موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه استوار و محکم بر روی مراحل تغییر بمانیم؟

توضیحات کوتاه :
با مکتوب نمودن اهداف خود، قدم بزرگی به سمت موفقیت برمی‌دارید. تا زمانی که اهداف در ذهن شما باشند، دست‌یافتنی بنظر نمی‌رسند. پس اهدافتان را یادداشت کنید و با دیگران در مورد آنها صحبت نمایید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3

تعداد امتیازها: 2

  • 4.4k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه استوار و محکم بر روی مراحل تغییر بمانیم؟

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

تغییر در زندگی می‌تواند سخت و دشوار باشد. برای ایجاد تغییرات ابتدا باید هدفی داشته باشید تا در آن راستا تغییرات را ایجاد کنید. در مورد این تغییرات و اهداف با اطرافیان خود صحبت نمایید تا هم به شما انگیزه بدهند و هم به دلیل حفظ اعتبار خودتان نزد آنها، در این مسیر ثابت قدم بمانید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه باید تغییر کنیم؟

می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که چگونه باید تغییر کنیم؟ از همه مهمتر چگونه روی خط تغییر بمانیم؟ یعنی اگر تغییر را شروع کردیم بتوانیم آنقدر ادامه دهیم که تبدیل به یکی از عادت‌های ما شود، اما قبل از اینکه به پنج مورد اصلی اشاره کنم، می‌خواهم به شما دو دسته از افراد را معرفی کنم که این افراد نمی‌توانند تغییر کنند، دسته اول کسانی هستند که واقعا نمی‌خواهند تغییر کنند، یک هدفی در ذهنشان دارند یا یادداشت کردند و بعد از چند روز سر و کله‌زدن با هدفشان آن را کنار می‌گذارند، شاید برای شما هم پیش آمده که خواستید کاری کنید، یک چیز جدیدی یاد بگیرید چند روزی مشغولش بوده و بعد هم آن را کنار گذاشتید. چرا این اتفاق می‌افتد؟ چون هدف سطحی است، از عمق وجودشان آن حس شور و اشتیاق را نسبت به هدف ندارند، تا الآن به هدفشان عمیق فکر نکرده‌اند که چرا من این هدف را می‌خواهم  و چرا من باید به آن برسم. دسته دوم کسانی هستند که تمرکز روزانه بر روی هدف ندارند، یعنی امروز خیلی پیگیر هدف هستند، ولی فردا نه! اگر می‌خواهید اتفاق بیفتد و به هدفتان برسید و در پروسه تغییر قرار بگیرید باید مداوم باشد، هر روز باشد، پیوسته باید پیگیر تغییر کردن باشید، در ادامه پنج نکته اصلی را با هم بررسی می‌کنیم. خوب دوست خوبم، برای اینکه به هدفمان برسیم نیاز به تغییر داریم، حالا چگونه روی آن پروسه تغییر بمانیم و تغییر را شروع کنیم؟

 

مقاله پیشنهادی: تغییر زندگی و تأثیر آن در پیشرفت

 

در اعمال تغییرات ثابت قدم باشید

 

اهداف خود را یادداشت نمایید

نکته اول این است که هدفتان را باید یادداشت کنید، دوست خوبم این را به خاطر داشته باشید باید یادداشت کنید! از تلفن، تبلت و کامپیوتر استفاده نکنید! حتماً با خودکار روی یک کاغذ بنویسید، باید هر روز یکبار هدفتان را روی کاغذ مکتوب بنویسید، هدفتان می‌تواند هر چیزی باشد ولی هر چقدر توضیح بیشتری در مورد هدفتان بنویسید خیلی بهتر است، مثلاً اگر هدفتان این است که یک ماشین بخرید دقیقاً باید مدل ماشین، قیمت ماشین، رنگ ماشین، کار کرده یا خیر؟ صفر است یا خیر؟ و تمامی ویژگ‌های ماشین را بنویسید، حتی من این را به شما می‌گویم که  با ماشین قرار است کجا بروید؟  قرار است  با این ماشین به کیش یا شمال بروید؟ همه اینها را باید یادداشت کنید، من زمانی که ماشین قرمز فلان مدل فلان شرکت را به این قیمت خریدم، قرار است که با آن به شمال بروم، چند روز در آنجا بمانم؟ و کجا پارک کنم؟ همه این موارد را باید دقیقاً بنویسید، هر موقع که بیشتر توضیح و توصیف نوشتید. عمیق‌تر به آن پی می‌برید که چرا من این هدف  را می‌خواهم و این باعث می‌شود که در ذهنتان واقعی شده و جان  بگیرد.

 

بهترین روش کسب درآمد بدون وقفه در دنیا

 

بر طبق برنامه ریزی عمل نمایید

مورد دوم یک وایت‌بورد یا از برگه‌هایی که تمام روزهای ماه داخل آن نوشته شده را تهیه کنید، به دیوار اتاقتان بزنید و هر روز بر طبق برنامه قدم‌های رسیدن به هدف را یادداشت کنید، مثلاً بنویسید که کارهایتان را به ترتیب باید انجام بدهید و هرگز تأخیر نداشته باشید، اگر می‌خواهید به هدفتان برسید، دقیقاً باید طبق برنامه عمل کنید، توجه داشته باشید که هر کاری را انجام دادید، آن را تیک بزنید. نباید از هدفتان یک لحظه هم غافل شوید. خودتان را نسبت به دستیابی به اهدافتان متعهد کنید هر روز باید پیگیر هدفتان باشید، پیگیر آن وظیفه‌ای که نسبت به خودتان دارید باشید. شاید نکته‌ای را که در مورد نوشتن اهداف وجود دارد، ندانید و به همین خاطر ابراز کنید این کار فایده‌ای ندارد. اما دوست خوبم با نوشتن هدف‌هایی که در ذهن دارید یک مرحله رو به جلو گام برداشته‌اید و ذهن شما به طور عملی متوجه می‌شود که باید کارهایی را انجام دهد تا به خواسته‌ها و موفقیت نزدیک‌تر شوید. در این صورت تعهد شما نسبت به پیگیری کارهایی که باید انجام دهید بیشتر خواهد شد و احتمال فراموش کردن نیز کاهش می‌یابد. مسیر موفقیت هموار نیست و باید تمام این نکات ریز و جزئی را انجام دهید تا فرمول  طلایی برای موفقیت مستمر کامل شود.

 

مقاله پیشنهادی: نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

چگونه محکم روی تغییر بمانیم

 

میزان پیشرفت خود را مدنظر قرار دهید

مورد سوم، در این قسمت باید پیشرفت در کار و برنامه‌ای که دارید را هر روز اندازه‌گیری کنید، هر روز قبل از خواب باید یک نیم نگاهی به این داشته باشید که در طول روز در ارتباط با هدف‌هایی که می‌خواستید، چه کارهایی کردید؟ چقدر از کارهایی که یادداشت کرده بودید را انجام دادید و چقدر به هدفتان نزدیک شدید؟ مثلاً ماشینی که می‌خواهید بخرید صد و پنجاه میلیون است، من تا الآن دوازده میلیون به دست آوردم، فردا می‌شود سیزده میلیون، پس‌فردا می‌شود. چهارده میلیون، این پروسه و پیشرفت را باید اندازه‌گیری کنید، زمان داشته باشید و در کنترلتان باشد، کسانی که در قسمت مالی یک شرکت کار می‌کنند، همه قیمت‌ها و عددها را خوب باید بدانند، باید بدانند که  چقدر سود و ضرر کردند؟ در فلان کمپین تبلیغاتی که راه‌اندازی کردید چقدر فروش بیشتر شد؟ این عددها است که به پیشرفت می‌رسد، اگر اطلاعی نداشته باشید هیچ اتفاقی نمی‌افتد، در انتها حتی پیشرفت می‌کنید، پس هر روز یا هر شب قبل از خواب باید پیشرفتتان را اندازه‌گیری کنید و بدانید که  چند قدم دیگر مانده تا به هدفتان برسید.

چگونه به تصمیمات و اهدافتان متعهد بمانید؟

مورد چهارم، هدفتان را به همه بگویید، همه ما آد‌م‌ها، دوستان، همکاران و خانواده‌ای داریم که با آنها صمیمی هستیم و باید بدانیم که آدم‌های مثبتی هستند، آدم‌های موفقی هستند، هدفتان را به همه آنها بگویید، شما زمانی که هدفتان را به بقیه می‌گویید، مثلاً می‌گویید که می‌خواهید رئیس شرکت شوید، می‌خواهید فروش بیست یا سی میلیونی داشته باشید، همین گفتن به اندازه نامحدودی به شما انرژی و انگیزه می‌دهد که به هدفتان برسید، آیا می‌دانید که علت آن چیست؟ چون اگر به آن هدف نرسید احساس خجالت می‌کنید، در بین دوستانتان دیگر اعتبار ندارید، اگر هر روز بیایید و بگویید که ما می‌خواهیم فلان کار را کنیم ولی کاری انجام ندهید، پس همین ترس شما را به جلو هدایت می‌کند و انگیزه‌ای برای حرکت و دست‌یابی به هدفتان می‌شود، پس هدفتان را به کسانی که مثبت هستند و می‌توانند به شما انگیزه بدهند و موفق هستند و به شما می‌گویند که بله شما می‌توانید، فریاد بزنید، هدفتان را به آنها بگویید و متعهد باشید که به آن می‌رسید، چون حتی باید به خودتان اول ثابت کنید و بعد به همه آنهایی که هدفتان را گفتید، ثابت کنید که می‌توانید به هدفتان برسید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه متعهد باشیم؟

اعمال تغییرات در راه دست یابی به اهداف

 

در رسیدن به اهداف خود از یک مربی کمک بگیرید

مورد پنجم، این مورد خیلی مهم است  و اصولاً ما ایرانی‌ها اصلاً به این مورد اعتقاد نداریم و فکر می‌کنیم مهم نیست، این است که شما باید یک مربی و استاد برای هدفتان پیدا کنید، کمی این جمله عجیب است نه؟ چون ما ایران‌ها اعتقاد داریم که ما خودمان همه چیز را می‌دانیم و خودمان عقل‌کل هستیم، شما باید در همان زمینه‌ای که هدفگذاری کردید، حالا  این هدفگذاری هر چیزی می‌تواند باشد، کاری، ورزشی، موسیقی و یا حتی خریدن یک ماشین باشد، شما باید یک استاد در همان زمینه پیدا کنید، فردی که قبلاً این کار را انجام داده است. وقتی که استادی پیدا کنید می‌توانید مسائل و مشکلاتی که در هر مرحله داشتید و در هر مرحله بین دوراهی قرار گرفتید به راحتی از این استاد کمک بگیرید، اگر به کار گروهی اعتقاد دارید متوجه می‌شوید که راحت‌تر و سریع‌تر آدم‌هایی که گروهی کار می‌کنند، به نتیجه می‌رسند، پس شما باید یک استاد داشته باشید.

 

 

چگونه محکم روی تغییر بمانیم

 

زمانی که احساس ضعف می‌کنید، زمانی که نمی‌دانید چه کاری باید کنید از استادتان راهنمایی بگیرید، این استاد هم می‌تواند حتی یکی از دوستانتان باشد، یا کسانی که قبلاً هدفشان این بوده که مثلاً ماشین بخرند یا شغلشان را عوض کنند و همین استاد شما می‌شود و یک مورد دیگری که شما باید یک مربی انگیزشی برای خودتان پیدا کنید، فردی که هر روز به شما انگیزه بدهد، هر روز یک درجه شما را به درجه‌ای بالاتر ارتقا بدهد، اگر انرژیتان از صد به چهل رسید بتواند انرژی شما را خیلی راحت به نود برساند، اگر هیچ‌کسی هم رقیبتان نیست و هیچ‌کسی نیست که با او راجع به هدفهایتان صحبت کنید و انرژی بگیرید، خب می‌توانید به وبسایت من: عزت خواه دات کام (http://www.ezzatkhah.com) مراجعه کنید، در آنجا هدفتان را کامل برای من بنویسید که ببینم چقدر به آن هدف‌هایی که دارید متعهد هستید، کامل برای من توضیح دهید، من می‌توانم به شما انگیزه بدهم، می توانم کمکتان کنم در آن  جهتی که می‌خواهید قدم بردارید و نکته‌ای که هست ویدئو های انگیزشی زیادی ببینید، حتی در گوشیتان ذخیره کنید، در مسیر رفت و آمد به سرکار، دانشگاه آن کلیپ‌ها را بینید، حتی ویدئوهای انگیزشی سایت خود من عزت خواه دات کام (http://www.ezzatkhah.com) را می‌توانید دانلود کرده و استفاده کنید.

امیدوارم این پنج مورد اصلی که به شما گفتم را بتوانید اجرا کنید و مد نظر قرار بدهید، تک‌تک این موارد مهم هستند، برنامه‌ریزی، نوشتن اهداف و اندازه‌گیری روزانه پیشرفت در مسیر خلق هدف همه اینها کلید طلایی هستند، هی‌کدام را نباید فراموش کنید، همه این موارد ارزش بالاتری دارند، امیدوارم به تمام خواسته‌ها و هدفتان برسید و تا زمانی که به رویاهایتان دست پیدا نکردید، تسلیم نشوید. 

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله چگونه استوار و محکم بر روی مراحل تغییر بمانیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه ، مدرس موفقیت و کارآفرینی

شغل ایده آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیزینس بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/چگونه_محکم_روی_تغییر_بمانیم
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
حدیث گفته:
۰ | ۰

مقاله خیلی پربار و خوبی بود. خسته نباشید

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما حدیث عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسی شایسته است به پاس تلاش‌ها و ابراز لطفتان به تیم عزت خواه دات کام نهایت سپاس و قدردانی خویش را خدمت شما ابراز داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط