افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ازشکست تا موفقیت

توضیحات کوتاه :
ممکن است در زندگی شما یک اتفاق بد مالی یا عاطفی پیش آید. اما این شما هستید که تصمیم می‌گیرید آن مشکل را برطرف کنید یا آن موضوع را قبول کرده و دچار افسردگی شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.8k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
ازشکست تا موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

مسلماً در زندگی همه شما اتفاقاتی افتاده است که در آن لحظه با خود ابراز ناراحتی کردید که چرا این اتفاق برای شما رخ داده است. در آن لحظات سوالی که به‌طور مداوم از خود می‌پرسید این است که چرا من؟ اگر جوابی برای آن پیدا نکنید، کم‌کم به سمت افسردگی خواهید رفت. بزرگترین و بدترین اتفاق زندگی می‌تواند به چیزی تبدیل شود که شما به آن افتخار کنید. ممکن است در ابتدا این امر برای شما عجیب باشد، اما با مطالعه ادامه این مقاله‌ها مسلماً نظر شما نیز تغییر خواهد کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

احساس شکست در زندگی

موضوع این بخش از مقاله‌ها چیزی است که اگر در زندگی شما رخ دهد و ندانید به چه صورت آن را برطرف کنید، به مشکل بزرگی برخورد خواهید کرد. ممکن است در زندگی شما یک اتفاق بد مالی یا عاطفی پیش آید. اما این شما هستید که تصمیم می‌گیرید آن مشکل را برطرف کنید یا آن موضوع را قبول کرده و دچار افسردگی شوید. مسلماً در زندگی همه شما اتفاقاتی رخ داده است که در آن لحظه با خود ابراز ناراحتی کردید که چرا این اتفاق برای شما رخ داده است. در آن لحظات سوالی که به‌طور مداوم از خود می‌پرسید این است که چرا من؟ اگر جوابی برای آن پیدا نکنید، کم‌کم به سمت افسردگی خواهید رفت. بزرگترین و بدترین اتفاق زندگی می‌تواند به چیزی تبدیل شود که شما به آن افتخار کنید. ممکن است در ابتدا این امر برای شما عجیب باشد، اما با مطالعه ادامه این مقاله‌ها مسلماً نظر شما نیز تغییر خواهد کرد.

 

از شکست تا پیروزی

 

دلایل شکست را بشناسیم؟!

ممکن است شما تصمیم گرفته باشید، زمانی که اتفاق بدی در زندگی شما رخ می‌دهد، با آن مقابله کنید. این اتفاق می‌تواند از دست دادن یک نفر از عزیزان شما، از دست دادن شرکت، اتمام یک رابطه و هر موردی که باعث ناراحتی شما در زندگی می‌شود، باشد. اما شما تصمیم گرفته‌اید با آن اتفاق مقابله کنید. در ابتدا بعد از رخ دادن یک اتفاق، شما هیولای بزرگی از آن در ذهن خود خواهید ساخت. به این معنا که هر زمان اسم آن اتفاق را می‌شنوید، حال شما دگرگون خواهد شد. حال تصور کنید هر زمان که این حس در ذهن و بدن شما رخ می‌دهد، چقدر میزان توانایی شما کم خواهد شد. در ارتش جمله‌ای بیان می‌شود، با این مضمون که سختی‌ها را در آغوش بکشید. این جمله در زبان انگلیسی فوق‌العاده معروف است. رمز این جمله این است که زمانی که اتفاقی در ذهن شما رخ می‌دهد، نباید آن را به یک هیولا در ذهن خود تبدیل کنید. شاید واژه به آغوش کشیدن مشکلات کمی با اغراق همراه باشد و شما تصور کنید آیا امکان دارد که بتوان به چنین موضوعی لبخند زد؟ آیا می‌توانید نسبت به آن موضوع حس ناخوشایندی نداشته باشید؟ نکته این است که اگر می‌خواهید آن موضوع سخت و ناخوشایند را حل کنید، باید به سراغ آن بروید. اما زمانی که شما از آن اتفاق یک غول بزرگ بسازید، نمی‌توانید با آن روبه‌رو شوید.

 

از شکست تا لحظه‌ای که تصمیم می‌گیرید موفق شوید

حس خوب

به‌طور مثال اگر شما واژه کنکور را به یک غول تبدیل کنید، زمانی که به سمت درس خواندن پیش می‌روید، ناخودآگاه نمی‌توانید درس خواندن را شروع کنید. زیرا از کنکور یک غول بزرگ ساخته‌اید که غیرقابل حل شدن است. در نتیجه ذهن شما به سمت پیدا کردن یک راه برای مقابله، موفقیت و حتی تغییر مسیر مفید در برابر کنکور نخواهد رفت. اتفاقات دیگر نیز به همین طریق می‌باشد. بنابراین شما نباید برای هر اتفاق ناگوار در زندگی خود یک حس بد درونتان بسازید. مسلماً اگر شما بتوانید در مقابل این اتفاق قرار بگیرید و کمی حس خود را نسبت به آن تغییر دهید، می‌توانید حتی به آن موضوع فکر کنید و با خود بیان کرده که قادر هستید آن را برطرف کنید.

مبارزه با مشکلات زندگی

اگر میلیون‌ها بدهی و قرض دارید، بیان کنید می‌توانید این مشکل را حل کرده و با آن مقابله کنید. در این حالت احتمال یافتن راه حل از طرف شما چندین برابر افزایش خواهد یافت. زیرا دیگر ذهن شما از آن اتفاق نخواهد ترسید. متأسفانه بسیاری از افراد از واژه تنفر نسبت به یک کار استفاده می‌کنند. بطور مثال در هنگام ورود به پمپ بنزین بیان می‌کنند که از ایستادن در صف متنفر هستند، برای برداشت وجه به عابر بانک رفته و باز بیان می‌کنند که از ایستادن در صف متنفر هستند. در این لحظات در حال منتشر کردن حس بد در وجود خودتان هستید. شما باید یاد بگیرید که حس خود را تغییر دهید. زمانی که شما حس خود را تغییر می‌دهید ناخودآگاه انرژی شما افزایش می‌یابد و همان کارهایی را که متنفر بودید، انجام خواهید داد. زیرا در زندگی همه افراد یکسری کارها وجود دارند که علاقه‌ای به انجام دادن آن‌ها ندارند. ممکن است هیچ فردی در کل دنیا به آن‌ها علاقه نداشته باشد. اما شما باید حس خود را تغییر دهید.

 

مقاله پیشنهادی: 10 راه حل خلاقانه برای مشکلات زندگی

رسیدن به موفقیت

 

چگونه بر مشکلات غلبه کنیم؟

فرض کنید شما باید منزل خود را مرتب کنید، باید به پیاده‌روی رفته و ورزش کنید، در این شرایط نباید هیچ حس منفی نسبت به این کارها داشته باشید. حتی افرادی که اضافه وزن دارند، ورزش کردن برای آن‌ها به یک غول بزرگ تبدیل شده است. به محض اینکه می‌خواهند به باشگاه رفته و ورزش کنند، انرژی آن‌ها کم شده و احساس خواب آلودگی می‌کنند. علت چیست؟ زیرا آن‌ها به مرور زمان برای کلمه باشگاه و اقدام کردن به ورزش احساس منفی در درون خود ایجاد کرده اند. بنابراین شما نباید این حس‌ها را درون خود بسازید. بلکه باید تمام اتفاقات بدی که در زندگی شما رخ می‌دهد ازجمله موارد کوچک و کم اهمیت تا حتی شکست شرکت تجاری خود را در آغوش بکشید و آن‌ها را حل کنید.

باور به موفقیت

شما باید ایمان داشته باشید که می‌توانید آن‌ها را حل کرده و به‌دنبال راه‌حل بهتر بروید و هر لحظه به آن افتخار کنید. اگر اکنون در یک شرایط بحرانی و فوق‌العاده بد قرار دارید که حدس می‌زنید ممکن است شما را شکست دهد، زمانی که آن مشکل را پشت سر می‌گذارید حتی بعد از گذشت یکسال، به خودتان افتخار خواهید کرد. هر زمانی که به آن مشکل فکر می‌کنید با افتخار بیان خواهید کرد که این اتفاق شما را بسیار قوی‌تر از گذشته ساخته است. تمام این اتفاقات باعث می‌شوند، لنزی که بر روی چشم شما قرار دارد و با آن زندگی را مشاهده می‌کنید، هر روز دید شما را بهتر و بازتر نماید.

مقاله پیشنهادی: تاثیر باورها بر موفقیت افراد

بنابراین شما به کمک قدرت تصویرسازی ذهنی خود می‌توانید دیدگاه و نگرش خود را نسبت به مشکلات و شکست‌های زندگی تغییر دهید و با ساخت افکار مثبت و اقدامات صحیح، معنای واقعی موفقیت را درک نمایید و در دسته افراد موفق قرار گیرید. اتفاقات شما را نابود نمی‌کنند، صددرصد شما را قوی‌تر خواهند کرد.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

برای مطالعه بخش دوم مقاله از شکست تا موفقیت کلیک نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/from-failure-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
حسام گفته:
۰ | ۰

خوب بود

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما حسام عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

دیدگاه های شما ما را در رسیدن به موفقیت های بیشتر یاری می رساند. از حضور پر مهر شما در خانواده عزت خواه دات کام کمال تشکر را داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط