مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

شاخص های مهم برای موفقیت در آمازون

توضیحات کوتاه :
آمازون همیشه و هر لحظه در حال تغییر است و فروشندگان جدید آمازون تشنه به‌دست آوردن بهترین تاکتیک‌های فروش در آمازون هستند. بنابراین موفقیت در آمازون نیازمند یادگیری جدیدترین اطلاعات است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 1.7k
 • 1
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
شاخص های مهم برای موفقیت در آمازون

 

خلاصه ای از مقاله:

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که فروشندگان آمازون چه شاخص‌هایی را باید مورد توجه قرار دهند؟ برخی از فروشندگان در اقیانوس جزئیات فروش در آمازون غرق می‌شوند و دیگر نمی‌توانند شاهد تصویر اصلی باشند. در ادامه به چهار شاخص کلیدی مهم و ساده اشاره خواهد شد که به فروشندگان فعال در دنیای بیزینس آنلاین آمازون کمک می‌کند نگاه متمرکزتری برفروش خود در آمازون داشته باشند.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

لازمه موفقیت در آمازون چیست؟

با وجود دو میلیون فروشنده فعال در آمازون از سراسر جهان، مطمئناً برای موفق شدن در بهترین پلتفرم فروش آنلاین کالا در دنیا، با کمبود اطلاعات مواجه نیستیم. در حوزه فروش کالا در آمازون، مربیان، گروه‌های متخصص، دوره‌های آموزشی و کارشناسان بسیاری وجود دارند. با وجود حجم بالای افراد آگاه به بیزینس فروش کالا در آمازون، نیاز به اطلاعات جدید هر روز حس می‌شود. آمازون همیشه و هر لحظه در حال تغییر است و فروشندگان جدید آمازون تشنه به دست آوردن نکات جدید و بهترین تاکتیک‌های فروش در آمازون هستند. به هر حال، در مسیر بیزینس آنلاین آمازون همواره مواردی برای یادگرفتن وجود دارد. در ادامه 4 شاخص کلیدی مهم را بررسی می‌کنیم که برای حفظ فروش در آمازون ضروری به نظر می‌رسند. فروشندگان آمازون می‌توانند با توجه به این شاخص‌های مهم از ثبات بیزینس خود در آمازون اطمینان حاصل کنند.

 

فروش در آمازون

 

ضروریات راه اندازی یک بیزینس موفق

راه اندازی یک بیزینس موفق نیازمند رویکردهای متنوع و مختفی می‌باشد. دسترسی به جزئیات، نکته مهم و حیاتی بیزینس هستند و شما باید در مورد داده و اطلاعات، آنالیزها و هزاران نکته‌ای که در مورد داده‌ها وجود دارد، درک شفاف و روشنی داشته باشید تا بتوانید به درستی تصمیم گیری کنید و برای توسعه بیزینس خودتان برنامه ریزی داشته باشید. مهم‌ترین نکته برای مدیریت بیزینس آنلاین فروش کالا در آمازون، قدرت تمرکز شما است. به عبارت دیگر، برای اینکه بدانید بیزینس شما در مسیر درستی قرار دارد باید این قدرت را داشته باشید که با یک نگاه و یک بررسی اجمالی متوجه نقاط یا موارد مشکل‌زا شوید و به سرعت برای رفع آنها راه حل‌هایی را بیابید. تمرکز صددرصدی برای هر عملکرد موفقیت آمیزی یک نکته مهم و حیاتی به شمار می‌رود. در خصوص بیزینس آنلاین آمازون، یک راه پیشنهادی عالی برای ایجاد این تمرکز صددرصدی، استفاده و توجه به شاخص‌های عملکرد کلیدی است.

 

شاخص های مهم برای موفقیت در آمازون

 

شاخص‌های عملکرد کلیدی در آمازون چیست؟

بسیاری از افرادی که در زمینه بیزینس آمازون فعالیت دارند می‌دانند که KPI مخفف عبارت Key Performance Operator و به معنای شاخص عملکرد کلیدی می‌باشد. اما لازم است بدانید این شاخص‌ها ذهنی و تا حد زیادی متکی به اطلاعاتی هستند که شما برای راه اندازی بیزینس خود به آنها نیاز دارید. در برخی از مؤسسه‌ها، کارشناسان و متخصصان بیزینس آمازون به مشتری‌هایی که بیزینس فروش در آمازون را شروع کرده‌اند خدمت رسانی می‌کنند. این کارشناسان که در طول چندین سال به طور روزانه با فروشندگان در ارتباط بوده‌اند تجربیاتی را به دست آورده‌اند و از میان تجربیات چندین ساله خود بهترین شاخص‌ها را برای مدیریت بیزینس آمازون و مهم‌تر از آن برای سنجش و پیش‌بینی میزان رشد و پیشرفت بیزینس آمازون اعلام کرده‌اند.

مقاله پیشنهادی: راهکارهایی برای بست سلر شدن در بیزینس آمازون

4 شاخص حیاتی برای موفقیت فروشندگان آمازون

فروشندگان با توجه به 4 معیار زیر می‌توانند از ثبات و سلامت بیزینس آمازون خود اطمینان پیدا کنند:

 1. بازدید کاربر از صفحه شما در آمازون
 2. درصد نرخ تبدیل مشتری‌های آمازون
 3. سود حاصل از فروش در آمازون
 4. میانگین امتیاز فروشنده آمازون

فروشندگان آمازون می‌توانند تنها با این چهار مقیاس، عملکرد خودشان را بررسی کنند و متوجه شوند در چه مواردی نیاز به تمرکز بیشتر دارند. این چهار معیار، اجزای اصلی و رگ حیاتی بیزینس فروشندگان آمازون را شکل می‌دهند.

 1. چه میزان ترافیک برای محصول خود در آمازون به دست آورده‌اید؟
 2. لیستینگ شما چه قدر خوب ایجاد شده است و می‌تواند ترافیک ایجاد شده را منجر به فروش محصول در آمازون کند؟
 3. در مورد نتایج فروش چه قدر عملکرد شما خوب است؟
 4. مشتری‌ها چه امتیازی به محصول شما در آمازون می‌دهند؟ (این شاخص نشان دهنده فروش بعدی شما خواهد بود)

 

شاخص های مهم برای موفقیت در آمازون

 

در ادامه نگاه دقیق‌تری به هر یک از این شاخص‌ها خواهیم داشت:

بازدید کاربر از صفحه محصول شما در آمازون:

خریداران بالقوه آمازون چه تعداد بازدیدی از لیستینگ آمازون شما داشته‌اند. هر فعالیتی که یک خریدار در طول بیست و چهار ساعت انجام داده است یک بازدید به شمار می‌رود.

 • چرا تعداد بازدید برای فروشندگان آمازون یک شاخص مهم است؟

می‌توان گفت که بازدید کاربر، در حقیقت نبض بیزینس فروشنده آمازون است و نشان می‌دهد به چه میزان توانسته‌اید توجه کاربر را جذب کنید. به این منظور می‌توانید با استفاده از یک گراف، تعداد بازدید کاربر در روزهای مختلف را بررسی کنید. مطمئناً گراف شما در روزهای مختلف روند صعودی و نزولی را طی کرده است. با توجه به نقاط اوج، نقطه میانگین و نقطه فرود می‌توانید آنالیزی نسبت به تعداد بازدید کاربر داشته باشید.

مقاله پیشنهادی: فروش محصولات در آمازون

درصد نرخ تبدیل مشتری‌های آمازون

درصد نرخ تبدیل، همان مفهومی است که در آمازون از آن به درصد واحد بازدید تعبیر می‌شود و فروشنده در بخش سلر سنترال خود با عنوان The Unit Session Percentage آن را می‌بیند. در اصل، این درصد تعداد واحد فروخته شده تقسیم بر تعداد بازدید خریدار از لیستینگ محصول فروشنده است. به طور مثال، اگر نرخ تبدیل فروشنده 20 درصد باشد به این معنا است که فروشنده آمازون توانسته به ازای هر 100 کاربری که از لیستینگ او بازدید کرده‌اند، 20 واحد کالا را به فروش برساند.

 

شاخص های مهم برای موفقیت در آمازون

 

 • چرا نرخ تبدیل برای فروشندگان آمازون یک شاخص مهم است؟

پس از اینکه فروشنده آمازون توانست بازدید کننده را به سمت صفحه خود جذب کند، نکته مهم این است که در گام بعدی چقدر عملکرد خوبی دارد. آیا شما به عنوان فروشنده فعال در آمازون ترافیک بالایی را به سمت صفحه محصول خود جذب کرده‌اید اما این ترافیک به دست آمده به ندرت تبدیل به خریدار می‌شود؟ نرخ تبدیل نشان می‌دهد لیستینگ شما تا چه اندازه توانسته بازدید کننده را به خریدار تبدیل کند.

سود فروش شما در آمازون چه قدر است؟

آمازون سود فروش را به شما نشان نمی‌دهد اما فروشندگان آمازون می‌توانند با استفاده از برخی برنامه‌ها و نرم افزارهای تحلیل گر و با وارد کردن هزینه‌ها و سایر فاکتورها، سود فروش خود را در آمازون تخمین بزنند.

 • چرا سود حاصل از فروش یک شاخص مهم برای فروشندگان آمازون است؟

احتمالاً در برخی موارد، سود حاصل از فروش کاملاً واضح و شفاف است اما در برخی موارد نیز ارزش‌هایی فراتر از سود برای فروشنده ایجاد می‌شود و یک تصویر کلی برای فروشنده مشخص نمی‌گردد. با مشخص شدن سود، فروشنده آمازون می‌تواند مقیاس بهتری از بیزینس آمازون خود در اختیار داشته باشد. فروش‌های بالایی که هزینه‌های بالا را به همراه داشته باشند منجر به سودآوری کمتر و عدم موفقیت بیزینس خواهند شد. بنابراین، فروشندگان آمازون باید همواره نگاه دقیقی به میزان سودآوری بیزینس آمازون خود داشته باشند تا مطمئن شوند کسب و کارشان در مسیر درستی قرار گرفته است.

 

شاخص های مهم برای موفقیت در آمازون

 

مقاله پیشنهادی: چه افرادی در آمازون موفق می شوند؟

میانگین امتیاز فروشنده آمازون

از آنجا که امتیاز فروشنده مورد توجه و محاسبه آمازون قرار می‌گیرد، بنابراین فروشندگان شخصی و فروشندگان برند باید دقت زیادی به این مورد داشته باشند. توجه به این نکته لازم است که میانگین امتیاز، یک میانگین دقیق محاسباتی نیست چرا که آمازون موارد متعددی را در محاسبات خود درنظر می‌گیرد، مواردی از جمله؛ مدت زمانی که از ثبت ریویو گذشته است، رأی‌های کمکی و اینکه آیا ریویو‌ها از جانب خریدهای تائید شده بوده‌اند یا نه.

 • چرا میانگین امتیاز برای فروشندگان آمازون یک شاخص مهم به شمار می‌رود؟

اگر فروشنده از واکنش‌های مشتری آگاهی پیدا کند می‌تواند مقیاس سنجش خوبی را برای فروش‌های بعدی در اختیار داشته باشد. ثبت ریویو توسط خریداران محصول بر خرید مشتری‌های جدید اثر می‌گذارد. فروشنده با توجه به اطلاعاتی که در ریویوهای مشتری به ثبت می‌رسد می‌تواند از کیفیت کالای خود و همچنین لزوم برای ایجاد تغییر آگاه شود.

 

فروش در آمازون

 

- شاخص‌های عملکردی یک تصویر کلی برای فروشندگان آمازون ایجاد می‌کنند

در اختیار داشتن یک دید کلی برای هر بیزینسی لازم به نظر می‌رسد. فروشنده می‌تواند با یک نگاه متوجه شود در چه مواردی نیاز به بهینه‌سازی و ارتقاء دارد، مشکلات و مسائل احتمالی را پیش از وقوع حل کند و به دنبال راه‌هایی برای توسعه بیزینس خودش باشد. فروشندگان آمازون می‌توانند با استفاده از این شاخص‌های مهم و حیاتی بیزینس آنلاین فروش کالا در آمازون را به خوبی مدیریت کنند و راه کسب درآمد دلاری از آمازون را برای خود هموار نمایند.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/important-success-on-amazon-indicators
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
علیرضا گفته:
۰ | ۱

عالی بوذ واقعا

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما علیرضا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

به رسم ادب و احترام، از حضور پررنگ و پر مهر شما تشکر و قدردانی می نماییم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط