موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

9 کاری که خوشحالی را به شما هدیه می دهد

توضیحات کوتاه :
شاید بتوان گفت که یکی از محبوب‌ترین اهداف، شادکامی در زندگی می‌باشد. شادی یعنی حس خوب داشتن و این حس خوب زمانی به وجود می‌آید که از زندگی خود رضایت داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 18.6k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
9 کاری که خوشحالی را به شما هدیه می دهد

 

خلاصه ای از مقاله

 خوشحال بودن هدفی است که همه افراد دنیا به دنبال رسیدن به آن هستند. دلایل خوشحالی می‌تواند در درون شما پیدا شود یا اینکه یک عامل بیرونی سبب به وجود آمدن این احساس در شما بشود. مسئله‌ای که باید به آن دقت کرد این است که تعریف هر شخص از خوشحالی چیست. از خودتان این سؤال را بپرسید و یک جواب صادقانه به خود بدهید. پس از آن به این فکر کنید که آیا در حال حاضر خوشحالی مدنظر خود را در زندگی دارید یا نه. اگر فکر می‌کنید هنوز به شادی که به دنبال آن هستید، دست پیدا نکرده‌اید، این مقاله را تا آخر بخوانید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

شادی در زندگی چیست؟

شاید بتوان گفت که یکی از محبوب‌ترین اهداف، شادکامی در زندگی می‌باشد. شادی یعنی حس خوب داشتن و این حس خوب زمانی به وجود می‌آید که از زندگی خود رضایت داشته باشید. هنگامی که از کسی می‌پرسید: «در زندگی به دنبال چه چیزی هستید؟»، یکی از رایج‌ترین جواب‌هایی که می‌شنوید شاد بودن است. فرقی هم نمی‌کند این فرد در کدام کشور و با چه فرهنگی زندگی می‌کند. خوشحال بودن هدفی است که همه افراد دنیا به دنبال رسیدن به آن هستند. دلایل خوشحالی می‌تواند در درون شما پیدا شود یا اینکه یک عامل بیرونی سبب به وجود آمدن این احساس در شما بشود. مسئله‌ای که باید به آن دقت کرد این است که تعریف هر شخص از خوشحالی چیست. از خودتان این سؤال را بپرسید و یک جواب صادقانه به خود بدهید. پس از آن به این فکر کنید که آیا در حال حاضر خوشحالی مدنظر خود را در زندگی دارید یا نه. اگر فکر می‌کنید هنوز به شادی که به دنبال آن هستید، دست پیدا نکرده‌اید، این مقاله را تا آخر بخوانید. در ادامه به راه‌های مناسب برای جذب خوشحالی در زندگی اشاره شده است.

 

مقاله پیشنهادی: عوامل شادی در زندگی چست؟

شادکامی در زندگی

 

راه‌های پیدا کردن خوشحالی در زندگی

1. سعی کنید همیشه قوی و مثبت نگر باشید

به هیچ عنوان اجازه ندهید که افکارمنفی و ناراحت‌کننده وارد زندگی شما بشوند. هر زمان که احساس کردید ناراحت هستید، به جای تمرکز روی این حس و پروبال دادن به آن، افکارمثبت را جایگزین آن کنید. به چیزهای مثبت در زندگی خود فکر کنید. با خود بگویید که در زندگی هزاران دلیل برای شادی وجود دارد. به علاوه، در هر چیز منفی هم می‌توان یک بخش مثبت پیدا کرد. اگر طرز نگاه خود را تغییر بدهید و خود را درگیر نیمه منفی هر چیز نکنید، می‌توانید نیمه مثبت آن را هم ببینید.

 

چگونه با استفاده از دوره پاراسل زندگی درآمد خود را افزایش دهیم؟

 

2. همیشه یک کار برای انجام دادن داشته باشید

بیکاری دشمن خوشحالی است. طبق تحقیقات انجام شده افرادی که به کاری مشغول هستند، نسبت به افراد بیکار خوشحال‌ترند. البته منظور از مشغول بودن به کار، تنها داشتن شغل نیست. همین که یک فرد بتواند با انجام یک کار خودش را سرگرم کند هم کافی است. هر کاری که فکر می‌کنید حالتان را بهتر می‌کند را انجام بدهید. مثلاً به باشگاه بروید، به مکان‌های دیدنی رفته یا به یک سخنرانی جالب گوش دهید. همین که خود را به کارهایی که دوست دارید مشغول کنید می‌تواند حس‌وحال بهتری به شما بدهد.

3. تلاش کنید تا همیشه لبخند بر روی لب داشته باشید

محققان به این نتیجه رسیده‌اند که لبخندزدن می‌تواند باعث خوشحالی بیشتر فرد بشود. نیازی نیست برای لبخندزدن به دنبال بهانه بگردید، هر چیز کوچکی هم می‌تواند دلیل خوبی برای این حرکت باشد. همین الان شروع کنید و هر دلیلی که دوست دارید را برای لبخندزدن انتخاب کنید. مثلاً یک کودک از کنار شما عبور می‌کند و شما به او لبخند می‌زنید یا یک شاخه گل زیبا را در مسیر خود به سمت محل کارتان می‌بینید. حتماً نباید برای خوشحال بودن دنبال دلیل خاصی بگردید.

4. سعی کنید گاهی هم احساس خود را دنبال کنید

اینکه فردی با فکر تصمیمی را بگیرد خیلی خوب است اما بد نیست گاهی هم به دنبال احساس خود برود. هنگامی که شما با فکر پیش می‌روید، زمانی را به بررسی دقیق تصمیم و جوانب مختلف آن اختصاص می‌دهید. در این حالت همیشه به دنبال این هستید که اشتباهی مرتکب نشوید. اما گاهی انجام کاری که قلبمان به ما پیشنهاد می‌دهد می‌تواند حال خیلی بهتری را به ما هدیه بدهد.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه حس شادی ایجاد کنیم؟

حس خوشحالی در زندگی

 

5. مهربان باشید و به دیگران کمک کنید

کمک کردن می‌تواند حال افراد را خیلی بهتر سازد. تفاوتی نمی‌کند که این کمک مادی باشد یا معنوی، در هر دو صورت می‌توانید از این طریق به خوشحالی دست پیدا کنید. می‌توانید بخشی از حقوق ماهانه خود را برای کمک به نیازمندان کنار بگذارید یا به یک فرد مسن برای عبور از خیابان کمک کنید. حتی شاید پاسخ دادن به سؤال ریاضی یک دانش‌آموز هم بتواند احساس خوبی را در شما به وجود بیاورد. پس هیچگاه برای کمک معیار و اندازه خاصی مشخص نکنید و هر کاری که باعث شادی شما و دیگران می‌شود را انجام دهید.

6. یاد بگیرید که دیگران را ببخشید

همیشه با بخشیدن دیگران می‌توانید شادمان‌تر باشید. هیچ‌وقت قلب خود را با کینه و نفرت از دیگران پر نکنید. سعی کنید بخشیدن را یاد بگیرد. با بخشیدن هم از نظر روحی حال بهتری پیدا می‌کنید و هم از نظر جسمی. طبق تحقیقات انجام شده بعد از اینکه شخصی را می‌بخشید، فشار خونتان کاهش یافته و ضربان قلبتان پایین‌تر می‌آید. 

7. در هر شرایطی ورزش کردن را فراموش نکنید

یک رابطه قوی بین ورزش کردن و خوشحال بودن وجود دارد. این ورزش ها می‌توانند کششی، حرکتی یا ذهنی باشند. با ورزش کردن، میزان اندروفین در بدن افزایش پیدا کرده و حال شما بهتر خواهد شد. تمرینات خود را با انجام فعالیت‌های کششی آغاز کنید و سپس به حرکات سرعتی روی بیاورید. در کنار آن زمانی از روز را به مدیتیشن اختصاص بدهید. با انجام تمرینات مربوطه، ذهن خود را از همه چیز خالی کنید. ورزش کردن می‌تواند سبب شود که شما هم از لحاظ جسمی و هم از نظر ذهنی حال بهتری داشته باشد.

 

احساس رضایت و شادکامی در زندگی

 

8. کارهایی که دوست دارید را انجام دهید

به این فکر نکنید که برای شادی خود یا دیگران چه کاری را باید انجام دهید و چه کاری را نباید، فقط کاری را بکنید که شما را خوشحال می‌کند. سعی کنید خود را از تمام این بایدها و نبایدها دور نگه دارید. تنها چیزی که باید برایتان مهم باشد این است که با انجام چه کاری حالتان خوب است و همان را انجام بدهید. یکی از بهترین روش‌های جذب شادی به زندگی نیز همین است. وقتی که کاری که دوست دارید را انجام می‌دهید، بدون شک با انجام آن احساس شادی خواهید کرد و این یک اصل مشخص است.

9. سعی کنید همیشه کسانی که دوستتان دارند را اطراف خود نگه دارید

بودن کسانی که شما را دوست دارند در کنارتان می‌تواند به عنوان یک محرک بزرگ به‌شمار برود. شما می دانید که این افراد همیشه در کنار شما هستند و در سختی‌ها به شما کمک خواهند کرد. از سوی دیگر زمانی که اطرافتان با عشق و محبت احاطه شده باشد، شما این احساسات خوب را حس خواهید کرد. در نتیجه شما هم این احساسات خوب را به دیگران می‌دهید و بدین ترتیب خودتان و همه اطرافیانتان به صورت زنجیره وار حال خوبی پیدا خواهید کرد.

برای خوشحالی خود تلاش کنید

نتایج تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که خوشحالی یعنی داشتن احساس رضایت از زندگی و فعالیت‌های روزمره. مهم نیست که خوشحالی را در چه چیزی می‌بینید، مهم این است که بتوانید آن را به دست بیاورید. به یاد داشته باشید که این خود شما هستید که می‌توانید کاری کنید تا به شادمانی دست پیدا کنید. تا زمانی که شما تصمیم خود را نگیرید و انتخاب نکنید، نمی‌توانید شادی را تجربه کنید. برای به دست آوردن آن هم باید به شناخت خوبی از خودتان و اهدافتان دست پیدا کنید. سپس با توجه به این شناخت برای رسیدن به خواسته‌های خود تلاش کنید. هیچ‌چیزی بدون تلاش به دست نمی‌آید. نکته‌ای که باید گفت این است که هیچ‌وقت سعی نکنید برای خوشحال بودن به دنبال اتفاقات بزرگ باشید. تلاش کنید از لحظه لحظه زندگی خود لذت ببرید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/9-things-that-gives-you-happiness
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مصدق گفته:
۰ | ۱

مطالب فوق خیلی عالی وتاثیر گذار بود.متشکرم.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما

همواره تلاش ما بر ارائه مطالب مفید جهت استفاده شما همراهان گرامی می باشد و خوشحالیم که این هدف محقق شده است.

پاسخ
جواد گفته:
۰ | ۰

با همه موارد بالا موافقم

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما جواد عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

دیدگاه های شما ما را در رسیدن به موفقیت های بیشتر یاری می رساند. از حضور پر مهر شما در خانواده عزت خواه دات کام کمال تشکر را داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط