افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تاثیر عادت های خوب برای کسب دستاوردهای چشم گیر

توضیحات کوتاه :
دست‌یابی به موفقیت، امری تدریجی است یعنی مجموعه‌ای از تلاش‌های کوچک از جمله هدف گذاری، انتخاب طرح و برنامه مناسب، مدیریت زمان و موارد مشابه به صورت عادات روزانه تکرار شوند تا نتیجه حاصل شود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.5

تعداد امتیازها: 2

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تاثیر عادت های خوب برای کسب دستاوردهای چشم گیر

 

خلاصه ای از مقاله

تاثیر عادت های خوب برای کسب دستاوردهای چشم گیر چقدر می باشد؟ عاداث مثبت کدامند؟ در این مقاله به عاداتی می پردازیم که بر روند موفقیت تاثیر گذار هستند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

عادات مثبت روزانه چیست؟

دست‌یابی به موفقیت، امری تدریجی است یعنی مجموعه‌ای از تلاش‌های کوچک از جمله هدف گذاری، انتخاب طرح و برنامه مناسب برای آن، مدیریت زمان، بررسی روند پیشرفت و به کار گیری مشوق‌ها، شما را به نتیجه مورد نظرتان می‌رسانند.

مراحل بالا در صورتی عملی می‌شوند که آنها را به صورت عادت در خودتان نهادینه کرده باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از عادت‌های سازنده و مفید آشنا کنیم.

 

چگونه باورهای افراد موفق میلونر را بسازیم؟

 

1. عادت کنید صبح‌ها زود از خواب بیدار شوید

وقتی 1 الی 2 ساعت زودتر از زمانی که باید سرکار حاضر باشید از خواب بیدار می‌شوید، می‌توانید وقت اضافه خود را صرف تمرکز بر کارهایی کنید که باید در طول روز انجام دهید.

مثلاً اگر صبح همان روز، قرار ملاقاتی با یکی از دوستان خود دارید، می‌توانید فهرستی از موضوعاتی که می‌خواهید به بحث بگذارید را بنویسید و نکاتی که در رابطه با آن‌ها می‌خواهید مطرح کنید را یادداشت کنید. بر اساس نتیجه مطالعات دانشمندان، یک تا دو ساعت اول بعد از بیدار شدن، زمان مناسبی برای یادگیری است.

زیرا تمرکز ذهنی انسان به خاطر استراحت شبانه بیشتر خواهد بود. بنابراین از این زمان می‌توانید برای افزایش دانش و اطلاعات خود استفاده کنید.

اکیداً توصیه می‌کنیم که از فرصت اضافه‌ای که در اختیار دارید، برای خواندن اخبار یا چک کردن شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنید، زیرا ذهن شما ناخودآگاه درگیر مسائلی می‌شود که نه تنها با کار شما هیچ ارتباطی ندارد، بلکه باعث برهم خوردن تمرکزتان هم خواهد شد.

2. از فواید خوردن صبحانه در فعالیت‌های روزانه بهره ببرید

یکی دیگر از عادت‌های مثبتی که به شما در کسب دستاوردهای بزرگ کمک می‌کند این است که حتماً زمانی را برای صرف صبحانه مقوی در نظر بگیرید. مورد شماره یک، یعنی زود بیدار شدن از خواب، این زمان را در اختیار شما قرار خواهد داد.

انجام دادن درست هر کاری، منوط به داشتن همزمان انرژی جسمی و روحی است. بعضی از افراد، نداشتن وقت را بهانه می‌کنند و صبح‌ها بدون خوردن صبحانه از خانه خارج می‌شوند، غافل از این که نداشتن انرژی هم آنها را به لحاظ جسمی ضعیف می‌کند و هم تمرکزشان را بر هم  می زند و حتی باعث بروز رفتارهای پرخاشگرانه در آنها خواهد شد.

 

تاثیر عادت های خوب

 

3. عادت به یادگیری مداوم بهترین استراتژی موفقیت است

یکی دیگر از عادت‌های خوب، این است که از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید و بهانه‌ای مثل «وقت ندارم» را مطرح نکنید. انسان در طول روز، زمان‌های ظاهراً بلااستفاده زیادی دارد از جمله زمانی که در حال رفتن به سر کار است یا در اتاق انتظار پزشک منتظر نوبت است.

استفاده از فایل‌های صوتی، یکی از بهترین گزینه‌ها است، چون در عین این که می‌توانید آن را در تلفن همراه خود حمل کنید، دیگر مانند خواندن کتاب، باعث خستگی چشم شما نخواهد شد.

4. اصول مدیریت زمان را در تمام کارها پیاده کنید

افراد موفق، برای زمان خود ارزش زیادی قائل هستند به همین خاطر سعی می‌کنند از زمان به صورتی استفاده کنند که بتوانند تمام کارهای مهم خود را به موقع و تا آخر انجام دهند. این افراد برای هر روز برنامه مشخصی دارند، یعنی می‌دانند که قرار است کدام کار را در چه ساعتی انجام دهند.

از طرفی تعداد کارهایی که در طول یک روز انجام می‌دهند محدود است، چون از نظر آنها کیفیت کار، اهمیت بیشتری نسبت به تعداد آن دارد. یکی از نکاتی که افراد موفق در رابطه با مدیریت زمان رعایت می‌کنند این است که زمانی را برای انجام کارهای پیش بینی نشده در نظر می‌گیرند.

مثلاً اگر قرار باشد در ساعت مشخصی به سر کلاس بروند، زمان توقف در ترافیک را هم محاسبه می‌کنند و بر اساس آن از خانه خارج می‌شوند. افراد موفق می‌دانند که قبل از برنامه‌ریزی باید کارهای خود را اولویت‌بندی کرده و بدانند کدام کارها به تمرکز بیشتری نیاز دارد، بنابراین آنها را تا قبل از این که انرژی ذهنی‌شان تمام شود، به سرانجام برسانند.

مثلاً ممکن است شخصی در یک شرکت چند وظیفه مختلف مثل ترجمه، تایپ و تولید محتوا را به عهده داشته باشد. در این صورت باید تصمیم بگیرد بر اساس زمان و انرژی لازم برای آن کار یا زمان تحویل آن، کدام را زودتر انجام دهد.

 

 کسب دستاوردهای چشمگیر

 

5. معاشرت با افراد مثبت اندیش را به عادت خود تبدیل کنید

یکی دیگر از عادت‌های افراد موفق این است که همیشه سعی می‌کنند با افراد مثبت اندیش نشست و برخاست کنند. آن‌ها می‌دانند که افراد منفی باف می‌توانند به راحتی انرژی ذهنی‌شان را تخلیه کنند و آنها را بر سر دو راهی انجام یا عدم انجام هدف خود قرار دهند.

به همین خاطر با کسانی معاشرت خواهند کرد که اندیشه و هدفی مشابه آنها داشته باشند یا حداقل دست یابی به اهداف را در نظر آنها دست نیافتنی جلوه ندهد.

6. عادت به ارزیابی را در خود پرورش دهید

یکی دیگر از عادت‌های خوب افراد موفق این است که شب‌ها، به بررسی کارهایی که در طول روز انجام داده‌اند می‌پردازند. همچنین کارهایی که باید روز بعد انجام دهند را زیر نظر داشته و در صورت لزوم، تغییراتی در آنها ایجاد می‌کنند.

7. قانون هشتاد بیست را در تمام کارها پیاده کنید

بر اساس این قانون که به اصل پارتو هم شناخته می‌شود، 80 درصد از دستاوردهای ما در زندگی، نتیجه 20 درصد از تلاش‌هایی است که انجام داده‌ایم. این اصل به تمام جنبه‌های زندگی قابل تعمیم است.

مثلاً در حوزه کسب و کار، 80 درصد از درآمد شما، نتیجه 20 درصد از تلاش‌هایی است که شما و سازمانتان انجام داده‌اید. به همین خاطر، بیزینس من‌های موفق، معمولاً به دنبال شناسایی 20 درصد مشتریان یا محصولاتی هستند که 80 درصد سود را به آن‌ها می‌رسانند.

آن‌ها می‌دانند که مقدار زمانی که صرف مشتریان و محصولات سودآور و غیر سودآور خواهند کرد یکسان است، اما بازدهی آنها به یک اندازه نخواهد بود. بنابراین به جای اتلاف تمام وقت و انرژی خود بر اموری که برایشان سودی ندارد، 20 درصد آن را در جایی صرف خواهند کرد که برایشان سودآور خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: عادات ساده که باعث افزایش کیفیت زندگی می شود

تاثیر عادت های خوب برای کسب دستاوردهای چشمگیر

 

8. عادت کنید تحت تأثیر کارهای قرار نگیرید

از آنجا که افراد موفق، هدف‌های بزرگی برای زندگی خود انتخاب کرده‌اند، در نتیجه همیشه تمرکز خود را معطوف به کارهایی می‌کنند که باید انجام دهند.

آن‌ها می‌دانند که اگرچه موفقیت و دستاورهای دیگران می‌تواند الهام‌بخش آنها برای رسیدن به موفقیت باشد و می‌توانند از اشتباه‌های دیگران برای کار خود درس بگیرند، اما اگر بخواهند میزان پیشرفت خود را با دیگران بسنجند، قطعاً دچار استرس و نگرانی خواهند شد، دیگر به توانایی‌های خود ایمان نخواهند داشت و حسادت به سراغشان خواهد آمد.

9. عادت کنید هر روز را آخرین روز زندگی خود بدانید

افراد موفق می‌دانند که زندگی، کوتاه است و هیچ کس از آینده خود خبر ندارد، به همین خاطر با این اندیشه که ممکن است آخرین روز زندگیشان باشد، روز خود را شروع می‌کنند.

البته این طرز فکر، باعث سلب انگیزه آن‌ها نمی‌شود، بلکه برعکس آنها را وادار می‌کند از تمام وقت خود به صورت هدفمند و در راستای رسیدن به خواسته‌شان استفاده کنند. وقتی چنین طرز فکری در انسان نهادینه شود، اولویت بندی و زمان بندی کارها به صورت یک عادت در خواهد آمد.

10. استراحت کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهید

اگرچه استفاده بهینه از زمان اهمیت زیادی دارد، اما اگر اوقاتی برای استراحت و تمدد اعصاب در نظر نگیرید، راندمان کاری شما افت خواهد کرد. در واقع بیشتر افراد موفق، در طول روز، به دفعات به استراحت می‌پردازند.

نتیجه یک تحقیق نشان می‌دهد که اشخاص بسیار موفق، به ازای هر 52 دقیقه کار، 17 دقیقه استراحت می‌کنند و دوباره به کار خود ادامه می‌دهند.

شاید در نگاه اول، تصور کنید 17 دقیقه استراحت زمان زیادی برای 52 دقیقه کار است اما در واقع استرس و آشفتگی شما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تمرکز بیشتری بر کارهایی که قرار است انجام دهید، داشته باشید.

 

چگونه محصولات خود را در آمازون بفروشیم و درآمد بی وقفه داشته باشیم؟

 

موفقیت در هر زمینه‌ای، بستگی به ایجاد عادت‌های خوب و سازنده دارد. عادت‌ها در واقع کارهایی هستند که به خاطر تکرار، در وجود شما نهادینه و به بخشی از روتین روزانه شما تبدیل شده‌اند. ایجاد عادت کار دشواری نیست، بلکه نیازمند اراده و توجه به نتایجی مثبتی دارد که در درازمدت برای شما به همراه خواهد آورد.

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویاتن این دوره بهره ببرید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/good-habits-influence-achievements
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط