موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

روش‌های شگفت انگیز تغییر سبک زندگی

توضیحات کوتاه :
آیا زندگی مثل کامپیوتر نیاز به ریست دارد؟ اگر دارد چه زمانی باید این کار را انجام دهید؟ اگر برای بهتر کردن زندگی و به دست آوردن دستاوردهای بیشتر تلاش می‌کنید، این فرمول را نباید فراموش کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
روش‌های شگفت انگیز تغییر سبک زندگی

 

خلاصه‌ای از مقاله: 
در این مقاله، استاد عزت خواه به اهمیت توجه به روتین و عادت‌های روزمره زندگی پرداخته‌اند و دو راهکاری را معرفی کرده اند که با به کار گیری آنها می توانید به تغییر در زندگی و موفقیت دست یابید. 

آنچه در این مقاله می خوانید: 

چگونه سبک زندگی‌مان را تغییر دهیم؟
اولین قدم برای تغییر نوشتن روتین روزانه است
تغییر مسیر زندگی یک شبه صورت نمی گیرد 
قدم دوم برای تغییر فیلتر کردن کارها است
شما مسئول خوشبختی خودتان هستید
چگونه باورها زندگی ما را تغییر می‌دهند؟

 

چگونه سبک زندگی‌مان را تغییر دهیم؟

آیا زندگی مثل کامپیوتر نیاز به ریست کردن دارد؟ اگر دارد چه زمانی باید این کار را انجام دهید؟ اگر برای بهتر کردن زندگی و به دست آوردن دستاوردهای بیشتر مثلا دستاوردهای دو برابر، سه برابر، پنج برابر و شاید ده برابر، تلاش فراوانی انجام می‌دهید، یک فرمول را نباید فراموش کنید که چه کارهایی دارید انجام می‌دهید تا به این دستاورد برسید. 24 ساعتی که مشغول انجام دادن آن کار هستید یا یک سالی که برای آن کار، زمان گذاشتید بسیار مهم است. اگر سال جدیدی یا فصل جدیدی را شروع می‌کنید ناخودآگاه بیشتر به این فکر می‌کنید که آیا روتین زندگی و سبک زندگی خود را بازبینی کنید یا نه.

 

چگونه با فروش در آمازون درآمد میلیاردی داشته باشیم؟

 

اولین قدم برای تغییر نوشتن روتین روزانه است

بهترین فرصت همین امروز است. یک کاغذ و قلم بردارید و دقیقاً کارهایی را که در طول روز دارید انجام می‌دهید، سبک زندگی و نحوه زندگی کردن خود را بنویسید. از جمله این که چه ساعتی از خواب بیدار می‌شوید، چه صبحانه‌ای می‌خورید، چه کاری انجام می‌دهید، آیا ورزش در کارهای روزانه‌تان قرار دارد یا نه، کار کارمندی دارید یا کار خودتان است، یا اصلاً شغل ندارید و به دنبال کار می‌گردید، آیا دانش‌آموز هستید، آیا دانشجو هستید، بعداز درس و کارتان چه کارهایی انجام می‌دهید، آیا سراغ ورزش می‌روید، با دوستانتان به بیرون می‌روید، سینما می‌روید یا این که انرژی دیگری ندارید و به خانه می‌روید و سریال‌های مختلف می‌بینید. تک به تک این‌ها باید نوشته شود.

 

مقاله پیشنهادی: روتین صبحگاهی افراد موفق چگونه است ؟

روش‌های شگفت انگیز تغییر سبک زندگی

 

تغییر مسیر زندگی یک شبه صورت نمی گیرد

فقط این که بخواهید پولدار شوید، درآمدتان دوبرابر شود، یا این که آدم‌های خوشحال‌تری شوید و در روابط خود به آدم بهتری تبدیل شوید، سودی ندارد. یعنی تنها، خواستن معنایی ندارد. معضل اصلی این است که بر روی کارهایی که به صورت روتین انجام می‌دهید، تمرکز کنید. حالا وقت آن است که زندگی خود را اصلاح کنید و این اصلاح کردن هم به صورت ناگهانی نمی‌باشد. قرار است کم کم آن را عوض کنید که می‌توانید به آن ریست کردن هم بگویید. گاهی کامپیوتر هنگ می‌کند، سرعت آن پایین می‌آید و سریع‌ترین روش برای حل کردن این مشکلات این است که آن را ریست کنید. پس زندگی به ریست کردن نیاز دارد. بعضی از افراد بعد از یک سال، نیاز به ریست کردن دارند و افراد دیگری 3 ماه یا یک ماه یک بار نیاز به ریست کردن دارند، چون به مرور زمان عادت‌هایی وارد زندگی شما می‌شود که به چشم نمی‌آیند. شبیه قاب عکسی که هر روز جلوی چشم‌تان است و بعد از یک ماه، دیگر متوجه آن نیستید. حواستان باشد در زندگی‌تان این اتفاق نیفتد. مثلاً یک عادت بد وارد زندگی‌تان شود که متوجه آن نباشید و از طرف دیگر شاکی باشید که چرا به موفقیت و خواسته‌تان نمی‌رسید و چرا به آدم خوشحال‌تری نسبت به قبل تبدیل نمی‌شوید. دلیل آن، همین جزییات است.

 

مقاله پیشنهادی: 10 کاری که زندگی شما را تا ابد تغییر خواهد 

روش‌های شگفت انگیز تغییر سبک زندگی

 

قدم دوم برای تغییر فیلتر کردن کارها است

بعد از نوشتن کارهای روتین زندگی، نوبت به فیلتر کردن و حذف می‌رسد. اینکه وارد چه سایت‌هایی می‌شوید، چه کتابی می‌خوانید، با چه افرادی صحبت می‌کنید، در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید. زمان آن رسیده است که بعضی از این کارها را حذف کنید. چیزی را نگه دارید که شما را به آدم بهتری تبدیل می‌نماید و نه یک آدم پولدارتر. هدف‌ها فقط پول نیست. هدف‌ها تنها در مورد سلامتی نیست. هر شخصی می‌تواند رویای متفاوت و آرزوی متفاوتی داشته باشد. هدف تبدیل شدن به آدم بهتری است که از پول، رابطه، سلامتی بدن و چهره مهم‌تر می‌باشد. شما ابتدا باید به آدم بهتری تبدیل شوید. تمام کارهای روزانه باید شما را به آدم بهتری تبدیل نماید. این فرمول را همانند یک الگو نگه دارید و برای همه کارها به کار ببرید. مثلاً اگر فلان شخص به عنوان دوست در زندگی شما است، آیا او نقشی در بهتر شدن شما دارد یا نه. از زمان دوستی با او، شما به آدم بدتری تبدیل کرده است. شما نباید در مواردی به خاطر دوست داشتن چیزی، این الگو را نادیده بگیرید. مثلاً اگر از سیگار کشیدن خوشتان می‌آید، این سؤال را از خودتان بپرسید آیا سیگار کشیدن مرا به آدم بهتری تبدیل می‌کند یانه؟ اگر به آدم بهتری تبدیل می‌نماید این کار را انجام دهید. مسلماً این طور نیست، پس سیگار کشیدن را کنار بگذارید. نباید بگویید بعضی از اوقات می‌چسبد، بعضی اوقات خوشم می‌آید سیگار بکشم و یا فلان تفریح را داشته باشم. این فرمول را نباید فراموش کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تغییر نگرش برای زندگی شاد و موفق

روش‌های شگفت انگیز تغییر سبک زندگی

 

شما مسئول خوشبختی خودتان هستید

اگر زندگی خود را با بی‌خیالی طی نمایید، انتظار موفقیت در یک سال آینده را نداشته باشید. زیرا حالا که زمان آن است، شما تنبلی می‌کنید و کارهای لازم را انجام نمی‌دهید. حواستان به کارهایی که انجام می‌دهید باشد تا یک سال دیگر شاکی نباشید. تنها فردی که می‌تواند زندگی شما را بسازد خودتان هستید. شما مسئول زندگیتان هستید. یک درصد خیلی زیادی از زندگی دست شما نیست، دست آدم‌هایی است که برای کل دنیا تصمیم‌گیری می‌نمایند. آن‌ها را کنار بگذارید و به درصدی که خودتان مسئول آن هستید فکر کنید. مثلاً خودتان تعیین می‌کنید که چه ساعتی از صبح بیدار شوید، آیا 8 صبح بیدار می‌شوید یا 6 صبح. این موضوع، تفاوت و نتیجه متفاوتی دارد. اگر شما کارمند هستید و ساعت 8 صبح باید سر کار حاضر باشید و فردی هستید که 7:30 صبح بیدار می‌شود و 8 به محل کار خود می‌رسد. فرمول را عوض کنید و 6 صبح بیدار شوید. در این صورت 1 ساعت برای انجام دادن کارهای دیگر، فرصت دارید. یعنی کاری که شما را به هدفی که دارید نزدیک‌تر نماید. در عوض شب یک ساعت زودتر به رختخواب می‌روید. کدام را انتخاب می‌کنید؟ پس تاثیر این کار را بر زندگی خود نادیده نگیرید.

شما به اندازه خودتان بر زندگی‌تان تأثیر دارید و این به اندازه‌ای است که شما را به آرزو و اهدافتان برساند. این را درک کنید و پازل‌های کوچک را در نظر داشته باشید. مثل ساعت از خواب بیدار شدن، غذایی که می‌خورید، حرف‌هایی که می‌زنید، اطلاعاتی که وارد ذهن‌تان می‌کنید، کتابی که می‌خوانید، فیلم‌هایی که می‌بینید، اکانت‌هایی که دنبال می‌کنید، افرادی که با آنها صحبت می‌کنید و موضوع صحبت‌تان، مثلا در مورد بیزینس یا در مورد راه‌های بهتر شدن رابطه تان. تک به تک این موارد، باعث می‌شود که شخصی به خواسته خود برسد یا چیزی که حالا دارد را دو برابر کند.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین سبک زندگی که باید داشته باشیم

با فروش کالا در آمازون درآمد داشته باشیم؟

 

چگونه باورها زندگی ما را تغییر می‌دهند؟

شاید پیش آمده باشد که از شما بپرسند بهترین خاطره‌تان چیست و شما بگویید در طول سال گذشته 10 بار خوشحال شده‌ام و این 10 بار خیلی روزهای خوبی بوند. یکی از اهدافتان این باشد که عدد 10 را به 20 تبدیل کنید. سال دیگر اگر از شما پرسیدند چند خاطره خوب دارید شما بگویید 20 خاطره. کل زندگی این است که خوشحال باشید و احساس خوشبختی کنید. پس برای خود تلاش کنید و باور داشته باشید که می‌توانید آن ‌را تغییر دهید. اگر به تأثیر و نقش خود در زندگی باور ندارید، آن زمان این فرمول‌ها هیچ فایده‌ای ندارد. صحبت ما در مورد افرادی است که باور دارند می‌توانند زندگی خود را حتی با تصمیمات کوچک در طول روز، تغییر دهند.

اگر انتخاب راه و روش درست زندگی و مدیریت آن جزء اولویت های شما می باشد، باید برای انتخاب بهترین و صحیح ترین راه، ارزش قائل شوید و مسیری را پیش بگیرید تا وقتی، بعد از گذشت زمان به آن نگاه می کنید، با تمام وجود سرشار از حس خوب شوید. پیشنهاد ویژه ما برای یادگیری سبک درست زندگی، آشنایی با دوره پاراسل زندگی می باشد.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/wonderful-ways-change-lifestyle
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh