با افراد بدبین چگونه رفتار کنیم؟

  • 4589
  • 0

 

 

جهت دانلود ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

نحوه صحیح برخورد با افراد منفی‌نگر

سلام بر تو دوست خوبم. یک سئوال خیلی مهم ازتون دارم و میدونم که جوابشو میدونید و مطمئنم که سریع می گید که آره من جواب این سئوال رو می دونم، خوب سئوال من از شما اینه: با آدمهای منفی، با کسانی که دید منفی دارند چطوری باید رفتار کنیم؟ صبر کنید، شاید همین الان بهم بگید که کاری نداره! سریعا حذفشون می کنیم، محلشون نمی گذاریم و اصلاً جوابشونو نمی دیم، اما تا کی؟ این راه درستی نیست، چون اونها بالاخره روی مغز ما تأثیر می گذارند، اگر دیدمون و طرز فکرمون مثل الآن باشه که فقط بخوایم حذفشون کنیم و مشکل رو نبینیم و روی مشکل سرپوش بگذاریم مشکل حل نمیشه، خوب من چهار نکته اساسی بهتون میگم که طرز فکر من هست و کاری هست که من خودم گاهاً انجام میدم.

 

لحظه‌ای که تصمیم گرفتم

 

1. تبدیل انرژی منفی به انرژی مثبت

نکته اول اینه که: اونها وقتی با شما صحبت می کنند یک انرژی منفی به شما می دهند، این یک چیز واضح و مسلم و علمیه، نکته ای که اینجا هست اینه که اینجا شما باید انرژیتون رو عوض بکنید، یعنی انرژی که از طرف منفی نگر به سمت شما میاد رو شما باید عوضش بکنید و به همون میزان اگر اومد گفت چقدر زندگی بده چقدر کار بده اگر این کار رو بکنی این مشکلات پیش میاد، من قبلا این کار رو انجام دادم شکست خوردم، همه اینها رو باید برعکسش بکنی و در جهت مثبت ببینی، یعنی اگر با همون حرارتی که اومد گفت این خیلی اتفاق بدیه و تو نمی تونی موفق بشی، دقیقا برعکسش رو فکر بکن و از اون انرژی استفاده کن، بگو این آدم نتونست ولی من ثابت میکنم که میتونم، به همین آدم هم ثابت می کنم و بهش بگو همون موقع.

 

رفتار با افراد بدبین چگونه باید باشد

 

دوست من، سعی کن افکار منفی را از ذهنت پاک کنی و هر موقع یه احساس منفی به سراغت اومد سریعاً به چیزهایی فکر کنی که مثبت هستند. نه تنها باید خودت را در این شرایط قرار بدی بلکه باید سعی کنی در دایره افرادی قرار بگیری که طرز تفکر و نگرش مثبتی دارن. اگه در اطرافت افرادی هستن که همیشه نکات منفی هر مسئله و موضوع را می بینن سعی کن به اونها هم بفهمونی که دید منفی روی زندگیشون اثر می گذاره. اگه ذهن شما عادت کنه همیشه مثبت نگر باشه، اتفاقات مثبتی هم در زندگیتون رخ می ده.

2. تقویت مهارت درک شرایط نامساعد افراد بدبین

نکته دوم اینه که  اونها رو باید درکشون بکنی، ببینید خیلی ساده میتونه اعصاب آدم به هم بریزه و روزش رو بد شروع بکنه، مثلاً کسانی که بچه دارند، شب بچشون خوب نتونسته بخوابه، صبح خیلی حس خواب و کسلی داره و در کل با اعصاب خیلی بدی از خواب بیدار می شه، خوب اون تا آخر روز، روز بدی رو داره چون اینجور دیده، اینجور شروع کرده، اگر توی محل کارشون کسی هست که خیلی بهشون زور میگه یا مشکلات مالی زیادی دارند با همسرشون مشکل دارند خوب اینها رو باید درکشون کنیم، و این حق رو بهشون بدیم که میتونن منفی باشن ولی این حق رو ندارن که شمارو منفی کنند، پس همونجوری که هستن قبولشون کنید.

 

با افراد بدبین چگونه برخورد کنیم

 

3. نگرش مثبت خود را اثبات نمایید

نکته سوم هم که باید بهتون بگم اینه که الآن وقتشه که خودتون رو محک بزنید، ببینید چقدر قوی هستید، یک ساحل خیلی نا آرام رو در نظر بگیرید، چقدر موج میاد به سمتش، خونه ای باشید که با این موج ها خراب نشه، یعنی باید اگر شما ادعای این رو می کنید که آدم خوشبینی هستید، آدمی با افکار خیلی مثبت هستید اینجا وقتشه که خودتون رو ثابت کنید، اگر در طول روز یک نفر با شما اینجور صحبت کرد و ساعت ده صبح نفر دوم و ساعت سه بعد از ظهر نفر سوم، تا چند نفر رو میتونید ساپورت بکنید که انرژی همه اونها رو رو برعکس بکنید و بهشون بگید تو داری اشتباه میکنی، اگر روز تو بده فقط روز تو بده، روز من فوق العاده بوده، تا چند نفر میتونید اینجور خوشبینانه برخورد بکنید؟ اینجا جاییه که باید سطح خوشبینانه خودت رو در نظر بگیری و بهترش بکنی، اگر دو نفر بتونن اعصاب تو رو بهم بریزن، فردا تبدیلش کن به سه نفر، چهار نفر و خودت رو محک بزن و بهترش بکن.

 

نوع برخورد با افراد بد بین

 

4. روش داشتن نگرش مثبت را به افراد آموزش دهید

نکته چهارم هم اینه که خیلی مؤدبانه و خوب ازشون بخوای که خوشبین رفتار کنن، به چه شکل؟ اگر اومدن از مشکلاتشون گفتن و چیزای بدی که داره اتفاق میوفته ، خیلی مودبانه بگو رفیق الان میتونی یک جور دیگه به این قضیه نگاه بکنی، بببین الان درسته سود بانکی زیاده ولی همین که بهت وام دادن یه فرصت کاری برات پیدا شده همین رو شکرگزار باش و برو بیزینس راه اندازی بکن کاری بکن که بتونی وام رو پس بدی و در کل سود بکنی اینقدر نشین بگو سودش زیاده من نمی تونم پس بدم الان فرصتی که در اختیار تو قرار داده شده از اون استفاده بکن و به بهترین شکل ممکن اوضاع رو عوض بکن

این چهار نکته مهم رو اگر همه ما در طول روز با آدمهایی که برخورد می کنیم و منفی هستن اجرا کنیم به نظرم خیلی می تونه روی اونها تاثیر بگذاره و در وهله اول اولویت با طرز فکر و روحیه و اخلاق تو هست اول خودت رو محکم نگه دار اگر فرصتی بود و تونستی به  بقیه هم انگیزه بده، امیدوارم موفق باشی.

نویسنده : حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرینی

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/badbin

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط