مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ساخت باور و رسیدن به موفقیت

توضیحات کوتاه :
 اگر اکنون مشغول بیزینس هستید، در اداره‌ای کار می‌کنید یا حتی بهتر از آن، کارآفرین هستید، این نکته مهم است که شما چند ساعت در طول روز کار می‌کنید و چقدر درآمد دارید. آیا راضی و خوشحال هستید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
ساخت باور و رسیدن به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

اگر در کشوری که زندگی می‌کنید اوضاع مساعد نیست، درآمدها کم است، شغل نیست و.... آن‌ها را از ذهن خود خارج کنید. فرض کنید که مشکلی وجود ندارد زیرا باید باور کنید که خود شما خالق شرایط زندگیتان هستید. هر چیزی جای خود دارد و شرایط ممکن است در هر کشوری نامساعد باشد ولی یک انسان هوشمند می‌داند که کجا و چه زمان، چه کاری را انجام بدهد و درگیر شرایط نمی‌شود. در این مقاله استاد عزت خواه از تجربیات خود در مسیر پیدا کردن شغل مورد علاقه و لایف استایل خود سخن می‌گویند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تجربیات کاری استاد حسین عزت خواه

چندین سال پیش با شرکت لئوبرنت در کانادا به صورت پروژه‌ای کار می‌کردم. وظیفه من تولید محتوا و بیشتر کار مارکتینگ بود. پروژه‌ای کار کردن به این شکل است که شما باید کار خود را در زمان مشخصی تحویل بدهید و زمانی که پروژه را به‌طور کامل در زمان معین تحویل دادید می‌توانید دستمزد خود را دریافت نمایید. ولی نکته این است که مهم نیست شما در طول روز 1 ساعت کار می‌کنید یا 20 ساعت، مهم این است که پروژه را در زمان معین تمام کنید تا بتوانید به دستمزد خود برسید. کم‌کم درآمد من زیاد شد و اگر بخواهم با شما صادق باشم، زمانی که یک مقدار مزه‌ پول را بچشید، بیشتر کار می‌کنید و زمانی که به دستاورد مالی رسیدید، به گونه‌ای به شما انگیزه می‌دهد که حاضر هستید به خاطر آن هر کاری بکنید. برای مثال کمتر بخوابید، کمتر با دوستانتان وقت بگذرانید و بیشتر کار کنید. داستان تا جایی ادامه پیدا کرد که ساعت کاری من به 18 ساعت در روز رسید و من روزی حدود 500 دلار درآمد داشتم.

 

ساختن باور برای مدیریت کارآمد شغل شما

 

اگر کمی جمع و تفریق کنید می‌بینید مبلغ خوبی است. اوضاع من از لحاظ مالی خیلی خوب بود و به هدف کاری و مالی خود رسیده بودم اما زمانی که جلو آینه می‌ایستادم تنها یک چیز می‌دیدم، یک ربات می‌دیدم که خیلی خوب کار می‌کند. من به فردی کسل، ناراحت و افسرده تبدیل شده بودم. اما از زاویه‌ای دیگر به فردی تبدیل شده بودم که به شغل و هدف دلخواه خود رسیده بودم و کاری را که دوست داشتم، انجام می‌دادم.

تصمیم مهم زندگی

یک روز دیگر خسته شدم و از خود پرسیدم آیا واقعاً زندگی این است که من هر روز به یک اتاق در اداره بروم و روزی 18 ساعت کار کنم؟! زیرا زمانی که چندین بار به این درآمد بالا دست یابید از خودتان می‌پرسید حالا که چی؟ چون اصلاً زمانی ندارید که این درآمد را مصرف کنید. تصمیم گرفتم با خود فکر کنم که چرا با وجود اینکه به شغلی که دوست دارم، دست یافته‌ام و درآمد خوبی دارم اوضاع زندگی من این‌گونه است. از کارم دست کشیدم، شروع به سفر کردم و به دنبال پاسخ  این سؤال رفتم که آیا واقعاً زندگی همین است؟! من عاشق سفر کردن هستم. یکی از مکان‌هایی که زندگی من را عوض کرد آبشار نیاگارا بود که بزرگترین آبشار دنیا می‌باشد. وقتی که بالا کنار آبشار قرار می‌گیرید حس می‌کنید دنیا زیرپای شما می‌باشد. همان موقع بود که من تصمیم گرفتم که زندگی خود را کامل عوض کنم و اتفاقاتی در ذهن من افتاد که مصمم به تغییر شدم و آن لحظه تصمیم گرفتم جور دیگری زندگی کنم.

اصول درست زندگی

من به خواسته مالی خود رسیده بودم و کار مورد علاقه‌ام را انجام می‌دادم ولی باز کافی نبود. من باید اصولی را پیدا می‌کردم که زندگی من را از اول مدیریت کند و بسازد. اگر اکنون مشغول بیزینس هستید، در اداره‌ای کار می‌کنید یا حتی بهتر از آن، کارآفرین هستید، این نکته مهم است که شما چند ساعت در طول روز کار می‌کنید و به چقدر درآمد می‌رسید. آیا راضی و خوشحال هستید؟ حس‌وحال خوبی دارید؟ آیا به حداکثر پتانسیل و توانایی خود رسیده‌اید یا اینکه تنها به حداکثر پتانسیل شغلی خود دست یافته‌اید؟ فرق این دو سؤال بسیار زیاد است و می‌تواند زندگی شما را کلاً عوض کند و مسیر فکری شما را تغییر دهد. من بعد از سفر نیاگارا به جاهای مختلف دیگری سفر کردم و هزینه، زمان و انرژی زیادی نیز صرف کردم تا بتوانم به اصولی که دنبال یادگیری آنها بودم دست یابم.

 

مقاله پیشنهادی: اصول موفقیت در زندگی چیست؟

ساخت باور و رسیدن به موفقیت

 

انتخاب شغل مورد علاقه

من درباره شغلی حرف می‌زنم که اول از همه عمیقاً آن را دوست داشته باشید و زمانی که برای آن صرف می‌کنید با درآمدی که از آن کار به دست می‌آورید متناسب باشد. زندگی این نیست که شما کاری که دوست ندارید را انجام بدهید یا حتی کاری که دوست دارید، انجام دهید ولی باید زمان خیلی زیادی برای آن صرف کنید تا به درآمد و رفاه برسید. در این مقاله قصد دارم در 4 گام ساده به شما آموزش دهم تا در کمتر از 2 سال بتوانید به رفاه کامل مالی برسید و در کمتر از 6 سال بتوانید بازنشسته شوید. شاید تعریف شما از بازنشستگی، یک فرد 50 یا 60 است که 30 سال کار کرده است. الان من قصد دارم این شرایط را به حدود 25 سال قبل برگردانم که بعد از 6 سال کار کردن با درآمد بالا بازنشسته شوید.

هوشمندانه فکر کنید

قبل از شروع، قضاوت و پیش‌داوری درباره شرایط را کنار بگذارید. اگر در کشوری که زندگی می‌کنید اوضاع مساعد نیست، درآمدها کم است، شغل نیست و.... آن‌ها را از ذهن خود خارج کنید. فرض کنید که مشکلی وجود ندارد زیرا باید باور کنید که خود شما خالق شرایط زندگیتان هستید. هر چیزی جای خود دارد و شرایط ممکن است در هر کشوری نامساعد باشد ولی یک انسان هوشمند می‌داند که کجا و چه زمان، چه کاری را انجام بدهد و درگیر شرایط نمی‌شود. چون اگر بخواهید شرایط را کلاً بد تصور کنید پس کل دنیا و کشورهای آن نامناسب هستند و باید کره زمین را عوض کنید و به یک کره دیگر بروید!!!

آیا تمایل به تغییر مسیر زندگی خود دارید؟

اکنون مشتاق و آماده هستید این اصول را که می‌تواند زندگی شما را عوض کند یاد بگیرید؟ در ذهن رویایی دارید که بخواهید آن را به دست آورید؟ چیزی هست که شما را واقعاً به وجد بیاورد؟ تا به حال چیزی درباره اشتیاق سوزان شنیده‌اید؟ اشتیاق سوزان چیزی است که شما حاضر هستید به خاطر آن هر کاری بکنید و باورها، طرز فکر و حتی ضمیر ناخودآگاه خود را عوض کنید. آیا الان آماده‌اید که تغییر کنید؟ اگر من 4 گام مهم را به شما بگویم حاضر هستید آنها را قبول کرده و اجرا نمایید؟ من می‌خواهم به شما اصولی را یاد بدهم که با چرخ دنده‌های زندگی شما کار کند و شما در نهایت موفق شوید. شاید اگر من تکنیکی را مطرح کنم در زندگی من خیلی خوب جواب بدهد اما اگر شما آنها را اجرا کنید شاید به هیچ نتیجه‌ای نرسید. ولی من قصد دارم درباره یک شیوه زندگی یا لایف‌استایل با شما صحبت کنم که اگر آن را یاد بگیرید دیگر فرقی نمی‌کند که شما اکنون در کجا زندگی می‌کنید و دیگر شما راه را بلد هستید. مثل یک نقشه می‌ماند. مثلاً من نقشه کل دنیا را به شما می‌دهم دیگر فرقی نمی‌کند کجا هستید و همه چیز به خود شما بستگی دارد.

 

با ساخت باورهای درست به درآمد میلیاردی برسیم

 

در بیشتر دوره‌های آموزشی موفقیت و سمینارها، مدرس‌های موفقیت به نکات خیلی خوبی اشاره می‌کنند و افراد بعد از شرکت در این سمینارها، با خودشان می‌گویند من الان خیلی انگیزه دارم، خیلی حس خوبی دارم ولی نمی‌دانم باید چه کار کنم؟ در این سمینارها تکنیک‌های خوبی ارائه می‌شود ولی آنها یک تکنیک خام را برای 1000 نفر بیان می‌کنند ولی آن کلید فقط یک قفل یا در نهایت 10 قفل شبیه به هم را باز می‌کند ولی محال است که برای همه افراد جواب بدهد. ما می‌خواهیم به یک لایف‌استایل برسیم. آیا الان آماده هستید که این 4 اصل را بشنوید و سریعاً اقدام نمایید و اگر در بخشی از مسیر دچار سختی شدید آن را قبول کنید؟ در ادامه به شما می‌گویم که چگونه با این 4 اصل و لایف‌استایلی که برای خود تعیین کردم، توانستم به اهدافم برسم، با کمپانی‌های بزرگی کار کنم و بعد از آن تصمیم گرفتم کمپانی‌های خودم را بسازم. من این اصول را در هر کاری که اجرا کردم توانسم جز درصد بالایی از افراد موفق بشوم. زیرا این لایف‌استایل یا شیوه زندگی در اصل راهی است که شما را به آن اهداف می‌رساند.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/build-belief-and-achieve-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین گفته:
۰ | ۰

در اون بخشی که فرموده بودید که افراد می روند و در یک سمیناری شرکت می کنند انگیزه می گیرند ولی بعد از بیرون امدن از سمینار نمیدانند که چکار بکنند و با خود می گویند خوب من الان انگیزه دارم حالا باید چیکار کنم. نکته اینه که همه این نکات موفقیت و شخصیت سازی که در مجلات و کتاب ها ی موفقیت گفته میشه تنها برای کسی سودمند خواهد بود که هدف داشته باشه کسی که در زنندگی هدف نداشته باشه دقیقا مثل یک مرده ی متحرک می مونه. مثل یک برگ درخت می مونه که باد اونو رو به هر طرف می کشونه و هر فکری در ذهنش میاد و هر حرفی رو میشنوه و هر چیزی رو نگاه می کنه. دقیقا تمام افرادی که اطراف من هستند هیچ هدفی در زندگی ندارند و قتی از شون می پرسم برنامت برای اینده پیه همشون می گن هیچی. همینطوری پیش بره ببینیم که چی میشه. بهتره که ادم تنها باشه تا با یه ادم های منفی نگر بی هدف زندگی کنه. وقتی که میخوام در مورد موفقیت و هدف در زندگی باهاشون صحبتت کنم چنان به ادم حمله ور میشوند که انگار دریچه افکار و احساسات و ناامید ها به روت باز شده. مثلا چند وقت پیشت داشتم با یکی از دانشجوهای رشته ی کامپیوتر صحبت می کردم که در باره موفقیت و گفتم که یه ادمی به اسم حسین عزت خواه درباره ی تغییر و تحول در دنیای امروز و شیوه های جدید کسب و کار اینترنتی صحبت می کنه ومطالبش اینقدر تازه و قدرتمنده که خیلی میتونه به درد تو بخوره بعد اومدم ویدیوی پنج کمپانی میلیاردی که همین الان می تونید بسازید رو با هم نگاه کردیم. شاید باورتون نشه ولی به وسط ویدیو که رسیدیم شروع کرد توهین کردن و اینکه این ادم ها فقط برای پول این حرف هار و می زنند و کلاه بردار هستند. من هم از تعجب دهنم باز مونده بود با خودم گفتم خدایا چطوریه که اینکه رشته کامپیوتر این دانشگاه مثلا برتر داره این حرف ها رو میزنه و افکار وعقایدش اینه . این اطلاعات که همش در مورد رشته خودش بود. بعد از مدتی فهیدم هر چند شب یک بار با دوستای خودش دور هم جمع می شوند و بجای اینکه درباره ی فناوری های جدید و کشفیات جدید صحبت کنند میشینند و درباره مسایل جدید روز و اینکه در دنیا چه اتفاق بدی افتاده و چه جنگ و خونریزی در دنیا افتاده صحبت می کنند. البته این اتفاق مال چند وقت پیشه ولی درس خوبی یاد گرفتم و اونم این بود که هیچ وقت دربارهی مسایل موفقیت با کسی صحبت جدل نکنم و نخوام که بقیه رو قانع کنم به حرف های من گوش کنن. اینطوری فقط حال خودمو بدتر می کنم. خدایا خودت من رو هرچه سریعتر از دور و بر این ادم ها دور کن. البته من همون موقع ها هم با کسی زیاد در مورد این مسایل بحث نمی کردم و چون فکر می کرد که مثلا این ادم رشته کامپیوتره و مثلا این اطلاعات رو حفظه برای انکه اطلاعاتمون رو به اشتراک بزاریم با هاش صحبت کردم بعد تازه فهمیدم که چه ادمهایی دور و برم رو گرفتند.

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه نظرات خود را با ما به اشتراک می گذارید قدردان شما هستیم. بله تعیین هدف و ایمان به موفقیت لازمه رسیدن به زندگی ایده آل و شاد می باشد. گاهی برای تغییر باور و عقیده دیگران باید زمان زیادی صرف کرد چون آنها نمی خواهند بپذیرند که باورهای نادرستی دارند ولی اصلا لازم نیست ما زمان خود را صرف تغییر باور افرادی کنیم که خودشان تمایلی به این تغییر ندارند. اگر فردی تمایل به تغییر در جهت مثبت داشته باشد بسیار قابل ستایش است که ما نیز به آن فرد کمک کنیم چون اثرات این کمک را در زندگی خود خواهیم دید ولی برای کسانی که تمایلی ندارند صرف زمان در واقع هدر دادن زمان است چرا که فرد باید در گام اول خودش علاقه مند به اصلاح باورهای نادرست خود باشد. برای شما در تمام عرصه های زندگی آرزوی موفقیت و شادکامی داریم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط