مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

گام های رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
متأسفانه وقتی هدف گذاری می‌کنیم، می گوییم هدف ما خریدن ماشین پورشه یا خریدن خانه یا ویلا است. اگرچه این هدف‌ها خوب است، ولی رسیدن به آنها، مستلزم داشتن یک شخصیت قوی است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
گام های رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

برای دستیابی به موفقیت های بزرگ ابتدا باید بر روی ساختن شخصیت قوی سرمایه گذاری کنید و سپس به دنبال اهداف دیگر باشید. شاید تا به حال این موضوع برایتان قابل لمس نبوده است، اما اگر بخواهید کیفیت زندگیتان را افزایش دهید، باید کیفیت انتخاب دوستان، کتاب‌هایی که می‌خوانید، فیلم و سریال‌هایی که مشاهده می‌کنید یا گفتگوهایتان با دیگران را افزایش دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شخصیت قوی، لازمه رسیدن به اهداف

متأسفانه وقتی هدف گذاری می‌کنیم، می گوییم هدف ما خریدن ماشین پورشه یا خریدن خانه یا ویلا است. اگرچه این هدف‌ها خوب است، ولی رسیدن به آنها، مستلزم داشتن یک شخصیت قوی است. حتی اگر بتوانید بدون ساختن آن شخصیت درست، باز هم به هدفتان برسید، نمی‌توانید از دستاوردتان لذت ببرید. در اطراف خود حتماً افرادی را دیده‌اید که از وضع مالی بسیار خوبی هم برخوردارند، اما همیشه عصبانی و پر از استرس هستند. شب‌ها نمی‌توانند راحت بخوابند. آیا می دانید چرا؟ چون تمرکزشان صرفاً بر کسب اهداف مادی است، اما شخصیتی که بتواند از این امکانات مادی لذت ببرد را برای خود نساخته‌اند. اگر نتوانید شخصیت قدرتمند بسازید، در راه رسیدن به هدفهایتان به بیراهه می‌روید.

 

چگونه راه ثروتمند شدن را با موفقیت بگذرانیم

 

لذت بردن از زندگی

ممکن است بتوانید 20 یا 30 سال تلاش کنید و به  ثروتمندترین انسان شهر خودتان تبدیل شوید، اما نمی‌توانید از پولتان لذت ببرید. پول شما برای کمک، بخشیدن به دیگران، انرژی دادن به دنیای اطرافتان و شادی شما می باشد. اگر خریدن ماشین بتواند شما را خوشحال کند، آن ثروت خوب است، در غیر این صورت فقط یک ابزار است. در این صورت دیگر مدل آن مهم نیست. اگر راه لذت بردن از ثروتتان را ندانید، دیگر اهمیتی ندارد در کجای دنیا و در چه خانه یا ویلایی زندگی می‌کنید. یادگیری این نکته به صورتی نیست که امروز تصمیم بگیرید و فردا آن را یاد بگیرید، بلکه پروسه‌ای است که شاید 40 سال طول بکشد تا در ذهن شما اتفاق بیفتد و هر روز قوی و قوی‌تر شود.

این مهارت بعد از مدتی باید آنقدر در شما قوی ‌شود که حتی از خوردن یک فنجان قهوه یا چای هم بتوانید لذت ببرید و کمک کردن به دیگران، سفر به کشور مورد علاقه‌تان، خوشحال کردن پدر و مادر یا همسرتان، تجربه‌های لذت بخشی برایتان خواهد بود و زندگی خوبی را تجربه خواهید کرد. ولی در مقابل اگر تصور کردید که با رسیدن به یک هدف مالی خاص خوشحال خواهید شد، سخت در اشتباه خواهید بود، زیرا تاکنون افراد زیادی بوده‌اند که به ثروت دست یافته‌اند، اما نمی‌توانند از آن لذت ببرند، فقط دچار استرس و عصبانیت می‌شوند. پس توجه کنید شخصیت جدیدی که در سال پیش رو می‌خواهید بسازید چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد و قرار است به چه نحوی با دنیا و کائنات برخورد کند.

 

گام های موفقیت را بالا بروید

 

برنامه ریزی و هدف گذاری برای کسب موفقیت

نابغه‌های میلیونر وقت آن است که چند کاغذ بردارید و تمام صفت‌ها و ویژگی‌هایی که می‌خواهید در شخصیت خود ایجاد کنید را در آنها یادداشت کنید. بعد از این که تمام این ویژگی‌ها را نوشتید، پس از آن به سراغ اهداف مالی خواهیم رفت. همانطور که می دانید یک سال 12 ماه دارد. برای این دوازده ماه می‌توانید 3 تا 5 هدف بزرگی که برایتان اهمیت دارد را تعریف کنید. حال اگر امسال آخرین سال زندگیتان باشد، آن 3 یا 5 هدف را به چه صورت انتخاب می‌کنید؟ در این مرحله لازم نیست ذهنتان را شلوغ کنید و مثلاً 200 هدف را انتخاب کنید. بهترین روش این است که مواردی که باعث مشغولیت ذهنی می‌شود را حذف کنید. استاد حسین عزت خواه در زندگی شخصی خود، خیلی از موارد را حتی بدون این که دست به انجامشان بزنند، حذف می‌کنند.

اگر موردی آنقدر برایتان اهمیت داشت که نتوانستید حذفش کنید، می‌توانید آن را جزء اهداف، رویاها و آرزوهای خود قرار دهید. پس انتخاب 3 تا 5 هدف بزرگ کافی است. بعد از آن باید 12 ماه سال را به دو قسمت 6 ماهه تقسیم کرده و مشخص کنید که در 6 ماه اول، کدام یک از یک یا دو هدف مورد نظر را می‌توانید به جلو ببرید. شاید در 6 ماه اول فقط بتوانید به یکی از هدف‌هایتان برسید. زیرا ممکن است دستیابی به یک هدف، مستلزم گذراندن دوره‌های آموزشی باشد و بعد از آن در شش ماه دوم، 3 یا 4 هدف دیگر را با هم به دست آورید. مثلاً شاید هدفتان این باشد که وارد بازار بورس شوید و سهام خرید و فروش کنید. این کار نیازمند آموزش است که ممکن است 4 یا 5 ماه به طول بینجامد. اما باید برای آن برنامه ریزی کنید.

نکته بسیار مهم این است که شما با این روش، دیگر بی جهت، مشغله خود را زیاد نمی‌کنید. همانطور که گفتیم، 3 یا 5 هدف برای یک سال کافی است. بعد از آن که متوجه شدید در 6 ماه پیش رو قرار است چه کاری انجام دهید، باید مجدداً آن را به دو بخش 3 ماهه تقسیم کنید و تصمیم بگیرید که در سه ماه اول چه اهدافی را باید برای خود در نظر بگیرید.

این هدف هر چیزی می‌تواند باشد. چون شما این توانایی را دارید که در یک طیف گسترده برای خود هدف یا رویا انتخاب کنید. بعد از آن باید تصمیم بگیرید که در یک ماه اول سال چه هدفی را می‌توانید دنبال کنید. اگر مشخص کرده‌اید که ماه به ماه می‌خواهید به چه هدفی دست پیدا کنید، بسیار عالی است. اما اگر نمی‌توانید هر ماه یک هدف را دنبال کنید، می‌توانید برای ماه اول و دوم تصمیم گیری کنید. بعد از ماه، باید برای هر دو هفته و بعد از آن برای هر هفته و سپس برای یک روز هدف گذاری کنید.

 

مقاله پیشنهادی: قدرت نگرش مثبت برای کسب موفقیت

راه های موفقیت چیست

 

قدرت نوشتن اهداف

غالباً اتفاقاتی که در زندگی ما رخ می‌دهند، مواردی هستند که به آنها فکر کرده‌ایم و خواسته قلب و ذهنمان بوده است و برایشان برنامه ریزی کرده‌ایم. اگر هدف‌هایتان برایتان مهم است، باید آن‌ها را بنویسید، اگر تنبلی کنید و ننویسید، یعنی برایتان مهم نیست. اگر هدفتان برایتان مهم است، همین الآن، خواندن مقاله را متوقف کنید و آنها را بنویسید، چون این کار بسیار مهم است. زمانی که در حال فکر کردن به هدفتان هستید، تمام وجودتان در حال پیدا کردن هدف‌های قلب و ذهنتان است. وقتی آن را روی کاغذ می‌نویسید، مجدداً در ذهنتان حک می‌شود و به خودتان بر می‌گردد و ذهنتان درگیر آن می‌شود. اگر این اهداف را مرتب در ذهنتان مرور کنید، راه حل‌هایی برای دستیابی به آنها پیدا خواهید کرد.

امسال با تماشای برنامه الآن وقتشه، می‌توانید شخصیت خودتان را قوی‌تر از گذشته کنید. در 100 قسمت قبلی این برنامه، استاد حسین عزت خواه به مهمترین نکات اشاره کرده‌اند. قرار است شما بیش از قبل به جلو بروید و شخصیتتان قوی‌تر از گذشته شود به نحوی که هر آنچه در ذهنتان تصور کردید را بتوانید به دست آورید. استاد حسین عزت خواه با قدرت و انرژی در کنار شما همراهان هستند ولی شما هم باید با ایشان همراه باشید.

با این کار هم به ایشان انرژی می‌دهید و هم در راستای هدف‌های خودتان حرکت می‌کنید. به تکنیک‌هایی که ایشان در برنامه‌های خود اشاره کرده‌اند، حتماً عمل کنید، زیرا این تکنیک‌ها زمانی سودآور خواهند بود که آنها را سریع اجرا کنید. پس باید همین الآن آن‌ها را روی کاغذ بنویسید. بعد از این که اهداف سال پیش رو را مشخص کردید (حتی مشخص کردید که در یک هفته چه هدفی را می‌خواهید دنبال کنید) نوبت آن است که اهداف روزانه خود را مشخص کنید.

هدف گذاری روزانه

برای مشخص کردن اهداف روزانه، بعد از بیدار شدن از خواب و انجام حرکات ورزشی، باید به مرور اهداف خود بپردازید یا به کارهایی که قرار است در طول روز انجام دهید، فکر کنید. در این راستا توجه کنید که چه کارهایی را می‌توانید حذف کنید، چون در طول روز الزاماً نباید 100 کار مختلف انجام دهید. مدیران بزرگ دنیا از جمله جف بیزوس، روزانه فقط 3 یا 4 تصمیم مهم می‌گیرند.

بنابراین اگر مثلاً از جف بیزوس بپرسید که ساعت 5 عصر چه تصمیمی می‌خواهید بگیرید، پاسخ خواهد داد که تصمیمی نخواهم گرفت، یا اگر نظرش را در مورد یکی از بخش‌های بیزینس آمازون جویا شوید، جوابی به شما نخواهد داد. او تصمیمات مهمش را که چند مورد هم بیشتر نیستند، همان ابتدای صبح مشخص می‌کند. وقتی شما ذهنتان را با کارهای زیاد پر می‌کنید، دیگر قدرتی برای گرفتن تصمیمات بزرگ ندارید. بنابراین باید برخی از کارها را به طورکلی از برنامه روزانه خود حذف کنید.
چرا تغییر سخت است؟

 

موفقیت در بیزینس آمازون

 

اگر وارد مسیری شدید که نیازمند صرف زمان، هزینه و انرژی بیشتر است، باید آن زمان، هزینه و انرژی را از یک قسمت دیگر زندگی‌ خود تأمین کنید. مثلاً اگر تصمیم می‌گیرید که بیشتر مطالعه کنید و یاد بگیرید، باید از تفریحتان کم کنید. اگر تصمیم می‌گیرید که در دوره‌های موفقیت یا دوره‌های مرتبط با رشته‌تان مثلاً مدیریت، کسب درآمد یا رشته دانشگاهی‌ خود شرکت کنید، مسلماً باید هزینه‌هایتان را در قسمت‌های دیگر کم کنید و بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید. اگر مثلاً سالانه 1000 دلار هزینه کفش یا لباستان است، باید آن را کم کنید، مثلاً به 500 دلار کاهش دهید و مقدار باقی مانده را صرف حوزه‌ای کنید که می‌خواهید در آن موفق شوید. زیرا نمی‌توانید همان انسان قبلی باشید و دستاوردهای مورد نظرتان را به دست آورید.

پس باید کمی تغییر کنید و آمادگی این تغییر را در خودتان ایجاد کنید. شاید تا به حال این موضوع برایتان قابل لمس نبوده است، اما اگر بخواهید کیفیت زندگیتان را افزایش دهید، باید کیفیت انتخاب دوستان، کتاب‌هایی که می‌خوانید، فیلم و سریال‌هایی که مشاهده می‌کنید یا گفتگوهایتان با دیگران را افزایش دهید.

چنانچه به دنبال نمودن مطالب و ویدیوهای موفقیت علاقه مند هستید، می‌توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرام استاد حسین عزت خواه، ویدئوهای جدید را مشاهده نمایید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/steps-to-gaining-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط