مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

8 عادت متمایز افراد موفق

توضیحات کوتاه :
افراد موفق، عادت‌ها و ویژگی‌هایی دارند که افراد معمولی فاقد آنها هستند.  وجود این ویژگی‌ها، به تضمین هرچه بیشتر موفقیت شما کمک می‌کند. در ادامه به توضیح این ویژگی ها خواهیم پرداخت.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
8 عادت متمایز افراد موفق

 

خلاصه ای از مقاله

عادات زیادی در بین افراد موفق متدوال است که باعث موفقیت همه آنها شده است. با شناخت هر چه بیشتر این عادتها و به کارگیری آنها در زندگی، طی نمودن مسیر زندگی راحت تر می گردد. در این مقاله به 8 عادت افراد موفق می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

افراد موفق، چه عادت‌هایی دارند؟

یکی از عواملی که به موفقیت شما در زندگی کمک می‌کند، ایجاد عادت‌های مثبت روزانه در خودتان است. حتماً شما نیز بارها درباره این عادت‌ها شنیده‌اید. از جمله عادت به مطالعه مداوم، مدیریت درست زمان، هدف گذاری، داشتن برنامه برای کارها، انجام تمریناتی که به سلامت روحی و جسمی شما کمک می‌کند، داشتن ارتباط مؤثر با دیگران و غیره.

با این حال افراد موفق، عادت‌ها و ویژگی‌های دیگری هم دارند که افراد معمولی فاقد آنها هستند. وجود این ویژگی‌ها، به تضمین هرچه بیشتر موفقیت آنها کمک می‌کند. در این مقاله قصد داریم به عادت‌های متداول افراد موفق بپردازیم و در ادامه ویژگی‌های متناقض آنها را به شما معرفی کنیم.

 

چگونه یک کسب و کار میلیاری راه اندازی کنیم؟

 

عادت‌های متداول افراد موفق

  • زود از خواب بیدار می‌شوند

اگرچه امروزه به شما توصیه می‌کنند که برای موفقیت در کسب و کار، باید برنامه انعطاف پذیری داشه باشید، اما در عین حال باید بدانید زمانی که در رختخواب مشغول استراحت هستید، شخص دیگری، بیرون در حال کار است.

واقعیت این است که برنامه بیشتر مدیران، به این صورت نیست که تا ظهر بخوابند و تازه بعد از ظهر به سرکارشان بروند. آن‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند و زودتر از دیگران کارهایشان را شروع می‌کنند.

اگر به مصاحبه‌هایی که تاکنون با افراد موفق انجام شده است توجه کنید، متوجه می‌شوید که آنها حدود ساعت 5 یا 6 صبح از خواب بیدار می‌شوند و برنامه روتین خود را شروع می‌کنند. دلیل زود بیدار شدن آنها این است که دو یا سه ساعت برای رفتن به دفتر خود وقت داشته باشند و این مدت را صرف تمرکز و کسب آمادگی برای انجام کارهای روزانه خود کنند.

ورزش کردن، مدیتیشن، خواندن اخبار مرتبط با کسب و کار و انجام کارهای دیگر، به آنها برای کسب آمادگی کمک می‌کند. به همین دلیل است که وقتی به سر کار می‌رسند، بازدهی و دستاوردشان نسبت به دیگران بیشتر است.

حتماً بارها این ضرب المثل را شنیده‌اید که: « سحرخیز باش تا رستگار شوی.» شما در صورتی موفق خواهید شد که از فرصت‌های پیش روی خود به خوبی استفاده کنید.

لازمه این کار است که زود از خوب بیدار شوید و وقت اضافه خود را صرف انجام کارهایی کنید که مسیر موفقیت را برای شما هموارتر می‌کنند. زیرا فرصت‌ها، در گذر هستند و هیچ گاه منتظر شما نمی‌مانند.

 

مقاله پیشنهادی: فعالیت های صبحگاهی افراد شاد و سالم - افراد موفق

موفق شدن

 

  • اهداف روزانه خود را عملی می‌کنند

اگرچه داشتن اهداف و رویاهای بلند مدت خوب است، اما هر کاری که امروز انجام دهید، تأثیر شگرفی بر دست‌یابی یا عدم دست‌یابی شما به رویاهای آینده‌تان دارد.

شما باید برای هر روز خود یک طرح و برنامه داشته باشید که به کمک آن بتوانید کارهایی را انجام دهید که بیشترین و بهترین نتایج را برایتان به همراه داشته باشند.

البته این بدان معنی نیست که باید تمام دقایق روز خود را مشغول انجام دادن کاری باشید. بلکه به معنی این است که کارهای مهم خود را بشناسید و تمرکزتان را بر روی آنها قرار دهید.

هر شب یا در ساعات ابتدایی روز که مشغول آماده کردن خود هستید، اهداف روزانه خود را مشخص کنید. اهدافتان را به صورت هفتگی انتخاب نکنید، بلکه به صورت روزانه انتخاب کنید.

از خودتان بپرسید هر روز باید چه کاری انجام دهید که بهترین نتیجه را برای شما به همراه بیاورد و تمرکز خود را بر همان کار قرار دهید. در واقع، هدف گذاری را به عادت روزانه خود تبدیل کنید.

 

مسیر موفقیت

 

  • به تمرکز روی موضوع اهمیت می دهند

وقتی هدف زندگی خود و کارهایی که در ارتباط با آن باید انجام دهید را مشخص نکرده باشید، نباید انتظار موفق شدن از خودتان داشته باشید. افراد موفق، می‌دانند کدام کارها در لحظه مهم هستند و به همین دلیل در انجام دادن آنها تعلل نمی‌کنند ومسائل بی اهمیت، حواسشان را پرت نمی‌کند. افراد موفق، زمانی که دیگران تمرکز ندارند، می‌توانند متمرکز باقی بمانند.

البته هرچه در یک سازمان به لحاظ شغلی در رده بالاتری قرار گیرید، حفظ تمرکز برای شما دشوارتر خواهد بود، زیرا ممکن است افرادی زیادی با شما کار داشته باشند و مرتب وارد اتاقتان شوند.

یکی از رمزهای دست یابی به موفقیت این است که چنان نظمی در کارها و افکار خود ایجاد کنید که هیچ عاملی نتواند تمرکز شما را از کارهای مهم پرت کند و مانع از دسترسی شما به نتیجه دلخواه شود.

البته دست یابی به چنین حالتی، نیازمند تمرین است، اما در انتهای روز و با دیدن نتیجه، متوجه ارزش سخت کوشی خود می‌شوید. حال که با سه عادت افراد موفق آشنا شدید، در ادامه به 8 عادت  متمایز این افراد می‌پردازیم.

 

عادات  افراد موفق

 

عادت‌های متمایز افراد موفق

1. افراد موفق در عین متواضع بودن، از تغییر شرایط هراسی ندارند

افراد موفق، هیچ وقت دوست ندارند در همان وضعی که هستند باقی بمانند، بلکه دائماً سعی در بهبود وضعیت خود دارند. به همین خاطر است که دائماً سؤالاتی مثل «چه می‌شود اگر» و « چرا...نه؟» به ذهنشان خطور می‌کند.

این افراد از به چالش کشیدن خرد عمومی ترسی ندارند، اما در عین حال هدفشان بر هم زدن اوضاع نیست، بلکه صرفاً می‌خواهند اوضاع را از آن چیزی که هست بهتر کنند. با این حال، آن‌ها در هر حالتی، مؤدب و با ملاحظه عمل می‌کنند.

همچنین سعی نمی‌کنند توجهات را به کارهای اشتباه دیگران جلب کنند و با این کار آنها را تحقیر نمایند. البته این بدان معنی نیست که دست روی دست می‌گذارند و جلوی اشتباه رفتن دیگران را نمی‌گیرند. بلکه منظور این است که وقتی زمان تغییر اوضاع باشد، دیگر تأمل نمی‌کنند و دست به کار می‌شوند.

 

افراد موفق

 

2. در عین احساساتی بودن، نسبت به کارشان منطقی و واقع بین هستند

ویژگی و عادت دیگر افراد موفق این است که نسبت به کار خود علاقه و احساس زیادی دارند، اما این امر مانع درست فکر کردن و تصمیم گرفتن آن‌ها نمی‌شود. در واقع افراد موفق، می‌توانند یک گام به عقب برداشته و با نگاهی انتقاد آمیز به کار خود نگاه کنند.

به همین خاطر، راحت‌تر می‌توانند، کارهای اشتباه خود را بپذیرند. اگر حتی اوضاع برایشان ناخوشایند باشد، باز هم شرایط را می‌پذیرند، زیرا می‌دانند که تلاش برای انجام کاری متفاوت، بهتر از این است که به کاری متوسط ادامه دهند.

همین موضوع باعث می‌شود که آنها بازخورد دیگران از کارهایشان را راحت‌تر بپذیرند و نسبت به آن جبهه گیری نکنند.

3. افراد موفق، اندیشه همگرا و واگرا را با هم دارند

منظور از تفکر همگرا، آن چیزی است که با آزمون‌های بهره هوشی یا IQ سنجیده می‌شوند و در واقع نوعی تفکر منطقی است که تنها یک جواب درست می‌توان برای آن قائل بود. در طرف مقابل، تفکر واگرا، از دقت کمتری برخوردار است.

منظور از این نوع اندیشه، تولید نظریات و پرسیدن سؤالاتی است که به طور قطعی، جواب درست یا نادرست ندارند. داشتن هر دو نوع تفکر، اهمیت زیادی دارد. صرف نظر از میزان بهره‌ای که از هوش دارید، اگر نتوانید خارج از قواعد و چهارچوب‌های معمول فکر کنید، فرد موفقی نخواهید بود.

علاوه بر این، به مهارت‌های لازم برای منطقی فکر کردن نیاز دارید تا به این وسیله بتوانید درستی و ارزشمندی ایده‌های خود را به قضاوت بگذارید. به همین دلیل است که وجود این پارادوکس منطقی، مهم است.

 

8 عادت  افراد موفق

 

4. انسان های موفق در عین با انرژی بودن، افراد آرامی هستند

ظاهراً افراد موفق، در انجام دادن کاری که به آن اشتیاق زیادی دارند، از انرژی نا محدودی برخوردار هستند. با این حال، نباید آنها را افرادی عصبانی تصور کنید، زیرا می‌توانند انرژی خود را به خوبی کنترل کنند.

افراد موفق، انسان‌هایی سخت‌کوش هستند و به خوبی می‌توانند روی وظایفی که به آنها محول شده است، تمرکز کنند. از آنجا که این افراد، شرایط را برای خود سخت نمی‌گیرند، در نتیجه کارها در نظرشان راحت بوده و جنبه سرگرم کننده دارد.

در مقابل، سطح انرژی برخی از افراد آنچنان بالا است که در اصطلاح هایپر اکتیو یا بیش‌فعال هستند و نمی‌توانند در یک زمان، بر روی یک مساله تمرکز کنند، زیرا دائماً موضوعات مختلفی در ذهنشان وجود دارد.

افراد موفق، می‌دانند که چگونه انرژی خود را در راستای پیشرفتشان مهار کنند و در عین حال، آن را از بین نبرند.

5. افراد موفق کارهایشان را به چشم بازی نگاه می‌کنند

حتماً این گفته را شنیده‌اید: « اگر کاری که دوست دارید را انجام دهید، دیگر یک روز هم در زندگیتان کار نخواهید کرد.»  منظور از این جمله که آن را به کنفوسیوس نسبت می‌دهند، این است که وقتی عاشق کاری که انجام می‌دهید باشید،

طوفان فکری، حل مساله و انجام کارهای دشوار، در نظرتان بسیار انگیزه بخش بوده و باعث ایجاد حس رضایت در شما خواهد شد. اگرچه افراد موفق، کارهای خود را با جدیت انجام می‌دهند، اما لذت و رضایتی که از آن به دست می‌آورند، مرز بین کار و تفریح را برای آن‌ها محو می‌کند.

 

8 عادت متمایز افراد موفق

 

6. درونگرا و برونگرا هستند

افراد موفق، می‌توانند بسته به موقعیتی که در آن قرار دارند، یکی از دو حالت درونگرایی یا برونگرایی را در خود تقویت کنند. آن‌ها می‌توانند راحت روی صندلی اتاق کنفرانس بنشینند و آرام به اتفاقاتی که در اطرافشان می‌گذرد گوش کنند (حالت درونگرایی) یا می‌توانند با هیجان روی استیج بروند، یک میکروفون در دست بگیرند و جمعیت زیادی از افراد را به هیجان آورند و این کار برای آنها همانند انجام کارهای دیگر، راحت است.

7. در عین ساده بودن، افراد باهوشی هستند

هیچ کس نمی‌تواند نقش هوش در موفقیت را انکار کند، با این حال، بیشتر افراد موفق از نوعی سادگی و ناآگاهی کودکانه برخوردارند که باعث می‌شود موانعی که بر سر راهشان وجود دارد را مهم تلقی نکنند.

این در حالی است که افراد عادی، مشکلات پیش روی خود را جدی می‌گیرند و زود آنها را می‌پذیرند. افراد موفق، به صحبت‌های دیگران درباره امکان پذیر بودن یا نبودن انجام کارها توجهی نمی‌کنند.

8. علاوه بر فروتنی، به کار خود افتخار می‌کنند

افتخار کردن به کار، یکی از عواملی است که نقشی حیاتی در موفقیت افراد دارد. با این حال افراد موفق می‌دانند که بدون وجود کسانی که پیش از آنها دست به این کار زده‌اند و کسانی که در ادامه مسیر با آنها خواهند بود، رسیدن به موفقیت برایشان غیرممکن بوده است. به عبارت دیگر می‌دانند که به تنهایی نمی‌توانسته‌اند به این جایگاه برسند.

وجود همین نگرش است که باعث می‌شود آنها نیازی به اثبات کردن خود به دیگران نداشته باشند و وقتی که به طور حضوری با آنها برخورد می‌کنید، آن‌ها را افرادی واقعاً متواضع و فروتن بیابید.

 

چگونه در سایت آمازون فروشنده شویم؟

 

در این مقاله با 8 ویژگی متمایز کننده افراد موفق آشنا شدید. علت این که در مورد ویژگی‌های افراد موفق، تا این حد اختلاف نظر وجود دارد این است که افراد موفق، اصولاً انسان‌های پیچیده‌ای هستند.

آن‌ها دارای طیف وسیعی از مهارت‌های متضاد هستند که همانند مکانیکی که جعبه ابزاری حرفه‌ای در اختیار داشته باشد، هر زمان به آنها نیاز داشته باشند، می‌توانند به کار گیرند.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز نتایج دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/eight-habits-of-successful-people
برچسب ها
عوامل موفقیت
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط