افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آیا افراد موفق شکست خورده‌اند؟

توضیحات کوتاه :
بیشتر افرادی که در حال حاضر توانسته‌اند در مسیر خود به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنند، بارها و بارها شکست را تجربه کرده‌اند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
آیا افراد موفق شکست خورده‌اند؟

 

خلاصه ای از مقاله

شکست ممکن است در هر مقعطی و هر موقعیتی برای شما اتفاق بیافتد، اما اگر شما آن را بپذیرید و به شکل درستی با آن رو به رو شوید، می‌توانید از آن شکست برای خود پلی به سمت پیروزی بسازید. اگر قرار بر این باشد که بدون هیچ سختی و ناراحتی به هدفی که برایتان ارزشمند است، دست پیدا کنید، دیگر نمی توانستید لحظه رسیدن به آن احساس رضایت و خرسندی داشته باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

شکست بخش جدایی ناپذیر موفقیت است

بیشتر افرادی که در حال حاضر توانسته‌اند در مسیر خود به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنند، بارها و بارها شکست را تجربه کرده‌اند. اگر شما تا کنون در مسیر خود شکست نخورده‌اید، مطمئن باشد که در آینده احتمال موفقیت شما در معرض خطر قرار خواهد گرفت. چرا که هیچ موفقیت بزرگی بدون تجربه شکست به دست نمی‌آید. مسئله مهم این است که شما باید با شکست‌های خود رو به رو شوید. اینکه به خاطر ترس از شکست، از انجام هر کاری فرار کنید، بزرگ‌ترین اشتباهی است که یک فرد می‌تواند مرتکب شود. شما باید با ترس‌های خود رو به رو شوید و بدترین نوع آن، ترس از شکست است.

 

آیا فرمول ثروتمند شدن را می‌دانید؟

 

این را بدانید که شکست ممکن است در هر مقعطی و هر موقعیتی برای شما اتفاق بیافتد، اما اگر شما آن را بپذیرید و به شکل درستی با آن رو به رو شوید، می‌توانید از آن شکست برای خود پلی به سمت پیروزی بسازید. اگر قرار بر این باشد که بدون هیچ سختی و ناراحتی به هدفی که برایتان ارزشمند است، دست پیدا کنید، دیگر نمی توانستید لحظه رسیدن به آن احساس رضایت و خرسندی داشته باشید.

ویژگی افراد موفق نیز همین است. آن‌ها از شکست‌های خود درس می‌گیرند و سعی می‌کنند در ادامه مسیر دیگر آن اشتباهاتی که منجر به شکست آنها شده است را مرتکب نشوند. به همین دلیل هم می‌توانند پیشرفت کنند و به موفقیت‌های خیلی بزرگی دست پیدا کنند. اگر شما هم می‌خواهید مثل آنها در کار و حرفه خود موفق باشید، پس سعی کنید این خصیصه را در خودتان تقویت کنید.

برخی از افراد مشهوری که قبل از رسیدن به موفقیت، شکست خورده‌اند

هنری فورد

او یک مخترع، کارآفرین و نظریه پرداز آمریکایی است که در سال 1903 شرکت خودروسازی فورد را تأسیس نمود. او هیچ وقت در طول مسیر خود یک شرایط ثابت را نداشت. قبل از تأسیس شرکت موفق خودروسازی فورد، او 5 بار شکست را تجربه کرده بود.

رولند هاسی میسی

او مؤسس شرکت میسیز است که با داشتن 850 فروشگاه، به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه چندمنظوره در ایالات متحده شناخته می‌شود. مسئله مهم این است که او به راحتی به این موقعیت دست پیدا نکرده است. او پیش از موفقیت در این کسب و کار، 7 کسب و کار دیگر را راه اندازی کرده بود که در تمامی آنها شکست خورده بود.

سوییچیرو هوندا

او بنیانگذار شرکت هوندا موتور است. این شرکت در سال 1948 تأسیس شد. او کار خود را با تولید دوچرخه‌های موتوردار آغاز نمود که در این مسیر چندین بار شکست خورد اما اکنون یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان خودرو و موتورسیکلت است. در حال حاضر محصولات این شرکت در سرتاسر جهان عرضه می‌شود. 

آکیو موریتا

او یک تاجر و کارآفرین موفق ژاپنی است که شرکت سونی را به همراه شریک خود، ماسارو ایبوکا، تأسیس نمود. این شرکت کار خود را با تولید پلوپز آغاز نمود که در آن موفق نبود و نتوانست بیشتر از 100 عدد از محصول خود را به فروش برساند. اما او با وجود این شکست، ناامید نشد و به تلاش خود ادامه داد و شرکت فعلی سونی که میلیاردها دلار ارزش دارد را راه اندازی نمود.

بیل گیتس

او کار در دانشگاه هاروارد را رها کرد و با پلن آلن شرکتی را تأسیس کرد که در ابتدا خیلی موفق عمل نکرد. اما اکنون می‌بینید که شرکت او به نام ماکروسافت به یک غول بزرگ جهان تبدیل شده است که همه جهان آن را شناخته و از امکانات آن استفاده کرده‌اند. 

دلایل شکست افراد در زندگی

نداشتن برنامه مشخص

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای کسب موفقیت داشتن برنامه است. سعی کنید برنامه‌ای که برای خود تعیین می‌کنید کلی نباشد و تمام جزئیات را دربر بگیرد. برای مثال هیچ وقت نگویید که من فردا باید با این شخص تماس بگیرم. باید بگویید من فردا در ساعت 5 عصر با این شخص تماس می‌گیرم و درباره این موارد با او صحبت می‌کنم. باید به یک دید مناسب نسبت به برنامه‌های خود دست پیدا کنید.

 

مقاله پیشنهادی: شکست خوردن را هولناک جلوه ندهید

افراد موفق شکست خورده‌اند؟

 

دقت به عوامل برهم زننده تمرکز

هیچ وقت نباید آنقدر به محیط اطراف و عوامل خارجی دقت کنید که تمرکز خود را از روی هدفتان از دست بدهید. مهم‌ترین چیزی که برای رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارید، حفظ تمرکزتان روی هدفتان است. اگر بخواهید به حرف‌های اطرافیان دقت کنید یا هر چیزی که در اطرافتان وجود دارد بتواند توجه شما را به راحتی به خود جلب کند، شک نکنید که برای به نتیجه رسیدن مسیر خیلی سختی را در پیش دارید. گاهی برخی از افراد آنقدر روی شکست‌های خود در مسیر متمرکز می‌شوند که فراموش می‌کنند چه هدفی دارند و به همین دلیل از رسیدن به آن هدف باز می مانند. پس سعی کنید بیشتر از چیزی که نیاز است روی هر چیز دیگری به جز هدفتان وقت نگذارید.

منفی گرا بودن

اگر شما همیشه منتظر این باشید که شکست بخورید، مطمئن باشید خیلی زود آن را تجربه می‌کنید. قانون جذب دقیقاً به همین مسئله می‌پردازد. پس اگر به دنبال دستیابی به موفقیت هستید، سعی کنید این عادت را در خودتان از بین ببرید. با منفی فکر کردن و به انتظار اتفاق منفی نشستن، هیچ چیزی به جز یک نتیجه منفی عایدتان نخواهد شد.

داشتن ترس‌های مختلف

مطمئنا تاکنون این جمله را شنیده‌اید که ترس از شکست، خود دلیل اصلی شکست است. انسان هر ترسی که داشته باشد، ممکن است خیلی بیشتر از حالت معمول با آن رو به رو شود. پس سعی کنید ترس‌های خود را کنار بگذارید.

مقصر دانستن دیگران

گاهی با خودتان بگویید که همه چیز تقصیر من است. ما انسان‌ها خیلی در برابر پذیرفتن اشتباهات خود مقاومت می‌کنیم و برای هر مشکلی به دنبال مقصر آن می‌گردیم. این طرز فکر و رفتار کاملاً اشتباه است. اگر شما نتوانید بپذیرید که ممکن است دچار اشتباه شوید، هیچ وقت نمی‌توانید با آن اشتباه رو به رو شده و آن را حل کنید.

عدم باور و اعتماد به خود

خیلی از افراد در حالتی چشم انتظار رسیدن موفقیت هستند که حتی کوچک‌ترین باوری به خودشان و توانایی‌هایشان ندارند. شما تا زمانی که خودتان را باور نداشته باشید و در ذهن خود به این نتیجه نرسیده باشید که می‌توانید به هدفی که برای خود تعیین کرده‌اید، برسید، نمی‌توانید موفق شوید. باید در ذهنتان آنقدر به هدفتان مطمئن باشید که این اطمینان به باورتان تبدیل شود.

انتخاب یک مسیر اشتباه

دلیل خیلی از شکست‌ها این است که شما مسیر اشتباهی را انتخاب کرده‌اید. همه انسان‌ها برای موفقیت در همه زمینه‌ها ساخته نشده‌اند. اگر می‌خواهید از شکست خوردن دوباره در مسیر حرکت خود دوری کنید، باید یاد بگیرید که در هر زمان و هر موقعیتی که هستید، مسیر خود را تغییر دهید. هیچ وقت به بعد و قبل فکر نکنید. فقط به این فکر کنید که شما مسیر خود را اشتباه انتخاب کرده‌اید و اگر بخواهید بدون فکر و علاقه به آن ادامه بدهید باید انتظار شکست‌های بیشتر و شاید بزرگ‌تری را داشته باشید.

نداشتن انگیزه کافی

مهم‌ترین دلیل برای جلو رفتن در یک مسیر، داشتن انگیزه مناسب است. اگر شما انگیزه کافی برای رسیدن به هدف خود را نداشته باشید، در مواجه با هر مانعی خیلی سریع ناامید می‌شوید و دست از کار می‌کشید. سعی کنید کاری را انتخاب کنید که انگیزه لازم برای رسیدن به آن را داشته باشید.

 

آیا می‌دانید چطور به درآمد میلیاردی برسید

 

پذیرفتن بی چون و چرا شکست‌ها

شاید بتوان گفت که پذیرفتن شکست، غم انگیزترین اتفاقی است که می‌تواند برای یک فرد بیافتد. خیلی از افراد هستند که توانایی و پتانسیل بالایی دارند اما زمانی که اولین شکست خود را تجربه می‌کنند، ناامید می‌شوند و دست از کار می‌کشند.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/have-successful-people-failed
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط