فرصت درآمدزایی از سایت airbnb با اجاره خانه دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

عوامل شادی در زندگی چست؟

توضیحات کوتاه :
شادی مهم‌ترین خواسته افراد است. شاید چیزی که باعث شادی شما شود، به هیچ عنوان برای دیگران جذابیت نداشته باشد. اما جالب این است که برخی از دلایل شادی در زندگی در میان همه انسان‌ها مشترک است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 5.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
عوامل شادی در زندگی چست؟

 

خلاصه ای از مقاله

عوامل شادی در زندگی چست؟ چگونه می توان یک زندگی شاد داشت؟ داشتن یک زندگی شاد و لذتبخش بستگی به خود ما و دیدگاه های ما دارد. درست است که تعریف شادی برای همه یکسان نمی باشد ولی عوامل مشترک زیادی در شادی و شاد بودن دخیل هستند که در این مقاله به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

داشتن یک زندگی شاد و لذت بخش

شادی در زندگی مهم‌ترین خواسته‌ای است که هر کسی می‌تواند در زندگی داشته باشد. همه ما در زندگی به دنبال یک زندگی شاد و لذت‌بخش هستیم. شما ممکن است در طول زندگی خود هزاران هدف متفاوت داشته باشید.

در تمامی این هدف گذاری‌ها شما به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به دنبال رسیدن به شادی می‌باشید. مسئله‌ای که اینجا مطرح می‌باشد این است که راه‌های رسیدن به شادمانی برای همه ما متفاوت است. شاید چیزی که باعث شادی شما می‌شود، به هیچ عنوان برای دیگر افراد جذابیت نداشته باشد.

اما موضوع خوشحال کننده این است که برخی از دلایل شادی در زندگی در میان همه انسان‌ها مشترک است. ما در این مقاله قصد داریم برخی از این دلایل شادی بخش زندگی را با یکدیگر مرور کرده و بررسی نماییم.

 

چگونه درآمد خود را افزایش دهیم؟

 

1. داشتن روابط شاد

در این دسته بندی میل به داشتن روابطی شاد قرار می‌گیرد. همه ما انسان‌ها به دنبال این هستیم که دیگران را ما را دوست داشته و ما نیز آنها را دوست داشته باشیم. شما نیز همچون دیگران به دنبال یک زندگی شاد، پر از سرگرمی می‌باشید.

زندگی‌ای که در آن به شما احترام گذاشته و شما نیز به دیگران احترام می‌گذارید. مشارکت شما در اجتماع و امور اجتماعی در حقیقت از میل شما به داشتن تعاملاتی شاد با دیگران و مشارکت در اجتماع پدید می‌آید.

2. لذت بردن از کار

دسته بندی دیگر میل به داشتن شغلی جذاب و چالش برانگیز می‌باشد. مطمئناً شما به دنبال داشتن یک زندگی راحت می‌باشید اما بیشتر از آن دوست دارید بتوانید به معنای واقعی از حرفه‌ای که به آن مشغول هستید، لذت ببرید.

در حقیقت بهترین لحظات زندگی شما، لحظه‌هایی هستند که شما به کاری که دوست دارید مشغول بوده و از آن لذت می‌برید.

 

 شادی در زندگی

 

3. داشتن استقلال مالی

دسته بندی سوم میل به داشتن استقلال مالی است. شما همواره به دنبال این هستید که از دغدغه‌های مالی خود رها شوید. یعنی آنقدر پول در حساب بانکی خود داشته باشید که بتوانید بدون فکر کردن به مشکلات و نگرانی تصمیم بگیرید و پول خود را خرج کنید.

زمانی که شما از نظر مالی به یک موقعیت ثابت دست پیدا کردید، می‌توانید در راحتی و آسایش زندگی کنید و هرگز نگران این موضوع نباشید که آیا برای گذران زندگی خود به اندازه کافی پول دارید یا نه.

استقلال مالی شما را از فقر و نداری نجات می‌دهد و باعث می‌شود که شما دیگر چه از نظر مالی و چه از لحاظ‌های دیگر به کسی وابسته نباشید. اگر شما در طول مدت زمانی که کار می‌کنید، پول خود را ذخیره و سرمایه گذاری کنید، در نهایت می‌توانید به نقطه‌ای برسید که دیگر نیازی به کار کردن نداشته باشید.

4. داشتن سلامتی

چهارمین دسته بندی به میل به داشتن سلامتی اختصاص پیدا می‌کند. اینکه شما بتوانید از بیماری‌ها و درد و رنج رها بوده و زندگی پر از سلامتی و کامیابی را داشته باشید، می‌تواند نقش بسزایی در شادی شما داشته باشد.

در این صورت شما همواره با انرژی خود و احساس خوبی دارید. در حقیقت، سلامت شما در زندگی شما نقش محوری را ایفا می‌کند تا زمانی که مشکلی در این زمینه نداشته باشید، شادی زندگیتان تضمین شده خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: کلیدهای شادی در زندگی

عوامل شادی

 

5. داشتن ذهنی آرام

داشتن آرامش ذهنی یک امر ضروری برای تمامی موارد عنوان شده است. هر چقدر که شما ذهن آرام‌تری داشته باشید، آرامش بیشتری داشته و انرژی‌های مثبت را به سمت خود جذب می‌کنید.

در نتیجه استرس کمتری را احساس کرده و سلامت جسمانی و روحی بهتری را تجربه خواهید کرد. در همین راستا می‌توانید این امید را داشته باشید که روابط بهتری را با دیگران داشته و با مثبت نگری و اعتماد به نفس بیشتری در کارهای خود پیش بروید.

زمانی که شما در درون نسبت به خودتان حس خوبی را داشته باشید، کاری که در دست دارید را بهتر انجام می‌دهید و روابط بهتری را نیز با اطرافیان و همکاران خود خواهید داشت. همچنین با داشتن ذهنی آرام، احتمال داشتن یک زندگی خوب و در نهایت رسیدن به استقلال مالی نیز بیشتر خواهد شد.

آوردن شادی به زندگی

شما می‌توانید با داشتن یکسری اقدامات مشخص، شادی را به زندگی خود بیاورید. برخی از این عوامل عبارتند از:

1. کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید

داشتن عشق و علاقه به کاری که انجام می‌دهید مهم‌ترین فاکتوری است که باید آن را در نظر بگیرید. اگر شما از اقداماتی که در زندگی دارید لذت نمی‌برید یا زمان خود را با کسانی سپری می‌کنید که حال شما را خوب نمی‌کنند،

باید بدانید مسیر اشتباهی را در پیش گرفته‌اید. الان دقیقاً همان زمانی است که باید مسیر خود را تغییر دهید و کاری را شروع کنید یا با افرادی معاشرت کنید که آنها را دوست دارید و احساس خوبی به شما می‌دهند.

2. چیزهایی که دیگر به کارتان نمی‌آیند را حذف کنید

هر از چند گاهی به عقب برگردید. شما باید زندگی و عملکرد خود را در گذشته بررسی کنید و سپس ببینید که چه چیزها و اقداماتی دیگر به کار شما نمی‌آیند. آنگاه تمامی آنها را از زندگی خود حذف کنید.

هر چیزی که دیگر باعث شادی شما نمی‌شود و شما را به اهدافی که در نهایت خوشحالی شما را به دنبال دارد نزدیک نمی‌کند، دیگر به کار شما نخواهد آمد. حال آن مورد می‌تواند یکی از دوستانتان باشد یا کاری که هر روز انجام می‌دادید اما به هیچ عنوان خوشحالی را به زندگی شما نیاورده است.

حذف آنها در نهایت می‌تواند به شما کمک کند تا شادی را در زندگی خود پیدا کنید. فراموش نکنید که زندگی کوتاه‌تر از آن است که بخواهید با افکار و چیزهای منفی آن را هدر دهید.

 

عوامل شادی در زندگی چیست؟

 

3. مدیتیشن انجام دهید

مطالعات نشان می‌دهند انجام تمریناتی مثل یوگا و مدیتیشن می‌تواند به کاهش درد، ضربان قلب و فشار خون کمک کرده و انعطاف پذیری شما را افزایش دهد.

زمانی که شما به تمرینات ذهنی مثل مدیتیشن می‌پردازید، در حقیقت ذهن خود را از هر گونه نگرانی، استرس و افسردگی خالی می‌کنید. در نتیجه می‌توانید در طول زندگی احساس بهتری را داشته و با راحتی بیشتری در زندگی پیش بروید.

4. زمانی را به خودتان اختصاص دهید

برخی از ما در مقایسه با دیگران نیاز داریم که زمان بیشتری را به خودمان اختصاص داده و با خودمان تنها باشیم. اما در نهایت همه ما از اینکه زمانی را به فکر کردن به خودمان و کارمان اختصاص دهیم، سود خواهیم برد.

اگر شما به دنبال ایجاد یک تغییر در زندگی خود هستید، سعی کنید زمانی را برای خودتان بگذارید. این کار می‌تواند در مسیر پیشرفت و در نتیجه آن رسیدن به شادی در زندگی بسایر کمک کننده باشد.

5. کمی آرام‌تر پیش رفته و در حال زندگی کنید

سعی کنید با آرامش بیشتری در مسیر حرکت خود پیش بروید و به آدم‌های اطراف خود و هر چیزی که در اطرافتان وجود دارد دقت بیشتری داشته باشید. این کار باعث می‌شود که ذهن شما فرصتی برای استراحت کردن داشته باشد و همین امر در ادامه بهره‌وری شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

 

نحوه فروش کالا در آمازون و کسب درآمد میلیاردی

 

6. مشخص کنید که چه چیزهایی برای شما مهم‌تر هستند

وارن بافت یک قانون به نام 25/5 را معرفی نموده است. مطابق با این قانون:

  • یک لیست تهیه نمایید و 25 هدفی که می‌خواهید طی یک مدت زمان مشخص به آن دست پیدا کنید را یادداشت نمایید.
  • لیست خود را مرور کرده و 5 اولویت اصلی خود را مشخص نمایید.
  • روی این 5 اولویت اصلی خود متمرکز شده و از انجام سایر اهداف نوشته شده دوری کنید.
  • پس از رسیدن به این هدف، به لیست خود مراجعه کرده و مراحل قبلی را دوباره تکرار نمایید.

در نهایت باید بدانیم که شادی امری درونی است که خود فرد انتخاب می‌کند صرفنظر از شرایط بیرونی، این ویژگی را داشته باشد یا خیر. با انتخاب یک رویکرد مثبت به زندگی می‌توانید شادی را به زندگی خود دعوت کنید.

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/happiness-factors
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط