افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه می توانم تغییر کنم و فرد بهتری باشم؟ | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
اگر به گذشته برگردیم و تغییراتی در عمل و عکس العمل‌های خود ایجاد کنیم و موفق به ایجاد تغییر در شخصیت شویم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ با این حال، نباید فراموش کرد که گذشته‌ها دیگر گذشته است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه می توانم تغییر کنم و فرد بهتری باشم؟ | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

برای تبدیل شدن به فردی بهتر، باید تغییراتی در زندگی خود ایجاد و لایف استایل جدیدی برای خود به وجود آورید. هیچ موقع برای تغییر کردن دیر نیست و شما می توانید از همین الان کنترل زندگی خود را در دست گرفته و زندگی بهتری را برای خود رقم بزنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

11روش برای این که خودمان را تغییر دهیم

به اطراف خود نگاهی بیندازید. فکر می‌کنید چه تعداد از افراد از زندگی خود رضایت دارند؟ به احتمال زیاد تعداد اندکی. اکثر افراد احساس پشیمانی یا نارضایتی دارند

اگر بتوانیم به گذشته برگردیم و تغییراتی در عمل و عکس العمل‌های خود ایجاد کنیم و موفق به ایجاد تغییر در شخصیت شویم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ با این حال، نباید فراموش کرد که گذشته‌ها دیگر گذشته است.

آنچه در اختیار دارید زمان حال است و خوشبختانه هیچ موقع برای تغییر کردن دیر نیست. هر فرد، کنترل زندگی خودش را در دست دارد و البته قدرت تغییر کردن نیز در اختیار خودمان است.

بنابراین شکایت و اعتراض را متوقف کنید و از خودتان این سوال را بپرسید که «چگونه می‌توانم بهتر شوم؟» چرا که همین حالا وقت تغییر است. در این مقاله به 11 نکته‌ای اشاره خواهیم کرد که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید.

 

چگونه درآمد بیشتری داشته باشیم؟

 

1. ذهن را به خوش بینی عادت دهید

هر آنچه که در زندگی برای ما اتفاق می‌افتد تحت کنترل ما قرار ندارد. تنها چیزی که می‌توانیم نسبت به آن کنترل داشته باشیم، افکار، عقاید و عکس‌العمل‌های ما هستند. آیا ترجیح می‌دهید در مورد دنیا و حوادث آن شکاک باشید یا نگرش مثبتی را اتخاذ و در عوض زندگی آرام‌تری را تجربه کنید؟

خوش‌بینی چنان که به نظر می‌رسد کار ساده‌ای نیست. به تمرین و شرایط ذهنی فراوانی نیاز دارد اما مطمئناً گامی است در جهت شادمان‌تر شدن شما. بنابراین تغذیه ذهن و مغزتان با افکار منفی و بیهوده را متوقف و افکار مثبت را جایگزین نمایید.

در دنیایی که زندگی می‌کنیم تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که امیدوار باشید و بر این باور باشید که بهترین‌ها برای شما رقم خواهد خورد.

2. روی موارد موثر متمرکز شوید

از افراد در این مورد سوال کنید که در زندگی آنها چه موارد غیر موثر و ناکارآمدی وجود دارد و البته این نکته را بپرسید که بابت چه مواردی خوشحال و راضی هستند. از آنها سوال کنید: «چگونه می‌توانم با انجام این کارها فرد بهتری باشم؟»

شما می‌توانید با تغییر دیدگاه و چشم انداز خود، تغییرات بسیاری را ایجاد کنید. زمانی که بر موارد منفی متمرکز شوید، دیگر نمی‌توانید به خاطر داشته‌های خود سپاسگزار باشید. با این کار تنها بر استرس‌های شما افزوده خواهد شد و مانع پیشرفتتان خواهید شد.

 

چگونه تغییر کنم

 

3. مسئولیت پذیر باشید

زمانی که شرایط طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته پیش نرود، به سرعت موقعیت و شرایط محیطی و حتی خودمان را مقصر می‌دانیم. اما آیا این موارد چیزی را تغییر خواهد داد؟

اگر به شکست‌ها بچسبید و شرایط را مقصر بدانید، کار بیهوده‌ای انجام داده‌اید. اما اگر خودتان را مسئول بدانید متوجه خواهید شد که ادامه مسیر، آسان خواهد بود. شما قادر هستید فراتر از شکست‌ها بروید و بر آنها غلبه کنید تا بتوانید برای مراحل بعد زندگی آماده شوید.

با پذیرفتن تعهد و مسئولیت، احساس قدرت خواهیدداشت و می‌توانید تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید. این باعث انگیزه و تشویق شما خواهد شد.

4. همیشه مشتاق یادگیری باشید

ما همواره در حال رشد هستیم و نباید پایانی برای یادگیری قائل شویم. در هر زمینه‌ای از جمله حرفه، زندگی اجتماعی و روابط خود، طرز نگرشِ آزاد و انعطاف‌پذیر داشته باشید. فردی که ذهن بسته‌ای داشته باشد هرگز نمی‌تواند شرایط رشد را برای خود فراهم کند.

چنین فردی برای خود سد و موانع ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر، اگر در طول عمر خود همیشه به دنبال یادگیری باشید امکانات فراوانی را برای خود فراهم نموده‌اید و زندگی هیجان انگیزتری خواهید داشت. شرایط را هدفمند می‌نگرید و از به چالش کشیدن افکار خود هراسی نخواهید داشت.

5. تنها بر زندگی خودتان متمرکز شوید

تمام مشکلات ما از جایی نشأت می‌گیرد که زندگی خودمان را با اطرافیان مقایسه می‌کنیم بدون اینکه متوجه شویم این مقایسه بدون اساس است. هر شخصی سفر و مقصد منحصر‌به‌فرد خودش را دارد و هیچ کس بهتر از دیگری نیست.

اگر دائماً زندگی خودتان را با دیگران مقایسه کنید، تنها ارمغان برای شما استرس و اضطراب خواهد بود. شرایط زندگیتان را قبول کنید، اگر کاستی یا نقایصی در زندگی شما وجود دارد آنها را در آغوش بکشید و تنها بر زندگی خودتان متمرکز شوید.

هر چه توجه و تمرکز شما بیشتر شود، زندگی بهتری خواهید داشت. به جای رقابت با دیگران، با خودتان رقابت داشته باشید. هر روز برای بهتر شدن و پیشرفت تلاش کنید.

 

چگونه می توانم  فرد بهتری باشم؟

 

6. مهارت ارتباط موثر را یاد بگیرید

تبدیل شدن به یک فرد خوب صرفاً این نیست که با دیگران رفتار خوبی داشته باشید بلکه در ابتدا باید با خودتان رابطه خوبی برقرار کنید. برای ایجاد این رابطه تمرین و تلاش کنید.

در صورتی که بنیاد این رابطه را محکم و استوار بنا کنید، اجازه نمی‌دهید افکار دیگران بر زندگی شما اثر بگذارد. در زمینه خودمراقبتی تمرین داشته باشید. یاد بگیرید در ابتدا به نیازهای خودتان رسیدگی کنید و خودتان را آنگونه که هستید بپذیرید.

هیچ کس کامل نیست و هرگز نباید حس کمال، به یک هدف برای شما تبدیل شود. عادت کنید همیشه در جهت پیشرفت و ارتقاء حرکت کنید و در تمام مدت به دنبال یادگیری باشید.

مهم نیست سن و سال شما چه قدر است و چند سال از عمر شما سپری شده است، به هر حال باید به دنبال یادگیری و پیشرفت باشید.

7. با دیگران با احترام رفتار کنید

همیشه این عبارت را شنیده‌ایم که «با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود» رفتار محترمانه، بذر روابط سالم و شایسته است. دایره ارتباطی خودتان را با افراد مثبت گسترش دهید، افرادی که شما را از صمیم قلب دوست دارند و به شما احترام می‌گذارند.

دراین صورت، محیطی را برای خود ایجاد کرده‌اید که قابلیت شکوفایی در آن وجود خواهد داشت. آیا می‌دانید نگرش مثبت اندیش‌ها چگونه است؟!

8. بخشیدن را یاد بگیرید

بخشیدن خطای دیگران کار بسیار سختی است و هر کسی نمی‌تواند به آسانی این کار را انجام دهد. چگونه می‌توانید از اشتباه یا خطایی که یک نفر در حق شما مرتکب شده است، بگذرید؟ این کار نیاز به تلاش و شجاعت دارد.

اما انجام دادن آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا اگر نتوانید از خطای دیگران بگذرید احساس خشم و عصبانیت را در خودتان تقویت کرده‌اید و سلامت روان خود را به خطر انداخته‌اید. یاد بگیرید بخشش داشته باشید و در این صورت حس شادمانی و رضایت بیشتری خواهید داشت.

 

مقاله پیشنهادی: ویژگی های شخصیتی برای داشتن زندگی بهتر

چگونه می توانم تغییر کنم

 

9. سالم زندگی کردن را یاد بگیرید

در صورتی که بدن و ذهن شما سالم و شاداب باشد، در نتیجه شما نیز بهتر و شادتر خواهید بود. دقت داشته باشید برای تغذیه از چه موادی استفاده می‌کنید و عادات خواب و ورزش شما چگونه است.

اتخاذ یک سبک زندگی سالم به کارآیی و بازدهی بیشتر، استرس کمتر و نظم در زندگی منجر خواهد شد.

10. در روابط خود حد و مرز تعیین کنید

همه افرادی که در اطراف شما قرار دارند، حس و افکار مثبت ندارند. برخی افراد تنها منبع انرژی و افکار منفی هستند. برای دور کردن این افراد از زندگی‌تان احساس گناه نکنید.

خودمراقبتی اهمیت بالایی دارد و رعایت حد و مرز شما با افراد منفی و سمی را ممکن خواهد ساخت، از خودتان حمایت و حفاظت کنید. به خاطر داشته باشید که این وظیفه شما نیست که مراقب همه افراد باشید. اگر فردی موجب ناراحتی یا آزرده خاطرشدن شما می‌شود، بهتر است این رابطه را تمام کنید.

 

چگونه می توانم تغییر کنم و فرد بهتری باشم؟

 

11. زندگی را زیاد سخت نگیرید

بسیاری از افراد زندگی را سخت و جدی می‌پندارند. در مواجهه با شکست‌ها احساس می‌کنند در باتلاق گرفتار شده‌اند و به پایان دنیا رسیده‌اند. در نتیجه به خاطر اشتباهات، خودشان را سرزنش می‌کنند و احساس می‌کنند در یک زندگی فقیرانه و محنت‌آور حبس شده‌اند.

اجازه ندهید 30 یا 40 سال را با حس ترس، ناراحتی و پشیمانی سپری کنید. نگذارید چنین شرایطی شما را احاطه کند. لحظه حال را دریابید و از زندگی لذت ببرید. چون این لحظاتی که سپری می‌شوند هیچگاه بازگشتی نخواهند داشت.

 

چگونه با فروش محصول در آمازون درآمد میلیاردی داشته باشیم؟

 

با ایجاد تغییر بهتر شوید

با پرسیدن این سوال که «چگونه می‌توانم فرد بهتری باشم؟» نخستین گام و مرحله برای تغییر جهت زندگی به سمت مثبت را طی کرده‌اید. این تغییرات کوچک را در طرز فکر، دیدگاه و عادات خود ایجادکنید.

با ایجاد چنین تغییراتی پس از گذشت مدتی متعجب خواهید شد که چگونه راه پیش رو را برای موفقیت و بهتر شدن خودتان هموار کرده‌اید. زندگی همان چیزی است که شما می‌سازید و حق انتخاب در دستان شما قرار دارد.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/change-and-be-a-better-person
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط