موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تلاش مقدمه موفقیت

توضیحات کوتاه :
برای رسیدن به موفقیت موردنظر خود باید هدف نهایی را مشخص کنید. سپس در مرحله بعدی این هدف را به اهداف کوچک‌تر تقسیم نمایید تا بتوانید نقشه راه رسیدن به هدف نهایی خود را ترسیم کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 8.6k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
تلاش مقدمه موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

 تعریف هر فرد از کامیابی، بسته به اهداف و آرزوهایی که در ذهن دارد متفاوت است. اما اغلب افراد کامیاب چنین تعریفی از کامیابی در ذهن خود دارند: این‌که چه اتفاقی می‌افتد اهمیتی ندارد، من به پیروزی عادت دارم. چنین طرز تفکری همراه با کوشش و پشتکار در آن زمینه رمز موفقیت افراد موفق می‌باشد. اما برای رسیدن به چنین ویژگی باید مهارت‌هایی را یاد گرفته و آن‌ها را در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

اهمیت کار و تلاش در زندگی

تلاش برای موفقیت چگونه به سرانجام می‌رسد؟ آیا همه می‌توانند به موفقیت در کار و رشته‌ای که به آن علاقه دارند دست یابند؟ چرا بعضی از افراد همیشه در حال دستیابی به موفقیت و اهداف خود هستند و برخی دیگر همیشه در حال درجا زدن می‌باشند؟ افراد موفق چه ویژگی‌هایی دارند و چگونه می‌توان این ویژگی‌ها را در خود تقویت نمود؟ تعریف هر فرد از کامیابی، بسته به اهداف و آرزوهایی که در ذهن دارد متفاوت است. اما اغلب افراد کامیاب چنین تعریفی از کامیابی در ذهن خود دارند: این‌که چه اتفاقی می‌افتد اهمیتی ندارد، من به پیروزی عادت دارم. چنین طرز تفکری همراه با کوشش و پشتکار در آن زمینه موتور پیش راننده افراد موفق می‌باشد. اما برای رسیدن به چنین ویژگی باید مهارت‌هایی را یاد گرفته و آن‌ها را در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

 

تلاش مقدمه موفقیت و شروع یک کسب و کار میلیاردی آنلاین

 

هدف‌گذاری مقدمه ای برای پیشرفت

برای رسیدن به موفقیت موردنظر خود باید هدف نهایی را مشخص کنید. سپس در مرحله بعدی این هدف را به اهداف کوچک‌تر تقسیم نمایید. همین اهداف را نیز می‌توانید به اهدافی کوچک‌تر تقسیم کنید تا بتوانید نقشه راه رسیدن به هدف نهایی خود که همان کامیابی است را به‌صورت مرحله ‌به‌ مرحله برای خود ترسیم نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: 7 جنبه از زندگی که باید در آنها هدف گذاری کنید

تلاش و موفقیت

 

برای مسیر انتخابی خود برنامه ریزی کنید

برای رسیدن به اهداف خود باید برنامه‌ریزی کنید. برای انجام این کار از کوچک‌ترین اهداف خود شروع کنید و آن‌ها را در برنامه روزانه یا هفتگی خود بگنجانید. اما برای رسیدن به اهداف خود فقط این کار کافی نیست و برای برنامه‌ریزی مناسب نیاز به سعی، آزمون و خطا دارید. ابتدا باید برنامه هفتگی خود را نوشته و پس از گذشت یک هفته این برنامه را بررسی کنید و در صورت نیاز برای هفته بعدی برنامه خود را کمی تغییر دهید تا با سرعت بیشتری به سمت اهداف خود حرکت کنید. پس از گذشت مدتی، این برنامه اولیه بسیار کارآمدتر می گردد و بیشترین کارایی را در رابطه با اهداف شما خواهد داشت.

در مسیر پیشرفت و تحقق اهداف خود از دیگران کمک بگیرید

اگر در زمینه‌ای تخصص یا اطلاعات لازم را ندارید نیازی نیست همه برنامه و هدف خود را متوقف کنید تا در آن زمینه اطلاعات و تخصص مورد نیاز را بدست آورید. اولویت شما باید تمرکز روی هدف اصلی باشد تا بتوانید تمام انرژی و انگیزه خود را به آن سمت معطوف کنید. در این حالت شما می‌توانید از دوستان، آشنایان و متخصصین در آن زمینه بهره جویید تا هم در زمان خود صرف‌جویی کرده باشید و هم به نتیجه مطلوب برسید.

آیا شانس در دستاوردهای شما تاثیرگذار است؟

تاکنون به این موضع فکر کرده‌اید که انسان خوش‌شانس یا بدشانسی هستید؟ آیا واقعاً شانس با موفقیت در ارتباط است؟
این‌ها همه نتیجه تفکرات و باورهای شما می‌باشد. اگر شما باور داشته باشید که خوش‌شانس هستید، نتایج این تفکر را در زندگی خود می‌بینید و برعکس آن نیز امکان‌پذیر است. پس باید همیشه مثبت‌اندیش باشید و جنبه‌های خوب مشکلات و اتفاقات را ببینید و تصمیم‌گیری کنید. یکی از بهترین راه‌های تقویت این موضوع همراهی با دوستان موفق و مثبت‌اندیش است. انسان مجموعه‌ای از رفتار و اندیشه‌های اطرافیانش را به‌صورت ناخودآگاه تقلید می‌کند و چه بهتر که این تقلید در جهت مثبت باشد.

مشکلات و فرصت‌ها

وقتی در راه رسیدن به هدف خود با مشکلاتی مواجه شدید نیازی نیست زانوی غم بغل کرده، ناراحت و افسرده شوید. در مرحله اول باید تلاش خود را بیشتر کنید اگر هنوز هم توانایی برطرف کردن آن مشکل را ندارید، سعی کنید دیدگاه خود را نسبت به آن تغییر دهید و از دیدگاهی دیگر به مسئله نگاه کنید. شاید این مشکل در واقع فرصتی طلایی برای پیشرفت در اختیار شما قرار ‌دهد.

استراحت و تفریح، لازمه زندگی

همانطور که برای رسیدن به هدف خود در تکاپو هستید و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنید، برای استراحت و گذراندن وقت همراه با خانواده و دوستان نیز برنامه‌ریزی کنید. گاهی دور بودن از مشکلات و کار، تمرکز روی خانواده و دوستان موجب رسیدن به راه‌حل‌هایی بدیع در رابطه با موضوع می‌شود. این راه‌حل می‌تواند برای رسیدن به هدف و موفقیت شما مفید واقع گردد یا این که کلید حل مشکل اساسی مسیر شما در جهت دستیابی به کامیابی باشد.

 

مقاله پیشنهادی: از شکست تا موفقیت

کار و تلاش برای رسیدن به موفقیت

 

شکست بخشی از مسیر پیشرفت

اگر با تلاش و کوشش بسیار  به نتیجه‌ای دست نیافتید، شکست را به عنوان بخشی از مسیر خود بپذیرید ولی نه اینکه دلسرد شوید و دیگر برای هدف خود اقدام نکنید. بلکه از آن درس بگیرید تا در اقدامات آینده خود، آن اشتباهات را تکرار نکنید. همانطور که راکفلر بر این باور است که: شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ‌گاه اشتباه نمی‌کند، هرگز به جایی نمی‌رسد. شاید شما هم این جمله معروف را شنیده باشید که شکست مقدمه پیروزی است. در راه رسیدن به موفقیت همیشه راه مستقیمی را در پیش ندارید. برخی اوقات این راه بسیار پر پیچ‌و‌خم یا بسیار سنگلاخ است. گاهی مجبور می‌شوید که برای رسیدن کامیابی کمی متوقف شوید، راه دیگری را امتحان کنید یا هدف خود را از نو تعریف کنید.

افرادی که شکست خوردند اما تسلیم نشدند و به موفقیت رسیدند

در این مواقع نیازی به ترس، ناامیدی، سرخوردگی یا انرژی منفی نیست. شما تنها نیستید حتی موفق‌ترین و ثروتمندترین افراد هم در راه رسیدن به کامیابی با چنین مشکلاتی برخورد کرده‌اند. ممکن است شما با امید پیروزی در راه کامیابی قدم گذارید ولی با شکست مواجه شوید. این شکست نشان پایان کار شما نیست. به منزله تجربه‌ای جدید در راهی که در پیش‌رو دارید به آن بنگرید و اصلاً از آن شرمنده نباشید این شکست شما را قوی‌تر می‌کند تا در مرحله بعدی به موفقیت بزرگتری دست پیدا کنید. هیچ موقع ناامید نگردید، حتی در بدترین حالت از نوع شروع کنید و تلاش و موفقیت را سرلوحه مسیر خود قرار دهید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/effort-is-the-first-step-of-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رضا گفته:
۰ | ۰

با عرض سلام. بنظر من هر چقدر یک ایده ناب وعالی باشه ولی برای محقق شدن ان هیچ تلاشی صورت نگیرد فایده ای نداره. تلاش واقدام کردن است که ما را به موفقیت می رساند.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رضا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

نکته بینی و حسن نظر شما قابل تحسین است و از اینکه با دقت هر چه تمام تر ما را دنبال کرده و نظرات خود را با ما در میان می گذارید، از شما سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط