مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروش در آمازون را بشناسیم

توضیحات کوتاه :
 شاید تا این لحظه با عبارت" فروش آنلاین" به‌طور کامل آشنا شده باشید. هم اکنون این فرآیند بیش از هرچیز دیگری در جهان اتفاق می‌افتد و هر روز به تعداد آن افزوده می‌شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.33

تعداد امتیازها: 3

  • 3.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
فروش در آمازون را بشناسیم

 

خلاصه ای از مقاله

 تعداد کسب‌وکارهای آنلاین نسبت به 5 سال گذشته بیش از 2 برابر شده است. از این‌رو با نگاهی گذرا می‌توان به اهمیت و گسترش آن در دنیای امروزی پی برد. دنیای دیجیتال و آنلاین بر روی زندگی همه ما انسان‌ها تاثیر بسیار بسزایی گذاشته است. در حال حاضر شما می‌توانید تنها با یک کلیک، خودروی خود را درب منزل تحویل بگیرید و یا هر آنچه در منزل نیاز دارید را از فروشگاه‌های آنلاین خریداری نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا کسب و کار آنلاین با آمازون به صرفه است؟

با بررسی‌های صورت گرفته از سوی کمپانی عزت خواه دات کام در سال 2018، مشخص گردید که تعداد کسب‌وکارهای آنلاین نسبت به 5 سال گذشته بیش از 2 برابر شده است. از این‌رو با نگاهی گذرا می‌توان به اهمیت و گسترش آن در دنیای امروزی پی برد. دنیای دیجیتال و آنلاین بر روی زندگی همه ما انسان‌ها تاثیر بسیار بسزایی گذاشته است. در حال حاضر شما می‌توانید تنها با یک کلیک، خودروی خود را درب منزل تحویل بگیرید و یا هر آنچه در منزل نیاز دارید را از فروشگاه‌های آنلاین خریداری نمایید. در طول تنها یک ثانیه هزاران خرید آنلاین در سراسر جهان انجام می‌شود و از این رو شرکت‌های بزرگ توانسته‌اند در این راستا جایگاه خود را تثبیت نمایند. اما در اینجا چند سوال مطرح می‌شود که به آنها می‌پردازیم.

 

مقاله پیشنهادی: ورود چهره های مشهور به کسب و کار آمازون

فروش در آمازون را بشناسیم

 

چگونه می توان به کسب و کار آمازون اعتماد کرد؟

حقیقت امر این است که به‌طور کامل نمی‌توان به همه روش‌های کسب درآمد اینترنتی اعتماد کرد. ممکن است برخی افراد سودجو در راستای به تحقق بخشیدن تفکرات ناسالم خود در این زمینه قدم برداشته باشند. در این مقاله سعی داریم معتبرترین روش کسب درآمد آنلاین را برای شما بازگو نماییم. شاید تا این لحظه با عبارت" فروش آنلاین" به‌طور کامل آشنا شده باشید. هم اکنون این فرآیند بیش از هرچیز دیگری در جهان اتفاق می‌افتد و هر روز به تعداد آن افزوده می‌شود. شرکت عزت خواه دات کام با توجه به تجربه چندین ساله خود در زمینه فروش محصولات در وبسایت آمازون، به کلیه هموطنان در این زمینه پیشنهاد می‌کند که با بهره‌گیری از دوره بی‌نظیر آربی در آمازون به عنوان فروشنده فعالیت نمایند.

 

کورس دوره آمازون

 

عملکرد شرکت آمازون چگونه است؟

شاید تا به امروز نام شرکت آمازون را شنیده و یا به بزرگی آن پی برده‌اید، اما به آمار و ارقام آن توجه نکرده باشید. در انبارهای این شرکت بزرگ بیش از 500 میلیون نوع جنس متفاوت وجود دارد و هر روز به تعداد آن افزوده می‌شود. آمازون در حدود 185 انبار، 29 مرکز دسته‌بندی محصولات و 59 مرکز ارسال دارد و از این‌رو در جهان بی‌نظیر می‌باشد. بیش از 90 هزار کارمند تنها در مرکز دسته‌بندی محصولات در حال فعالیت هستند. به گفته آن‌ها کار در این مراکز بسیار سخت و طاقت‌فرسا می‌باشد. هرگونه تاخیر و یا کم‌کاری از سوی کارکنان باعث ثبت یک امتیاز منفی در سوابق آن‌ها می‌شود. در پایان سال رده‌بندی کلی کارکنان منتشر می‌شود و کارکنانی که امتیاز منفی بیشتری را دریافت نموده‌اند، از کار برکنار خواهند شد و افراد دیگر جایگزین خواهند شد. کار در شرکت آمازون آرزوی هر کارمند و کارگر می‌باشد. بدیهی است لیست افراد جایگزین آمازون انتها ندارد و بسیاری، خواهان فعالیت در این شرکت می‌باشند.

 

مقاله پیشنهادی: چه محصولاتی را در آمازون بفروشیم؟ (بخش اول)

فروش در آمازون

 

فروشندگی در آمازون چیست؟

 در سال 2005 سیستم فروش در آمازون توسط این شرکت راه‌اندازی شد اما از آن به خوبی استقبال نشد. تنها پس از 1 سال هنگامی که آمازون توانست محصولات مختلفی را در وبسایت خود به‌منظور فروش قرار دهد، تعداد فروشندگان تا 3 برابر افزایش یافت. در این برهه از زمان که به دوران طلایی آمازون نیز مشهور است، دسته‌بندی‌های بیشتری در این وبسایت قرار گرفت. سهام شرکت آمازون به صورت چشمگیری افزایش یافت و توجه سایر فروشندگان را به خود جلب کرد. بسیاری از تولیدکنندگان داخلی و خارجی با هجوم به وبسایت آمازون، اطلاعات خود را تکمیل کرده و محصولات خود را به انبارهای آمازون ارسال نمودند. پس از مدتی، تعداد فروشندگان از مرز 1 میلیون نیز گذشت و آمازون به ناچار مجبور شد انبارهای خود را گسترش دهد. ابعاد این انبار ها به 2 برابر بزرگی یک زمین فوتبال می‌رسد و در آن‌ها بیش از 20 میلیون محصول قرار گرفته است. در این حین امنیت این انبارها توسط نیروهای پلیس و لباس شخصی تامین می‌شود و بسیاری حتی حاضرند به‌عنوان نیروهای امنیتی آمازون فعالیت نمایند. در آن سوی میدان ربات‌های آمازون به صورت 24 ساعته به منظور دسته‌بندی محصولات در حال فعالیت هستند. این ربات‌ها ساخته شرکت آمازون می‌باشد و در هیچ شرکتی دیگر استفاده نمی‌گردند.

چگونه در آمازون فروشنده شویم؟

در سال 2008 بسیاری از تولیدکنندگان چینی دست به کار شدند و محصولات خود را به فروشندگان آمازون پیشنهاد دادند. با توجه به ارائه قیمت مناسب و به‌صرفه بودن هزینه‌های آن، فروشندگان آمازون کسب‌وکار خود را از این طریق آغاز نمودند و اجناس خود را پس از سفارش به صورت مستقیم به انبارهای آمازون ارسال نمودند. این روش که به نام DDP مشهور می‌باشد توسط استاد حسین عزت خواه به‌صورت تخصصی و به زبان فارسی در دوره آربی بیان شده است. پس از این مرحله با استفاده از روش FBA که به معنای انجام کلیه امور توسط وبسایت آمازون می‌باشد، محصول مورد نظر به منظور فروش در وبسایت آمازون قرار می‌گیرد. خوشبختانه با توجه به روش‌های ارائه شده، نیازی به حضور فیزیکی فروشندگان در تمامی مراحل وجود ندارد. ارزان ترین روش ارسال از کشور چین به آمریکا از طریق دریا م‌ باشد. بدیهی است استفاده از این روش زمان بر است و ممکن است تا 42 روز نیز به طول بیانجامد.

خدمات فروشگاه آمازون چگونه است؟

هنگامی که یک نفر محصول مورد نظر خود را از آمازون خریداری می‌نماید، تا 20 روز فرصت بازگشت کالا را بدون ذکر هیچ دلیلی خواهد داشت. از این‌رو فروشنده نیز پس از 21 روز سود فروش خود را دریافت می‌نماید. آمازون با توجه به ارائه بهترین خدمات از سایر رقبا پیشی گرفته و همین امر باعث جذب خریداران زیاد شده است. تمامی فروشندگان باید طبق قوانین آمازون تمامی مراحل را انجام دهند و در صورت تخطی، امکان مسدود شدن اکانت فروشنده وجود دارد. آمازون همواره از فروشندگان خود می خواهد که بهترین قیمت و کیفیت را به مشتری ارائه دهند و هیچ‌گاه اجناس نامرغوب را به منظور فروش قرار ندهند. همچنین امکان فروش محصولات برند در آمازون به‌هیچ عنوان وجود ندارد. شایان ذکر است که محصولات برند را می‌توان تنها به تعداد یک عدد به فروش رساند و این مورد شامل فروشندگان آمازون نمی‌شود. آمازون از ابتدا، اجازه فروش محصولات دست دوم را نیز به کلیه فروشندگان داده است اما مسلما باید به صورت دقیق کلیه مشخصات نزد خریدار ارائه شود.

 

کسب درآمد از آمازون

 

نحوه خرید از سایت آمازون چگونه است؟

آمازون همواره سعی دارد که در سریع‌ترین زمان محصولات خریداری شده را تحویل مشتری دهد. هنگامی که خریدار سفارش خود را به ثبت می‌رساند، ربات‌های آمازون محصول مورد نظر را بسته‌بندی کرده و سپس کارمندان آمازون محصول را آماده بسته‌بندی می‌نمایند. آمازون با ارائه سیستم پرایم باعث افزایش سرعت ارسال محصولات شده است. فروشندگان آمازون نیز می‌توانند با بهره‌گیری از این سیستم، مشتریان خود را جذب نمایند.

محصولات آمازون باید چه ویژگی داشته باشند؟

مشخصات یک محصول در فروش آن بسیار مهم و تاثیرگذار می‌باشد. بسیاری از فروشدگان به این موضوع اهمیت نمی‌دهند و تنها به فکر قرار دادن محصول در این وبسایت هستند. این مشخصات باید به‌صورت کاملا خوانا و با ذکر خصوصیات دقیق همراه باشد. در غیر این صورت بدیهی است خریدار به سمت فروشنده دیگر خواهد رفت. از سمتی، تصاویر قرار گرفته نیز حائز اهمیت می باشند. شرکت عزت خواه دات کام با استفاده از تجارب استاد حسین عزت خواه کلیه نکات را طی دوره آربی خدمت هموطنان عزیز ارائه نموده است. در طول این دوره نحوه تصویربرداری از محصولات نیز ارائه شده است. شما می‌توانید کلیه ملزومات را از این طریق انجام دهید. شما می‌توانید با مراجعه به این صفحه توضیحات کامل دوره آربی را مطالعه نمایید.

با حسین عزت خواه، فروش در آمازون و کسب درآمد از آمازون، کسب ثروت، کسب درآمد آنلاین، کسب درآمد میلیاردی و ثروتمند شدن را فرا گیرید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/learn-about-selling-on-amazon
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
آرمان گفته:
۰ | ۰

سلام
من یکی از طرفدارای مقالات شما هستم. واقعا از خوندنشون لذت می برم
خدا قوت.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما آرمان عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزاریم که ما را برای ایجاد تحول و تغییر در زندگی و کسب و کار خود انتخاب کردید. همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ما است.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط