مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ویژگی افراد خودساخته | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
 همه ما دراطراف خود افراد موفقی را سراغ داریم که نماد خودساختگی و جایگاه والا هستند. ما در مقابل آنها یا زبان به تحسین باز می‌کنیم یا در دل آرزوی رسیدن به جایگاه آنها را می‌پرورانیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 8.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
ویژگی افراد خودساخته | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

هر یک تعریفی برای موفقیت داریم، بدون شک برنامه‌ای هم برای گام برداشتن در مسیر موفقیت و رسیدن به آن تدوین و طراحی کرده‌ایم. اما چند درصد از ما در طی این مسیر با شکیبایی، با سختی‌ها و مشکلات برخورد کرده و نه تنها به آنها به شکل مانع نگاه نکرده‌ایم، بلکه از آن مشکلات در جهت رسیدن به هدفمان استفاده کرده‌ایم؟ اگر تجربه ایستادن، مقاومت و شکیبایی در برابر سختی‌ها را دارید به شما تبریک می‌گویم، شما یک انسان خودساخته هستید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

به چه افرادی خودساخته می‌گوییم؟

خودسازی چیست؟ افراد خودساخته چه خصوصیاتی دارند؟ در این نوشتار برآنیم تا با ویژگی افراد خودساخته بیشتر آشنا شویم. همه ما دراطراف خود افراد موفقی را سراغ داریم که نماد خودساختگی و جایگاه والا هستند. ما در مقابل آنها یا زبان به تحسین باز می‌کنیم یا در دل آرزوی رسیدن به جایگاه آنها را می‌پرورانیم. به‌راستی افراد موفق چه خصوصیات بارزی دارند که باعث شده است ما آنها را خودساخته بدانیم و آنها را الگوی خود قرار دهیم؟

 

ذهنیت کارآفرینان چگونه است؟

 

خصوصیات افراد خودساخته

به جرأت می‌توان گفت اولین و مهمترین خصلت افراد خودساخته، صبر و شکیبایی است. زندگی همیشه ناملایمات بی‌شماری دارد و بارها پیش می‌آید که اوضاع آن‌طور که انتظار داریم بروفق مرادمان نیست. همه ما می خواهیم موفق باشیم و هر یک تعریفی برای موفقیت داریم، بدون شک برنامه‌ای هم برای گام برداشتن در مسیر موفقیت و رسیدن به آن تدوین و طراحی کرده‌ایم. اما چند درصد از ما در طی این مسیر با شکیبایی، با سختی‌ها و مشکلات برخورد کرده و نه تنها به آنها به شکل مانع نگاه نکرده‌ایم، بلکه از آن مشکلات در جهت رسیدن به هدفمان استفاده کرده‌ایم؟ اگر تجربه ایستادن، مقاومت و شکیبایی در برابر سختی‌ها را دارید به شما تبریک می‌گویم، شما یک انسان خودساخته هستید. یکی دیگر از ویژگی‌های بارز افراد خودساخته، خود انگیزی می‌باشد که در موفقیت آنها تاثیرگذار است.

 

مقاله پیشنهادی: ویژگی افراد موفق

ویژگی افراد خودساخته

 

استقامت و انگیزه افراد خودساخته به چه شکلی است؟

آن چیزی که بار سختی‌ها و مشکلات را در طی مسیر برای ما متعادل می‌کند و اجازه نمی‌دهد تا دلسرد شویم در بیرون ما نیست. هیچ محرکی قویتر از انگیزه‌های درونی، باعث تداوم حرکت ما نمی‌شود. تمامی افراد خودساخته و افرادی که در رشته خود موفق شده‌اند، درصد بالایی از خودانگیختگی در درونشان جوشش می‌کند. در کنار صبر و انگیزه‌های درونی، عنصر مؤثر دیگر، استقامت و ماندگاری است. افراد خودساخته در مسیرشان ماندگار هستند. ممکن است مدتی دلسرد شوند اما هرگز از خواسته درونی خود دست نمی‌کشند. اینان همان افراد موفقی هستند که در گذشته بارها و بارها طعم ناکامی را چشیده‌اند.

 

ویژگی افراد خود ساخته

 

قدرت تمرکز افراد خود ساخته

قدرت تمرکز عنصر دیگری است که می‌توانیم از خصایل افراد خودساخته برشمریم. افرادی که به خودساختگی رسیده‌اند، قادر هستند بر روی هر آنچه می‌خواهند تمرکز کنند.

درک درست واقعیت

افراد خودساخته نگاه واقع‌بینانه‌ای به زندگی، شرایط و حوادث دارند. چنین اشخاصی می‌توانند درک درستی از خوب یا بد بودن وقایع و علت آنها داشته‌باشند و متناسب با شرایط، راهکارهای کارآمد و تصمیم‌های درستی را اتخاذ کنند.

 

مقاله پیشنهادی: 9 فاکتور مهم برای موفقیت و رشد فردی | عزت خواه دات کام

ویژگی افراد خود ساخته

 

متکی به استقلال شخصی هستند

افرادی که توانسته‌اند به موفقیت‌های بزرگی دست‌یابند، مهم‌ترین دلیل را اتکا به توانایی و مهارت‌های شخصی خود می‌دانند. مسلما، همه ما دارای یک سری توانایی‌ها هستیم. گاه از آنها غافل می‌مانیم و گاه با وجود اینکه می‌دانیم چه مهارت و توانایی‌هایی داریم به درستی از آنها بهره‌مند نمی‌شویم.

نقاط قوت انسان‌های خودساخته

افراد خودساخته، خود و سایرین را همانگونه که هستند می‌بینند و می پذیرند. همه افراد مجموعه‌ای از نقاط ضعف و قوت هستند. خودساختگان بر نقاط قوت خود آگاهی کامل داشته و با علم به نقاط ضعفشان، سعی در بهبود و رفع آنها دارند. چنین خصوصیتی در تمامی افراد موفق به وضوح قابل مشاهده است.

 

ویژگی افراد خود ساخته

 

میزان آگاهی و مهارت‌ انسان‌های خودساخته

افراد خودساخته ارزش زیادی برای دنیای درونی خود قائل هستند. به همان اندازه که از بودن در کنار دیگران لذت می‌برند و سعی در یاد گرفتن و یاد دادن دارند، به‌همان میزان و حتی بیشتر به تنهایی خود ارزش نهاده و سعی می‌کنند اوقات زیادی را در خلوت خود به افزایش آگاهی و مهارتهای شخصی اختصاص دهند. افراد خودساخته ارزش زیادی به آزادی اندیشه می‌دهند. آن‌ها کاملاً تفکر آزاد و مستقل داشته و همواره افراد را به داشتن چنین ذهنی تشویق و ترغیب می‌کنند. خلاقیت یک رکن مهم در این افراد است. ذهن افراد موفق به دلیل برخورد و رویارویی با مشکلات و سختی‌های متنوع، سرشار از ایده و خلاقیت است.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/self-made-personality-feature
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
پدرام گفته:
۰ | ۱

سختی ها و مشکلات آدمها رو می سازه و بعد که ساخته شدن اونها شروع به ساخت مسیرهای موفقیت می کنند

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما پدرام عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور شما و اطلاع از نظرات شما، عامل انرژی و انگیزه مجموعه ما است تا هر روز تلاش خود را در ارتقاء سطح پشتیبانی و خدمت رسانی به شما همراهان عزیز افزایش دهیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط