موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فروش در آمازون و راهنمای قدم به قدم

توضیحات کوتاه :
فروش در آمازون می‌تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد. از جمله؛ درآمد بیشتر، آزادی عمل بیشتر، انعطاف پذیری ساعات کار و اینکه شما برای خود کار می‌کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
فروش در آمازون و راهنمای قدم به قدم

 

خلاصه ای از مقاله

برای فروش در آمازون شما نیاز به دانستن نکاتی دارید تا از ارتکاب اشتباه جلوگیری کرده و بتوانید فروش خود را افزایش دهید. در این مقاله سعی داریم شما را با این نکات آشنا سازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

مزایای فروش در آمازون

بسیاری از فروشندگان در بازار آمازون افرادی هستند که از شغل‌های قبلی خود استعفا داده و به فروش در آمازون روی آورده‌اند. فروش در آمازون می‌تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد. از جمله درآمد بیشتر، آزادی عمل بیشتر، انعطاف پذیری ساعات کار و اینکه شما برای خود کار می‌کنید. اما برای فروش در آمازون شما نیاز به دانستن نکاتی دارید تا از ارتکاب اشتباه جلوگیری کرده و بتوانید فروش خود را افزایش دهید. در این مقاله سعی داریم شما را با این نکات آشنا سازیم.

 

راهنمای کسب درآمد از امازون

 

تجربیات فروشنده آمازون

جوئل ریچرت، یکی از فروشندگانی است که چند سال پیش، از شغل خود در یک شرکت مالی استعفا داد و به خیل فروشندگان آمازون پیوست. ابتدا او و همسرش شروع به فروش محصولات مربوط به نوزاد مانند پتو و پیش‌بند نمودند. آنها پس از گسترش کسب و کار خود و تبدیل آن به یک کسب و کار چند میلیون دلاری، آن را توسعه دادند. او اخیراً تجربیات خود را از این کسب و کار منتشر نموده است.

1. از همان ابتدا شروع کسب و کار، انتظار درآمد میلیونی نداشته باشید

«به نظر من بهترین کار برای شروع یک کسب و کار این است که از مقادیر کم شروع کنیم. برخی افراد فکر می‌کنند که شروع یک کسب و کار نیاز به هزاران دلار سرمایه اولیه دارد و به همین دلیل از آغاز کردن می‌ترسند. اما من با مقدار کم شروع کردم. این سرمایه صرف تأمین موجودی، طراحی لوگو، توسعه برند و تبلیغات شد.» ریچرت و همسرش با بودجه کم شروع کردند و سپس با افزایش فروش، درآمد حاصله را صرف گسترش کسب و کار خود نمودند.

2. قبل از انتخاب محصول خود در آمازون، همه نکات و جوانب را در نظر بگیرید

برای انتخاب محصول شما باید جوانب زیادی را در نظر بگیرید. قیمت و میزان رقابت از جمله مهم‌ترین این نکات هستند. برای انتخاب محصول می‌توانید از نرم افزارهای مختلف کمک بگیرید. همچنین یافتن سازنده مناسب نیز از نکات کلیدی به شمار می‌رود. اگر فروشندگان بر یک محصول با کیفیت تمرکز کرده، قیمت مناسب ارائه داده و خدمات مشتریان خوب را در اختیار مشتری قرار دهند، می‌توانند فروش خوبی را در آمازون تجربه نمایند.

ریچرت ترجیح می‌دهد که محصولات کوچک و سبک را برای فروش انتخاب کند چون ارسال آنها راحت‌تر است. همچنین به صنعت پارچه نیز علاقه دارد چون می‌تواند طرح‌های متنوع را به فروش برساند و به علاوه همسرش نیز در این زمینه تخصص دارد.

 

فروش در وبسایت آمازون

 

3. بر تعداد کالای کم در آمازون تمرکز کنید

از آنجا که آمازون بسیار به نظر مشتریان اهمیت می‌دهد، فروش تعداد زیاد کالا عاقلانه نمی‌باشد مگر اینکه فروشنده بداند چگونه باید نظرات و بازخوردهای خوب از مشتریان بگیرد. رساندن رتبه محصول به صفحات اول و دوم کار دشواری است. بسیاری از محصولات احتمالاً در همان صفحات 10 تا 20 باقی می‌مانند. محصولاتی که در این صفحات قرار دارند هر چند روز یکبار فروش را تجربه خواهند کرد. بهتر است که یک دسته‌بندی محدود را انتخاب کنید و نیروی زیادی را صرف تبلیغات و گرفتن بازخورد نمایید.

4. بررسی محتوای لیستینگ خود در آمازون بسیار مهم است

بخش محتوای آمازون اهمیت بسیار بالایی دارد. بسیاری از محصولات هستند که از توضیحات خوب یا عکس‌های با‌کیفیت برخوردار نیستند. می‌توانید از کمک یک عکاس حرفه‌ای استفاده نمایید. همچنین توضیحات مربوط به محصول و نام برند نیز از مواردی هستند که باید زمان زیادی را صرف آن نمایید. نام برند باید به گونه‌ای باشد که به خوبی معرف محصول باشد، زیبا، ساده و در عین حال حرفه‌ای باشد.

 

مقاله پیشنهادی: نرم افزار تحلیل گر برای فروش در آمازون

فروش در آمازون

 

5. کلمات کلیدی نقش مهمی در رتبه محصول در آمازون دارند

شما می‌توانید با استفاده از نرم افزارهای مختلف دریابید که مشتریان از چه کلیدواژه‌هایی برای جستجوی محصول استفاده می‌کنند. شما باید از کلیدواژه‌هایی استفاده کنید که مشتریان بیشتر استفاده می‌کنند. این موضوع در بالا آمدن محصول شما تا صفحات اول و دوم اهمیت حیاتی و اساسی دارد. تبلیغات مناسب و گسترده انجام دهید. اگر شما محصولی مانند «تشک یوگا» را جستجو نمایید، احتمالاً بیش از صدها محصول را خواهید یافت. بنابراین پرسش این است که در میان این همه فروشنده چگونه می‌توان به رتبه 10 تا 20 رسید. زیرا اگر در بین جستجوهای 20 تا 30 آمازون نباشید، به احتمال زیاد هرگز فروشی را تجربه نخواهید نمود.

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های فروش در آمازون همین است: یافته شدن توسط مشتری که بهترین روش انجام تبلیغات است. آمازون، پلتفرم تبلیغاتی مخصوص به خود را دارد که از آن به عنوان pay-per-click و Sponsored products نام برده می‌شود. در دوره جامع آربی، استاد حسین عزت خواه تمامی استراتژی‌های مربوط به این نوع تبلیغات و دیگر روش‌های تبلیغات در آمازون را به تفصیل شرح داده‌اند.

6. از مشتریان خود در آمازون بازخورد بگیرید

از نظر ریچرت، برای شروع شما باید 5 بازخورد دریافت کنید. اگر شما کمتر از پنج بازخورد داشته باشید، مشتری فکر می‌کند که این بازخوردها متعلق به دوستان یا اقوام شما هستند. وقتی تعداد بازخوردها از پنج فراتر رود، مشتری می تواند بیشتر اعتماد کند. بهترین حالت این است که تعداد بازخوردها از 20 بالاتر رود. این امر تفاوت زیادی در فروش به همراه خواهد داشت.

مطمئناً فروشنده‌ای که هزاران بازخورد داشته باشد نسبت به فروشنده‌ای که مثلاً 30 بازخورد دارد از شانس بیشتری برخوردار است. اما ریچرت می‌گوید که طبق تجربه او، فروشنده‌ای که 30 بازخورد دارد نسبت به کسی که 70 بازخورد دارد تفاوت زیادی ندارد. روش‌های زیادی برای گرفتن بازخورد از مشتریان آمازون وجود دارد که بهترین آنها در دوره آربی ذکر شده‌اند.

 

مقاله پیشنهادی: انتخاب بهترین منتور برای شروع فروش در آمازون

فروش در آمازون و راهنمای قدم به قدم

 

7. بر میزان فروش خود در سایت آمازون نظارت داشته باشید

هفته‌های اول اهمیت حیاتی در فروش دارند. اگر در همان ماههای اول از دور رقابت خارج شوید، بازگشت به رقابت برای شما دشوار خواهد بود. بهترین کار این است که در هفته‌های اول، حتماً به چند مورد فروش برسید. بسیاری از این فروش‌ها به احتمال زیاد از طریق تبلیغات انجام خواهند شد. شما باید برای رسیدن به فروش اولیه هزینه پرداخت نمایید. به عنوان مثال، در هفته‌های اول، ریچرت هر روز 20 تا 30 دلار صرف تبلیغات می‌کرد که تنها منجر به فروش دو تا سه محصول می‌شد. اما با افزایش بازخوردها، نرخ فروش او بیشتر می‌شد و پس از چند ماه او توانست روزانه تا 10 آیتم نیز به فروش برساند.

8. سایت‌های فروش مهم هستند اما نه به اندازه آمازون

اگر به فکر راه اندازی کسب و کار خود هستید، آمازون بهترین گزینه است. فروش در آمازون بسیار ساده‌تر از راه اندازی یک وبسایت شخصی است. کالاهایی که ریچرت به فروش می‌رساند دارای وبسایت هستند اما در مقام دوم پس از آمازون قرار دارند. ریچرت بیشتر بر تقویت صفحه فروشنده خود در آمازون تمرکز دارد و درآمد حاصل از فروش در آمازون را صرف گسترش وبسایت شخصی خود می‌کند.

9. از صفحات رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید

حتی اگر در آمازون فروش خوبی داشته باشید نباید از قدرت صفحات اجتماعی غافل شوید. فروشندگان باید تعداد دنبال‌کنندگان خود در صفحات اجتماعی را افزایش داده و به این طریق برای خود مشتری جذب نمایند. ریچرت توانست با تبلیغ محصول خود در صفحات اجتماعی، در همان روز اول به فروش 200 تا 300 محصول در روز دست یابد. این موضوع در آمازون بسیار اهمیت دارد زیرا اگر در روز اول به فروش بالایی دست یابید، رتبه شما به سرعت در آمازون بالا خواهد رفت.

می توانید از صفحات اجتماعی خود به صفحه آمازون لینک دهید و مشتریان را به آن صفحه هدایت نمایید. ریچرت پس از اینکه به فروش بالایی در آمازون دست یافت، لینک خود را تغییر داد و به صفحه وبسایت اصلی خودش لینک داد. این کار تغییری در میزان فروش او در آمازون نداشت اما به وبسایت او کمک بسیاری نمود.

 

کسب درامد میلیاردی با آمازون


مواردی که در بالا ذکر شد از جمله نکات سودمند برای تجربه فروش موفق در آمازون می باشند. برای یادگیری نکات و ظرایف مربوط به فروش کالا در آمازون می‌توانید از آموزش های ارزشمند استاد حسین عزت خواه در دوره آربی بهره مند شوید. در این دوره تمامی نکاتی که ممکن است برای شروع کسب و کار خود در آمازون به آن نیاز داشته باشید، به شکل دقیق و آسان آموزش داده شده است. در ادامه این مسیر نیز می‌توانید به حضور تیم پشتیبانی مجرب و حرفه‌ای این دوره نیز دلگرم باشید.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/selling-on-amazon-guide
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط