موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راه هایی برای داشتن زندگی شاد و انرژی مثبت

توضیحات کوتاه :
رسیدن به زندگی شاد یک رویای غیرقابل دسترس نیست. انرژی مثبت، در اطراف کل موجودات وجود دارد و انسان می‌تواند خود خالق انرژی مثبت باشد یا آن را از محیط اطراف جذب کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 1 دقیقه
راه هایی برای داشتن زندگی شاد و انرژی مثبت

شادی در زندگی

رسیدن به زندگی شاد و موفق رویا و غیرقابل دسترس نیست. شادی را هر فرد برای خود خلق می‌کند و انرژی مثبت، در اطراف کل موجودات وجود دارد. انسان می‌تواند خود خالق انرژی مثبت باشد و از محیط اطراف نیز انرژی را جذب کند. شادی و سلامتی رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. همه ما تعهداتی با خود داریم و امیدوار هستیم به همه آنها جامه عمل بپوشانیم و در نهایت موفقیت را در زندگی تجربه نماییم. اما روزمرگی زندگی باعث می‌شود، گاهی نکات مهم را از یاد ببریم. برای موفقیت نباید منتظر معجزه ماند و دست روی دست گذاشت. در صورتی که شادی درون و انگیزه های خود را از یاد نبریم و در حفظ آنها کوشا باشیم، موفقیت و پیروزی را نیز تجربه خواهیم کرد. موفقیت در زندگی به نکات و موارد متعددی وابسته است. انسانی که شادی و تفکر مثبت را پیشه امورات روزمره خود در زندگی قرار دهد، مطمئناً کامیاب خواهد شد.

 

ساخت ذهنیت کارآفرین

 

افرادی که زندگی شاد دارند، حضور اجتماعی بیشتری دارند

انزوا و گوشه نشینی موجب می‌شود، بیشتر احساس کسالت و افسردگی داشته باشید. سعی کنید در محافل دوستانه و مجالسی که از بودن در آنها لذت خواهید برد، حضور پیدا کنید. ارتباط خود با افراد اجتماعی و برون گرا را افزایش دهید. در صورتی که با این افراد رابطه بیشتری داشته باشید ناخودآگاه، شما نیز مجبور خواهید شد ارتباطات اجتماعی خود را تقویت نمایید.  

زمانی را برای تفریحات خود در نظر بگیرید

مشغله‌های عصر حاضر بسیار زیاد هستند و ذهن و جسم همه  افراد را به طور کامل مشغول خود می‌کنند. برای آنکه احساس بهتری داشته باشید، شاید نتوانید روزانه زمانی را به تفریح اختصاص دهید. اما اواخر هفته می‌توانید فرصت‌های خوبی را برای خود خالی کنید و کارهایی را انجام دهید که موجب سرزندگی و شادی شما شوند. قرار گذاشتن با دوستانی که به شما حس و حال خوبی می‌دهند و باعث افزایش انرژی‌های مثبت شما می‌شوند، یک برنامه تفریحی با خانواده، گذراندن آخر هفته درکنار طبیعت، رفتن به سینما و تئاتر یا هر مورد دیگری که احساس می‌کنید حال شما را بهتر خواهد کرد. گاهی لازم است به سراغ کودک درون خود بروید. کاری را که فکر می‌کنید حال شما را بهتر خواهد کرد، انجام دهید از تفکر و نگرش دیگران نسبت به خود هراسی نداشته باشید. 

فعالیت‌های بشر دوستانه و خیر خواهانه را پیگیری کنید

انسان از کمک کردن به دیگران احساس لذت خواهد داشت. گاهی در فعالیت‌هایی که به صورت گروهی انجام می‌پذیرند شرکت کنید و آنها را پیگیری نمایید. فواید این کار بسیار زیاد هستند. نخست آنکه در جمع افرادی حضور دارید که دیدگاه‌های مثبتی نسبت به اجتماع و افراد دور و بر خود دارند. همین احساس مشترک شما با دیگران انگیزه‌های شما را برای ادامه زندگی بیشتر خواهد کرد. در مرحله دوم، افرادی که تحت حمایت و پشتیبانی شما قرار می‌گیرند، نیز حس و حال خوبی را تجربه خواهند کرد. جامعه  اجتماعی که در آن زندگی می‌کنید نیز از فعالیت های شما منتفع خواهد شد.

 

راه هایی برای داشتن زندگی شاد و انرژی مثبت

 

نوستالژی‌های خود را زنده نگه دارید

خاطراتی که در کودکی تجربه کرده‌ایم، گاهی بهترین مورد برای تغییر حس و حال ما هستند. هر چه سن و سال اشخاص بیشتر شود، خاطراتی که در دوران کودکی و نوجوانی شکل گرفته‌اند، حال و هوای بهتری را ایجاد خواهند کرد. در ذهن خود آنها را مرور کنید و از بازگوکردن آن‌ها برای دیگران هراسی نداشته باشید. افرادی را بیابید که می‌توانید با یکدیگر خاطرات مشترک پیدا کنید و از مرور آنها با هم لذت ببرید. شاید نیم ساعت مرور این خاطرات بهتر از هر گزینه دیگری موجب بهبود حال روحی شما شود.

ورزش را در برنامه‌های روزانه خود بگنجانید

برای زندگی خود برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید آنچه را دوست دارید در برنامه خود قرار دهید. ورزش یکی از گزینه‌هایی است که علاوه بر آنکه موجب سلامت جسمانی شما می‌شود، باعث تمدد اعصاب و تقویت روحیه شما خواهد شد. درصدد باشید ورزش‌های مورد علاقه خود را دنبال کنید. پیاده روی و شنا از ورزش‌هایی هستند که می‌توانید در برنامه روزانه خود دنبال کنید. در روزهای بهاری و پاییزی، پیاده روی و لذت بردن از طبیعت، همرا با یکدیگر بسیار لذت بخش خواهد بود.

موسیقی گوش کنید

موسیقی نیز موجب طراوت روح و روان می‌شود. در صورتی که در نواختن ساز یا آلات موسیقی تبحر دارید، هر از گاهی به سراغ آنها بروید و در خلوت خود، آن‌ها را برای خود بنوازید. برای ایجاد شادی و حصول لطافت روح، نباید منتظر اتفاق خاصی باشید. این خودتان هستید که لحظه‌ها را برای خود خلق می‌کنید. هر گاه احساس افسردگی و خستگی دارید، برای خود موسیقی مورد علاقه‌تان را پخش کنید. موسیقی‌هایی که با آنها خاطرات خوبی دارید. یک موسیقی که با دوست خوبی گوش کرده‌اید یا در سفری خاطره انگیز، تجربه کرده‌اید. این دست موسیقی‌ها نه تنها باعث تمرکز ذهن می‌شوند، با به یادآوری خاطرات خوب، حس و حال بهتری را برای شما رقم خواهد زد. از موقعیت‌های خود به طور بهینه استفاده نمایید. گاهی حین آشپزی و رانندگی می‌توانید موسیقی گوش کنید، حتی می‌توانید در محیط کاری و هنگام مطالعه کتاب، موسیقی‌های بی کلام که تمرکز شما را بیشتر خواهند کرد برای خود پخش کنید.

به خواب خود اهمیت دهید

یکی از مواردی که برای افراد عصر حاضر معنا ومفهوم خود را از دست داده است، زمانبندی برنامه خواب و استراحت می‌باشد. خواب کافی از نکات کلیدی، حفظ شادی و انرژی روزانه است. در حال حاضر به دلیل مشغله‌های فراوان، افراد خواب کافی ندارند. مدت زمانی را که به خواب اختصاص می‌دهند از کمیت و کیفیت کافی برخوردار نیست. خواب نیز وقت خاص خود را دارد. هنگامی که خواب هستیم، نیز ذهن و فکر ما همچنان درگیر روزمرگی است و موجب می‌شود کیفیت لازم را نداشته باشد.

تغذیه در حفظ شادی مؤثر است

نوع خورد و خوراک افراد بر انرژی و پویایی فرد مؤثر می‌باشد. مواد غذایی که اکثر افراد استفاده می‌کنند فاقد مواد مغذی و سالم است. در برنامه غذایی خود، مواردی را بگنجانید که حاوی ویتامین و مواد مغذی باشد. این موارد نه تنها موجب سلامتی و حفظ انرژی می‌شوند، موجب می‌شوند بهتر و راحت تر بتوانید با استرس‌ها و تنش‌ها مواجه شوید.

در دایره افراد مثبت قرار بگیرید

به غیر از خانواده، افراد دیگری نیز در دایره زندگی ما قرار می‌گیرند. گاهی خودمان این افراد را انتخاب می‌نماییم و گاهی بر حسب اتفاق وارد زندگی ما می‌شوند. اما حق انتخاب با خودمان است. این ما هستیم که تصمیم می‌گیریم رابطه خود را با چه کسی و تا چه حدی ادامه دهیم. در صورتی که احساس می‌کنید افرادی که با آنها رابطه برقرار کرده‌اید دارای انرژی منفی هستند و موجب تقلیل انرژی شما می شوند، می‌توانید آنها را از مراودات خود حذف کنید یا حداقل ارتباط خود را کمتر نمایید. اعتماد به نفس داشته باشید و در حیطه افراد مثبت قرار بگیرید. نگرش و افکار این دسته از افراد موجب می‌شود، افکار شما نیز به سمت و سویی مثبت سوق داده شود.

 

فروش در آمازون

 

پویایی خود را حفظ کنید

آنچه یک ضرر و ضربه به شما می‌رود این است که در نقطه‌ای از زندگی، متوقف شوید. هیچگاه به خود این اجازه را ندهید. همیشه به دنبال راهکارهای جدید باشید. به عنوان مثال شاید با برخورد به مشکل مالی احساس کنید به پایان خط رسیده‌اید و دیگر کاری از شما بر نمی‌آید. به جای عقب نشینی و احساس سرخوردگی، به سراغ ایده‌های جدید بروید. ایده‌های که موجب می‌شوند به استقلال مالی برسید و برای همیشه از نگرانی‌ها خلاصی یابید. افزون بر شغل دائمی و ثابت خود می‌توانید درصدد ایجاد کسب و کار آنلاین باشید. کاری را که فارغ از دو فاکتور زمان و مکان باشد پیگیری کنید و به اهداف مالی خود نزدیکتر شوید.    

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/ways-to-have-a-happy-life-and-positive-energy
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط