مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مسیر موفقیت هموار نیست

توضیحات کوتاه :
قدم در جاده موفقیت گذاشتن آسان نیست، رسیدن به قله پیروزی مثل یک هدیه نیست که دو دستی تقدیم شما شود. مطمئناً تلاش بسیار می‌خواهد و مهم است قدم‌هایتان را چگونه بر می‌دارید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 5.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
مسیر موفقیت هموار نیست

 

خلاصه ای از مقاله

 برای رسیدن به کامیابی سخت باید تلاش کرد. فردی که ارزشی برای گام نهادن در این مسیر قائل نشده یا در حین مسیر آن را ترک کرده است نباید انتظار قله را داشته باشد. عادلانه نیست کسی که تمام عمر برای رسیدن به موفقیت تلاش کرده است با یک فرد معمولی در جایگاه یکسانی قرار بگیرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

قدم در مسیر موفقیت

قدم در جاده موفقیت گذاشتن آسان نیست، رسیدن به قله پیروزی مثل یک هدیه نیست که به شما تقدیم گردد. مطمئناً تلاش بسیار می‌خواهد و مهم است قدم‌هایتان را چگونه بر می‌دارید. تمام گام‌هایتان باید سرشار از عشق، از خودگذشتگی و تعهد قلبی شما نسبت به هدفتان باشد. اینکه نسبت به هدفتان عشق دارید و از ته دل خواهان آن هستید خوب است اما کافی نیست. باید بدانید که برای رسیدن لازم است چیزهایی را فدای هدف اصلی کنید و برای انجام آن تعهد قلبی داشته باشید تا بتوانید با موانع کنار آمده، در حین مسیر دلسرد نشوید و با شورواشتیاق بیشتر روبه‌جلو گام بردارید. برای رسیدن به کامیابی سخت باید تلاش کرد. فردی که ارزشی برای گام نهادن در این مسیر قائل نشده یا در حین مسیر آن را ترک کرده است نباید انتظار قله را داشته باشد. عادلانه نیست کسی که تمام عمر برای رسیدن به موفقیت تلاش کرده است با یک فرد معمولی در جایگاه یکسانی قرار بگیرد.

 

مقاله پیشنهادی: در مسیر موفقیت بدون توقف گام بردارید | عزت خواه دات کام

مسیر موفقیت

 

راز و رمزهای موفقیت

موفقیت معانی متفاوتی دارد و هر کس برای رسیدن به آن راه‌های مختلفی را در پیش می‌گیرد. به عبارت واضح‌تر موفقیت هدف‌هایی است که شما تعیین می‌کنید و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. مهم نیست هدف چه‌قدر بزرگ باشد و در طول چه مدت زمان حاصل شود چرا که شاخص موفقیت چگونگی رسیدن به هدف نیست بلکه احساس رضایتی است که شما در حین مسیر دارید. افراد مختلف هدف‌های متفاوتی دارند؛ مثل کم کردن وزن، یادگرفتن زبان جدید، رسیدن به جایگاه شغلی بالاتر، راه‌اندازی کسب‌وکار جدید و سوددهی فراوان. بسیاری از این افراد هنگامی که در جریان مسیر احساس نارضایتی می‌کنند یا با موانعی روبه‌رو می‌شوند ترجیح می‌دهند مسیر را ادامه ندهند اما رمز و راز موفقیت سخت‌کوشی و پشتکار است. مطمئناً کسی که می‌خواهد یک زبان جدید یاد بگیرد در چند هفته اول نمی‌تواند مکالمه خوب و روانی داشته باشد. یا کسی که کسب‌وکاری راه‌اندازی کرده است در هفته اول نباید انتظار یک فروش پرسود را داشته باشد. مسلماً با گذشت زمان و تجربه‌اندوزی به هدف خود می‌رسد. به عبارت دیگر افراد سخت‌کوش متوقف نمی‌شوند بلکه به‌جای توقف و درجا زدن به‌دنبال برطرف کردن موانع هستند. حتی زمانی که با مشکلات سخت‌تری مواجه شوند تلاش خود را بیشتر خواهند کرد.

 

راهنمای گام به گام مسیر موفقیت

 

تلاش و موفقیت

سخت‌کوشی و موفقیت شانه‌به‌شانه هم هستند. همه چیز حاضر و آماده در اختیار افراد قرار نمی‌گیرد. رسیدن به قله موفقیت یعنی از پس چالش‌های پیش‌رو برآمدن. به همین دلیل است که در جهان امروز همه افراد به اوج نمی‌رسند. اگر بتوانید موانع را از سر راه بردارید مطمئن باشید موفق خواهید شد. برخی از این موانع درونی هستند و به احساسات شما مربوط می‌شوند مثل عدم‌اطمینان، شک، ترس از شکست، عدم اعتمادبه‌نفس، احساس خستگی و استرس و برخی دیگر بیرونی و محیطی هستند مثل نگرش اطرافیان، فقدان منابع لازم، مسائل مالی و هزاران مشکل دیگر. لازم است برای چیزی که به آن باور دارید قدرتمندانه بجنگید و تسلیم نشوید.

موفقیت اتفاقی نیست

موفقیت اتفاقی نیست که یک گوشه بنشینید و منتظر بمانید تا خودش در بزند. مثل نردبان پله‌پله است نه یک آسانسور که راحت و بی‌دردسر شما را به مقصد برساند. درست در همان پله‌ای رخ می‌دهد که افراد معمولی از ادامه مسیر دست می‌کشند. رفتن به پله‌های بالاتر نیازمند پشتکار بیشتر است. مهم‌ترین ویژگی افراد موفق پافشاری آنها است. به سادگی دست از تلاش نمی‌کشند، هرچه بیشتر طاقت بیاورند احتمال اینکه به نتیجه دلخواه خود برسند بیشتر است. این کار همیشه آسان نیست به‌خصوص هنگام مواجهه با موانع غیرمنتظره‌ای که با هیچ نوع برنامه‌ریزی و یا آینده‌نگری نمی‌‌توان آنها را پیش‌بینی کرد. گاهی جهان به امتحان میزان پایبندی شما در تعقیب اهدافتان می‌پردازد. شاید ادامه راه دشوار باشد و نیازمند مقاومت شما در برابر تسلیم نشدن، فراگیری درس‌های جدید، آفرینش توانایی‌های نو و گرفتن تصمیم‌های سخت.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر رشد فردی در رسیدن به موفقیت

مسیر موفقیت هموار نیست

 

حذف موانع موفقیت

یکی از آسانترین راه‌های رسیدن به پیروزی حذف موانع پیش‌رو است. موانعی که شامل موارد متعددی می‌شود و مسلماً راه رسیدن شما را سخت‌تر و طولانی‌تر می‌کند. جهان و مسائل پیش‌روی هر کس با دیگری تفاوت‌هایی دارد. بنابراین نمی‌توان دستورالعمل واحدی ارائه کرد. دست روی دست گذاشتن هنگام مواجهه با مشکلات هیچ فایده‌ای ندارد و فقط موجب صرف وقت و هزینه خواهد شد. بهتر است دنبال راهکارهای مناسب بگردید.

استفاده از راهکارهای خلاقانه برای رسیدن به موفقیت

از ذهن خلاق خود برای پیدا کردن راه‌حل‌های مناسب استفاده کنید. فکرکردن به مسئله پیش‌رو و یافتن راهکارهای خلاقانه برای برداشتن موانع و رسیدن به نتیجه مطلوب، بهتر از عقب‌نشینی کردن است. نگذارید موانع موجب عدم‌تمرکز شما شود بلکه سعی کنید تا رفع کامل مشکل در اولویت تمرکز شما قرار گیرد. نکته آخر اینکه ما فقط شاهد موفقیت افراد هستیم اما از پشت پرده خبری نداریم، هر فرد موفقی با سختی‌ها و چالش‌هایی مواجه بوده است و چیزهای فراوانی را فدای رسیدن به هدف نهایی خود کرده است.  

با حسین عزت خواه، فروش در آمازون و کسب درآمد از آمازون، کسب ثروت، کسب درآمد آنلاین و کسب درآمد میلیاردی را فرا گیرید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-is-not-easy-to-achieve
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
فهیمه گفته:
۰ | ۰

سلام.مسیر موفقیت ساختنی است و این ما هستیم که قدم به قدم مسیر رو می سازیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما فهیمه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور و نظرات شما همیشه باعث بهبود کیفیت فعالیت های ما می‌شود. پس همیشه همراه ما باشید و ما را از نظرات سازنده خود مطلع کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط