افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه زندگی شادی داشته باشیم؟

توضیحات کوتاه :
افراد بسیاری در زندگی دچار ناامیدی و دلسردی شده‌ و نمی‌توانند از زندگی خود لذت ببرند. اما سوال مهم این است چگونه می‌توان از یک زندگی سرشار از ناامیدی به یک زندگی مملو از شادی دست پیدا کرد؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه زندگی شادی داشته باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

برای داشتن یک زندگی شاد باید در حال زندگی کنید و به گذشته فکر نکنید. اتفاقاتی که در گذشته افتاده اند تنها باید تجربه ای به زندگی ما اضافه نمایند و کیفیت زندگی را بالا ببرند نه اینکه روند زندگی را مختل نمایند. تحت هر شرایطی به خود و توانایی های خود اعتماد داشته و خودتان را دوست داشته باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رسیدن به احساس شادی در زندگی

شما زمانی که کودک بودید مطمئناً از اینکه بخواهید شب‌ها برای خواب به تخت خواب بروید، متنفر بودید. دوست نداشتید هیچ چیزی را از دست بدهید. در کودکی نمی‌توانستید برای رفتن به تعطیلات تا تابستان صبر کنید.

در آن زمان اینکه بتوانید یک روز صبح بیشتر بخوابید و نخواهید زود از خواب بیدار شوید، برای شما بسیار شادی‌آور بود. اما اکنون شرایط فرق کرده کرده و شما به عنوان یک فرد بالغ دیگر با چیزهای کوچک شاد نمی‌شوید.

خیلی از افراد در زندگی دچار ناامیدی و دلسردی شده‌اند و نمی‌توانند همچون گذشته از زندگی خود لذت ببرند. اما اکنون این سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توانید از یک زندگی سرشار از ناامیدی به یک زندگی مملو از شادی دست پیدا کنید؟

 

چگونه بیزینس خود را مدیریت کنیم؟

 

پاسخ این سؤال بسیار ساده است. همه چیز به طرز فکر شما بستگی دارد. اینکه ما به اتفاقات زندگی به چه شکلی نگاه می‌کنیم، تعیین کننده است. اینکه آیا ما از آن وحشت داریم یا با پیش‌بینی روشن و امیدوار منتظر آن هستیم، مشخص کننده نتیجه نهایی می‌باشد.

افکار منفی و تخریب‌کننده آنچنان بی‌سروصدا وارد ذهن شما می‌شوند که شما حتی متوجه آمدن آن‌ها نمی‌شوید. شما حتی نمی‌توانید متوجه حضور آنها در ذهن و روح خود شوید. آن‌ها دقیقاً مثل مهمان ناخوانده‌ای می‌باشند که به هیچ عنوان مشخص نیست چه زمانی قصد ترک ذهن شما را دارند.

این موضوع آنقدر بزرگ می‌شود که زمانی می‌رسد که شما از وجود این میزان افکار منفی در ذهنتان تعجب خواهید کرد. اما خبر خوب این است که شما می‌توانید شرایط را تغییر دهید.

راه‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا طرز فکر خود را تغییر دهید و کارهایی را انجام دهید که شادی را برای شما به ارمغان می‌آورند. در ادامه به این راه‌ها اشاره شده و روش استفاده از آنها توضیح داده می‌شود.

 

شاد بودن

 

1. ارتباط شادی و انتظارات

اگر شما انتظار داشته باشید که زندگی و شرایط خاصی را داشته باشید، بدون توجه به این موضوع که چه اتفاقی می‌افتد، محکوم به ناامیدی خواهید بود. یک مثال بسیار خوب برای این گفته مراسم ازدواج است. همه افراد در ذهنشان درباره روز عروسی خود ایده‌های به خصوصی را در ذهن دارند.

آن‌ها دوست دارند که همه چیز در این روز عالی و بی‌نظیر باشد و هیچ کم و کاستی در آن وجود نداشته باشد. اما مسئله این است که تقریباً در هیچ یک از عروسی‌هایی که برگزار می‌شود همه چیز به طور کامل بدون عیب و نقص نمی‌باشد.

پس در این صورت عروس و دامادی که انتظار دارند همه چیز عالی باشد و چنین نمی‌شود چه احساسی را خواهند داشت؟ مشخصاً احساس بدی پیدا کرده و ناراحت و ناامید می‌شوند.

آن‌ها مهم‌ترین روز زندگی خود را با ناراحتی و استرس پشت سر می‌گذارند، چرا که همه چیز به آن شکلی که آنها انتظار داشته‌اند پیش نرفته است. حال فرض کنید آنها با خود بگویند: «هر اتفاقی که می‌خواهد بیافتد.

این روز برای من در هر حالتی بهترین خواهد بود». چه اتفاقی می‌افتد؟ مشخصاً آنها یک روز بدون استرس را پشت سر گذاشته و از روز عروسی خود نهایت لذت را می‌برند. شما باید در دیگر زمینه‌های زندگی نیز به همین شکل رفتار کنید.

باید برای بهترین شدن تمام تلاش خود را بکنید اما هر اتفاقی که پیش آمد نیز آن را با آغوش باز بپذیرید. در آن صورت می‌توانید زندگی شادتری را تجربه کرده و به خاطر هر موضوع کوچک یا بزرگی ناامید نشوید.

 

مقاله پیشنهادی: کلیدهای شادی در زندگی

زندگی شاد

 

2. یاد بگیرید برای مدیریت هر شرایطی به خودتان اعتماد کنید

مشخصاً اینکه شما این احساس را دارید که زندگیتان ناامید کننده است، در نتیجه سختی‌هایی است که در طول زندگی خود تجربه کرده‌اید. در زندگی همه ما ممکن است اتفاقات سخت و ناراحت کننده زیادی به وقوع بیپوندد اما مسئله‌ای که شما باید به خاطر داشته باشید این است که شما هنوز زنده‌اید و نفس می‌کشید.

شما به عنوان یک انسان زنده این شانس را دارید که شرایط را تغییر داده و دوباره به مسیر بازگردید. این طرز فکر که هیچگاه برای من مشکلی پیش نیامده و من قرار نیست هیچ وقت سختی بکشم، کاملاً اشتباه است.

همه افراد ممکن است در زندگی مشکلاتی را داشته باشند، اما تمامی آنها این قدرت را نیز دارند که مدیریت زندگی و شرایط پیش آمده را در دست بگیرند.

زندگی به شما این تضمین را نمی‌دهد که قرار است همیشه همه چیز خوب و مطابق میل شما پیش برود، در نتیجه شما باید بتوانید در سختی‌ها با اعتماد به نفس پیش بروید.

در این مواقع سعی کنید به گذشته برگشته و زمان‌هایی که توانسته‌اید شرایط را به خوبی مدیریت کنید را به یاد بیاورید. این کار به شما اعتماد به نفس داده و شما را برای رویارویی با سختی‌ها آماده می‌کند.

 

چگونه زندگی شادی داشته باشیم؟

 

3. در گذشته زندگی نکنید

همه ما در حال زندگی کرده و این امکان برای همگی ما وجود دارد که در زندگی اشتباه کنیم. هر چقدر که فردی فعال‌تر بوده و تلاش بیشتری را در زندگی داشته باشد، احتمال اینکه اشتباهی را مرتکب شود، بیشتر خواهد شد.

فراموش نکنید که اشتباه کردن بخشی از فرآیند یادگیری در زندگی است. اینکه به گذشته نگاه کنید و با خودتان بگویید: «من چگونه توانستم شرایط را مدیریت و نتیجه بهتری را کسب کنم؟» این کار به شما کمک می‌کند تا از شکست‌ها و اشتباهات خود در گذشته درس بگیرید.

اما به هیچ عنوان در گذشته باقی نمانید. این کار تنها شما را ناامید کرده و شادی را از شما و زندگیتان دور می‌کند. اگر در کنار خود دوستانی دارید که مرتباً اشتباهات شما را یادآوری می‌کنند یا شما را به خاطر آنها مورد انتقاد قرار می‌دهند، آن‌ها را از زندگی خود حذف کنید. چرا که آنها دوستان شما به شمار نمی‌روند و تنها به شما آسیب می‌رسانند.

 

شادی

 

4. خودتان را دوست داشته باشید

زمانی که شما شخصی را دوست داشته باشید، همه چیز او برای شما زیبا و دوست داشتنی است. شما به هیچ عنوان از دست این فرد ناراحت نشده و خیلی زود او را می‌بخشید، درست است؟ نکته مهمی که در این بخش باید بدانید این است که در زندگی هیچ کس بیشتر از خودمان به ما سخت نمی‌گیرد.

در حقیقت انتقادات هیچ کس به اندازه زمانی که ما از خودمان انتقاد می‌کنیم، نمی‌تواند به ما آسیب برساند. شما دقیقاً به همان چیزی تبدیل می‌شوید که به آن فکر می‌کنید.

پس اجازه دهید در این بخش یک قانون مهم بگذاریم: «هیچ وقت حرفی که به افراد مورد علاقه خود نمی‌زنید را به خودتان نزده یا فکری که نمی‌توانید درباره آنها داشته باشید را درباره خودتان نداشته باشید.»

آیا تا کنون برای شما پیش آمده است که با کسی که او را دوست دارید، نامهربانانه حرف زده باشید و بعد از آن پشیمان شده باشید؟ مطمئناً از اینکه شما باعث ناراحتی او شده‌اید، رنج خواهید برد.

اگر چنین است، پس چگونه حاضر می‌شوید که با خودتان نامهربان باشید؟ شما باید بدانید که این نوع رفتار به شدت آسیب زننده است. در نتیجه سعی کنید از این کار دست بکشید.

5. اجازه ندهید عوامل بیرونی تمرکز شما بر هدفتان را برهم بزنند

شما باید یک چیز را همیشه به خاطر داشته باشید: «گفته‌ها یا طرز فکر افراد دیگر تا زمانی که خود ما شروع به باور آنها نکنیم، روی ما تاثیری نخواهند داشت».

زمانی که شما هدفی را برای خود انتخاب می‌کنید، این احتمال وجود دارد که شخصی در این جهان وجود داشته باشد که با کاری که شما می‌خواهید انجام دهید، مخالف باشد.

به ویژه اگر هدف شما با ایده‌های پذیرفته شده در جامعه در تضاد باشد. خیلی از افراد ممکن است در اطراف شما وجود داشته باشند که به شما بگویند که آنها شما را می‌شناسند و می‌دانند که شما شکست می‌خورید.

 

شادی در زندگی

 

6. به دنبال ناشناخته ها رفته و آن‌ها را بپذیرید

جهان اطراف ما عالی و شگفت‌انگیز است. انسان‌های مختلف با فرهنگ‌های مختلف در این جهان حضور دارند که زیبایی‌ها، سنت‌ها و هنرهای بسیاری را به وجود می‌آورند. زمانی که شما به بیرون بروید و با آغوش باز برای تجربه‌های جدید آماده باشید، دیگر هیچ چیز همچون گذشته نخواهد ماند.

هر چقدر که شما با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید، بیشتر متوجه ویژگی‌های مشترک میان خودتان و آنها خواهید شد. همه کسانی که در این جهان کار ارزشمندی را انجام می‌دهند و چیزها و تجربیات جدیدی را ارائه می‌دهند، هدفشان کمک به بشریت می‌باشد. آن‌ها دوست دارند که دیگران بتوانند از زندگی خود لذت ببرند.

آشپزهای غذاهای خوشمزه می‌پزند، هنرمندان چیزهای زیبا را به وجود می‌آورند، خانواده‌ها و فرهنگ‌ها نیز سنت‌های شگفت انگیز را ایجاد می‌کنند. همه این موارد نیز در نهایت باعث لذت بردن خودشان و دیگران می‌شود.

شما باید اجازه دهید که آنها جهان خود را به شما نشان دهند. در این جهان هیچ چیزی وجود ندارد که بتواند به اندازه داشتن تجربیات جدید به شما طراوت و شادمانی را هدیه دهد. این تجربیات در نزدیکی شما قرار گرفته‌اند.

یک رستوران غیرمعمولی در خیابان بغل یا یک موزه معروف یا شاید هم طبیعت بکر. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بروید و آنها را تجربه کنید.

7. از گوش دادن به اخبار بد دوری کنید

خبرهای بد در همان لحظه شنیدن روی شما تأثیر منفی می‌گذارند. حال اگر شما هر روز به این اخبار گوش دهید، این ایده درون ذهنتان شکل می‌گیرد که دنیا جای خطرناک و ترسناکی است. این روند کاملاً اشتباه است. شما باید طرز فکر خود را تغییر دهید. جهان و انسان‌های روی این کره خاکی خوب هستند.

مطمئناً تعدادی انسان بد نیز وجود دارد اما در مقایسه با تعداد انسان‌های خوب بسیار انگشت‌شمار هستند. اگر شما به اخبار گوش دهید، این تصور را پیدا خواهید کرد که در اطرافتان کسانی وجود دارند که می‌توانند به شما آسیب برسانند.

این طرز فکر به هیچ عنوان درست نیست. پس کاری که شما باید انجام دهید این است که از گوش دادن به خبرهای بد اجتناب کنید.

8. روی دستاوردهای خود تمرکز کنید نه چیزهایی که به دست نیاورده ‌اید

سعی کنید به جای اینکه روی چیزهایی که نتوانسته‌اید به دست بیاورید متمرکز شوید، روی دستاوردهای خود در زندگی تمرکز کنید. یک تکه کاغذ بردارید و کارهایی که تا کنون انجام داده‌اید را یادداشت کنید.

زمانی که دست از نوشتن بردارید و به کاغذ نگاه کنید، از اینکه چه میزان کار را توانسته‌اید به بهترین نحو به سرانجام برسانید، شگفت‌زده خواهید شد. این کار به شما انرژی مثبت داده و باعث می‌شود که حال و هوای بهتری را پیدا کنید.

9. از تمرکز کردن روی اشتباهات دیگران دست بردارید

متمرکز شدن روی نقاط منفی نه تنها به شما آسیب زده و شادی شما را می‌گیرد، بلکه روی کسانی که روی ویژگی‌های منفی آنها متمرکز شده‌اید نیز اثر منفی می‌گذارد.

برای مثال اگر فرزندان اتاق خود را مرتب کرده‌اید، سعی نکنید به او بفهمانید که پنجره را به خوبی تمیز نکرده است. به جای این کار سعی کنید از او تعریف نمایید. این کار به شدت روی حال شما و فرد مقابلتان تأثیر می‌گذارد.

 

نحوه فروش کالا در آمازون و کسب درآمد دلاری

 

10. از زندگی خود لذت ببرید

بزرگ شدن به این معنا نیست که دیگر نباید از زندگی خود لذت ببرید. داشتن تفریح یک امر ضروری است و می‌تواند روی میزان بهره‌وری شما تأثیر مستقیم داشته باشد. پس همین الان نشسته و مشخص کنید که چه کاری باعث می‌شود که شما احساس شادی داشته باشید.

اینکه آن کار دقیقاً چیست اصلاً اهمیتی ندارد. نکته حائز اهمیت این است که برای عملی کردن آن برنامه‌ریزی گام به گام داشته باشید. برای مثال اگر تصور می‌کنید که رفتن به مسافرت می‌تواند حال شما را بهتر کند، پس همین الان بنشینید و برای به واقعیت تبدیل کردن آن برنامه‌ریزی کنید.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/live-a-happy-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط