اثر مرکب - نتایج شگفت انگیز آن در زندگی مطالعه مقاله

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

استراتژی یک مدیر موفق

توضیحات کوتاه :
«او بهترین رئیس من تاکنون بوده است.» این جمله‌ای است که در بعضی موارد آن را گفته یا شنیده‌ایم. منظور از این جمله چیست؟ چه ویژگی‌هایی سبب می‌شوند تا یک رئیس بتواند خود را از سایرین جدا کند؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
استراتژی یک مدیر موفق

 

خلاصه ای از مقاله

درباره اینکه در هزاران تعامل و تصمیم‌گیری‌های روزانه چه اتفاقی می افتد که به مدیران این اجازه را می‌دهد که بهترین نتیجه را از دید کارمندان خود گرفته و ستایش آنها را به دست بیاورند، مطلب زیادی نوشته نشده است. مدیران عالی در حقیقت چه کارهایی انجام می‌دهند؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تعریف یک مدیر و رهبر برجسته

«او بهترین رئیس من تاکنون بوده است.» این جمله‌ای است که اکثر ما در بعضی موارد آن را گفته یا شنیده‌ایم. اما منظور از این جمله چیست؟ چه ویژگی‌هایی سبب می‌شوند تا یک رئیس بتواند خود را از سایرین جدا کند؟ ادبیات مملو از نوشته‌های بحث برانگیز درباره ویژگی‌های مدیران و رهبران و اینکه آیا این دو با یکدیگر تفاوت دارند، می‌باشند. اما درباره اینکه در هزاران تعامل و تصمیم‌گیری‌های روزانه چه اتفاقی می افتد که به مدیران این اجازه را می‌دهد که بهترین نتیجه را از دید کارمندان خود گرفته و ستایش آنها را به دست بیاورند، مطلب زیادی نوشته نشده است. مدیران عالی در حقیقت چه کارهایی انجام می‌دهند؟ در تحقیق انجام شده، در ابتدا از 80000 مدیر شرکت Gallup نظرسنجی شده است.

 

استراتژی بهبود مدیریت کسب و کار شما

 

سپس در ادامه، در 2 سال گذشته با انجام مطالعات عمیق درخصوص عملکرد تعدادی از کارآفرینان موفق، متوجه شدیم که با وجود اینکه به تعداد مدیران حاضر، سبک کاری متفاوت وجود دارد اما یک ویژگی وجود دارد که در بین تمام مدیران موفق مشترک بوده و سبب تمایز آن‌ها می‌شود. همه آنها متوجه می‌شوند که در خصوص هر فردی چه چیزی منحصربه‌فرد است و سپس روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. مدیران متوسط بازی چکرز را انجام می‌دهند، در حالی که مدیران موفق شطرنج بازی می‌کنند. این دو چه تفاوتی دارند؟ در چکرز، تمامی مهره‌ها به یک اندازه و یک شکل هستند و به یک شیوه مشخص حرکت می‌کنند. همه آن‌ها قابل تعویض هستند. مطمئناً در این بازی نیز باید حرکات شما با برنامه و هماهنگ باشند اما در نهایت همه آنها با یک سرعت و در مسیرهای موازی می‌باشند. در شطرنج، هر مهره به شیوه متفاوتی حرکت می‌کند و اگر حرکت مربوط به هر مهره را بلد نباشید، نمی‌توانید این بازی را انجام دهید. مهم‌تر از همه اگر شما با دقت درباره چگونگی حرکات فکر نکنید، نمی‌توانید برنده شوید. مدیران بزرگ تمامی این حرکات را دانسته و تمامی توانایی‌های منحصربه‌فرد کارکنان خود را ارزش می‌نهند. آن‌ها یاد می‌گیرند که چگونه از این ویژگی‌ها در یک برنامه هماهنگ برای پیشرفت استفاده کنند.

مدیران موفق، گروه‌های عالی را به وجود می‌آورند

مدیران موفق را نمی‌توانید با ویژگی‌های شخصیتی خاصی تعریف کنید. در حالی که برخی از آنها آرام بوده و زبان نرمی دارند، برخی دیگر بسیار برونگرا و پرشور می‌باشند. صرف نظر از شخصیت آنها، همه رهبران برجسته یک ویژگی شبیه به یکدیگر دارند. همه آنها شرکت را به یک سود مناسب می‌رسانند. چرا که تمامی آنها به سختی کار می‌کنند تا زندگی کارکنان خود را بهبود بخشند. مدیران بزرگ می‌دانند که برای اینکه عملکرد تیم خود را در سطح بالایی نگه دارند، تنها نباید کارکنان درجه یک را استخدام کنند. بلکه باید روی اصولی که باعث می‌شود محیط کاری برای کارمندان جذاب بوده و مشارکت بیشتری داشته باشند نیز به طور مداوم کار کنند. کارمندانی که مشارکت می‌کنند، بهره‌وری بیشتری داشته و با انگیزه‌تر هستند. کار آنها از کیفیت بالاتری برخوردار است و احتمال مریضی آنها در طول مدت کار کمتر شده و مدت بیشتری را نیز با این شرکت همکاری می‌کنند.

یک محیط کاری باور نکردنی را به وجود می‌آورند

خبر خوب این است که راه‌های زیادی وجود دارد که مدیران از طریق آن‌ها می‌توانند محیطی را به وجود بیاورند که کارمندان در آن احساس شادی و کارآمدی بیشتری دارند. در ادامه 5 توصیه که به شما کمک می‌کنند تا به یک مدیر خیلی خوب تبدیل شوید را بیان خواهیم نمود:

1. وفادار بودن را برای اعضای تیم خود آسان‌تر کنید

برای اینکه کاری کنید تا کارمندانتان بهترین عملکرد خود را داشته باشند، زمانی را به تسهیل نمودن همکاری و الزامات اختصاص دهید. شما می‌توانید این کار را با سؤال پرسیدن درباره خانواده کارکنان و سرگرمی‌های آنها در خارج از محیط کار انجام دهید. اعضای تیم را برای ناهار به بیرون دعوت کنید. با ایجاد یک محیط شاد و مفرح، ارتباط میان اعضای گروه را بیشتر کنید. البته قرار نیست که خیلی با یکدیگر صمیمی شوند، فقط قرار است زمینه مشترکی میان همکاران به وجود بیاید. هر چه ارتباطات بیشتر باشد، می‌توانید عملکرد بهتری را به عنوان یک تیم در کنار هم داشته باشید. زمانی که افراد نسبت به یکدیگر شناخت بیشتری پیدا کرده و بتوانند گفتگوهای دوستانه‌تری داشته باشند، می‌توانند راحت‌تر به هم اعتماد کنند. در نتیجه می‌توانند با یکدیگر صحبت‌های سازنده‌تری در مورد پروژه‌های کاری داشته باشند، حتی اگر با نظرات هم مخالف باشند.   

 

مقاله پیشنهادی: مهم ترین مهارت ارتباطی در محیط کار

استراتژی یک مدیر موفق

 

2. هدف گذاری‌های فردی و تیمی داشته باشید

تمامی اعضای گروه شما یک نقش منحصربه‌فرد دارند که موجب موفقیت کل تیم می‌شوند. زمانی که انتظارات قابل درکی از کارکنان خود داشته باشید، آن‌ها قادر خواهند بود تا روی عملکرد خود نظارت داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که تمامی کارکنان شما درباره آنچه که نیاز است برای رسیدن به اهداف خود و کل تیم انجام دهند، توجیه شده باشند. زمانی که کارکنان شما کار خود را به نحوه احسنت انجام می‌دهند، آن‌ها را تشویق کرده و پاداش دهید. بررسی کنید که شما و تیمتان از شروع سال تاکنون چقدر به اهداف خود نزدیک شده‌اید و چقدر دیگر باید پیش بروید. آیا شما مطابق برنامه پیش می‌روید یا از آن جلوتر یا عقب‌تر هستید؟ در خصوص میزان پیشرفت خود صادق باشید و همیشه جلسات بررسی منظمی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که این معیارها با اهداف شرکت شما هم راستا می‌باشند.     

3. به اعضای تیم اجازه خلاق بودن دهید

زمانی که ابزار و اطلاعات مورد نیاز برای انجام وظایف را در اختیار اعضای تیم خود قرار می‌دهید، به آنها کمی آزادی عمل دهید. اجازه بدهید اختیار اینکه چگونه کار خود را به اتمام برسانند برعهده خودشان باشد. همیشه برای انجام یک کار بیش از یک راه وجود دارد و ممکن است همه یک راه مشترک را انتخاب نکنند. اگر یک رویکرد جدید را در نظر بگیرید، کارکنان شما نیز می‌توانند نتیجه مشابه (یا حتی بهتر) را به دست آورند. به کارکنان خود اجازه دهید تا از خلاقیت خود استفاده کرده و راه حل‌های متفاوتی را برای آن مسئله یا مشکل پیدا کنند. 

4. فرصت‌هایی برای پیشرفت و بهتر شدن را در اختیار تیم قرار دهید

اجازه ندهید به خاطر نبود فرصت یادگیری مهارت‌های جدید، اعضای تیم شما دچار افت شوند. برای اینکه آنها را با انگیزه نگه دارید، مسئولیت‌های جدیدی که آنها را به چالش می‌کشند را به آنها بسپارید. برنامه‌های آموزشی که با اهداف شغلی اعضای تیم شما هماهنگ هستند را ارائه داده یا برنامه‌های فعلی را توسعه دهید. اگر از این استراتژی به شکل درستی استفاده کنید، می‌توانید فرهنگ سازمان خود را بهبود بخشید. همچنین این استراتژی کمک می‌کند تا مسیری را برای کارکنان قوی‌تر فراهم کنید تا بتوانند به موقعیت‌های چالش برانگیزتری دست پیدا کنند.

5. به طور مرتب نظرات و بررسی‌های خود را عنوان کنید

بسیاری از مدیران منتظر این هستند تا کارمندی اشتباهی را مرتکب شود تا نظر خود را عنوان کنند. به جای این کار، سعی کنید به طور مرتب درباره اتفاقاتی که در حال رخ دادن می‌باشد، نظر خود را عنوان کنید. آن‌ها باید زمانی که اعضای تیم پروژه‌ای را به خوبی به اتمام می‌رسانند یا یک مشتری سخت پسند را به شکل مناسبی مدیریت می‌کنند، آن‌ها را شناسایی کنند. همچنین مدیران بزرگ به کارکنان خود کمک می‌کنند تا از طریق گوش دادن و ارائه توصیه‌های سازنده، به موفقیت بیشتری دست پیدا کنند. زمانی که اعضای تیم شما عملکرد خوبی داشته باشند، موفقیت‌های آنها را با همه اعضای تیم خود به اشتراک بگذارید. اعضای دیگر با دیدن موفقیت آنها انگیزه پیدا می‌کنند تا مثل آنها باشند. با این حال، اگر زمانی هم مجبور شدید درباره عملکرد کسی با او صحبت کنید، این کار را به شکل خصوصی انجام دهید. نظرات خود را تنها درباره مسائل کاری عنوان کنید. بدون اینکه از شخصیت اعضای تیم یا هر چیز دیگری که ممکن است جنبه شخصیتی به خود بگیرید، انتقاد کنید.

 

با وبسایت آمازون درآمد کسب کنیم

 

سعی کنید بهتری رهبر برای تیم خود باشید

اگر می‌خواهید یک رهبر بی‌نظیر باشید، باید کارکنان خود را برای دستیابی به چیزی بیشتر از آنچه که در حال حاضر دارند، ترغیب کنید. این بدان معناست که از آنها حمایت کرده و راهنمایی‌ها و منابع لازم برای دستیابی به اهداف را برای آنها فراهم آورید. اگر موارد گفته شده را رعایت نمایید، کارمندان شما می‌توانند با افتخار کار خود را انجام داده و تعهد بیشتری نسبت به وظایف خود داشته باشند. مدیریت قابل توجه در صورت داشتن درک درستی نسبت به آن، کار راحتی است و شما می‌توانید از همین امروز شروع کنید. پس از ایجاد یک محیط کاری فوق‌العاده که تمامی کارکنان در آن مشارکت دارند، می‌توانید با سرعت بیشتری پیشرفت کرده و به اهداف خود دست پیدا کنید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/a-successful-manager-strategies
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط