مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با افراد بدبین چگونه رفتار کنیم؟

توضیحات کوتاه :
افراد منفی‌باف با انتقال انرژی منفی می‌توانند انگیزه تو را برای ادامه مسیر کاهش دهند.  پس برخورد درست با این افراد را یاد بگیر و سعی کن انرژی‌های منفی آنها را به انرژی مثبت تبدیل کنی.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

2.83

تعداد امتیازها: 6

  • 15.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
با افراد بدبین چگونه رفتار کنیم؟

 

 

خلاصه ای از مقاله

ناگزیر در زندگیت با افرادیی برخورد می‌کنی که تنها نکات منفی زندگی را می‌بینند و انرژی منفی به دیگران انتقال می‌دهند. شاید یکی از راه‌ها حذف کردن این آدم‌ها از زندگیت باشه ولی نمی‌توانی همیشه این روش را به کار ببری. تکنیکهای زیادی برای برخورد با افراد منفی‌باف وجود داره که با یادگیری آنها می‌توانی رفتار درستی با این افراد داشته باشی و ارتباطت را مدیریت کنی.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

جهت دانلود ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

نحوه صحیح برخورد با افراد منفی‌نگر

سلام بر تو دوست خوبم. یک سئوال خیلی مهم ازتون دارم و می‌دونم که جوابشو می‌دونید و مطمئنم که سریع می‌گویید که آره من جواب این سئوال رو می‌دونم، خوب سئوال من از شما اینه: با آدم‌های منفی، با کسانی که دیدمنفی دارند چطوری باید رفتار کنیم؟ صبر کنید، شاید همین الان بهم بگید که کاری نداره! سریعا حذفشون می‌کنیم، محلشون نمی‌گذاریم و اصلاً جوابشونو نمی‌دیم، اما تا کی؟ این راه درستی نیست، چون اونها بالاخره روی مغز ما تأثیر می‌گذارند، اگر دیدمون و طرز فکرمون مثل الآن باشه که فقط بخوایم حذفشون کنیم و مشکل رو نبینیم و روی مشکل سرپوش بگذاریم مشکل حل نمیشه، خوب من چهار نکته اساسی بهتون می‌گم که طرز فکر من هست و کاری هست که من خودم گاهاً انجام می‌دم.

 

لحظه‌ای که تصمیم گرفتم

 

1. تبدیل انرژی منفی به انرژی مثبت

نکته اول اینه که: اونها وقتی با شما صحبت می‌کنند یک انرژی منفی به شما می‌دهند، این یک چیز واضح و مسلم و علمیه، نکته‌ای که اینجا هست اینه که اینجا شما باید انرژیتون رو عوض بکنید، یعنی انرژی که از طرف منفی‌نگر به سمت شما میاد رو شما باید عوضش بکنید و به همون میزان اگر اومد گفت چقدر زندگی بده چقدر کار بده اگر این کار رو بکنی این مشکلات پیش میاد، من قبلا این کار رو انجام دادم شکست خوردم، همه اینها رو باید برعکسش بکنی و در جهت مثبت ببینی، یعنی اگر با همون حرارتی که اومد گفت این خیلی اتفاق بدیه و تو نمی‌تونی موفق بشی، دقیقا برعکسش رو فکر بکن و از اون انرژی استفاده کن، بگو این آدم نتونست ولی من ثابت می‌کنم که می‌تونم، به همین آدم هم ثابت می‌کنم و بهش بگو همون موقع. خیلی از آدم‌های موفق در زندگیشون از این روش استفاده کردند و انرژی‌های منفی دیگران رو به انرژی مثبت و تاثیرگذار تبدیل و موفقیت‌های بزرگی به دست آوردند.

 

مقاله پیشنهادی: انرژی مثبت در زندگی

رفتار با افراد بدبین چگونه باید باشد

 

دوست من، سعی کن افکار منفی را از ذهنت پاک کنی و هر موقع یه احساس منفی به سراغت اومد سریعاً به چیزهایی فکر کنی که مثبت هستند. نه تنها باید خودت را در این شرایط قرار بدی بلکه باید سعی کنی در دایره افرادی قرار بگیری که طرز تفکر و نگرش مثبتی دارن. اگه در اطرافت افرادی هستن که همیشه نکات منفی هر مسئله و موضوع را می‌بینن سعی کن به اونها هم بفهمونی که دیدمنفی روی زندگیشون اثر می‌گذاره. اگه ذهن شما عادت کنه همیشه مثبت‌نگر باشه، اتفاقات مثبتی هم در زندگیتون رخ می‌ده.

2. تقویت مهارت درک شرایط نامساعد افراد بدبین

نکته دوم اینه که اونها رو باید درکشون بکنی، ببینید خیلی ساده می‌تونه اعصاب آدم به هم بریزه و روزش رو بد شروع بکنه، مثلاً کسانی که بچه دارند، شب بچشون خوب نتونسته بخوابه، صبح خیلی حس خواب و کسلی داره و در کل با اعصاب خیلی بدی از خواب بیدار می‌شه، خوب اون تا آخر روز، روز بدی رو داره چون اینجور دیده، اینجور شروع کرده، اگر توی محل کارشون کسی هست که خیلی بهشون زور میگه یا مشکلات مالی زیادی دارند با همسرشون مشکل دارند خوب اینها رو باید درکشون کنیم و این حق رو بهشون بدیم که می‌تونن منفی باشن ولی این حق رو ندارن که شما رو منفی کنند، پس همونجوری که هستن قبولشون کنید و اگه می‌تونید به آنها انرژی مثبت بدهید تا بتونن از آن حالت خارج شوند.

 

مقاله پیشنهادی: مهارت ارتباط موثر با دیگران

با افراد بدبین چگونه برخورد کنیم

 

3. نگرش مثبت خود را اثبات نمایید

نکته سوم هم که باید بهتون بگم اینه که الآن وقتشه که خودتون رو محک بزنید، ببینید چقدر قوی هستید، یک ساحل خیلی نا آرام رو در نظر بگیرید، چقدر موج میاد به سمتش، خونه‌ای باشید که با این موج‌ها خراب نشه، یعنی باید اگر شما ادعای این رو می‌کنید که آدم خوشبینی هستید، آدمی با افکار خیلی مثبت هستید اینجا وقتشه که خودتون رو ثابت کنید، اگر در طول روز یک نفر با شما اینجور صحبت کرد و ساعت ده صبح نفر دوم و ساعت سه بعد از ظهر نفر سوم، تا چند نفر رو می‌تونید ساپورت بکنید که انرژی همه اونها رو برعکس بکنید و بهشون بگید تو داری اشتباه می‌کنی، اگر روز تو بده فقط روز تو بده، روز من فوق‌العاده بوده، تا چند نفر می‌تونید اینجور خوشبینانه برخورد بکنید؟ اینجا جاییه که باید سطح خوشبینانه خودت رو در نظر بگیری و بهترش بکنی، اگر دو نفر بتونن اعصاب تو رو بهم بریزن، فردا تبدیلش کن به سه نفر، چهار نفر و خودت رو محک بزن و بهترش بکن.

 

نوع برخورد با افراد بد بین

 

4. روش داشتن نگرش مثبت را به افراد آموزش دهید

نکته چهارم هم اینه که خیلی مؤدبانه و خوب ازشون بخوای که خوشبین رفتار کنن، به چه شکل؟ اگر اومدن از مشکلاتشون گفتن و چیزای بدی که داره اتفاق میوفته ، خیلی مودبانه بگو رفیق الان می‌تونی یک جور دیگه به این قضیه نگاه بکنی، بببین الان درسته سود بانکی زیاده ولی همین که بهت وام دادن یه فرصت کاری برات پیدا شده همین رو شکرگزار باش و برو بیزینس راه‌اندازی بکن کاری بکن که بتونی وام رو پس بدی و در کل سود بکنی اینقدر نشین بگو سودش زیاده من نمی‌تونم پس بدم الان فرصتی که در اختیار تو قرار داده شده از اون استفاده بکن و به بهترین شکل ممکن اوضاع رو عوض بکن. در خیلی مواقع تنها طرز فکرت می‌تونه بر احساساتت تاثیر بزاره و با داشتن طرز فکر مثبت، جنبه‌های خوب آن کار روببینی و با داشتن روحیه بالا موفقیت رو بدست بیاری. این چهار نکته مهم رو اگر همه ما در طول روز با آدمهایی که برخورد می‌کنیم و منفی هستن اجرا کنیم به نظرم خیلی می‌تونه روی اونها تاثیر بگذاره و در وهله اول اولویت با طرز فکر و روحیه و اخلاق تو هست اول خودت رو محکم نگه‌دار اگر فرصتی بود و تونستی به  بقیه هم انگیزه بده، امیدوارم موفق باشی.

نویسنده : حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرینی


تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی رسد اما اگر راهنمای جامع و گام به گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان تر و سریع تر طی می شود. تماشای ویدیوهای معرفی بیزینس آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/badbin
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
بهادر گفته:
۰ | ۱

افراد بدبین رو باید از زندگی حذف کرد. شبیه میوه گندیده ای هستند که میوه های سالم رو هم خراب می کنند.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما بهادر عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش مستمر مجموعه عزت خواه دات کام در جهت هر روز بهتر شدن است و همراهی و نظرات شما، این هدف و تلاش ما را تکمیل می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط