تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

15 رفتاری که باعث می شود دیگران بیشتر به شما احترام بگذارند

توضیحات کوتاه :
اگر معنای دقیقی برای واژه احترام ارائه دهیم، باید بگوییم در حقیقت احساس بها و ارزشی است که شما از سوی دیگران دریافت می‌کنید. حال سؤال مهم این است که چگونه می‌توان از سوی دیگران احترام کسب کرد؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 30

  • 143.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
15 رفتاری که باعث می شود دیگران بیشتر به شما احترام بگذارند

 

خلاصه ای ازمقاله

 چگونه می‌توان از سوی دیگران احترام کسب کرد؟ شما بر اساس میزان نقشی که یک فرد در زندگی‌تان ایفا می‌کند و البته نوع آن نقش که می‌تواند مثبت یا منفی باشد، میزان احترامی که یک نفر استحقاقش را دارد، تعیین می‌کنید. در این مقاله 15 رفتاری که باعث می شود دیگران بیشتر به شما احترام بگذارند را مطرح می نماییم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه احترام دیگران را جلب کنیم؟

اگر بخواهیم معنای دقیقی برای واژه احترام ارائه دهیم، باید بگوییم احترام در حقیقت احساس بها و ارزشی است که شما از سوی دیگران دریافت می‌کنید. شما بر اساس میزان نقشی که یک فرد در زندگی‌تان ایفا می‌کند و البته نوع آن نقش که می‌تواند مثبت یا منفی باشد، میزان احترامی که یک نفر استحقاقش را دارد، تعیین می‌کنید. حال سؤال مهمی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توان از سوی دیگران احترام کسب کرد؟

جواب این سؤال کاملاً مشخص است. شما در ابتدا باید به خودتان احترام بگذارید. تا زمانی که شما خودتان شخصیتی که دارید را محترم ندانید، نمی‌توانید از دیگران انتظار داشته باشید که برخلاف فکر و باور شما رفتار کنند. در کنار آن باید یاد بگیرید که به دیگران احترام بگذارید. زمانی که آنها احساس کنند از سمت شما رفتاری محترمانه را دریافت می‌کنند، سعی می‌کنند با گذاشتن احترام متقابل این رفتار را جبران کنند.

 

چگونه کسب و کارمان را مدیریت کنیم؟

 

این نکته را فراموش نکنید که رسیدن به احساس عزت و احترام در حرف، به نظر ساده می‌رسد اما زمانی که می‌خواهید در عمل به آن دست پیدا کنید، متوجه می‌شوید کار به آن آسانی که تصور کرده‌اید، نمی‌باشد. شما باید یاد بگیرید به خودتان و دیگران احترام بگذارید و آنگاه از آنها انتظار رفتار متقابل را داشته باشید. مسئله‌ای که در اینجا مطرح می‌شود این است که کسب این احساس و توانایی شما، در رسیدن به آن می‌تواند روی احساس شادی شما تأثیر بسیاری داشته باشد.

اگر شما احترام کافی را دریافت نکنید، همواره ناراحت و عصبانی هستید و نمی‌توانید احساسات منفی را در خودتان کنترل کنید. همواره به یاد داشته باشید که این قابلیت بسیار مهم یک‌شبه به دست نمی‌آید و شما باید برای رسیدن به آن تلاش کنید و از تکنیک‌های بسیاری استفاده کنید. در ادامه قصد داریم رفتارهایی که شما را به احترام بسیار زیادی می‌رسانند با شما در میان بگذاریم.

1. ثابت قدم باشید

هر چیزی که به آن باور دارید را به زبان بیاورید و متقابلاً کلماتی را به زبان بیاروید که آنها را باور دارید. افراد، معمولاً به کسانی که به حرف‌ها و کارهای خود اعتقاد دارند و با ثابت قدمی در یک مسیر پیش می‌روند اعتقاد داشته و به آنها اعتماد می‌کنند. در نتیجه این اعتماد، احترام نیز شکل می‌گیرد. چرا که آنها از اینکه می‌بینند شما روی باورهای درست خود پافشاری می‌کنید، احساس خوبی را گرفته و به خاطر تلاش‌های مطمئنی که در راستای هدف خود دارید، شما را محترم می‌شمارند.

 

کسب احترام بیشتر

 

2. برای کسب احترام فروتن باشید

مسئله‌ای که باید همیشه به خاطر داشته باشید این است که شما همیشه بهترین نیستید و هر کاری که انجام می‌دهید نیز بهترین کار ممکن نیست. هر شخصی می‌تواند به شما نکته جدیدی را یاد بدهد. اگر می‌خواهید احترام زیادی را کسب کنید، باید بدانید هر کسی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که می‌تواند به شما در زندگی کمک کند. پس باید همواره فروتن باشید و به دیگران و توانمندی و قابلیت‌هایی که دارند اعتماد کنید. زمانی که اطرافیان شما چنین رفتاری را از شما می‌بینند، احساس احترام بیشتری نیز برای شما قائل خواهند شد.

3. صادق باشید

صداقت همیشه و در هر شرایطی ارزشمند بوده و مورد احترام می‌باشد. مطمئناً شما هم بارها و بارها در شرایطی قرار گرفته‌اید که مجبور بوده‌اید میان گفتن حقیقت یا پنهانکاری یکی را انتخاب کنید. شاید گاهی گفتن واقعیت یک ماجرا می‌تواند کار بسیار سختی باشد اما مطمئناً احترامی را برای شما به همراه می‌آورد که گفتن دروغ می‌توانست برای همیشه آن را از شما دور کند.

4. مثبت باشید

مردم همیشه جذب موارد مثبت و مثبت نگرها می‌شوند و به آنها احترام می‌گذارند. چرا که زمانی که فردی به همه چیز با دیدی مثبت نگاه می‌اندازد، این احساس خوب در محیط اطراف او پخش شده و به اطرافیان او منتقل می‌شود. در نتیجه آنها نیز احساس خوبی را پیدا می‌کنند و از بودن در کنار چنین فردی لذت می‌برند. بنابراین عزت و احترام او نیز در نزد این افراد بسیار بیشتر خواهد بود.

5. خوش رفتار باشید

شما با نوع رفتار خود می‌توانید خیلی راحت فردی را جذب کرده یا سریعاً دفع کنید. همیشه این نکته را در ذهن داشته باشید که رفتار خوب همیشه مورد احترام است و افراد را به سمت شما جذب می‌کند. پس اگر چنین رفتاری را دارید، همین رویه را دنبال کنید. اما اگر احساس می‌کنید نوع رفتار شما به شکل مثبت و خوبی نمی‌باشد، از همین لحظه شروع به تغییر دادن خود نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: در زندگی چقدر صادق باشیم؟

احترام گذاشتن

 

6. به دیگران کمک کنید

سعی کنید همیشه به افرادی که دچار مشکلی هستند در حد توان خود کمک کنید. اینکه آنها کمک شما را می‌پذیرند یا آن را رد می‌کنند در اولویت دوم قرار دارد. اولویت اول این است که شما همیشه و بدون هیچ انتظاری به دیگران پیشنهاد کمک دهید. از نظر مردم، افرادی که همواره دستان خود را برای کمک کردن به دیگران دراز می‌کنند، شدیداً قابل احترام می‌باشند.

7. قابل اعتماد باشید

اگر نسبت به انجام کاری احساس خوبی نداشتید به هیچ عنوان اسیر وسوسه آن کار نشوید و از انجام آن امتناع کنید. شما زمانی می‌توانید امیدوار باشید که از سوی دیگران احترام ببینید و به آنها نشان دهید که در مسیر درست ثابت قدم هستید و از کجی‌ها دوری می‌کنید.

8. قوانین و مقررات خود را داشته باشید

منظور این است که شما باید موارد مشخصی داشته باشید و ارزش‌ها و قوانین خودتان را دنبال کنید. به این ترتیب، شما می‌دانید که می‌خواهید به چه کسی تبدیل شوید و دیگر نگران قضاوت‌های دیگران نمی‌باشید. الکساندر همیلتون در این باره می‌گوید: «اگر شما چیزی را باور نداشته باشید، آنگاه به دنبال هر چیزی خواهید رفت.»

9. از حق خود دفاع کنید

مطمئناً تاکنون دیده‌اید که در تاریخ جهان چقدر افرادی که از حق خود دفاع کرده‌اند ارزشمند بوده‌اند و با احترام از آنها یاد می‌شود. شما نیز اگر می‌خواهید فرد محترمی از نظر دیگران باشید، باید یاد بگیرید که همیشه ساکت بودن و حرف نزدن نشانه داشتن دیپلماسی نیست. هر زمان احساس کردید که مستحق رفتار اشتباهی نیستید یا از شما سوءاستفاده می‌شود، سکوت خود را تمام کنید.

10. از حقوق دیگران نیز دفاع کنید

این بخش نیز همچمون بخش قبلی می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد. شما باید یاد بگیرید هر زمان که دیدید حقی پایمال می‌شود، جلوی آن بایستید. این کار را برای افرادی انجام دهید که خودشان توانایی دفاع از حق خود را ندارند.

 

رفتارهایی برای احترام بیشتر

 

11. روی احساسات خود کنترل داشته باشید

تفاوتی نمی‌کند شما در چه شرایطی قرار دارید، باید اطمینان حاصل کنید که روی احساسات خود کنترل کافی را دارید. چراکه اگر نتوانید احساس خود را تحت کنترل دربیاورید، آن‌ها روی شما تسلط پیدا می‌کنند و اقدامات شما در هر زمینه‌ای در نهایت ناامیدکننده خواهد بود.

12. فرد فعالی باشید

به دیگران نشان دهید که شما به هیچ عنوان فردی نیازمند و وابسته به کمک دیگران نیستید. به هیچ عنوان منتظر نمایید تا دیگران راه را به شما نشان دهند یا در زمانی که دچار مشکل شدید، آن مشکل را حل کنند. شما باید از دانش و مهارت‌های خود برای حل مشکلات استفاده کنید و تنها به خودتان تکیه کنید.

13. از منطقه امن خود خارج شوید

کسانی که همواره به صورت عاقلانه و حساب شده ریسک می‌کنند، برای دیگران بسیار قابل احترام می‌باشند. پس سعی کنید از منطقه امنی که برای خود ساخته‌اید خارج شوید و با چالش‌های جدید زندگی خود رو به رو شوید. همیشه به یاد داشته باشید که چالش‌های زندگی هر چقدر بزرگ‌تر باشند، رشد و موفقیت بیشتری را نیز به همراه خواهند داشت.

14. سعی کنید همیشه بهترین خود باشید

شما باید همیشه بهترین عملکرد خود را داشته باشید. باید یاد بگیرید که چه در زندگی و چه در محیط کار تمام تلاش خود را داشته و بهترین خود را نشان دهید. کسانی که تلاش می‌کنند و در هر اقدام، از تمام انرژی خود استفاده می‌کنند، از دید دیگران افراد محترمی می‌باشند.

 

کسب درآمد دلاری را با فروشندگی در آمازون تجربه کنیم

 

15. مهارت‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

همیشه با دیگران رفتار دوستانه و نزدیکی داشته باشید. در به اشتراک گذاشتن دانش و مهارت‌های خود خساست به خرج ندهید و با روی باز هر آنچه که تصور می‌کنید مناسب است را به دیگران نیز یاد دهید. شما باید مثل یک دوست به آنها کمک کنید تا بتوانند در هر زمینه‌ای که تمایل دارند به موفقیت برسند.

 

 

شرکت در دوره ی آربی - آموزش فروش در آمازون

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/behaviors-commanding-respect
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
بردیا گفته:
۰ | ۱

احترام گذاشتن به خود مهمترین اصله. پس بیایید ابتدا به خودمان احترام بگذاریم تا دیگران هم احترام گذاشتن به ما را یاد بگیرند.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما بردیا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

به رسم ادب و احترام، از حضور پررنگ و پر مهر شما تشکر و قدردانی می نماییم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط