موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مهارت‌های ارتباط با دیگران

توضیحات کوتاه :
تفاوتی نمی‌کند که تا کنون متوجه شده‌اید یا نه، اما ما همواره در حال برقراری ارتباط با دیگران هستیم. داشتن ارتباطات روزمره تاثیر زیادی بر روی کیفیت کار و زندگی ما دارد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

 • 2k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
مهارت‌های ارتباط با دیگران

 

خلاصه ای از مقاله

ارتباط برقرار نمودن صحیح و درست یک هنر می باشد که با دانستن نکاتی می توان آنها را فرا گرفت. در این مقاله به نکاتی در خصوص مهارت‌های ارتباط با دیگران اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

برقراری ارتباط در زندگی امری ضروری است

تفاوتی نمی‌کند که تا کنون متوجه شده‌اید یا نه، اما ما همواره در حال برقراری ارتباط با دیگران هستیم. همچنین با توجه به پلتفرم‌ها و وسایلی که در طول زندگی روزمره خود از آنها استفاده می‌کنیم و وظایف مختلفی که در طول روز برعهده می‌گیریم، اکثر ما ارتباطات بسیار خوبی داریم. در ادامه به نمونه‌هایی از برقراری ارتباط در روز اشاره خواهیم کرد.

 

مهارت‌های مدیریت کسب و کار شما

 

نمونه‌هایی از مهارت‌های ارتباطی

شما یک روز معمولی خود را به چه شکلی می‌گذرانید؟ تمامی موارد زیر مثال‌هایی برای مهارت‌های ارتباطی می‌باشند.

 • قبل از اینکه به سر کار بروید، زمان کافی را به بودن در کنار خانواده و صحبت کردن با آنها اختصاص می‌دهید
 • اگر ماشینتان در تعمیرگاه باشد، از یک برنامه برای گرفتن تاکسی استفاده می‌کنید
 • زمانی که درون تاکسی هستید از طریق رایانه لوحی خود در کنار اینکه زیرچشمی به جدول زمانی فیسبوک خود نگاه می‌اندازید، اخبار را نیز دنبال می‌کنید
 • سپس در تعداد زیادی جلسه در دفتر خود حاضر می‌شوید
 • به سیل عظیم ایمیل‌هایی که برایتان آمده است، پاسخ می‌دهید
 • برای مشتریان خود در قاره‌ دیگر کنفرانس ویدیویی برگزار می‌کنید
 • با گوشی هوشمند خود ناهار سفارش می‌دهید
 • در آبدارخانه با قهوه ساز فرسوده خود، زیرلب حرف می‌زنید
 • در آخر در هنگام بازگشت به خانه با همکاران خود برخی از موارد مورد نیاز را در میان می‌گذارید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه می توان با دیگران ارتباط موثر داشت؟

مهارت‌های ارتباط با دیگران

 

حتی در عصر دیجیتال حاضر نیز با وجود اینکه تصور می‌شود دیگر از مد افتاده باشد اما هنوز شایعه پراکنی در هنگام بازگشت به خانه جذاب است. دقیقاً چه اتفاقی در حال افتادن است؟ بسیار خب، تعریف ارتباط در حقیقت انتقال پیام، افکار، اطلاعات، دستور العمل ها، نظرات و حتی شایعات است. در نتیجه ما تقریباً هر لحظه در حال گفتن یک موضوع به شخص دیگری هستیم. از آنجایی که بسیاری از ما بیشتر وقت خود را در محیط کار می‌گذرانیم، ارتباطات در محیط کسب و کار، بخش بزرگی از صحبت‌های ما در دربرمی‌گیرد. اما اگر بتوان کارها را به درستی انجام داد، نداشتن این ارتباطات چه مشکلی دارد و چرا مهم است؟

اگر می‌خواهید به یک رهبر بهتر تبدیل شوید، باید با دیگران روابط خوبی داشته باشید. شما باید بتوانید ارتباط خوبی را با دیگران برقرار کنید تا روحیه و بهره‌وری را در شرکت خود افزایش دهید. اگر شما جزء آن دسته از ارتباط برقرار کننده‌ها هستید که تنها به دیگران می گویید چه کارهایی را باید انجام دهند، مطمئن باشید که هنوز نتوانسته‌اید ارتباط موثری برقرار کنید. دستور دادن یا گفتن نکات منفی یا ناامید کننده به هیچ عنوان نمی‌تواند به عنوان ارتباط مناسب در نظر گرفته شود.

اگر در شرکت روابط خوبی وجود نداشته باشد، اعضای تیم نمی‌توانند با یکدیگر همکاری و هماهنگی داشته باشند. میزان شایعه پراکنی در محیط افزایش پیدا کرده و افراد میزان استرس بالاتری را تجربه نموده و حتی ممکن است مشتریان از روند کار ناراضی شوند. اگر به دنبال داشتن یک شرکت سالم و پررونق هستید، باید به خاطر داشته باشید که داشتن ارتباطات مناسب ضروری می‌باشد. داشتن هنر برقراری ارتباط مؤثر، مهارتی نیست که همه به صورت مادرزادی بدانیم. اما شما می‌توانید آن را یاد بگیرید. در ادامه به 4 راه برای بهبود بخشیدن به مهارت‌های ارتباطی اشاره خواهیم کرد.

به زبان ارتباطات غیرگفتاری نیز توجه داشته باشید

همه ما می دانیم که بخش زیادی از آنچه که ما می گوییم، از طریق ارتباط به صورت شفاهی نیست. این ارتباطات به صورت ارائه نشانه‌های فیزیکی مثل زبان بدن یا حالت چهره صورت می‌گیرند. مطالعات نشان می‌دهد که 55 درصد از ارتباطات از طریق زبان بدن می‌باشد. 38 درصد نیز به تن صدای فرد بستگی دارند و تنها 7 درصد از ارتباطات از طریق کلمات صورت می‌گیرد.

اگر می‌خواهید ارتباط موثری داشته باشید، بسیار مهم است که به ارتباطات غیرکلامی نیز توجه کافی داشته باشید. سعی کنید به هیچ عنوان زمان صحبت کردن با شخص دیگری دست به سینه یا خمیده نباشید. همچنین باید ارتباط چشمی خود را تا آنجا که می‌شود حفظ کرده و از ارائه حرکاتی که با ناآرامی و بی قراری همراه می‌باشند نیز اجتناب کنید. شاید حتی خودتان متوجه نشوید اما زمانی که به این نکات در خصوص ارتباط غیرکلامی توجه کردید، مکالمات شما برای هر دو طرف لذت بخش‌تر خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: اهمیت مهارت های ارتباطی

مهارت ارتباط

 

حرف زدن خود را ضبط کرده یا تماشا کنید

یک راه بسیار عالی برای بهبود مهارت‌های ارتباطی این است که چگونگی برقراری ارتباط خود با دیگران را ببینید و به آن گوش دهید. شما می‌توانید این کار را با ضبط صدای خود انجام دهید. برای مثال، یکی از نشست‌های خود که در آن ارتباط موثری داشته‌اید را در شرکت ضبط کنید. در حقیقت مطالعات نشان می‌دهند که بسیاری از کارکنان جلسات را ترک می‌کنند، بدون اینکه بدانند قرار است در گام بعدی چه کاری انجام دهند. بنابراین این حرکت برای شما یک فرصت عالی برای پیاده سازی و بهبود بخشیدن مهارت‌های جدید ارتباطیتان می‌باشد.

زمانی که به خودتان گوش داده یا خود را تماشا می‌کنید، به راحتی می‌توانید نقاط ضعف خود را شناسایی کنید. نحوه ارائه مطالب توسط خودتان را بررسی کنید. آیا افراد حاضر در نشست به راحتی متوجه منظور شما شده‌اند؟ به پاسخ‌هایی که ارائه می‌دهید، گوش دهید. آیا شما با دقت به سؤالات گوش داده‌اید و یک پاسخ روشن یا یک توصیه معنادار را ارائه داده‌اید؟ شما باید مثل ورزشکاران حرفه‌ای، عملکرد خود را تماشا کنید. بدین ترتیب می‌توانید اشتباهات خود را پیدا کرده و برای سری بعد آنها را بهبود بخشید.

به جای اینکه به طور مداوم حرف بزنید، بیشتر گوش دهید

اگر بخواهید همیشه گوینده باشید و به دیگران گوش ندهید، هرگز نمی‌توانید در روابط خود خبره شوید. یکی از بهترین راه‌های داشتن ارتباط مؤثر با کارمندان این است که شنونده خوبی باشید. زمانی که کارمندان شما بدانند که شما واقعاً به حرف‌های آنها گوش می‌دهید، دیگر برای اینکه به سراغ شما آمده و مسئله‌ای را مطرح کنند، دچار تردید نمی‌شوند.

سعی کنید به جای اینکه به این فکر کنید که شخص مقابل قرار است در ادامه چه چیزی بگوید، به دقت به صحبت‌های او گوش دهید. با پرسیدن سؤالات مرتبط، نشان دهید که صحبت‌های او را دنبال می‌کنید. زمانی که این مهارت‌های مربوط به گوش دادن را دنبال کنید، به مرور روی آنها تسلط پیدا کرده و ارتباطات بهتری خواهید داشت.

در تمرینات ارتباطی گروهی شرکت کنید

یکی از راه‌های سرگرم کننده و مؤثر برای بهبود مهارت‌های ارتباطی در خودتان و کارکنانتان، شرکت در تمرینات ارتباطی گروهی است. برقراری ارتباط تنها به گفتن حرف درست ختم نمی‌شود و شما نمی‌توانید همیشه یک روال مشخص را دنبال کنید. ارتباط واقعی در حقیقت داشتن مهارت در بداهه گویی است. شرکت کردن در تمرینات ارتباط گروهی نه تنها به برقراری ارتباط کمک می‌کند، بلکه به شما و تیمتان کمک می‌کند تا در کنار یکدیگر به شکل موثرتری کار کنید.

 

مهارت رسیدن به درآمد میلیاردی با آمازون

 

شما می‌توانید هزاران تمرین ارتباطات گروهی مثل تمرینات تکرار کردن یا دنبال نمودن را به صورت آنلاین پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید بازی کلاسیک حدس کلمات را نیز انجام دهید. هر نوع فعالیت ارتباطی که انتخاب کنید، در نهایت جواب داده و شما می‌توانید تغییر ناشی از آن را احساس کنید. داشتن روابط خوب نه تنها به شما کمک می‌کند تا به یک رهبر خوب در شرکت خودتان تبدیل شوید، بلکه شما را به یک رهبر در تمامی ابعاد زندگی تبدیل می‌کند. زمانی که در حال برگزاری یک جلسه، ارائه یک سخنرانی، شرکت در یک کنفرانس یا ارتباط با مشتریان و ارباب رجوعان هستید، این مهارت‌های ارتباطی را تمرین کنید. بدین ترتیب می‌توانید در مکالمات خود بهترین باشید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/communication-skills-with-others
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط