مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

4 راه جلوگیری از تاثیر افراد منفی در زندگی

توضیحات کوتاه :
افراد بدبین، در تمام شرایط باعث ایجاد دردسر می‌شوند. لازم است بدانید چه زمان و از چه راهی به زندگی شما وارد می‌شوند. جای نگرانی نیست و باید با افزایش قدرت فردی اثر مخرب آنها را کاهش دهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 4.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
4 راه جلوگیری از تاثیر افراد منفی در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

حضور افراد منفی بین اثرات مخربی بر روی زندگی دارد. باید معاشرت با اینگونه افراد را کم کرده و در صورت امکان قطع نمود. گاهی حذف نمودن افراد منفی غیرممکن می باشد که در این مقاله 4 راه حل ارائه می کنیم که با استفاده از آنها می توانید اثرات این افراد را در زندگی خود کم کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه از افراد منفی دوری کنید؟

حتماً شنیده‌اید که یک میوه خراب می‌تواند باعث فاسد شدن تمام میوه‌های اطراف خود شود. این موضوع در مورد کسب و کار هم صادق است. به این معنی که اگر در اطراف شما افراد منفی وجود داشته باشد، آن‌ها با نگرش‌ها و افکار منفی خود مانع از پیشرفت شما خواهند شد.

افراد بدبین، در سطح فردی هم باعث ایجاد دردسر برای شما خواهند شد. بنابراین لازم است بدانید آنها چه زمان و از چه راهی به زندگی شما وارد می‌شوند. گاهی اوقات ما نادانسته به دیگران اجازه می‌دهیم که بر افکار، رفتار و احساساتمان تأثیر بگذارند.

مثلاً ممکن است دو ساعت از وقتتان را صرف شکایت از مدیرتان کنید یا مشتری ناراضی، کل روز شما را خراب کند. با این حال، چنین عواملی نباید شما را مستأصل کند. در عوض باید قدرت فردی خودتان را دوباره به دست آورید.

در این مقاله قصد داریم شما را با4 راهکاری آشنا کنیم که قدرت  از دست رفته شما را باز گردانده و اثر مخرب افراد منفی باف را در زندگیتان کاهش می‌دهد.

 

مدیریت بیزینس خود

 

1. ارزش وقت و زمان را بدانید

اگر مراقب نباشید، افراد منفی باف می‌توانند به راحتی و حتی وقتی با شما نیستند، زمانتان را در اختیار بگیرند. فرض کنید یک ساعت از وقت خود را با یک فرد منفی باف گذرانده‌اید.

در این صورت ممکن است تا دو ساعت بعد از این ملاقات، به حرف‌های او فکر کنید و از به خاطر آوردن آنها دچار احساس ترس شوید.

حال اگر بعد از آن دیدار، دو ساعت دیگر از وقت خود را با همکار دیگرتان بگذرانید و حرف‌های همکار اولتان را برای او بازگو کنید، به راحتی 5 ساعت از وقت با ارزش خود را از دست داده‌اید. بنابراین نباید به افراد منفی‌باف اجازه دهید که وقت و انرژی شما را از دست‌تان در بیاورند.

به جای این که شروع به شکایت از دست کسانی کنید که دوستشان ندارید، سعی کنید با افراد مورد علاقه‌تان درباره موضوعاتی که دوست دارید، گفت و گو کنید. همچنین به جای این که وقت خود را صرف فکر کردن به فردی کنید که از او خوشتان نمی‌آید، اما همزمان مجبور به کار کردن با او هستید، حواستان را پرت کنید.

مثلاً به موسیقی گوش کنید و با این کار، تنش و استرس خود را کاهش دهید. اگر زمانی که صرف حرف زدن، فکر کردن یا نگرانی در مورد افراد دیگر می‌کنید را کاهش دهید، کم کم می‌توانید نیروی از دست رفته‌تان را احیا کنید.

افراد منفی، باید حداقل زمان و انرژی شما را به خودشان اختصاص دهند، با این حال، اکثر اوقات این موضوع را فراموش می‌کنیم و بیش از اندازه به آنها توجه می‌کنیم.

 

 جلوگیری از تاثیرافراد منفی در زندگی

 

2. تحت تأثیر نگرش منفی دیگران قرار نگیرید

گذراندن وقت با افراد منفی، باعث می‌شود که خلق و خوی شما به سرعت تغییر کند. زیرا آنها با طرز فکر بدبینانه و ذهن پریشان خود، باعث کاهش انگیزه و تغییر احساسات شما می‌شوند.

وقتی افراد منفی باف، احساسات خود را به شما تحمیل می‌کنند، در واقع بخشی از توان و قدرت شما را از دستتان خارج کرده‌اند. برای مقابله با این حالت، لازم است روش‌های تغییر نگرش را بدانید. یک راه این است که ذهنیت خود را به شکل آگاهانه انتخاب کنید.

به این منظور، شعاری برای خود انتخاب کنید و آن را مرتب با خودتان تکرار کنید. مثلاً « امروز، حتی با وجود افراد منفی باف در اطرافم، همچنان خوش بین باقی می‌مانم.» نفس عمیقی بکشید و تصمیم بگیرید که با وجود حرف‌ها یا رفتارهای اطرافیانتان، روز فوق العاده ای را برای خودتان رقم بزنید.

 

مقاله پیشنهادی: 14 علامت افراد منفی بین

 تاثیرافراد منفی در زندگی

 

3. افکار و هیجانات خود را کنترل کنید

افراد منفی باف، غالباً بر طرز فکر شما تأثیر می‌گذارند. مثلاً ممکن است آنقدر به همکار به اصطلاح همه چیزدان خود فکر کنید که دیگر نتوانید در جلسه، ایده خلاقانه و سازنده‌ای ارائه کنید.

یا به جای این که در فکر ارتقا عملکرد خودتان باشید، بیشتر وقت خود را صرف فکر کردن به این موضوع ‌کنید که اگر همکارتان، که از قضا از او خوشتان نمی‌آید ترفیع شغلی بگیرد، چقدر احساس بدی خواهید داشت.

پس به این موضوع توجه داشته باشید که مواجهه با افراد منفی، می‌تواند افکار شما را به راحتی تغییر دهد. هر چه زمان بیشتری را صرف فکر کردن به افراد منفی و نگرانی بابت کارهای آن‌ها کنید، به همان اندازه بازدهی کاریتان کاهش خواهد یافت.

پس از همین امروز، تصمیم بگیرید، انرژی ذهنی کمتری را صرف فکر کردن به افراد منفی کنید. اگر مراقب نباشید، افراد منفی باف، موجب ایجاد ناراحتی‌هایی در زندگی شما خواهند شد. صحبت کردن با این دسته اشخاص، شرایط بدی را در شما به وجود می‌آورد.

مثلاً ممکن است باعث بالا رفتن فشار خون شما شود یا شاید در حالت عادی، فرد آرام و منطقی باشید، اما با شنیدن صبحت های یک فرد بدبین، تحملتان را از دست بدهید و فریاد بزنید.

حتی ممکن است با وجود خوش بین بودن، وقتی چند ساعت از وقت خود را با یک همکار بدبین می‌گذرانید، به این نتیجه برسید که آینده خوبی در انتظار شرکت شما نخواهد بود.

شاید در این مورد، علت این واکنش خود را حرف‌های همکارتان بدانید و تقصیر را به گردن او بیندازید، اما در هر حال وقتی به صورتی رفتار می‌کنید که مغایر با رفتار معمول شما نباشد،

باید مسئولیت آن را خودتان به عهده بگیرید. بنابراین واکنش‌های هیجانی خود را کنترل کرده و با وجود شرایط نامطلوب اطرافتان، به ارزش‌های خود پایبند باشید.

 

4 راه جلوگیری از تاثیر افراد منفی در زندگی

 

4. با افراد مثبت معاشرت کنید

وقتی اطراف شما را افراد منفی فرا گرفته باشد، دیگر نمی‌توانید به جنبه‌های مثبت زندگی نگاه کنید. بنابراین سعی کنید با افراد مثبت اندیش، نشست و برخاست کنید. در این صورت می‌توانید تعادل را در زندگی خود حفظ کنید.

همانطور که افراد منفی می‌توانند باعث تخریب روحیه شما  شوند، افراد مثبت اندیش می‌توانند باعث افزایش انگیزه و بهتر شدن حال شما شوند. پس سعی کنید این گروه از افراد را در اطراف خود شناسایی کنید و به طور منظم با آنها وقت بگذرانید.

مثلاً می‌توانید همکار مثبت اندیش خودتان را برای صرف ناهار دعوت کنید یا با خانواده دور هم جمع شوید و آن را به خنده برگزار کنید. این کار باعث می‌شود که انگیزه شما برای ادامه کارتان حفظ شود.

از همین امروز تصمیم بگیرید که دیگر به افراد منفی اجازه ندهید بر فکر، احساس و رفتار شما تأثیر بگذارند. در این صورت است که می‌توانید قدرت از دست رفته خود را باز یابید و وقت و انرژی خود را صرف انجام کاری کنید که بیشترین بازدهی را به همراه داشته باشد.

 

فروش موفق در آمازون

 

در این مقاله، با 4 روش جلوگیری از تأثیر افراد منفی بر زندگیتان آشنا شدید. همانطور که می دانید افراد منفی، با حرف‌ها و رفتارهای خود باعث هدر رفتن وقت و انرژی شما خواهند شد و علاوه بر این که نگرش مثبت شما را تغییر می‌دهند، انگیزه لازم برای ادامه کار را نیز سلب خواهند کرد.

گاهی اوقات بدبینی افراد، نتیجه مشکلاتی است که در زندگی دارند. بنابراین در صورتی که برایتان امکان دارد با آنها صحبت و سعی کنید به آنها در حل مشکلاتشان کمک کنید. در مواردی، این افراد با شنیدن حرف‌های دلگرم کننده و روحیه بخش، می‌توانند طرز فکر خود را تا حدودی تغییر دهند.

با این حال، اگر فرد بدبین نسبت به افکار خود سرسخت باشد، به راحتی نمی‌توانید طرز فکر او را تغییر دهید. در غیر این صورت برای در امان ماندن از تأثیر رفتارهای او، تا حد امکان معاشرت خود را با او کاهش دهید، چون به طور ناخودآگاه حرف‌ها و گفته‌های او بر شما تأثیر خواهد گذاشت.

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/avoid-negative-people-influence
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط