و مرتبط‌ترین کلمات کلیدی مربوط به محصولش را بیابد، باید آنها را با مهارت در پروفایل فروش خود استفاده نماید و ترافیک بالایی را برای محصولش جذب کند. نکته مهم برای آمازون ارائه مرتبط‌ترین گزینه‌های محصول به درست‌ترین مشتری است. به عبارت دیگر، همان کالای مورد نظر مشتری باید در نتایج جستجو نشان داده شود و به دست مشتری هدف برسد. تحقیق‌های بسیاری نشان داده است که کاربران دوست ندارند عبارات یا جملات طولانی را بخوانند. اما در الگوریتم آمازون، جملات طولانی به این معنا هستند که یک فروشنده آنلاین به شیوه‌ای استراتژیک، تمام واژه‌های جستجوشده مرتبط با محصول را به کاربرده است. این واژه‌ها می‌تواند در عنوان، توضیحات محصول و حتی عکس محصول در صفحه فروش استفاده شود. فروشندگان ثالث آمازون باید قبل از راه‌اندازی و اجرای لیستینگ فروش خود در آمازون تحقیق و بررسی‌های جامعی داشته باشند. برای یافتن کلمات کلیدی، فروشندگان می‌توانند از ابزارهای مرتبط استفاده کنند.

 

8 معیار مهم برای فروشندگان آمازون

 

4. بررسی رتبه محصولات پرفروش آمازون

رتبه فروشنده در آمازون از اهمیت بالایی برخوردار است و درست همانند انتشار یک خبر داغ در اولین سایت خبری است. انتشار خبرهای داغ و دسته اول وابسته به این است که خبر چقدر سریع و با چه ترتیبی انتشار پیدا کند. فروش بالا در آمازون نیز متکی به این است که فروشنده در یک زمان خاص و مشخص چه عملکردی دارد. رتبه فروشنده از این جهت شبیه انتشار خبرهای داغ است که آمازون هر ساعت رتبه فروشندگان را آپدیت می‌کند و رتبه فروشنده با توجه به مقدار فروش فروشنده و مقدار فروش رقبا در همان طبقه بندی، مشخص می‌شود. یک راه پیشنهادی خوب این است که به الگوهای فروش و درآمد خود توجه داشته باشید. آیا کالای مشخصی در زمان یا روز خاصی فروش بالایی داشته است؟ آیا اعداد و ارقامی که شما در فروش خود به دست آورده‌اید با ارقام سایر فروشندگان همخوانی دارد؟ چه عوامل بیرونی می‌تواند بر رتبه فروش شما در آمازون  اثر بگذارد؟ خواه اثر مثبت یا منفی، باید فاکتورهای اثرگذار را شناسایی کنید و در خصوص آنها اقدامات لازم را انجام دهید.

مقاله پیشنهادی: کسب درآمد از آمازون با انتخاب پرفروش ترین محصولات

 

8 معیار مهم برای فروشندگان امازون

 

5. موجودی انبار آمازون را به درستی مدیریت کنید

فروشندگان آمازون همیشه باید مقدار سفارش کالا را به درستی تخمین بزنند. آیا تمام مراحل طبق انتظارات آنها پیش می‌رود؟ به عبارت دیگر، فروشنده باید هنگام سفارش کالا پیش‌بینی دقیقی داشته باشد. محصول را نه آنقدر زیاد سفارش دهد که در انبار آمازون او بماند و نه آنقدر کم که در صورت ثبت سفارش مشتری با عدم موجودی مواجه شود. یکی از نکات مهمی که فروشندگان آمازون با آن مواجه هستند احتمال تأخیر در بارگیری و ارسال کالا است. البته این مشکل نیز قابل حل است و فروشندگان می‌توانند از سرویس ارسال توسط آمازون (FBA) استفاده کنند و مسئولیت ارسال کالا برای مشتری را به آمازون بسپارند.

6. میزان پیش سفارش های لغو شده برای فروشنده آمازون باید محدود باشد

نرخ لغو پیش سفارش توسط فروشنده آمازون مربوط می‌شود به درصد تعداد سفارشاتی که فروشنده قبل از تائید و ارسال، آن‌ها را لغو کرده است نسبت به تعداد کل سفارشات مرتبط در یک دوره زمانی مشخص. برای برآورد این معیار، آمازون تمام سفارشاتی را که فروشنده به هر دلیلی ابطال کرده است درنظر می‌گیرد. گرچه به دست آوردن یک امتیاز مثبت تأثیر چندانی بر سهم سبد خرید فروشنده نخواهد داشت اما اگر نرخ ابطال پیش سفارش فروشنده بیش از 2.5 درصد باشد اثر منفی نامطلوبی را به جا خواهد گذاشت.

 

8 معیار مهم برای فروشندگان آمازون

 

7. نرخ نقص سفارشات آمازون را به حداقل برسانید

معیار نقص سفارش متشکل از سه مورد می‌باشد:

  • خریدار در مورد زمان دریافت کالا یا شرایط کالای دریافت شده ناراضی است
  • خریدار بازخورد منفی ثبت کند
  • خریدار درخواست ارجاع هزینه داشته باشد

آمازون برای فروشندگانی که نرخ سفارش ناقص آنها کمتر از یک درصد باشد، رفتار سخت گیرانه‌ای ندارد. اما در صورتی که فروشنده از این درصد تجاوز کند باید منتظر اخطار یا تعلیق حساب خود باشد. مطمئناً اگر شما اجازه فروش در آمازون را نداشته باشید به سختی می‌توانید یک تجارت الکترونیک موفق را هدایت کنید. بنابراین سعی کنید در تمام مراحل فروشندگی در آمازون کلیه اصول و قوانین را رعایت کنید.

8. شاخص عملکرد موجودی آمازون چیست؟

یکی از معیارهایی که فروشندگان مبتدی آمازون باید به آن توجه داشته باشند شاخص عملکرد موجودی است. مبنای آمازون برای این معیار، این است که فروشنده تا چه حد توانسته موجودی انبار آمازون خود را مدیریت کند. دامنه این معیار از صفر تا 1000 است. نمره‌های بالای 400 حاکی از این است که بیزینس شما در حد خوب و عالی است اما نمره‌هایی که پائین تر از 350 باشند نشان می‌دهند مشکلی وجود داشته است و فروشنده باید برای رفع این عیوب، اقدامات لازم را انجام دهد. فروشندگان آمازون باید مرتباً داشبورد موجودی آمازون را مورد توجه قرار دهند تا احتمال از دست دادن شانس فروش را کاهش دهند و بتوانند پیشنهادات آمازون برای بهتر شدن فروش را اجرایی کنند.

 

درامد بدون وقفه با فروشندگی در آمازون

 

موفقیت در آمازون با الگوگیری از بست سلرهای آمازون

با وجود اینکه فروشندگان آمازون باید به این هشت معیار توجه ویژه و بیشتری نسبت به سایر معیارها داشته باشند اما به هر حال لازمه موفقیت برای فروشندگی در آمازون این است که فروشندگان در مورد تمام معیارها بهترین عملکرد خود را داشته باشند. یکی از راه‌های پیشنهادی برای آشنایی بیشتر فروشندگان با اصول و معیارها استفاده از راهنمایی و الگوهای افراد موفقی است که خودشان در زمینه فروشندگی در آمازون تجربه موفقی داشته و توانسته‌اند عنوان بست سلر آمازون را به دست بیاورند. یکی از این افراد موفق استاد حسین عزت خواه است که با باور اصل فراوانی، تجربیات موفق خود در حوزه فروشندگی در آمازون را به علاقه‌مندان این بیزینس ارائه داده است. دوره آربی استاد عزت‌خواه، راه موفقیت فروش کالا در آمازون را به شما نشان خواهد داد. 

شغل ایده آل شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیزینس بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/important-metrics-for-amazon-sellers
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط