مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

موانع رسیدن به موفقیت در زندگی

توضیحات کوتاه :
زمانی که شما تلاش و انرژی زیادی برای کاری صرف می‌کنید ولی به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسید. به این علت که در کارهای اشتباه متخصص شده‌اید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
موانع رسیدن به موفقیت در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

تفاوت افرادی که به موفقیت‌های بسیاری می‌رسند با کسانی که یک زندگی معمولی دارند در این است که آنها به زمانی که در طول روز دارند دقیقاً فکر می‌کنند که باید چه کارهایی را انجام دهند. شما باید عادت کنید که زمان زیادی را به فکر کردن اختصاص دهید. فکر کنید که در چه مسیری قدم بگذارید، چه چیزهایی یاد بگیرید، چه شغلی را انتخاب کنید و... یاد بگیرید که همیشه چند قدم جلوتر حرکت کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

بزرگترین اشتباه زندگی

اکثر شما در مسیری حرکت می‌کنید که هر روز یک مهارت را یاد بگیرید، بیزینسی را راه‌اندازی کنید و به دنبال آن هستید که به موفقیت‌ها و دستاوردهای موردنظر خود برسید. اصولاً انسان‌ها در هر سنی که هستند 20 سال بعد را خیلی دور می‌بینند. برای مثال اگر شما الان 30 ساله هستید، سن 50 سالگی را خیلی از خود دور می‌بینید. اگر در 20 سال آینده به نقطه‌ای رسیدید که موفق نبودید و در این مسیر تلاش‌های بسیاری کردید و مهارت‌های زیادی کسب نمودید ولی موفق نشدید، تنها یک دلیل دارد و آن این است که در کارهایی که اشتباه بوده متخصص شده‌اید. شما می‌توانید مهارت‌های زیادی یاد بگیرید.
برای مثال از نظر مالی می‌توانید در کاری متخصص شوید که ماکزیمم پتانسیل آن کار برای شما درآمد ماهیانه 3 هزار دلار یا 5 میلیون تومان باشد. حال مهارت دیگری وجود دارد که اگر همان میزان انرژی را در آن به کار ببرید می‌توانید به درآمد 50 میلیون برسید یا کار دیگری با درآمد یک میلیارد، شغل دیگری با درآمد یک میلیون و... حال شما باید به چه چیزی توجه نمایید؟ شما در ابتدا باید کاری را انتخاب نمایید که پتانسیل بالایی داشته باشد نه اینکه صرفاً در آن زمینه خیلی متخصص شوید. در خیلی از کارها شما می‌توانید پیشرفت خوبی داشته باشید اما آن کارها پتانسیل بالایی ندارند. زمانی که شما تلاش و انرژی زیادی برای آن صرف می‌کنید باز هم به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسید. به این علت که در کارهای اشتباه متخصص شده‌اید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه تصمیمات اشتباه نگیریم؟

رسیدن به موفقیت در زندگی

 

تفاوت افراد موفق و ناموفق

یک روز خود را در نظر بگیرید که از خواب بیدار می‌شوید، چندساعتی را به یادگیری، کار، تفریح و... اختصاص می‌دهید. تک‌تک این ثانیه‌هایی که می‌گذرد، بسیار مهم است که شما چه کارهایی را انجام می‌دهید. زیرا این کارها فقط متعلق به امروز نیست و تاثیرات آن در 20 سال آینده شما هم وجود خواهد داشت. اگر امروز به یک کلاس آموزشی می‌روید با خود نگویید که این کار را انجام می‌دهید که فقط سرگرم شوید. افراد زیادی وجود دارند که مدارک تحصیلی و آموزشی زیادی به دست آورده‌اند ولی اگر از آنها بپرسید از این مدارکی که به دست آورده‌اند چه میزان می‌توانند استفاده نمایند تا به کسب درآمد برسند، جواب درستی ندارند. ممکن است شما خیلی از کارها را یاد بگیرید که هیچ‌گاه استفاده و بهره خاصی از آنها نبرید.

 

لحظه‌ای که تصمیم گرفتم برای همیشه ثروتمند باشم


پس باید به این موضوع آگاه باشید زیرا زمان شما محدود است. تفاوت افرادی که به موفقیت‌های بسیاری می‌رسند با کسانی که یک زندگی معمولی دارند در این است که آنها به زمانی که در طول روز دارند دقیقاً فکر می‌کنند که باید چه کارهایی را انجام دهند. شما باید عادت کنید که زمان زیادی را به فکر کردن اختصاص دهید. فکر کنید که در چه مسیری قدم بگذارید، چه چیزهایی یاد بگیرید، چه شغلی را انتخاب کنید و... یاد بگیرید که همیشه چند قدم جلوتر حرکت کنید. چندین سال پیش زمانی که دوره‌های اینترنتی شروع شد، افراد زیادی به کدنویسی و ساخت وبسایت فکر کرده و در این مسیر قدم گذاشتند. اما اکنون اگر کسی بخواهد این کار را انجام دهد برای او بسیار سخت است زیرا خیلی از کارها اتوماتیک شده و سایت‌سازهایی ساخته شدند. آنها انجام خیلی از کارها را آسان‌تر نموده و الان دوره اپلیکیشن‌های موبایل است ولی شاید 2 سال دیگر اینگونه نباشد.

تصمیم گیری در زندگی

اگر می‌خواهید وارد این دسته از شغل‌ها بشوید باید کمی به آینده هم فکر کنید. اینکه آینده این رشته‌ها چه چیزی خواهد بود و از الان در آن رشته‌ها سرمایه‌گذاری کنید، مواردی که در این زمینه در آینده نیاز است را یاد بگیرید تا زمانی که در چندین سال آینده با آن برخورد کردید، مهارتی را بلد باشید که متناسب با آن زمان باشد نه اینکه چیزی را یاد بگیرید که برای 10 سال گذشته مفید بوده است. برای مثال اگر شما تعمیرکار ماشین هستید و تعمیر ماشین‌هایی را یاد بگیرید که دیگر تولید نمی‌شوند، طبیعتاً یک انتخاب اشتباه انجام داده‌اید. پس دقت داشته باشد که دقیقاً چه چیزهایی را یاد می‌گیرید. خیلی از افراد هستند که در زمینه مورد نظر خود ویدیوهای انگیزشی می‌بینند، کتاب می‌خوانند، مطالعه و بررسی می‌کنند، با انرژی و انگیزه خوبی تصمیم به شروع کاری می‌گیرند ولی وارد کارهایی می‌شوند که پتانسیل خوبی ندارند.
در ایران شاید افراد زیادی هستند که صبح تا شب برای کارهایی تلاش می‌کنند که دستاوردی ندارد. باید بدانید قبل از اینکه به سراغ هر شغل، دوره و کلاس آموزشی بروید، ابتدا فکر کنید که در آینده برای آن چه اتفاقی می‌افتد و همین حدس زدن‌ها است که زندگی شما را تا حدی تغییر می‌دهد. اگر تصمیمات درستی گرفتید طبیعتا چند سال آینده خیلی موفق خواهید شد ولی اگر تصمیمات اشتباهی حتی در زمینه یادگیری یک مهارت بگیرید، ممکن است چند سال را از دست بدهید و مهارت‌ها و مدارکی داشته باشید که کسی حاضر نباشد درآمد خوبی به شما بدهد. چون دانش و علم شما برای دنیایی که اکنون در آن زندگی می‌کنید، مفید نمی‌باشد. پس حواستان باشد که وقت خود را برای یادگیری چه مواردی اختصاص می‌دهید.

 

مقاله پیشنهادی: 7 استراتژی کارآمد در تصمیم گیری

موانع رسیدن به موفقیت در زندگی

 

چگونه لایف استایل صحیح بسازیم؟

قبل از اینکه شغلی را انتخاب نمایید همانطور که در مقاله‌های قبلی هم به آن اشاره شده است، شما باید ابتدا لایف استایل صحیحی برای خود بسازید. یعنی شما یک کاغذ و قلم بردارید و دقیق فکر کنید که چه نوع زندگی‌ را دوست دارید. برای مثال ممکن است یک نفر دوست داشته باشد هر ماه در یک شهر زندگی کند، کتاب‌های مختلفی بخواند، ورزش‌های زیادی را امتحان کند و... یا ممکن است فرد دیگری دوست داشته باشد فقط به انسان‌ها کمک کند، با انسان‌ها حرف بزند و با مشتری‌های خود حضوری ارتباط داشته باشد. ممکن است فرد دیگری بگوید که دوست دارد شغلی داشته باشد که از المان زمان و مکان آزاد باشد. شخص دیگری ممکن است دوست داشته باشد که در شهر خود نزدیک خانواده و دوستانش کار کند. برای مثال روزانه حدوداً 5 ساعت کار کند و بیشتر وقت خود را به ورزش و تفریح اختصاص دهد. پس همه این‌ها را بنویسید. زیرا اگر کارآفرین شوید و شغلی را بسازید در نهایت در حال کسب‌درآمد هستید تا به وسیله آن خوب زندگی کنید. 
پس باید بدانید چه زندگی را می‌خواهید. زمانی که به لایف‌استایل خود فکر می‌کنید آن را کم‌کم می‌سازید. متناسب با آن شغل و مهارتی را انتخاب می‌کنید که به شما کمک کند و با چرخ دنده‌های لایف‌استایل شما کار کند. زمانی که شما لایف‌استایل خود را می‌نویسید به این فکر می‌کنید که چه شغل‌هایی می‌تواند از این لایف‌استایل نشأت گرفته و به وجود آید. برای مثال اگر شما علاقه‌مند به سفر هستید و می‌خواهید چنین لایف‌استایلی را برای زندگی خود انتخاب کنید، می‌توانید شغل‌هایی مانند عکاسی، کار با برندهای مختلف برای ساخت ویدیو، راهنمای تور، مستندسازی و... را انتخاب نمایید. ولی اگر لایف‌استایل خود را تعریف نکرده باشید ممکن است وارد شغلی بشوید که لازم باشد در یک مکان و در یک شهر بمانید. برای مدیریت کسب‌وکار و بیزینس خود ممکن است نتوانید مسافرت کنید و تا آخر عمر در این حسرت هستید که چرا به روشی زندگی نمی‌کنید که بتوانید آزادانه مسافرت کنید. توجه به این موضوع خیلی مهم است. حتی حداقل یک روز وقت بگذارید و به این فکر کنید که خواستار چه لایف‌استایلی هستید. آن را بنویسید و شغلی را انتخاب نمایید که شما را به آن لایف‌استایل برساند.

افراد موفق را در زندگی خود، الگو قرار دهید

بعضی از اتفاقات در زندگی شما بسیار ارزشمند هستند. سعی کنید به دنبال این باشید که از افرادی که در زمینه مورد علاقه شما موفق شده‌اند اطلاعات بگیرید. شاید برای صحبت و مشاوره با یک نفر لازم باشد، مبلغی را پرداخت نمایید ولی آن شخص به شما ایده‌ای بدهد که مسیری در ذهن شما روشن شود که به‌طور کلی 20 سال آینده شما را تغییر دهد. به این پیشنهادها هیچ‌گاه نه نگویید. ممکن است یک کتابی بخوانید و ایده‌ای درباره یک شیوه جدید فکر کردن، زندگی و دیدن دنیا در ذهن شما تداعی گردد و همه چیز برای شما عوض شود. این کار می‌تواند ملاقات با یک فرد، خواندن یک کتاب، رفتن به یک سمینار و یا هر چیزی دیگری باشد. 
سعی کنید برای اینکه بتوانید با افراد موفق در ارتباط باشید، زمان صرف نمایید و برای این کار ارزش قائل شوید. چرا که فقط یک ایده می‌تواند یک ضربه بزرگ به افکار شما وارد کند و مسیر جدیدی را در زندگی شما ایجاد کند. مانند فردی که کلید در دست دارد ولی دائم می‌پرسد که کلیدهای خود را کجا گذاشته است؟! چنین فردی اگر با یک فرد متخصص صحبت کند به او یک جواب کوتاه و درست می‌دهد. اینکه کلید در دستان او است و مشکل او حل می‌شود. زندگی نیز دقیقاً همین است. پس به دنبال افراد موفق بگردید تا بتوانید خود را به آنها نزدیک کنید، با آنها صحبت و هم‌فکری کنید و یک مسیر جدید در زندگی خود بسازید. باور داشته باشید که اگر دقیقاً همان کارهایی که دیروز انجام دادید را امروز هم انجام دهید تنها به همان دستاوردهای دیروز خود می‌رسید. پس همیشه به دنبال تغییر باشید. به این فکر کنید که به چه شکل می‌توانید زندگی خود را تغییر داده و بهتر نمایید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب‌وکار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/obstacles-to-become-successful-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
منصور گفته:
۰ | ۰

برای موفقیت باید به کارهایی که در روتین روزانمون انجام میدیم دقت کنیم. امروزمون آیندمونو میسازه.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

نظر شما کاملا صحیح می باشد. با گام های کوچک می توان به موفقیت های بزرگی دست یافت و داشتن یک روتین روزانه درست، عامل موفقیت شما خواهد بود.

پاسخ

مطالب مرتبط