آخرین فرصت دریافت بزرگترین تخفیف سال در بلک فرایدی عزت خواه همین حالا انتخاب کنید

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قدم به قدم تا رشد و پیشرفت فردی

توضیحات کوتاه :
معیارهای موجود درباره رشد، بسیار حقیقی بوده و یادگیری این معیارها نیز بسیار ساده است. فقط به کمی تلاش و میزان خیلی بالایی خودآگاهی نیاز دارید. در ادامه 7 گام لازم برای رشد را بیان می‌کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 1

  • 2.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
قدم به قدم تا رشد و پیشرفت فردی

 

خلاصه ای از مقاله

آگاهی کمک می‌کند تا شما علاقه و اشتیاق خود را پیدا کنید، متوجه شوید که در چه چیزهایی خوب بوده و در چه چیزهایی بد و در نهایت چه چیزهایی انگیزه لازم را به شما می‌دهند. اگر می‌خواهید در زندگی خود پیشرفت کنید، باید این چیزها را بدانید. این اولین گام است. چگونه این آگاهی را به طور مداوم داشته باشیم؟


آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه باید میزان رشد خود را اندازه بگیریم؟

معیارهای موجود درباره رشد، بسیار حقیقی بوده و یادگیری این معیارها نیز بسیار ساده است. فقط به کمی تلاش و میزان خیلی بالایی خودآگاهی نیاز دارید. خیلی از مردم احساس می‌کنند که در نقطه‌ای متوقف شده‌اند. آن‌ها تصور می‌کنند که زندگی آنها دچار رکود و بی تحرکی شده است و به دنبال ایجاد یک تغییر در زندگی خود می‌باشند.

اما انگار یخ زده‌اند و نمی‌تواند اولین قدم برای حرکت رو به جلوی خود را بردارند. تعداد بسیاری از ما بارها این احساس را تجربه کرده‌ایم. در ادامه 7 گام لازم برای رشد و پیشرفت مداوم را به شما یاد خواهیم داد.

«انگیزه چیزی است که شما برای شروع کار به آن احتیاج دارید و عادات نیز چیزی است که برای ادامه دادن کار به آن نیازمندید.» جیم ران

 

ساخت لایف استایل کارآفرین

 

1. قدرت داشتن آگاهی را دست کم نگیرید

کسب دانش چیزی نیست که شما باید آن را تنها در مدرسه داشته باشید. تحصیل کردن به این معنا نیست که شما خودتان را درگیر کتاب‌های درسی کنید. شما باید تا آنجا که می‌توانید در تمام زندگی برای به دست آوردن اطلاعات جدید تلاش کنید. چرا ما باید فرد آگاهی باشیم؟ آگاه بودن به شما این اجازه را می‌دهد که در زندگی نسبت به خودتان و اطرافیانتان درک بهتری داشته باشید.

آگاهی کمک می‌کند تا شما علاقه و اشتیاق خود را پیدا کنید، متوجه شوید که در چه چیزهایی خوب بوده و در چه چیزهایی بد و در نهایت چه چیزهایی انگیزه لازم را به شما می‌دهند. اگر می‌خواهید در زندگی خود پیشرفت کنید، باید این چیزها را بدانید. این اولین گام است. چگونه این آگاهی را به طور مداوم داشته باشیم؟ هر روز مطالعه داشته باشید. کتاب بخوانید. اخبار را پیگیری کنید. مستند تماشا کنید. هر هفته یک موضوع جدید را یاد بگیرید.

درباره‌ی یک موضوع خاص یک صفحه در خصوص یک نظر مشخص بنویسید و سپس روی برگه دیگری آن نظر را به نقد بکشید. خلاق باشید و ذهن خود را تحریک کنید. حال شما با موفقیت، گام اول را به اتمام رسانده‌اید. نشان اول را روی دیوار بکشید. به آن نگاه کنید. شما یک سانتی متر رشد کرده‌اید.

 

مراحل رسیدن به پیشرفت فردی

 

2. هدف گذاری داشته باشید

داشتن اهداف واقعی در زندگی، به زندگی شما معنا می‌دهد. اگر شما اهدافی نداشته باشید، هرگز نمی‌توانید موفق شوید. این یک واقعیت تلخ است. هدف شما هر چیزی می‌تواند باشد. این هدف می‌تواند از دست دادن 10 پوند باشد یا کسب یک میلیون دلار.

افراد همیشه می گویند: «از کم شروع کرده و به مرور، کار خود را توسعه دهید». با این حال، نظر من کاملاً متفاوت است. شما باید بزرگ فکر کنید. از همین الان برای جایگاهی که می‌خواهید 10 سال دیگر آنجا باشید، هدف گذاری کرده و برنامه ریزی داشته باشید. شما می‌توانید با هدف گذاری‌های کوچک‌تر خودتان را به آن هدف اصلی نزدیک کنید.

3. چگونه باید هدف‌های خود را تعیین کنید؟

یک کاغذ و خودکار بردارید. آیا تاکنون چیزی درباره جلسه پیش‌بینی شنیده‌اید؟ اگر شما در دنیای کسب و کار فعالیت می‌کنید، حتماً این اصطلاح را شنیده‌اید. اگر این طور نیست، ما آن را برای شما توضیح خواهیم داد. پیش‌بینی یعنی بر اساس تجارب، دانش، قضاوت‌ها و فرصت‌ها، آینده خود را برنامه ریزی کنید. شما می‌توانید این کار را به صورت هفتگی، ماهانه، سه ماه یکبار یا سالانه انجام دهید.

برنامه ریزی شما می‌تواند 3 تا 5 سال آینده را نیز پوشش دهد. شما می‌خواهید این هفته چه کارهایی را انجام دهید؟ شما تا پایان این ماه قرار است چه کارهایی را به سرانجام برسانید؟ در 3 ماه آینده چطور؟ سال آینده قرار است کجا باشید؟ 3 سال آینده چطور؟ 5 سال آینده؟ 10 سال؟ 20 سال؟ شاید فکر کردن به آینده کمی ترسناک به نظر برسد. خیلی از شما دوست دارید در حال زندگی کنید.

اما حقیقت این است که اگر می‌خواهید زندگی موفقی داشته باشید، باید برای آینده خود برنامه ریزی داشته باشید. موفقیت اتفاقی نیست. این جمله که «بگذارید هر چه قرار است پیش بیاید، پیش بیاید»، کاملاً اشتباه است. این شما هستید که زندگی خودتان را می‌سازید و برای آن برنامه ریزی می‌کنید.

 

مقاله پیشنهادی: راهنمای گام به گام هدف گذاری تا موفقیت

رشد و پیشرفت فردی

 

4. برای موفق شدن، حرکت کرده و اشتباه کنید

یکی از مهم‌ترین بخش‌های رشد فردی اشتباه کردن است. شما باید اشتباه کنید تا بتوانید در زندگی رشد کنید. از شکست خوردن نترسید. شکست، بهترین دوست شما است. با این حال، شما نمی‌توانید همیشه تنها اشتباه کرده و به آن عادت کنید. اشتباهات دو بخش دارند. بخش دوم اشتباهات این است که از آن‌ها درس بگیریم. باید بدانید که چرا آن اشتباهات را مرتکب شده‌اید و چگونه می‌توانید شرایط به وجود آمده را بهتر کنید؟

از خودتان بپرسید: «من کجای کار اشتباه کرده‌ام و دفعه بعد برای بهتر شدن کار باید چه کار کنم؟» شما برای اینکه بتوانید اشتباه کنید، باید ریسک کنید. زندگی کوتاه‌تر از آن است که بخواهید از ریسک کردن فرار کنید. اگر در ذهن خود ایده ساخت یک اپلیکیشن جدید را دارید، همین الان به دنبال آن بروید. می‌خواهید یک کتاب بنویسید؟ همین امروز شروع به نوشتن آن کنید.

به هیچ عنوان منتظر زمان مناسب نمانید، چرا که این زمان هرگز نمی‌رسد. اجازه ندهید ترس از اینکه دیگران چه فکری می‌کنند، شما را از حرکت به سمت چیزی که می‌خواهید بازدارد. اگر زندگی فعلی خود را دوست نداشته و از آن لذت نمی‌برید، بدانید که دیگر فرصتی برای ترسیدن ندارید. نفس عمیقی کشیده و همین الان برای تغییر زندگی خود حرکت کنید. شما می‌توانید، پس شجاع باشید.

 

قدم به قدم تا رشد و پیشرفت فردی

 

5. با افراد جدید ملاقات کنید تا رشد فردی را تجربه کنید

شکبه سازی بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید مهم است. این کار برای رشد مداوم یک امر ضروری به شمار می‌رود. پس با افراد جدید ملاقات داشته باشید. با یک مربی ملاقات کنید. از تجربیات آنها یاد گرفته و از آنها درس بگیرید. ذات انسانی به شکلی است که باید با دیگران تعامل داشته باشید. با افراد با تجربه در زمینه کاری خود صحبت کنید. با دوستان و خانواده خود حرف بزنید. با همکاران خود سر کار، تعامل داشته باشید.

اگر در مسیر بازگشت به خانه در اتوبوس یا مترو کسی کنار شما نشسته بود، با او ارتباط برقرار کنید. فقط سعی کنید ارتباط داشته باشید، مطمئن باشید این ارتباطات به کار شما خواهند آمد.

 

فروش در آمازون

 

6. طرز فکر خود را تغییر دهید

داشتن طرز فکر صحیح یک ضرورت برای رشد و پیشرفت به شمار می‌رود. اما سؤال اینجا است که طرز فکر درست چیست؟ اراده، مثبت اندیشی و داشتن خودآگاهی. این سه را همیشه به یاد داشته باشید. منظور از اراده این است که هیچگاه دست از تلاش نکشید و همیشه بیشتر از قبل تلاش کنید. این بدین معنا نیست که تمام زندگی خود را به کار کردن اختصاص داده و به زندگی شخصی خود فکر نکنید. بلکه به این معنا است که همیشه به این فکر کنید که چه اهدافی دارید و اینکه چگونه می‌توانید در راستای دستیابی به آنها، حرکت رو به جلوی نتیجه بخشی داشته باشید.

هیچ وقت جایگاهی که می‌خواهید به آن دست پیدا کنید را فراموش نکنید. مثبت اندیشی هم به اندازه داشتن اراده ضروری است. مطمئن شوید که اطراف شما را افراد درستی پر کرده‌اند. برای رشد، بودن در کنار افراد با طرز فکر مشابه از اهمیت بالایی برخوردار است. این افراد به شما انگیزه داده و یاد می‌دهند که به زندگی به چشم یک فرصت نگاه کنید. سعی کنید چنین افرادی را اطراف خود داشته باشید. مورد آخر نیز خودآگاهی است.

شما باید بدانید که چه کسی هستید، می‌خواهید به کجا برسید و چگونه باید این مسیر را طی کنید. بدین ترتیب شما می‌توانید مهارت‌های لازم برای پیمودن این مسیر را یاد بگیرید. برای اینکه بتوانید در مسیر رشد و تعالی حرکت کرده و به دستاورد بزرگی برسید، اراده، مثبت نگری و خودآگاهی را فراموش نکنید.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/steps-to-personal-growth
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط