مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

نکات لازم برای رشد فردی چیست؟

توضیحات کوتاه :
همه افراد موفق برای پیشرفت و موفقیت های خود اصول و نکاتی را رعایت می کنند. اگر شما نیز این نکات را به خاطر داشته باشید و بر آنها مداومت بورزید، می‌توانید در زندگی خود موفق باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
نکات لازم برای رشد فردی چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله به نکات لازم برای رشد فردی می پردازیم. برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید به رشد شخصی دست یابیم تا بتوانیم در زمینه های دیگر موفقیت کسب نماییم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رموز موفقیت و پیشرفت انسان های بزرگ چیست؟

همه افراد موفق برای پیشرفت و موفقیت‌های خود اصول و نکاتی را رعایت می کنند. اگر شما نیز این نکات را به خاطر داشته باشید و بر آنها مداومت بورزید، می‌توانید در زندگی خود موفق باشید. کتاب «انسان اندیشه است» نوشته جیمز آلن، نویسنده و فیلسوف بریتانیایی است. این کتاب را نه یک بار، بلکه باید چندین بار خواند. این کتاب در برگیرنده نکات مهمی درباره شیوه زندگی سالم و شاد است که برای همه دوران‌ها قابل استفاده است.

 

بیزینس خودتان را مدیریت کنید

 

1. گذشت داشته باشید تا زندگی آرام تری را تجربه کنید

گذشت یکی از ویژگی‌های مهم انسانی است که البته فقط عده کمی می‌توانند این ویژگی را در خود به وجود آورند. با گذشت بودن، نقش مهمی در حفظ آرامش ذهنی شما دارد. به گفته مارک تواین نویسنده مشهور آمریکایی، گذشت همانند عطر بنفشه‌ای است که روی تپه‌ای روییده، اما با لگد آن را له کرده‌اند. اما گل بنفشه همچنان عطر و بوی خود را دارد. بنابراین گذشت یعنی در عین این که از گفتار یا رفتار کسی آزرده شدید، درصدد انتقام برنیایید. سعی کنید حتی در موقعیت‌های بسیار دشوار نیز از اشتباه دیگران بگذرید. وقتی گذشت کردن برای شما به صورت عادت درآید، دیگر رفتار و گفتار دیگران برایتان آزار دهنده نبوده و به جای تمرکز بر رفتار دیگران، تمام حواستان را معطوف به کار خود خواهید کرد. 

2. ظرفیتی برای موفقیت و رشد فردی ایجاد کنید

فنجان پر، دیگر گنجایش ندارد. شخصی هم که فکر می‌کند، نمی‌تواند چیز جدیدی یاد بگیرد نیز دچار رکود شده و نمی‌تواند به سطوح بالاتر برود. یکی از نشانه‌های بلوغ فکری افراد این است که از هر فرصتی برای افزایش دانش خود استفاده می‌کنند. حتی معلم‌ها نیز خودشان معلم دارند. همیشه ذهن خود را مانند یک فنجان خالی تصور کنید که باید با اطلاعات و مطالب مفید پر کنید.

 

 رشد فردی

 

3. روش تمرین دو دقیقه‌ای ذهن برای موفق شدن را امتحان کنید

این روش، یکی از بهترین شیوه‌های افزایش تمرکز است. کافی است، دو دقیقه به عقربه ثانیه شمار ساعت مچی‌تان نگاه کنید و در این مدت به هیچ چیز دیگری فکر نکنید. شاید در ابتدا، نتوانید تمرکز کنید، اما اگر این روش را 21 روز تمرین کنید و آن را به یک عادت برای خود تبدیل کنید، دیگر تمرکز کردن برایتان سخت نخواهد بود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که می‌تواند موفقیت انسان را تضمین کند این است که بتواند مدت‌های طولانی بر روی یک موضوع تمرکز کند. با تمرین تمرکز، دیگر هیچ کاری برایتان سخت نخواهد بود.

4. مهارت برقراری ارتباط موثر را یاد بگیرید

وقتی می‌خواهید ایستاده با کسی صحبت کنید، درست و محکم بایستید. بی قراری بدن، حرکت سریع مردمک‌های چشم و کوتاه بودن نفس‌ها، همگی بیانگر عدم تمرکز و آشفتگی ذهنی‌تان است و باعث می‌شود که نتوانید با کلام خود، تأثیر لازم را در طرف مقابل ایجاد کنید.

5. قدرت اراده و پشتکار داشته باشید

برای رسیدن به هدف خود سرسخت باشید، زیرا این سرسختی به جزئی از شخصیت شما تبدیل خواهد شد. تا رسیدن به هدفتان از پا ننشینید و موانعی که پیش رویتان می‌بینید را به منزله تجربه‌های با ارزشی تلقی کنید که می‌تواند شما را از انجام اشتباه در مراحل بعدی زندگی باز دارد. در عین سرسخت بودن، در رفتار با دیگران نرم خو باشید و سعی نکنید از آنها به عنوان ابزاری برای رسیدن به هدفتان استفاده کنید.

6. انتظاراتتان را کاهش دهید

هیچ گاه نگویید دیگران برای من چه کاری می‌کنند، در عوض ببینید خودتان چه کاری می‌توانید برای دیگران انجام دهید. خدمت کردن و یاری رساندن به دیگران را به عنوان هدفی مهم در زندگی خود در نظر بگیرید و وقت خود را صرف آن کنید. با کمک کردن به دیگران می‌توانید تحولی هر چند کوچک در دنیای اطراف خود به وجود آورید.

 

مقاله پیشنهادی: روش های برقراری ارتباط موثر با دیگران

رشد فردی چیست

 

7. برای موفقیت عادت سحرخیزی را تقویت کنید

طلوع خورشید، یکی از اوقات جادویی و شگفت انگیز روز است. در این لحظه آرام باشید، به پیاده روی بروید یا صرفاً به یکی از آهنگ‌های ملایم مورد علاقه‌تان گوش کنید. چند دقیقه دوش آب گرم بگیرید و تا جایی که می‌توانید شنا بروید. همچنین می‌توانید یکی از داستان‌های کلاسیک مورد علاقه‌تان را بخوانید. با انجام این کارها، احساس سرزندگی و شادابی خواهید کرد.

8. اجازه ورود نگرش های منفی را ندهید

نگذارید همه اطرافیانتان از زندگی و فعالیتتان مطلع شوند. گاهی بد نیست کمی مرموز به نظر بیایید. چون وقتی دیگران از همه فعالیت‌های شما اطلاع داشته باشند، ممکن است با افکار منفی خود شما را از انجام کارهایتان منصرف کنند. البته کناره گیری از جمع نباید برای شما به عادت تبدیل شود، زیرا در این صورت مهارت‌های ارتباطی شما ضعیف خواهند شد.

9. در سمینارهای انگیزشی شرکت کنید

به دنبال شرکت در سمینارهایی باشید که سخنرانان از جملات انگیزشی استفاده می‌کنند و هدفشان تقویت ویژگی‌های مثبت شخصیتی در شما و ارائه راهکارهایی برای دوام موفقیت باشد. سعی کنید هر ماه حداقل یک بار در سخنرانی‌های انگیزشی شرکت کنید تا اهمیت رشد فردی در ذهنتان مرور شود. در طول یک سمینار دو ساعتی، می‌توانید تکنیک و راهبردهای قدرتمندی را بیاموزید که دیگران سال‌ها وقت خود را صرف یادگیری و تصحیح آنها کرده‌اند. هیچ گاه تصور نکنید که برای یادگیری ایده‌های جدید وقت ندارید، چون در واقع شما با یادگیری این تکنیک‌ها به رشد و تعالی فردی خودتان کمک می‌کنید.

 

نکات لازم برای رشد فردی چیست

 

10. تمرکز خود را با خواندن کتاب افزایش دهید

یکی دیگر از کارهایی که به افزایش تمرکز شما کمک می‌کند این است که قطعه‌ای از کتابی که تاکنون نخوانده‌اید را انتخاب کنید، آن را بخوانید و سپس سعی کنید آن را برای دیگران نقل کنید. این روش را صرفاً 5 دقیقه در روز انجام دهید. پس از چند ماه متوجه تأثیر شگرف آن خواهید شد.

11. توانایی هایتان را تقویت کنید

با شرکت در مسابقات دو و میدانی و رقابت با شرکت کنندگانی که همگی قصد برنده شدن دارند، در بدنتان آدرنالین زیادی ترشح خواهد شد. از طرفی متوجه ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود شده و می‌توانید آنها را شکوفا کنید. به خاطر داشته باشید که بدن همان چیزی را که از آن طلب کنید به شما می‌دهد.

12. نقش آرامش در موفقیت روزانه

امروزه ثابت شده است که استشمام عطرها و اسانس‌ها، تأثیر زیادی در ایجاد حالت آسودگی در انسان دارد. عطرها همچنین اثر زیاد و قابل توجهی بر خلق و خو و حتی طرز فکر شما دارند. اسانس‌های پرتقال و میخک از جمله مواد خوش بویی هستند که می‌توانید تهیه کنید و از خواص آنها بهره مند شوید. چند قطره از این دو اسانس را در یک فنجان آب در حال جوش بریزید و به مدت چند دقیقه رایحه آنها را از طریق بینی وارد ریه‌هایتان کنید.

این مخلوط را در اتاقی که استراحت می‌کنید نگه دارید. این کار به شما احساس آرامش می‌بخشد. یکی دیگر از کارهایی که در این رابطه می‌توانید انجام دهید این است که کمی رایحه سیب در هوا پخش کنید، زیرا تحقیقات نشان داده است که این کار باعث عمیق‌تر شدن خواب می‌شود.

 

درآمد میلیاردی را با آمازون تجربه کنید

 

13. تمرینات ورزشی به رشد و موفقیت کمک می کند

شب‌ها، بعد از صرف شام، به مدت نیم ساعت پیاده روی کنید. اگر پیاده روی در فضای باز باشد، نتیجه بهتری خواهید گرفت. پیاده روی بهترین ورزشی است که در طبیعت می‌توان انجام داد. هنگام پیاده روی، به کار، بدهی‌ها یا چالش‌های پیش رویتان فکر نکنید، زیرا دیگر تأثیری که می‌خواهید را نمی‌توانید از پیاده روی‌تان به دست آورید. فقط از راه رفتنتان لذت ببرید و به زیبایی طبیعت اطرافتان توجه کنید. اجازه دهید که تمام وجودتان از زیبایی طبیعت و لطافت هوا بهره مند شود. کسانی که عادت به پیاده روی روزانه دارند، جوان‌تر می‌مانند.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/necessary-tips-for-self-development
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط