افزایش 30 درصدی محصولات از 10 فروردین ماه 1398

همراهان عزیز هم اکنون می توانند با قیمت های فعلی نسبت به خرید دوره ها اقدام نمایند.

تلاش و موفقیت

  • 25 تير 1397
  • 1341
  • 0

رسیدن به هدف با پشتکار و تلاش

پشتکار و تلاش یکی از رموز مهم در رسیدن به موفقیت است. تلاش و موفقیت در پی یکدیگر می‌آیند. توماس ادیسون که یکی از افراد معروف است صدها بار موفق نشد ولی همچنان برای اختراع خود پافشاری کرد. او می‌گوید از شکست نترسید. من 10 هزار بار شکست نخوردم، بلکه 10 هزار راه یافتم که به موفقیت نمی‌رسید. تنها پشتکار است که شما را به موفقیت می‌رساند. پشتکار و مداومت در هر کاری درنهایت نتیجه بخش است. این را افرادی که در نهایت به موفقیت رسیده‌اند می‌گویند. وقتی از ادیسون پرسیدند نبوغ چیست او پاسخ داد: «نبوغ 1 درصد استعداد و 99 درصد تلاش است» بدون تلاش و پشتکار هیچ موفقیت بزرگی حاصل نشده است. کسب موفقیت آسان نیست و هیچ گاه نیز نبوده است. پیروزی متعلق به افراد ضعیف، تنبل و بی‌انگیزه نیست و متأسفانه این صفات در بسیاری از انسان‌ها وجود دارد.

 

باورهای خود را تغییر دهید

 

هدف‌گذاری کنید ولی بر روی مسیر متمرکز شوید

آیا تا به حال به این موضوع که در چند سال آینده در چه جایگاهی قرار گرفته‌اید اندیشیده‌اید؟ به چند مورد از خواسته‌هایی که تا کنون داشته‌اید دست پیدا نموده‌اید؟ برای رسیدن به آرمان‌های خود برنامه‌ای دارید؟ بدون هدف هیچ موفقیتی ممکن نیست. هدف‌گذاری واقعی و بر اساس علایق یکی از مهمترین اصول موفقیت است و تمرکز برای رسیدن به هدف بسیار نتیجه بخش است. گاهی تمرکز بر روی مسیر رسیدن به هدف، شما را به مقصد نزدیک‌تر می‌کند. از کار خود لذت ببرید، بر روی نحوه کار و روش‌های آن تمرکز کرده و موفقیت را در پیمودن مسیر تا رسیدن به مقصد دنبال کنید.

تلاش و یادگیری کلید انسان موفق

با هر شکست تجربه‌ای جدید به دست می‌آید، بعد از هر شکست شما نیاز به یادگیری دانش یا مهارتی را حس می‌کنید. کمبودها را جبران کرده و ناامید نشوید. برای رسیدن به هر هدفی به تلاش نیاز است چرا که پس از هر بار تلاش تجربه‌ای تازه پدید می‌آید که راه رسیدن به مقصد را هموارتر خواهد کرد. یادگیری روش‌های جدید به راستی کلید موفقیت تمام افرادی است که شاید شما باور نکنید، ولی بارها شکست‌خورده‌اند.

 

تلاش و موفقیت

 

آهسته و پیوسته تا رسیدن به مقصد

برای رسیدن به نتیجه در هر کاری مداومت داشته باشید. هیچ مسیر طولانی یک‌شبه طی نشده و هیچ قله‌ای را نمی‌توان با پیمودن دو قدم فتح کرد. رسیدن به هدف نیازمند صرف انرژی و زمان است. اگر هر کاری را هر روز به‌طور پیوسته انجام دهید پس از چند سال استاد آن کار خواهید بود در حالی که هر روز تنها 5 دقیقه از زمان خود را به آن موضوع اختصاص داده‌اید. این در حالی است که اگر یک هفته تمام همه زمان خود را برای انجام کاری صرف کنید ممکن است نتیجه نگیرید.

چگونه می‌توان با تلاش و پشتکار به موفقیت رسید

تلاش مستمر و به عبارتی دیگر آهسته و پیوسته پیمودن مسیر موفقیت، شما را به مقصد خواهد رساند. صبور باشید و با انگیزه و اراده به راه خود ادامه دهید. موفقیت به آسانی به دست نمی‌آید. برای رسیدن به آن پشتکاری مانند تلاش‌های چند ساله ادیسون نیاز است. در نهایت در صورتی که قصد دارید در رسیدن به اهداف خود موفق شوید؛ شما تنها نیستید. میلیاردها انسان دیگر نیز همانند شما به دنبال موفقیت هستند. آرزوی کسب موفقیت یک آرزوی خاص نیست بلکه رویایی جهانی است. موفقیت چیزی است که همه می خواهند آن را تجربه کنند. اکنون در این رابطه خبر خوب این است که شما قطعا می‌توانید موفق شوید. اما خبر بدی در این رابطه این است که بسیاری از مردم به موفقیتی که آرزو و لیاقتش را دارند دست پیدا نمی کنند و در صورتی که شما نمی‌خواهید جزء این دسته باشید از نکات گفته شده در مقاله بالا بهره ببرید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

تلاش و موفقیت

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط