وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تصمیم و موفقیت

توضیحات کوتاه :
شما باید یاد بگیرید که همیشه شکارچی موفقیت‌ و فرصت‌ها باشید و از هر فرصتی برای یک انتخاب درست و معقول استفاده نمایید. همیشه برای آنچه عزم انجام آن را دارید قاطع باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 3.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
تصمیم و موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

 طبیعتاً زمانی که شما با منطق و آگاهی برای زندگی خود هدف تعیین می‌کنید و برای تحقق این اهداف با همت و اراده مصمم می‌شوید، نتایج خوبی را نیز دریافت خواهید کرد. انتخاب‌های شما هر چند کوچک در تمام لحظه‌های زندگی شما تاثیرگذار هستند و می‌توانند پیشرفت یا شکست شما را رقم بزنند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تصمیم گیری صحیح چیست؟
مراحل تصمیم گیری منطقی
من موفق می شوم
فرار از تصمیم گیری
علت نداشتن قدرت در تصمیم گیری
تقویت مهارت تصمیم گیری
چگونه بهترین تصمیم را بگیریم؟
نظریه آنتونی رابینز

تصمیم گیری صحیح چیست؟

مطمئناً برای شما نیز، لحظه تصمیم‌گیری در زندگی همیشه لحظه سرنوشت‌ساز و مهمی بوده است. آن لحظه که باید انتخاب کنید و برای جنبه‌ها و ابعاد مختلف زندگی خود مسیری را درنظر بگیرید. در این مسیر قدرت عزم و اراده شما بسیار حائز اهمیت می‌باشد. برای انتخاب‌های درست باید در همان ابتدا مسیر، جوانب و نتایج کار خود را بسنجید. برای این منظور می‌توانید از نظر افراد با تجربه، سرچ در گوگل، مطالعه کتاب‌های مرتبط و... کمک بگیرید. آن لحظه است که می‌توانید رسیدن به موفقیت را برای خود رقم بزنید. طبیعتاً زمانی که شما با منطق و آگاهی برای زندگی خود هدف تعیین می‌کنید و برای تحقق این اهداف با همت و اراده مصمم می‌شوید، نتایج خوبی را نیز دریافت خواهید کرد. انتخاب‌های شما هر چند کوچک در تمام لحظه‌های زندگی شما تاثیرگذار هستند و می‌توانند پیشرفت یا شکست شما را رقم بزنند.

 

مقاله پیشنهادی: 7 استراتژی کارآمد در تصمیم گیری

تصمیم گیری

 

مراحل تصمیم گیری منطقی

شما باید یادبگیرید که همیشه شکارچی موفقیت‌ و فرصت‌ها باشید و از هر فرصتی برای یک انتخاب درست و معقول استفاده نمایید. همیشه برای آنچه عزم انجام آن را دارید، قاطع باشید و مراحل زیر را درنظر بگیرید:

 

لحظه‌ای که تصمیم گرفتم و موفق شدم

 

من موفق می شوم

1. قبل از هرگونه اقدامی ابتدا با ساخت افکار مثبت نسبت به خود و عقاید خود، خودتان را برای کاری که قصد انجام آن را دارید، آماده کنید. زیرا اگر شما خود را باور نداشته باشید، مسیری هم که از بین گزینه‌های مختلف برگزیده‌اید، باور نخواهید داشت.
2. هدفی که برای رسیدن به آن در حال تلاش هستید را از ابتدا مسیر مشخص کنید. شاید این نکته تکراری باشد ولی خیلی حائز اهمیت است.
3. در مرحله آخر، مصمم اقدام کنید و این نکته را مدنظر داشته باشید که روحیه پذیرش مسئولیت انتخاب‌های زندگی را در خود تقویت کنید و بپذیرید که تنها شما مسئول اصلی زندگی و اقدامات خود هستید. درست است خیلی از مواقع شرایط و اطرافیان هم تا حدودی در نتیجه اقدامات شما نقش دارند ولی در نهایت این خود شما هستید که حرف آخر را برای موفقیت در زندگی خود می‌زنید.

فرار از تصمیم گیری

به‌طور کلی می‌توان گفت اراده کردن و انتخاب به عنوان یکی از جنبه‌های مهم زندگی، نقش پررنگی را در زندگی ایفا می‌کند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در انتخاب مسیرهای زندگی خود در دوراهی قرار گرفته باشید و ندانید که چه مسیری شما را به موفقیت نزدیک خواهد کرد. در آن لحظه دائم به این فکر می‌کنید که به طریقی از میدان فرار کنید و در ذهن خود تکرار می‌کنید که آیا من موفق می‌شوم؟ آیا می‌توانم موفقیت و شادکامی را از آن خود کنم؟

علت نداشتن قدرت در تصمیم گیری

ضعف در اراده و همت می‌تواند یکی از دلایل این امر باشد. قبل از هرگونه اقدامی در زندگی این جمله را با خود مرور کنید: من باید برای خوشبختی و احساس رضایت از خود در زندگی، گزینش‌ها و انتخاب‌هایی را داشته باشم، پس این بخش از زندگی من اجتناب‌ناپذیر است و اراده راسخ من را می‌طلبد. چنانچه این جمله را در ذهن خود باور و تثبیت نمایید بسیاری از تردیدهای شما برطرف خواهد شد.

تقویت مهارت تصمیم گیری

تصمیم‌گیری در زندگی نیز یکی از مهارت‌های مهم محسوب می‌گردد. همانطور که باید مهارت‌های خود را جهت پیشرفت زندگی در ابعاد مختلف تقویت نمایید در کنار آن باید این مهارت را نیز یاد بگیرید. چرا که اگر شما مهارت‌های مختلفی هم داشته باشید ولی نتوانید درست انتخاب نمایید، در تصمیم‌گیری‌ها به خود متکی نباشید و تحت تأثیر حرف‌های دیگران قرار گیرید، طبیعتاً مهارت‌های شما به درستی به‌کار گرفته نمی‌شود. زیرا نمی‌دانید در چه زمینه‌ای باید برای استفاده و بروز آنها اقدام نمایید. پس این مهارت را در خود تقویت نمایید و تنها از تجربه افراد موفق بهره ببرید.

 

مقاله پیشنهادی: نکاتی برای ایجاد خلاقیت در تصمیم گیری

موفق شدن

 

چگونه بهترین تصمیم را بگیریم؟

انتخاب بهترین و درست‌ترین مسیر در زندگی آن هم در مورد جنبه‌های مهم، مسلماً برای هر فرد بسیار دارای اهمیت می‌باشد. این موارد می‌تواند با توجه به شرایط و نیازهای زندگی هر فرد متفاوت باشد. مانند انتخاب در زمینه کسب‌وکار، تحصیل، ازدواج، دوست و... اینکه شما بتوانید بهترین گزینه را در زمینه مورد نظر خود انتخاب کنید تا حدی زیادی به روحیه و شخصیت شما بستگی دارد. البته تجربه‌های شما نیز در این زمینه بسیار به شما کمک خواهد کرد. مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین نکته برای موفقیت در این زمینه باور و اعتمادبه‌خود است. تا زمانی که این موضوع را برای خود حل نکنید و اجازه دهید دیگران همیشه برای شما انتخاب کنند، به موفقیت در این زمینه نخواهید رسید.

نظریه آنتونی رابینز

همانطور که آنتونی رابینز می‌گوید: هنگامی که با آسودگی و باور، به دیگران اجازه می‌دهید به جای شما بیندیشند و تصمیم بگیرند، همواره ناگزیرید برای آن، بهایی بپردازید.

به‌طور کلی می‌توان گفت تصمیم به‌عنوان یکی از جنبه‌های مهم زندگی، نقش پر رنگی را ایفا می‌کند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در تصمیم‌گیری‌های زندگی خود در دوراهی قرار گرفته باشید و ندانید که چه تصمیمی شما را به موفقیت نزدیک خواهد کرد. آن لحظه است که در ذهن خود تکرار می‌کنید که آیا من موفق می‌شوم؟ آیا می‌توانم تصمیم درستی بگیرم و تلاش و موفقیت را  از آن خود کنم؟

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/decision-and-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رضا گفته:
۰ | ۰

بسیار عالی
موفق باشید

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رضا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و تقدیر برای شماست که همواره لطفتان را به ما ارزانی می دارید. از زحمات شما بی‌نهایت تشکر می‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط