فرصت درآمدزایی از سایت airbnb با اجاره خانه دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه به بزرگترین آرزویمان برسیم؟

توضیحات کوتاه :
اگر تا به امروز نتوانسته‌اید قدم در راه اهدافتان بگذارید و به آنها دست یابید ممکن است در مسیر اشتباهی قرار داشته باشید. برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان باید متفاوت از امروزتان عمل کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 5

  • 14.8k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه به بزرگترین آرزویمان برسیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

برای رسیدن به رویا و آرزوهای بزرگ و دستیابی به چیزی که تا الان نداشتید باید تبدیل به آدمی شوید که تاکنون نبودید. این را باید درک کنید و حاضر باشید که هزینه‌اش را پرداخت کنید. باید برنامه زندگی خود را تغییر بدهید. اگر تا الان کارهایی را می‌کردید، مشغول کاری بودید و یک حالت خاصی رفتار می‌کردید، از فردا به بعد اگر رویای بزرگی دارید، اگر واقعاً می‌خواهید به آن برسید باید تغییر کنید، باید قبول کنید و هزینه تغییر را بپردازید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

راه رسیدن به بزرگترین آرزوی خود

دوست خوبم صحبتمان را در این مقاله با یک سوال شروع می‌کنیم، آیا رویای بزرگی دارید؟ یک هدف خیلی بزرگ، یک چیزی که حاضر باشید حتی ده سال بخاطر آن تلاش کنید، بعضی وقت‌ها این هدف آنقدر بزرگ و دست‌نیافتنی است که اسمش را رویا می‌گذاریم که  حتی نمی‌توانیم در مورد آن با بقیه صحبت کنیم، حالا سوال این است: ما چطور می‌توانیم به رویای بزرگی که در ذهنمان ساختیم و در وجودمان پرورش دادیم، برسیم؟ اما قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم باید به شما بگویم که آدم‌های کمی هستند که می‌توانند به رویاهای بزرگ فکر کنند، ببینید فکر کردن به هر موضوعی واقعا ممکن است، همه هم می‌توانند این کار را انجام بدهند چون چیزی در بیرون نیست، هیچ شرایطی هم لازم نیست تا بتوانید به چیزی فکر کنید، همه چیز در ذهن شما انجام می‌شود، اما چرا تعداد کمی از آدم‌ها فقط به رویاهایشان فکر می‌کنند؟ اصلاً رویا دارند، اگر در سطح شهر رفته و از آدم‌ها بپرسید که رویایشان چیست؟ حداقل از هر 10 نفر میانگین، 5 نفر نمی‌دانند که چه جوابی باید بدهند. اصلاً تا کنون به آن فکر نکرده‌اند. می‌دانید ذهنی که می‌خواهد رویا را باور کند و قبل از آن رویا را بسازد باید آمادگی این را داشته باشد که بتواند به یک چیز خیلی بزرگتر فکر کند. به چیزی که هنوز نمی‌تواند آن را ببیند. خوب در این بخش به شما می‌گویم که به چه شکل می‌توانید به این رویاها و اهداف بزرگ فکر کنید. نکته اصلی اینکه چهار کلید اساسی به شما می‌دهم که رویاهای بزرگی که در ذهن شما است می‌تواند با آن محقق شود.

 

مقاله پیشنهادی: با قدرت ذهن، رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید

راه رسیدن به بزرگ ترین آرزوها

 

چگونه یک برنامه ریزی صحیح و عملی داشته باشیم؟

خوب دوست من به اولین کلید می‌رسیم، آیا رویا و هدف بزرگی دارید؟ اگر دارید پس نیاز به یک نقشه درست و حسابی است. همه چیز از یک نقشه شروع می‌شود، از اینکه راه را بدانید و اینکه بدانید قدم بعدی چیست؟ شما اگر به دنبال چیزی هستید که تا الآن نداشتید باید تبدیل به آدمی شوید که تا الآن نبودید. این را باید درک کنید و حاضر باشید که هزینه‌اش را پرداخت کنید. باید برنامه زندگی خود را تغییر بدهید. اگر تا الآن کارهایی را می‌کردید، مشغول کاری بودید و یک حالت خاصی رفتار می‌کردید، از فردا به بعد اگر رویای بزرگی دارید، اگر واقعاً می‌خواهید به آن برسید باید تغییر کنید، باید قبول کنید و هزینه تغییر را بپردازید. اولین چیز این است برای اینکه به هدف و رویای بزرگی که دارید به چه شکل می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. شما نقشه بکشید، مثلاً دوست دارید یکی از بهترین نوازنده‌های گیتار در کل دنیا شوید، این واقعاً رویای خیلی بزرگی نیست. من کسانی را می‌شناسم که رویای این را دارند که به مریخ بروند. به همین راحتی در مورد رفتن به مریخ حرف می‌زنند. حتی بدون اینکه اطلاعاتی از این پروسه داشته باشند، حتی بدون اینکه فضانورد باشند و بدون اینکه پول زیادی داشته باشند ولی رویای این را دارند. برنامه دقیقی بسازید، برنامه‌ای که بدانید هر روز یک قدم به هدف خود نزدیک می‌شوید، دقیقا در این کتاب به شما توضیح می‌دهم که به چه شکل می‌توانید برنامه‌ریزی موثر کنید، به چه شکل می‌توانید قدم به قدم در روندی که هستید. پیش بروید و به هدفتان نزدیک شوید، از شما می‌خواهم آنها را به دقت مطالعه کنید زیرا در روند خلق اهداف بزرگ ( رویای بزرگ ) نیاز به یک برنامه‌ریزی خوب، دقیق و واقعاً حساب شده دارید.

 

24 ساعته کسب درآمد کنیم

 

احتمالات را در نظر بگیرید

نکته دومی که باید در نظر بگیرید، بدانید بدترین حالتی که ممکن است اتفاق بیفتد را مطلع باشید، خوب این یعنی چی؟ ببینید من نمی‌خواهم بگویم که باید روی حالت بد تمرکز کنید، نه! من می‌خواهم بدانید. قبل از اینکه حتی یک قدم بردارید از خودتان بپرسید: " اگر نشد چه؟ "  اگر این اتفاق نیفتد چه می‌شود؟ خوب من برای شما یک سناریو تعریف می‌کنم، مثل اینکه آدم‌های اطرافتان شما را قضاوت می‌کنند، خوب اگر در نظر بگیرید، همین الآن هم شما را قضاوت می‌کنند، وقتی که هنوز هیچ قدمی برنداشتید. همه قضاوت می‌کنند، همه در مورد شما حرف می‌زنند، این عادی است، هفت میلیارد آدم روی کره زمین است که این برای همه آنها اتفاق می‌افتد پس از این نترسید که کسی شما را قضاوت کند! شما باید کاری را انجام بدهید، چه در آن کار موفق شوید و چه موفق نشوید. مردم همیشه در مورد شما حرف می‌زنند و این یک قانون است، این را بپذیرید، با آن کنار بیایید و هرگز هم سعی نکنید که این مورد را حذف کنید چون امکان ندارد. برای خودتان زندگی کنید.

موفقیت می خواهید؟ برای شکست آماده باشید

نکته دوم که ممکن است اتفاق بیفتد اگر کسب و کاری راه‌اندازی کنید، می گویید که ورشکست می شوید، ده یا صد میلیون تومان از دست می‌دهید، از قبل باید برای بدترین حالتی که پیش می‌آید آمادگی داشته باشید. دوست من صادق باشید. کسب و کارهای بزرگ، در دنیا اینگونه نبوده که فردی یک دفعه کاری را شروع کرده و به اوج برسد. نه! قطعا در ورای موفقیت که امروز می‌بینیم شکست‌های و ناامیدی‌های فراوانی خورده که هرگز ما آنها را ندیده‌ایم و ما تنها بزرگ بودن موفقیت کسب و کارها را می‌بینم، افرادی که هدف و رویای بزرگی دارند هرگز با یک بار شکست ناامید نمی‌شوند. زیرا تنها می‌خواهند به رویایشان دست پیدا کنند. 

 

مقاله پیشنهادی: آیا افراد موفق شکست خورده‌اند؟

چگونه به بزرگترین آرزویمان برسیم

 

قدم به قدم گام بردارید

برای رسیدن به رویا و هدفی که دارید قدم‌به‌قدم گام بردارید و هرگز نمی‌توانید از صفر به صد به یک باره بپرید این یک روندی هست که در یک بازه زمانی اتفاق می‌افتد و این قانون رشد و موفقیت و رسیدن به هدف و رویاهای بزرگ می‌باشد، اگر انتظار داشته باشید که به یک باره از صفر به صد برسید این اتفاق هرگز نمی‌افتد و شما هرگز شروع نمی‌کنید که موفق شوید. یک نویسنده خیلی معروف می‌گوید: کامل بودن فقط یک توهم است هرگز به دنبال چیز کاملی نباش که اتفاق بیافتد. خیر! یک قدم برمی‌دارید ممکن است  یک اتفاقاتی بیفتد، کمی صبر کنید. اگر سرعت و انرژی شما کم شد هیچ اشکالی ندارد، شما ادامه بدهید زیرا هدف شما همیشه هست و آن هدف در قلب و ذهن شما است، اگر رویایی دارید موانع هرگز برای شما موانع نخواهد بود. بلکه پله‌ای برای رشد و پیشرفت محسوب می‌شود. در راه رسیدن به رویا و هدفتان قطعاً راه را پیدا می‌کنید زیرا رویای شما بزرگ می‌باشد و این رویا در ذهن شما است و زمانی شما به رویای خود می‌رسید که به آن باور داشته باشید، اگر یک روزی رفتید که یک جنسی را به کسی بفروشید، شرط لازمش این است که خود شما آن را باور داشته باشید. باور داشته باشید که کالایی که می‌خواهید بفرشید کالای خوب و باکیفیتی است. مثلاً یک بازاریاب چای یا کالای خاصی می‌فروشد، که اگر کمی با او صمیمی شوید و از او سوال کنید که آیا استفاده می‌کند یا نه؟ او جواب می‌دهد که من فقط فروشنده هستم، خوب کسی از او خرید نمی‌کند چون خود بازاریاب به این کالا اعتماد ندارد پس هرگز کسی هم اعتماد نمی‌کند که از او چیزی را خریداری کند، به همین علت است که یک فروشنده موفق می‌شود و یک فروشنده دیگر حقوق برای امرارمعاش روزانه خودش را کسب می‌کند.

 

دستیابی به اهداف

 

مزیت های کار تیمی

کلید سوم، (teamwork) کارتیمی شما برای اینکه یک هدف و رویای بزرگ را بسازید نیاز به یک تیم دارید، ببینید کارهای کوچک از عهده یک آدم بر می‌آید ولی کارهای بزرگ نیاز به یک تیم دارد و حتی اگر یک روزی دل شما خواست که به مریخ یا ماه سفر کنید، این نیست که فقط شما بخواهید و خودتان به تنهایی تلاش کنید نه! شما نیاز به یک تیم و کمپانی دارید. نیاز به ناسا و صد تا دانشمند دارید، بله باید  (teamwork) کار تیمی را در وجود خود قبول کنید، یکم باید خودخواهی را کنار بگذارید و این را قبول کنید که نیاز به چندین نفر است که این روند طی شود، خیلی خوب است اگر شما بخواهید مدیر، کارگردان یا یک متخصصی باشید، ولی همان کارگردان هم اگر دقت کنید. با صد نفر کار می‌کند، این نیست که خودش تصمیم بگیرد، خودش اجرا کند و خودش به هدف برسد، نه! اینطور نیست پس باید یک تیم بسازید. این تیم می‌تواند از کسانی باشد که شما  به آن پول می‌دهید، از کسانی که یک رابطه عاطفی با آنها دارید یا دوستان شما هستند، مهم نیست ولی کسانی هستند که در زمینه هدف شما متخصص هستند یا حداقل یک اشتیاق سوزانی دارند که می‌خواهند و یاد می‌گیرند و خالصانه به شما کمک می‌کنند. یک ویژگی دیگر اینکه می‌تواند این باشد که آنها باید به شما ایمان داشته باشند. اگر گفتید که امروز برنامه این است که فلان کار را کنیم. آنها با شما خیلی سریع همکاری کنند، شما زمانی که بخواهید یک کتاب بنویسید شاید نیاز به ده‌ها یا صدها نفر دارید، یک نفر ویراستاری می‌کند، یک نفر می‌خواند و به شما بازخورد می‌دهد، یک نفر دیگه از لحاظ گرامری کتاب را تنظیم می‌کند، یک نفر طراح جلد است، یکی در مورد تایتل‌ها و سرفصل‌های کتاب ایده‌پردازی می‌کند ولی اگر تنهایی در یک اتاق کتاب نشسته و کتاب نوشتید ممکن است که تنها خواننده آن کتاب خود شما باشید.

همکاری تیمی شما را موفق می کند

در هر کاری که قصد وارد شدن به آن را دارید باید به این نکته توجه داشته باشید. شما می‌توانید در ابتدا به فکر ساخت یک تیم قوی و متخصص باشید. سپس باید نحوه مدیریت تیم را بر عهده بگیرید. تصور کنید قصد راه‌اندازی یک بیزینس را دارید در ابتدا به این فکر کنید که در ادامه بیزینس به چه افرادی نیاز خواهید داشت. افراد مورد نیاز برای بیزینس را می‌توانید از هر طریقی بیابید. اگر در یک کلاس آموزشی مرتبط با کسب و کارتان شرکت کرده‌اید، در مورد راه‌اندازی این کسب و کار جدید با سایر دانشجویان صحبت کنید شاید بتوانید افراد دیگری را که همانند خود شما مشتاق یادگیری هستند تشویق به مشارکت و همراهی در بیزینستان کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه یک مدیر خوب باشیم و یک تیم کارآمد را مدیریت کنیم؟ | عزت خواه دات کام

چگونه به بزرگترین آرزویمان برسیم

 

مهارت های خود را افزایش دهید

مورد چهارم بسیار مهم است، زیرا اگر این را فراموش کنید، ممکن است که هرگز به هدفتان نرسید، اینکه شما یادگیری را ادامه بدهید، عادت کنید به اینکه چیزهای جدید یاد بگیرید، مسلماً به هدفی که می‌خواهید برسید، می‌خواهید به رویایی که برسید. نیاز به یک ابزار و علم جدیدی دارید، باید با آغوش باز دنبال مطالب جدید باشید. در ابتدا شاید سخت و مثل یک دنیای ناشناخته باشد. مثلاً اگر از ایران به ژاپن مسافرت کنید در آنجا همه چیز فرق دارد. سیستم مترو و اتوبوسرانی و همه چیز در آنجا فرق دارد. شاید برای اینکه بخواهید به یک جایی بروید از فردی سوال بپرسید در ابتدا شاید جواب نگیرید ولی کم‌کم یاد می‌گیرید که هر سوالی داشتید پیدا کنید چون شما قبول کردید که به یک مکان و کشور متفاوت آمدید و همه سختی‌های این راه را قبول می‌کنید و هرگز تسلیم نمی‌شوید. دوست خوبم سعی کنید که  مهارت خود را افزایش دهید. اگر این چهار کلید اصلی که به شما  گفتم را اجرا کنید، قطعاً به هدفتان می‌رسید، قطعاً به رویای خود می‌رسید، اگر رویایی در ذهن شما است به آن احترام بگذارید و با خود عهد ببندید که می‌توانید به هدف خود  برسید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله چگونه به بزرگترین آرزویمان برسیم؟ برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمان‌بندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/به_بزرگترین_آرزویمان_برسیم
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
حدیث گفته:
۰ | ۱

پشتکارپشتکار پشتکار

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما حدیث عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش مستمر مجموعه عزت خواه دات کام در جهت هر روز بهتر شدن است و همراهی و نظرات شما، این هدف و تلاش ما را تکمیل می‌کند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط