موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

جف بزوس و عصر آمازون

توضیحات کوتاه :
سال 1994، جف بزوس، طی 60 جلسه، به گفت و گو با اعضای خانواده، دوستان و سرمایه گذاران احتمالی پرداخت. هدف او از این کار، ترغیب آنها به دادن سرمایه‌ای به مبلغ 50000 دلار بود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
جف بزوس و عصر آمازون

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله با گوشه‌ای از زندگی جف بزوس، میلیاردر آمریکایی آشنا می شود. او از نوجوانی آرزوهای بزرگی را در سر می‌پروراند و توانست تا این سن بیشتر آنها را محقق کند. جف بزوس کار خود را با فروش کتاب در گاراژ منزلش شروع کرد اما توانست با پشتکار آن را به غول بزرگ خرده فروشی آنلاین جهان تبدیل کند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • آشنایی با جف بزوس بنیانگذار بزرگ‌ترین خرده فروشی آنلاین جهان
  • از سیاتل تا لوکزامبورگ: تأثیر طرح‌های مالیاتی بر آمازون

 

آشنایی با جف بزوس بنیانگذار بزرگ‌ترین خرده فروشی آنلاین جهان

سال 1994، جف بزوس، طی 60 جلسه، به گفت و گو با اعضای خانواده، دوستان و سرمایه گذاران احتمالی پرداخت. هدف او از این کار، ترغیب آنها به دادن سرمایه‌ای به مبلغ 50000 دلار بود. او در سر خود فکر ایجاد یک کتاب فروشی آنلاین را پرورش می‌داد. او نتوانست 38 نفر از آنها را متقاعد کند. اکنون پس از 24 سال، آنها حتی جرات ندارند به این فکر کنند که اگر سرمایه خود را به بیزوس داده بودند، زندگی آنها اکنون چه شکلی داشت؟

جف بزوس در جریان صرف شام در خیریه‌ای واقع در ایالت واشنگتن دی سی گفت:" من هنوز با برخی از آنها تماس دارم. برخی از آنها ، شرایط کنونی‌شان را پذیرفته‌اند و فکر می‌کنند که واقعاً زندگی شادی دارند. اما برای بقیه‌شان، حرف زدن در مورد این موضوع، یعنی سرمایه گذاری نکردن در آمازون، بسیار دردناک است". این درد ناشی از این است که آنها شانس خود برای میلیاردر شدن را از دست دادند. هر یک از 22 نفری که حاضر به سرمایه گذاری در آمازون شدند، شامل والدین بزوس، برادر کوچکترش مارک و خواهرش کریستینا، به طور میانگین 1 درصد از سهام آمازون را در اختیار دارند. اگر آنها تمام سهام خود را نگه داشته بودند، ارزش سهام هرکدام از آنها اکنون، 7 میلیارد دلار (معادل 5 میلیارد پوند) بود.

 

بهترین روش کسب درآمد بدون وقفه با شرکت آمازون

 

از سیاتل تا لوکزامبورگ: تأثیر طرح‌های مالیاتی بر آمازون

مایک و جکی بزوس، والدین جف بزوس، دو برنده اصلی سرمایه گذاری در آمازون در زمان تأسیس آن بودند. آن‌ها در آن زمان، مبلغ 300000 دلار به جف پرداختند و در ازای آن 6 درصد از سهام شرکت آمازون را به خود اختصاص دادند. والدین بزوس، 68 میلیون دلار از پول خود را به بنیاد خانوادگی بزوس که تمرکز اصلی‌اش بر آموزش است اهدا کرده‌اند.

بیانیه این بنیاد نقل قولی از وینستون چرچیل است که می‌گوید: " فایده زندگی چیست اگر تلاشی برای موفقیت افراد نجیب نشود و این دنیای به هم ریخته را به محل بهتری برای زندگی آیندگان تبدیل نکند". والدین بزوس، همچنین 65 میلیون دلار به مرکز پژوهش‌های سرطان Fred Hutchinson در ایالت سیاتل کمک کردند. جکی بزوس که در زمان تولد بزوس هنوز در دبیرستان درس می‌خواند می‌گوید این مبلغ " هدیه‌ای است برای همه کسانی که در آینده از خدمات درمانی جدید استفاده خواهد کرد".

البته نباید فراموش کرد که برنده همه این اتفاقات خود جف بزوس بود. او همچنان 16 درصد از آمازون را در اختیار دارد. همین مقدار سهم، او را به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل کرد. " دارایی خالص" او در سال گذشته 130 میلیارد دلار بود. دارایی او به اندازه‌ای است که می‌تواند دو بار کسری بودجه بریتانیا را تأمین کند. ثروت او روز به روز در حال افزایش است.

 

مقاله پیشنهادی: رویاهای جف بزوس برای سفر به فضا

جف بزوس و عصر آمازون

 

بر اساس شاخص Bloomberg Billionaires، دارایی او از ابتدای سال تاکنون 30 درصد افزایش یافته است. براساس برآورد بسیاری از کارشناسان صنعت، آمازون با گسترش فعالیت خود به وب هاستینگ، تولید تلویزیون، عمده فروشی‌های زنجیره‌ای خواروبار، چنان با سرعت در حال رشد است که به زودی، کمپانی‌های اپل، گوگل و مایکروسافت را نیز پشت سرخواهد گذاشت. قیمت پیشنهادی که به تازگی برای خرید سهام آمازون اعلام شده است 750 میلیارد دلار (معادل 538 میلیارد پوند) است که تقریباً سه برابر ارزش سهام والمارت و بیش از 30 برابر ارزش سهام Tesco بزرگ‌ترین خرده فروش انگلستان است.  

ثروت جف بزوس

جف بزوس به تازگی شروع به خرج دارایی خود در ابعاد وسیعی کرده است. سال 1999، که ارزش دارایی خالص او تازه به رقم 9 میلیارد دلار رسیده بود، او و همسرش مکنزی، هنوز در همان آپارتمان یک خوابه اجاره‌ای در سیاتل زندگی می‌کردند. آن‌ها پنج سال قبل از آن برای تأسیس آمازون به این شهر آمده بودند. سال 1999، آن‌ها اولین خانه شخصی و بزرگ خود را به مبلغ 10 میلیون دلار در Lake Washington که جزء مناطق لوکس شهر بود، خریدند.

امروز، بزوس در سراسر آمریکا، دوازده خانه دارد. بر اساس گزارش مجله Land Report، که در زمینه بررسی مالکیت اراضی در آمریکا فعالیت می‌کند، جف بزوس، بیست و پنجمین فرد آمریکا از نظر تعداد املاک است.
او در Lake Washington، دارایی‌های زیادی دارد که شامل دو خانه مجاور هم در Beverly Hills کالیفرنیا به ارزش 9/12 و 4/24 میلیون دلار، چهار آپارتمان با نمایی زیبا در یکی از برج‌های Central Park West منهتن ( به ارزش 40 میلیون دلار) و موزه سابق ایالت واشنگتن دی سی که جف آن را به قیمت 23 میلیون دلار خرید و اکنون به بزرگترین اقامتگاه خصوصی شهر تبدیل شده است. او همچنین در تگزاس، مزرعه‌ای به مساحت 300000 جریب دارد. او سال 2013، نشریه Washington Post را به مبلغ 250 میلیون دلار خرید و به تازگی تصمیم گرفته است بخشی از ثروت خود را به خیریه‌ها ببخشد.  

جف بزوس اوایل سال جاری، برای اولین بار، اقدام به صرف بخشی از اموال خود کرد. او 33 میلیون از دارایی خود را به یک صندوق تأمین کمک هزینه تحصیلی بخشید. این صندوق، هزینه تحصیل کودکان مهاجری که به طور غیرقانونی وارد آمریکا شده بودند را تأمین می‌کرد.

 

جف بیزوس

 

والدین جف بزوس

مایک بزوس، پدرخوانده و قهرمان زندگی جف بزوس است. جف هیچگاه پدر واقعی‌اش تِد یورگنسون را ندید. وقتی جف 17 ماهه بود، پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند. جف بزوس در این باره می‌گوید: "من همیشه مایک بزوس را پدر واقعی خود می دانم". وقتی جف 4 ساله بود، مادرش با مایک ازدواج کرد و مایک او را به طور قانونی به فرزند خواندگیش پذیرفت.

دوران تحصیل جف بزوس

جف بیزوس از هر نظر بااستعداد است. وقتی تازه راه رفتن را آغاز کرده بود، با یک پیچ‌گوشتی، گهواره خود را از هم باز کرد چون می خواست در یک تختخواب واقعی بخوابد. جف بزوس در دبیرستانی در نزدیکی میامی درس می‌خواند. او در آن زمان آرزو داشت که هرگاه بزرگ شد به فضا برود. او نمی‌خواست ستاره شناس شود بلکه می‌خواست فضا را به تصرف خود در آورد.

جف در دبیرستان دانش آموز ممتاز کلاس شناخته شد و بعد از فارغ التحصیل شدن در سال 1982، روزنامه Miami Herald از او درخواست مصاحبه کرد. او در این مصاحبه اعلام کرد که به دنبال ساخت "هتل، پارک‌های تفریحی و ساخت اقامتگاه برای 2 تا 3 میلیون نفری است که به فضا خواهند رفت". او همچنین در ادامه اعلام کرد که " هدف اصلی من حفظ کره زمین است.

بنابراین، باید زمین را از وجود انسان‌ها خالی کرد. در این صورت کره زمین به پارک تبدیل خواهد شد". به تازگی جف بزوس، راکتی به نام New Shepard را به مدار زمین فرستاده است که حامل مانکنی به نام Skywalker است. همچنین شرکت سفر و اکتشافات فضایی Blue Origin متعلق به جف بزوس قصد دارد تا سال آینده اولین مشتریان خود از جمله جف بزوس را به فضا بفرستد. این شرکت که توسط جف بزوس تأسیس شده است، در سال تقریباً یک میلیارد از سهام آمازون را صرف برنامه‌های خود می‌کند.

 

چگونه با شرکت آمازون به درآمد میلیاردی برسیم؟


در این مقاله با گوشه‌ای از زندگی جف بزوس، میلیاردر آمریکایی آشنا شدید. او از نوجوانی آرزوهای بزرگی را در سر می‌پروراند و توانست تا این سن بیشتر آنها را محقق کند. جف بزوس کار خود را با فروش کتاب در گاراژ منزلش شروع کرد اما توانست با پشتکار آن را به غول بزرگ خرده فروشی آنلاین جهان تبدیل کند. در صورتی که قصد فروشندگی در سایت آمازون را دارید، می‌توانید در دوره آربی سایت عزت خواه دات کام شرکت کنید. در این دوره آموزشی، صفر تا صد فروش کالا از ایران در آمازون برای شما شرح داده شده است. مطالب آربی توسط آقای حسین عزت خواه برای فارسی زبانان تهیه شده است.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/jeff-bezos-and-amazon-era
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط