افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اهداف مرتبط با رشد فردی در سال جدید

توضیحات کوتاه :
همه ما با شروع سال جدید به ایجاد تغییراتی در زندگی خود فکر می‌کنیم. برای خود برنامه‌های جدید می‌ریزیم و سعی می‌کنیم با زمان‌بندی مناسب به این برنامه‌ها برسیم. این اهداف چه چیزهایی هستند؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
اهداف مرتبط با رشد فردی در سال جدید

 

خلاصه‌ای از مقاله :

اهداف مرتبط با رشد فردی از مهمترین اهداف در زندگی به شمار می‌روند. آیا شما هم فکر می‌کنید که همه ما با استعدادها و ظرفیت‌های ثابتی متولد شده‌ایم و نمی‌توانیم مهارت‌های جدید یاد بگیریم؟ احتمالاً پاسخ فردی که به دنبال موفقیت در زندگی است به این سؤال منفی است. ما انسان‌ها این توانایی را داریم که با تلاش، هر مهارتی که می‌خواهیم را فرابگیریم. لازمه این کار، رشد دادن ظرفیت‌های درونی و رسیدن به رشد فردی است.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

در سال جدید چه اهدافی را دنبال کنیم؟

هدف شماره یک: زندگی را کمتر جدی بگیرید و بیشتر از آن لذت ببرید
هدف شماره دو: از خودتان مراقبت کنید
هدف شماره سه: آینده‌نگر باشید
هدف شماره چهار: واقعیت زندگی خود را بپذیرید
هدف شماره پنج: اجازه ندهید گذشته شما، آینده‌تان را تعریف کند
هدف شماره شش: عقاید محدود کننده خود را دور بریزید
هدف شماره هفت: برای خود مرزهای شخصی ایجاد کنید
هدف شماره هشت: گذشته را فراموش کنید
هدف شماره نه: انعطاف پذیر باشید

 

در سال جدید چه اهدافی را دنبال کنیم؟

همه ما با شروع سال جدید به ایجاد تغییراتی در زندگی خود فکر می‌کنیم. برای خود برنامه‌های جدید می‌ریزیم و سعی می‌کنیم با زمان بندی مناسب به این برنامه‌ها برسیم. یکی از این اهداف می‌تواند ارتقا و رشد فردی باشد. رشد فردی را می‌توان هم در محیط کاری انجام داد و هم در زندگی شخصی. در این مقاله قصد داریم اهدافی را بیان کنیم که در راستای رسیدن به رشد فردی در زندگی خصوصی و شخصی هستند.

 

چگونه می توان با فروش کالا در آمازون افزایش درآمد داشت؟

 

هدف شماره یک: زندگی را کمتر جدی بگیرید و بیشتر از آن لذت ببرید

بسیاری از افراد نمی‌توانند تصویر کلی را در ذهن خود نگه دارند. بسیاری از ما از سلامت جسمی برخورداریم و در خانواده‌هایی متولد شده‌ایم که می‌توانند نیازهای اساسی ما را تأمین کنند. اما هنوز هم بسیاری از ما ذهن خود را درگیر مسائل کوچک می‌کنیم و فراموش می‌کنیم که چقدر خوشبخت هستیم. همه ما حتماً فردی را در اطرافیان خود می‌شناسیم که درآمد بالایی دارد اما با کوچکترین مسأله‌ای عصبانی می‌شود و کنترل خود را از دست می‌دهد. اگر زندگی را اینقدر جدی نگیرید می‌توانید شادتر زندگی کنید، استرس کمتری را تجربه کنید و دیگران هم از اینکه با شما وقت بگذرانند حس بهتری خواهند داشت. در زمان ناراحتی‌های غیر منتظره یا زمانی که اشتباهی مرتکب می‌شوید، به جای اینکه عصبانی شوید، بخندید. خنده سطوح استرس شما را پایین می‌آورد و شما بهتر می‌توانید با موقعیت‌ها روبرو شوید.

هدف شماره دو: از خودتان مراقبت کنید

شما نمی‌توانید یک مادر، همسر یا دوست خوب باشید اگر اول از همه از خودتان مراقبت نکنید. بسیاری از مواقع مردم حتی به نیازهای اساسی خویش هم توجهی نمی‌کنند چون گرفتارتر از آن هستند که تمرکز اصلی خود را روی این مسائل قرار دهند. یادگیری روش‌های خودمراقبتی و قرار دادن آن به عنوان اولویت اصلی زندگی روزانه، باعث می‌شود که کیفیت زندگی شما و اطرافیانتان افزایش یابد.

مقاله پیشنهادی: راهکارهای تقویت خود مراقبتی

 

اهداف مرتبط با رشد فردی در سال جدید

 

هدف شماره سه: آینده نگر باشید

بروز مشکلات در زندگی غیرقابل‌اجتناب است. این مشکلات می‌توانند بر زندگی شما اثر بزرگی بگذارند یا اینکه صرفاً باعث یک ناراحتی مقطعی شوند. همه این مسائل وابسته به این است که آیا شما کنشی هستید یا واکنشی. اگر شما همیشه صبر می‌کنید که مشکلات رخ دهند و سپس نسبت به آنها واکنش نشان دهید، این امر می‌تواند مشکلات بعدی را با خود به همراه آورد و استرس شما را افزایش دهد. اما اگر قبل از رخ دادن مسأله، به دنبال راه حل باشید، با آمادگی بیشتری با آن برخورد می‌کنید و چالش‌ها را کاهش می‌دهید. این به معنای نگرانی برای آینده‌ای که هنوز نیامده نیست. بلکه به این معنا است که شما مشکلات را پیش بینی کنید و آمادگی مقابله با آنها را داشته باشید.

هدف شماره چهار: واقعیت زندگی خود را بپذیرید

شما ممکن است حس کنید که خودتان را می‌شناسید اما آیا خود و زندگی‌تان را پذیرفته‌اید؟ آیا به کمتر از آن چیزی که می‌خواستید راضی شده‌اید؟ اگر نتوانید با واقعیت ارتباط برقرار کنید، در شغل، روابط شخصی یا حتی در شرایط زندگی نامناسب گیر می‌کنید. انسان یک موجود پویا است و اشتباه کردن هم بخش جدانشدنی از زندگی هر فردی است. اما اگر می‌خواهید در زندگی به پیشرفت دست یابید، باید واقعیت را بپذیرید و در جهت تغییر آن تلاش کنید. بنابراین، در ابتدا واقعیت را بپذیرید، سپس به دنبال راههایی باشید که آن را تغییر دهید. در غیر این صورت شما با غرور و افتخار به زندگی غیر رضایتبخش خود ادامه خواهید داد.

 

اهداف مرتبط بارشد فردی در سال جدید

 

هدف شماره پنج: اجازه ندهید گذشته شما، آینده‌تان را تعریف کند

بسیاری از ما گذشته بسیار بدی داشته‌ایم و ممکن است فکر کنید که اهداف شما به دلیل گذشته نامطلوبتان غیرقابل دستیابی هستند. ممکن است انگیزه خود را از دست بدهید، احساس عدم ارزشمندی کنید یا اینکه از گذشته خود خجالت بکشید. اما دنیا پر است از افرادی که توانستند بر مشکلات گذشته خود غلبه کنند و به موفقیت چشمگیر دست یابند. به جای اینکه اجازه دهید گذشته بر آینده شما تأثیر بگذارد، به اهداف خود متعهد باشید و بدانید که تغییر می‌تواند در هر نقطه‌ای رخ دهد. شما موقعیت‌های بسیاری برای تغییر کردن دارید.

هدف شماره شش: عقاید محدود کننده خود را دور بریزید

عقاید محدودکننده می‌توانند پیشرفت ما را به تأخیر بیندازند چون ما را در منطقه امن ذهنی خود نگاه می‌دارند، و باعث می‌شوند که به امتحان کردن کارهای جدید و ریسک کردن علاقه‌ای نداشته باشیم. هرچند ممکن است ما ترس از شکست داشته باشیم یا اینکه بترسیم که در مسیر رسیدن به اهداف خود، لطمه ببینیم، اما هیچ کدام از اینها نشان دهنده پایان راه موفقیت نیستند. این عقاید محدود کننده را شناسایی کنید، بر آنها غلبه کنید و آنها را با افکار مثبت جایگزین نمایید.

مقاله پیشنهادی: 9 باور محدود کننده که مانع دستیابی به موفقیت می شوند

 

اهداف مرتبط با رشد فردی در سال جدید

 

هدف شماره هفت: برای خود مرزهای شخصی ایجاد کنید

بسیاری از ما توانایی نه گفتن را نداریم. ما همیشه می‌خواهیم افرادی که از ما کمک می‌خواهند را خوشحال کنیم. اما باید به خاطر داشته باشیم که ما یک منبع بی پایان از منابع نیستیم که همیشه در خدمت بقیه باشیم. ما زمان و انرژی محدودی داریم که باید در خدمت اهداف خودمان به کار بگیریم. بنابراین ابتدا محدودیت‌های خود را بشناسید، برای خود مرزهای شخصی تعیین کنید و به این مرزها پایبند بمانید. این مرزها باعث می‌شوند که روابط ما به طور دو جانبه حمایت کننده و احترام آمیز باشند. اگر مرزهای ضعیفی داشته باشید، در مقابل دیگران آسیب پذیر خواهید بود و آنها قدر شما را نمی‌دانند.

 

اهداف مرتبط با رشد فردی در سال جدید

 

هدف شماره هشت: گذشته را فراموش کنید

اگر اتفاقات منفی گذشته را همیشه در ذهن خود داشته باشید، مانند باری همیشه بر دوش شما سنگینی خواهند کرد. از سختی‌هایی که تجربه کرده‌اید درس بگیرید، اما بار احساسی منفی که با خود دارند را فراموش کنید. منظور ما از فراموش کردن این نیست که کارهایی که دیگران در حق شما انجام داده‌اند را فراموش کنید، بلکه اجازه ندهید این کارها بر آینده شما اثر منفی بگذارند.

هدف شماره نه: انعطاف پذیر باشید

وقتی شما انعطاف پذیر باشید، می‌توانید خود را با سختی‌ها سازگار کنید. انعطاف پذیری باعث می‌شود که در زمان سختی، به جای اینکه احساس ضعف کنید، با شجاعت و اعتماد به نفس در مقابل آنها بایستید. بنابراین با داشتن انعطاف، در مقابل سختی‌ها ایستادگی می‌کنید و به دنبال درس‌هایی از آن مشکل خواهید بود. این ویژگی می‌تواند در همه حوزه‌های زندگی به کمک شما بیاید و از استرس و اضطراب جلوگیری کند.

 

چگونه با بیزینس آمازون درآمد میلیاردی کسب کنیم؟

 

در نهایت اینکه، ذهن و روش‌های تفکر شما بر تمامی جنبه‌های زندگی شما اثر می‌گذارند. اهداف رشد فردی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، همگی بر توانایی شما به فکر کردن به شیوه‌های جدید بستگی دارند. ذهن ما انعطاف‌پذیر است و می‌تواند سریع خود را به شرایط جدید وفق دهد. شما می‌توانید از این توانایی در جهت رسیدن به اهداف استفاده کنید. به این اهداف رشد فردی فکر کنید و ببینید که کدام یک از آنها بیشترین اهمیت را برای شما دارند. سپس سعی کنید که در سال جدید با برنامه ریزی و تلاش مداوم به این اهداف دست یابید.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/new-year-self-development-goals
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط