مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رسیدن به موفقیت(2019)

توضیحات کوتاه :
در این مقاله قصد داریم به موضوع برنامه ریزی برای سال 2019 بپردازیم. سال 2019 می‌تواند سال بسیار خوبی باشد، می‌توانید به رویای خود نزدیک‌تر شوید و به اهداف بزرگی که در ذهن دارید، برسید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
رسیدن به موفقیت(2019)

 

خلاصه ای از مقاله

شما می‌توانید درس‌های بسیار بزرگی از سال 2018 بگیرید. می‌توانید خطاهایتان را در سال 2019 کمتر کنید، ولی مهمتر از همه این‌ها، موضوعی که می‌خواهیم روی آن تمرکز کنیم، این است که شما می‌توانید هدف‌های بسیار بزرگی برای سال پیش رو داشته باشید. امسال طبیعتاً می‌تواند بهترین سال زندگی شما باشد، چرا که تکنولوژی پیشرفت کرده است و شما با مطالب بیشتری آشنا شده‌اید، اطلاعات بیشتری دارید و در نهایت به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شده‌اید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

برنامه ریزی برای سال 2019

در این مقاله قصد داریم به موضوع برنامه ریزی برای سال 2019 بپردازیم. سال 2019 می‌تواند سال بسیار خوبی برای شما باشد، می‌توانید به رویای خود خیلی نزدیک‌تر شوید و به اهداف بزرگی که در ذهن دارید، برسید. امیدواریم که سال 2018، سال بسیار خوبی برای شما نابغه‌های میلیونر بوده باشد و به درصدی از اهدافتان رسیده باشید یا در شرف رسیدن به آنها باشید یا حتی با اهدافتان آشنا شده باشید.

شما می‌توانید درس‌های بسیار بزرگی از سال 2018 بگیرید. می‌توانید خطاهایتان را در سال 2019 کمتر کنید، ولی مهمتر از همه این‌ها، موضوعی که می‌خواهیم روی آن تمرکز کنیم، این است که شما می‌توانید هدف‌های بسیار بزرگی برای سال پیش رو داشته باشید. امسال طبیعتاً می‌تواند بهترین سال زندگی شما باشد، چرا که تکنولوژی پیشرفت کرده است و شما با مطالب بیشتری آشنا شده‌اید، اطلاعات بیشتری دارید و در نهایت به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شده‌اید. اگر برنامه ریزی خوبی برای امسال داشته باشید، سال پیش رو می‌تواند سال بسیار خوبی برای شما باشد.

 

موفقیت با ساخت لایف استایل

 

امسال چه انتظاراتی باید از خود داشته باشید؟

امسال باید بتوانید خودآگاهی و مهمتر از آن روحیه یادگیری خود را افزایش دهید. در مورد شخصیت خود بیشتر کار کنید و آن را قوی‌تر کنید. صبر بیشتری داشته باشید تا به هدفتان برسید. خیلی از افراد هدف و رویای خود را می‌شناسند و مهارت لازم برای رسیدن به آن را دارند، اما صبر لازم را ندارند. اگر می‌خواهید به قله کوه برسید، باید صبر لازم برای گذشتن از دامنه کوه را داشته باشید. پس صبور باشید، چون در بسیاری از مواقع، نداشتن صبر مانع از رسیدن شما به هدفتان می‌شود. امسال باید بیشتر از هر زمان دیگری روی ویژگی‌های شخصیتی خودتان کار کنید.

در سال 2019 چه ویژگی‌هایی باید به خودتان اضافه کنید؟

قبل از این که به سراغ اهداف مالی بروید، مثلاً این که امسال می‌خواهم ماشین یا خانه بخرم، یا مسافرت خارج از کشور بروم، باید یک شخصیت برای خودتان بسازید. این شخصیت همان کسی است که جلوی شما نشسته است. به عبارت دیگر، وجود برخی از ویژگی‌های شخصیتی است که امکان رسیدن شما به یک هدف خاص را فراهم می‌کند، پس اگر از ابتدا فقط به دنبال دستیابی به هدف باشید، در واقع راه اشتباهی را در پیش گرفته‌اید و به احتمال زیاد به هدف مورد نظر دست نخواهید یافت، چون قبل از آن، شخصیت لازم را در خودتان ایجاد نکرده‌اید.

اگر می‌خواهید ساختمان محکمی بسازید، باید ستون محکمی برای آن بگذارید، نه این که صرفاً به جنبه زیبایی آن توجه کنید. در مورد خرید ماشین و خانه و به طور کلی امور مادی هم، همین شرایط وجود دارد، یعنی شما باید از درون، خودتان را بسازید. پس امسال وقت آن است که به این موضوع فکر کنید که چه ویژگی‌هایی دارید و برای رسیدن به خواسته‌ها و هدف‌هایتان در سال 2019، باید چه ویژگی‌هایی را در خود ایجاد کنید.

یکی از کاربران در جلسه مشاوره‌ای که با استاد حسین عزت خواه داشتند از ایشان پرسیده بودند: "من دقیقاً چگونه می‌توانم به هدف مورد نظر خود برسم؟ چگونه می‌توانم مثبت فکر کنم، چرا که در زندگی مشکلات زیادی دارم و از هر بعدی که به آن نگاه کنم، نمی‌توانم جنبه مثبتی در آن پیدا کنم". استاد عزت خواه در پاسخ گفتند: "شما دقیقاً چه هدفی در زندگی را دنبال می‌کنید؟". توضیحاتی که آن شخص داد، به حد لازم شفاف نبود، حتی خود آن شخص نمی‌دانست که از زندگی چه می‌خواهد. او فقط از مشکلاتی که در زندگی خود داشت خسته شده بود. این فرد شرایط اولیه در ذهنش بود، اما مقصد و جایی که می‌خواست به آن دست یابد، برایش مشخص نبود. او فقط می‌خواست از شرایط نامناسب زندگی خود رها شود که البته این کار باعث بروز مشکلات جدی‌تری در شخص خواهد شد.

استاد عزت خواه در این رابطه مثال دیگری برای آن شخص زدند: گاهی اوقات افرادی را می‌بینیم که در یک رابطه عاشقانه‌ای هستند، اما از آن خسته هستند و می‌خواهند از آن رها شوند. آن‌ها بعد از جدا شدن به سراغ فرد دیگری می‌روند. این کار باعث می‌شود که نه تنها مشکلشان حل نشود، بلکه دچار مشکل بزرگ‌تری شوند، چون تعریفی از هدف خود و رابطه ایده آلی که می‌خواهند به آن دست یابند، ندارند.

 

راه های موفقیت

 

اهداف و رویاهای خود را تصور کنید

رهایی از مشکلات، کلید حل آن‌ها نیست. اگر سال 2018، سال بدی برایتان بوده است، باید به فکر این باشید که قرار است در سال 2019 به چه هدفی دست یابید. استاد حسین عزت خواه در ادامه از آن شخص پرسیدند: "چه هدفی برای خودتان در نظر گرفته‌اید و به کجا می‌خواهید برسید"؟ او در پاسخ گفت: "من نمی‌توانم فکر کنم و هر چه قدر که تلاش می‌کنم، دائماً افکار منفی به سراغم می‌آید. من شرایط لازم برای رسیدن به هدفم را ندارم". استاد حسین عزت خواه در پاسخ به آن شخص گفتند: "شما فقط باید بتوانید هدفتان را تصور کنید. تصور کردن شرایط، مسلماً هیچ هزینه‌ای ندارد. شما می‌توانید به اتاق خود بروید و برای خودتان تصور کنید که چه چیزی در زندگی می‌خواهید، می‌خواهید چه کسی باشید یا کجا زندگی کنید یا می‌خواهید چه کاری انجام دهید، یا چه دوستانی در کنارتان باشند، چه رابطه و شغلی داشته باشید، چقدر درآمد داشته باشید. اگر نتوانید تصور کنید، حتی بهترین راه حل را هم در اختیارتان قرار بدهند، باز هم نمی‌توانید به هدفتان برسید".

شاید بپرسید چرا؟ چون حتی نتوانسته‌اید هدفتان را در ذهن خود تصور کنید. بسیاری از افراد برای راه اندازی کسب و کار یا استارت آپ از استاد حسین عزت خواه مشاوره می‌خواهند. ایشان معمولاً کسب و کار آمازون یا استارت آپ های مختلف دیگر را به آنها معرفی می‌کنند ولی آن‌ها نمی‌توانند موفق شوند، چون حتی آنها این تصور را ندارند که بتوانند از بیزینس آنلاین یا به طور کلی از بیزینس درآمد کسب کنند.

آن‌ها معتقدند که برای به دست آوردن مقدار درآمد مورد نظر، باید سخت کار کنند یا بر این باورند که اوضاع اقتصادی آن قدر بد است که نمی‌توان درآمد کسب کرد. مهارتی که در حال حاضر باید بتوانید در خود تقویت کنید، تصور کردن است. برای این منظور باید ذهنتان را از تمام اتفاقاتی که برایتان افتاده است، خالی کنید. مثلاً اگر 30 ساله هستید، باید اتفاقات 30 سال گذشته را از ذهنتان بیرون کنید و مشخص کنید که قرار است چه ویژگی یا شخصیتی را در خود به وجود آورید.

صفات ایده آل را برای خود یادداشت کنید

حال نوبت این است که برای خودتان صفت مشخص کنید. مثلاً ممکن است شما فردی آرام، مهربان و خیرخواه باشید، برای دیگران ارزش قائل بوده و به دیگران خیانت نمی‌کنید، می‌توانید قدرت یادگیری‌تان را افزایش دهید، از گفتن نمی‌دانم خجالت نمی‌کشید، یا همیشه سعی می‌کنید که بهتر از روز قبلتان باشید. بنابراین یک کاغذ بردارید و صفت‌هایی که در حال حاضر دارید و صفت‌هایی که می‌خواهید در خود ایجاد کنید را روی آن بنویسید.

باید بتوانید برای خودتان صفت ایده آل تعیین کنید. مهم نیست اگر در حال حاضر هیچ کدام از آنها را ندارید. کافی است خوب به آن‌ها فکر کنید. مثلاً شاید صفت ایده آل شما این باشد که انسان شجاع و ریسک پذیری باشید یا بتوانید بیشتر از قبل به دیگران کمک کنید یا قدرت بخشش داشته باشید. این که بتوانید قبل از حرف زدن خوب فکر کنید یا مهارت خوب گوش دادن را در خود افزایش دهید. این صفت‌ها را روی یک کاغذ یادداشت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: عوامل موثر در رشد شخصیت و موفقیت

موفقیت در زندگی

 

نقش شخصیت و افکار در موفقیت

همانطور که درخت کریسمس را تزئین می‌کنند و موارد مختلفی به آن وصل می‌کنند، شخصیت شما هم باید مانند این درخت باشد، باید بتوانید صفت‌های مختلفی را به شخصیت خودتان اضافه کنید. شاید بپرسید چگونه؟ فرض کنید وارد یک مهمانی می‌شوید و همه در آن جمع شما را به شوخ طبعی می‌شناسند و می گویند اگر شما وارد جمعشان بشوید، بیشتر به آنها خوش می‌گذرد. بر عکس می‌توانید انسان بداخلاقی باشید که با ورود به جمع، دیگران ناراحت شده و از اطرافتان دور می‌شوند. آنچه شما با خود به آن مهمانی برده‌اید، یعنی صفت و ویژگی‌هایتان باعث محبوبیت شما یا بیزاری دیگران از شما شده است.

در مورد بیزینس هم، همین شرایط صادق است. برخی افراد وقتی وارد یک کسب و کار جدید می‌شوند، باعث نابودی آن می‌شوند، چون افکار منفی زیادی نسبت به آن کسب و کار دارند و در تخیلات خود، دستیابی به موفقیت را دور از ذهن می‌دانند. عکس این مطلب هم صادق است. برخی از افراد وقتی وارد کسب و کار جدیدی می‌شوند، می‌توانند با چند ایده، آن کسب و کار را به جلو ببرند. مثلاً مهارت انجام کارهای تیمی را دارند. آیا شما هم  به همین اندازه مهارت دارید؟ پس موردی که باید خوب به آن فکر کنید این است که وقتی وارد یک کسب و کار جدید می‌شوید، چه صفت‌ها و ویژگی‌هایی را با خود به آن کسب و کار می‌برید؟

لایف استایل صحیح بسازید

تاکنون استاد عزت خواه، در دوره‌های آموزشی خود از جمله دوره پاراسل زندگی، بارها بر ایجاد لایف استایل مناسب تأکید کرده‌اند. تمام روزهایی که انسان در زندگی می‌گذراند، در واقع لایف استایل او به شمار می‌آید. زمانی که می‌خواهید به هدف و رویای خود دست یابید، باید لایف استایل مخصوص آن هدف را داشته باشید. مثلاً اگر هدفتان این است که قهرمان بدن سازی شوید، نباید صرفاً 3 ماه تمرین کنید و بعد آن را فراموش کنید و کنار بگذارید.

این کار کاملاً اشتباه است، در واقع باید لایف استایل مخصوص بدن سازی را در خود ایجاد کنید. یکی از مواردی که در ساخت لایف استایل باید به آن توجه کنید، نحوه برخورد شما با دیگران است. مثلاً اگر کسی با شما تند صحبت کرد، آیا می‌توانید خودتان را کنترل کنید و با طرف مقابل درست صحبت کنید؟ پس نحوه رفتار و صحبت کردن شما هم از جمله مواردی است که حتماً باید به آن فکر کنید.

 

با بیزنس پر سود آمازون موفقیت را تجربه کنید

 

با خود فکر کنید که در سال جدید هنگام مواجهه با موقعیت‌های آزاردهنده، چه واکنشی باید از خود نشان دهید. اگر در شرایط سختی قرار بگیرید، آیا به سرعت سردرگم و عصبی می‌شوید؟ آرامشتان را از دست می‌دهید و نمی‌توانید تصمیم گیری کنید؟ یا می‌توانید خودتان و اوضاع را کنترل کنید، مدیریت خوبی داشته باشید، بهترین تصمیم را بگیرید و مشکل پیش رو را حل کنید. اگر دوست دارید به چنین انسانی تبدیل شوید، باید درباره آن فکر کنید.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/gaining-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط