ویژگی افراد خودساخته

  • 1422
  • 0

به چه افرادی خودساخته می‌گوییم؟

خودسازی چیست؟ افراد خودساخته چه خصوصیاتی دارند؟ در این نوشتار برآنیم تا با ویژگی افراد خودساخته بیشتر آشنا شویم. همه ما دراطراف خود افراد موفقی را سراغ داریم که نماد خودساختگی و جایگاه والا هستند. ما در مقابل آنها یا زبان به تحسین باز می کنیم یا در دل آرزوی رسیدن به جایگاه آنها را می پرورانیم. به راستی افراد موفق چه خصوصیات بارزی دارند که باعث شده است ما آنها را خودساخته بدانیم و آنها را الگوی خود قرار دهیم؟

 

ذهنیت کارآفرینان چگونه است؟

 

خصوصیات افراد خودساخته

به جرات می توان گفت اولین و مهمترین خصلت افراد خودساخته، صبر و شکیبایی است. زندگی همیشه ناملایمات بیشماری دارد و بارها پیش می آید که اوضاع آنطور که انتظار داریم بر وفق مرادمان نیست. همه ما می خواهیم موفق باشیم و هریک تعریفی برای موفقیت داریم، بدون شک برنامه‌ای هم برای گام برداشتن در مسیر موفقیت و رسیدن به آن تدوین و طراحی کرده ایم. اما چند درصد از ما در طی این مسیر با شکیبایی، با سختی‌ها و مشکلات برخورد کرده و نه تنها به آنها به شکل مانع نگاه نکرده ایم، بلکه از آن مشکلات در جهت رسیدن به هدفمان استفاده کرده ایم؟ اگر تجربه ایستادن، مقاومت و شکیبایی در برابر سختی ها را دارید به شما تبریک می گویم، شما یک انسان خودساخته هستید. یکی دیگر از ویژگی های بارز افراد خودساخته، خود انگیزی می باشد که در موفقیت آنها تاثیرگذار است.

 

ویژگی افراد خودساخته

 

استقامت و انگیزه افراد خودساخته به چه شکلی است؟

آن چیزی که بار سختی‌ها و مشکلات را در طی مسیر برای ما متعادل می کند و اجازه نمی دهد تا دلسرد شویم در بیرون ما نیست. هیچ محرکی قویتر از انگیزه‌های درونی، باعث تداوم حرکت ما نمی شود. تمامی افراد خودساخته و افرادی که در رشته خود موفق شده اند، درصد بالایی از خودانگیختگی در درونشان جوشش می کند. در کنار صبر و انگیزه‌های درونی، عنصر مؤثر دیگر، استقامت و ماندگاری است. افراد خودساخته در مسیرشان ماندگار هستند. ممکن است مدتی دلسرد شوند اما هرگز از خواسته درونی خود دست نمی کشند. اینان همان افراد موفقی هستند که در گذشته بارها و بارها طعم ناکامی را چشیده اند.

قدرت تمرکز افراد خود ساخته

قدرت تمرکز عنصر دیگری است که می توانیم از خصایل افراد خودساخته برشمریم. افرادی که به خودساختگی رسیده اند، قادر هستند بر روی هر آنچه می خواهند تمرکز کنند.

نقاط قوت انسان‌های خودساخته

افراد خودساخته، خود و سایرین را همانگونه که هستند می بینند و می پذیرند. همه افراد مجموعه‌ای از نقاط ضعف و قوت هستند. خودساختگان بر نقاط قوت خود آگاهی کامل داشته و با علم به نقاط ضعفشان، سعی در بهبود و رفع آنها دارند. چنین خصوصیتی در تمامی افراد موفق به وضوح قابل مشاهده است.

میزان آگاهی و مهارت‌ انسان‌های خودساخته

افراد خودساخته ارزش زیادی برای دنیای درونی خود قائل هستند. به همان اندازه که از بودن در کنار دیگران لذت می برند و سعی در یاد گرفتن و یاد دادن دارند، به همان میزان و حتی بیشتر به تنهایی خود ارزش نهاده و سعی می کنند اوقات زیادی را در خلوت خود به افزایش آگاهی و مهارتهای شخصی اختصاص دهند. افراد خودساخته ارزش زیادی به آزادی اندیشه می دهند. آن‌ها کاملاً تفکر آزاد و مستقل داشته و همواره افراد را به داشتن چنین ذهنی تشویق و ترغیب می کنند. خلاقیت یک رکن مهم در این افراد است. ذهن افراد موفق به دلیل برخورد و رویارویی با مشکلات و سختی‌های متنوع، سرشار از ایده و خلاقیت است.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/self-made-personality-feature

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط