مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

برترین کسب و کار آنلاین

توضیحات کوتاه :
راه‌اندازی کسب‌وکارهای آنلاین را به چند دلیل باید هوشمندانه دانست. با این حال، شاید در حال حاضر این سؤال به ذهنتان خطور کرده باشد که بهترین کسب‌وکار آنلاین کدام است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 2k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
برترین کسب و کار آنلاین

 

خلاصه ای از مقاله

 در این مقاله شما را با مقوله کسب‌وکارهای آنلاین آشنا خواهیم کرد. یکی از مزیت‌های بزرگ بیزینس‌های آنلاین نسبت به نوع سنتی، این است که به  زمان و مکان وابسته نبوده و شما می‌توانید از هر جایی که هستید، حتی در هنگام خواب هم درآمد کسب کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

با فروش در آمازون ثروتمند شوید

ایده "کار کنید تا پول درآورید"، دیگر امروز کاربردی ندارد. به همین خاطر حدود 30 میلیون آمریکایی، اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکارهای خانگی کرده‌اند. بخش عمده‌ای از این کسب‌وکارها، به صورت آنلاین هستند، یعنی شخص از همان جایی که زندگی می‌کند، می‌تواند محصول بفروشد، به صورت آنلاین تدریس کند و غیره. راه‌اندازی کسب‌وکارهای آنلاین را به چند دلیل باید هوشمندانه دانست. با این حال، شاید در حال حاضر این سؤال به ذهنتان خطور کرده باشد که بهترین کسب‌وکار آنلاین کدام است. امروزه خوشبختانه از لحاظ تنوع کسب‌وکار در بهترین دوره از تاریخ زندگی می‌کنیم، چون پیش از آن، موانع زیادی برای ورود به کسب‌وکارها وجود داشت، اما امروزه با کمترین سرمایه می‌توان اقدام به راه‌اندازی یک بیزینس جدید کرد. مهم‌تر از همه این که پتانسیل کسب درآمد بسیار بیشتر از گذشته است. ما امروز ابزار و منابعی در اختیار داریم که تا همین یک دهه پیش وجود نداشتند. رسانه‌های اجتماعی تنها یکی از این ابزارها هستند. در این مقاله شما را با مقوله کسب‌وکارهای آنلاین آشنا خواهیم کرد. یکی از مزیت‌های بزرگ بیزینس‌های آنلاین نسبت به نوع سنتی، این است که به  زمان و مکان وابسته نبوده و شما می‌توانید از هر جایی که هستید، حتی در هنگام خواب هم درآمد کسب کنید.

 

با کسب و کار آنلاین همیشه ثروتمند باشید

 

هدف از راه اندازی کسب و کارهای آنلاین چیست؟

اگر تصمیم به شروع یک کسب‌وکار جدید گرفته‌اید، قطعاً بارها درباره آن با خودتان کلنجار رفته‌اید. در این بین احتمالاً جنبه خود اشتغالی این شکل از بیزینس‌ها، بیشتر از بقیه ویژگی‌ها، شما را نسبت به درستی تصمیمتان متقاعد کرده است. وقتی از افراد در مورد علت روی آوردن به بیزینس‌های آنلاین پاره وقت و تمام وقت سؤال می‌کنیم، بر سه عامل کسب درآمد، استقلال و قابل پیش‌بینی بودن بیزینس، بیشتر تاکید می‌کنند. امروزه انگیزه بیشتر افراد برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای آنلاین، خلاص شدن از دست کارفرمایان و فراهم کردن شرایط کارآفرینی است. با این حال کسب درآمد از بیزینس‌های آنلاین باید به اندازه‌ای باشد که بتوان آن را جایگزین 8 ساعت کار روزانه کرد. این جا، دقیقاً همان نقطه‌ای است که باید تأمل کنید و از خودتان بپرسید از چه زمانی باید نسبت به تغییر شغل خود اقدام کنید. تصمیم‌گیری درباره این موضوع، تأثیر مستقیمی بر نوع بیزینسی که شروع می‌کنید، خواهد داشت. همانطور که می‌دانید در حال حاضر بیزینس‌های آنلاین تنها به یکی از دو شکل "محصول محور" و "خدمات محور" هستند. در این جا به تعریف هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

بیزینس های محصول محور

به بیزینس‌هایی گفته می‌شود که در آن محصول را مستقیماً به مشتری می‌فروشید. فروشگاه‌های اینترنتی، نمونه دقیقی از کسب‌وکارهای آنلاین محصول محور هستند. با این حال توجه داشته باشید که کسب درآمد از این نوع بیزینس، ممکن است چند هفته یا حتی چند ماه طول بکشد.

 

مقاله پیشنهادی: 6 راه کاربردی برای ایجاد یا بهبود کسب و کار آنلاین

برترین کسب و کار آنلاین

 

بیزینس های خدمات محور

به بیزینس‌هایی گفته می‌شود که در آن، در قبال وقتی که صرف می‌کنید، پول دریافت خواهید کرد. با این حال درآمد این نوع کسب‌وکارها، بیشتر از مشاغل روزانه 8 ساعتی است. حسن اصلی این نوع بیزینس‌ها این است که کسب درآمد از آن تقریباً به سرعت صورت می‌گیرد. دستیاران مجازی، نویسندگان آزاد، برنامه‌نویسان وب و مشاوران SEO، از جمله این مشاغل هستند که بازار کار همیشه برای آنها وجود دارد. نکته مهمی که نباید فراموش کنید این است که تصور نکنید کسب‌وکارهای آنلاین، یک دفعه شما را به درآمد مورد نظرتان خواهد رساند. به همین خاطر تا نرسیدن به هدف مورد نظر، شغل تمام وقت خود را رها نکنید. یک شبه پولدار شدن کار غیرممکنی نیست، اما در مورد کسب‌وکارهای آنلاین قضیه فرق می‌کند.

مزایای بیزینس های دیجیتال

با مقایسه بیزینس‌های آنلاین با شکل سنتی و فیزیکی آنها، متوجه خواهید شد چرا تا به امروزه، ده‌ها میلیون نفر در سراسر دنیا، به کسب‌وکارهای اینترنتی روی آورده‌اند. برای راه‌انداختن یک کسب‌وکار فیزیکی، مثل فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا تأمین اعتبار، اجاره مکان، تهیه فهرست موجودی، بیمه دارایی‌ها، استخدام کارمند، آموزش دادن به آنها و غیره از جمله اقداماتی است که باید انجام دهید. پس از آن باید مکانی برای کسب‌وکار خود پیدا کنید. از طرف دیگر، اگر نتوانید مشتریان زیادی جذب کنید، بعد از چند ماه مجبور به تعطیل کردن فروشگاه خواهید شد. در حقیقت، 50 درصد از بیزینس‌های فیزیکی کوچک، در عرض سه سال اول با شکست مواجه خواهند شد. در این جا، به برخی از مزیت‌های کسب‌وکار آنلاین اشاره می‌کنیم:

 • هزینه راه‌اندازی بسیار پایین است.
 • هزینه‌های ثابت تقریباً صفر است.
 • این کسب‌وکارها را می‌توان از هر نقطه‌ای از دنیا راه‌اندازی کرد.
 • کسب‌وکارهای آنلاین را می‌توان به صورت پاره‌وقت هم انجام داد.
 • نیازی به استخدام کارمند نیست، مگر این که خودتان وجود آن را لازم تشخیص بدهید.
 • بیشتر مدل‌های کسب‌وکار آنلاین را می‌توان با کمتر از 50 دلار راه‌اندازی کرد. شاید تعجب کنید که هزینه شروع برخی از بیزینس‌ها، 0 دلار است. شاید با دیدن عدد 0 فکر کنید که اشتباه تایپی در متن وجود دارد. اما منظور از صفر دقیقاً همان صفر است. چنین شرایطی را نمی‌توان در هیچ کسب‌وکار فیزیکی پیدا کرد.

حال که تا حدودی با مزیت‌های کسب‌وکار آنلاین آشنا شدید، وقت آن است که بهترین کسب و کارهای آنلاین سال 2018 و بعد از آن را به شما معرفی کنیم.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین ایده های کسب و کار آنلاین

کسب و کار آنلاین

 

فروش کتاب‌های دست دوم در آمازون

یکی از کسب‌وکارهای ساده‌ای که در کنار شغل تمام وقت خود می‌توانید، راه اندازی کنید، فروش کتاب‌های دست دوم در آمازون است. اگر چه روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، بهترین راه این است که کتاب‌های دست دوم را از آمازون بخرید و با قیمتی بالاتر آن را در سایت آمازون بفروشید. این کار را می‌توانید از طریق برنامه Amazon trade-in انجام دهید. در واقع، بیشتر از آنچه بتوانید تصور کنید، می‌توان در محیط اینترنت، معاملات پرسودی شبیه این انجام داد. زیرا فروشندگان، کتاب‌های دست دوم خود را با قیمت پائین در آمازون ارائه می‌کنند. آن‌ها نمی‌دانند که این کتابها را می‌توانند با قیمت بیشتری معامله کنند. مثلاً قیمت دست دومی کتاب Biology 101 در آمازون 45 دلار است، اما در برنامه trade-in قیمت آن 70 دلار زده شده. به این معنا که با خرید کتاب و فروش آن در برنامه گفته شده می‌توانید 25 دلار سود کنید. می‌توانید کار جست‌وجوی معاملات را به صورت دستی انجام دهید. اما توصیه می‌کنیم برای افزایش سرعت کار از برنامه TextTrader استفاده کنید.

 • هزینه راه‌اندازی: این کسب کار حدود 50 دلاراست. این مبلغ صرف خرید اولین کتابی می‌شود که از آمازون می‌خواهید بخرید و بعد آن را در برنامه TextTrader بفروشید.
 • درآمد بالقوه: ماهانه از 50 تا 1000 دلار ماهانه متغیر خواهد بود.
 • نمونه موفقیت: کریس از FBMaster.com در چند سال اخیر، توانسته است هزاران دلار از این راه درآمد کسب کند.

فروش رابطه‌ای

این یکی از مدل‌های ساده کسب‌وکار آنلاین است که در عین لذت بخش بودن، امکان کسب درآمد منفعل در آن 100 درصد خواهد بود. فروش رابطه‌ای در واقع به معنی فروش محصول شرکت‌ها، از جمله برندهای صاحب نام و دریافت حق کمیسیون در قبال آن است. در این نوع کسب‌وکار، نیازی به خرید سهام ندارید، مسئولیتی در قبال بسته‌بندی، ارسال کالا یا ارائه خدمات به مشتریان ندارید. اصل اساسی در بیزینس رابطه‌ای، راه اندازی وبسایت برای یک گروه خاص از مشتریان است. در این وبسایت، کلمات کلیدی کم رقابت را برای آن گروه از مشتریان جست‌وجو می‌کنید تا در صورت جست‌وجو توسط مشتری در گوگل، سایت شما در اولین صفحه نشان داده شود. افراد پس از بازدید از صفحه شما، روی لینک ارجاعی کلیک کرده و در صورتی که از فروشگاه مقصد خرید کنند، آن فروشگاه به شما حق کمیسیون می‌دهد. به همین خاطر است که برخی افراد به این نوع بیزینس "بازاریابی ارجاعی" می‌گویند. با گسترش بیزینس‍‌های اینترنتی، پتانسیل کسب درآمد از فروش رابطه‌ای به شکل چشم‌گیری افزایش یافته است. همانطور که قبلاً هم گفتیم، اگر روش درست کار را یاد بگیرید، می‌توانید 100 درصد درآمد منفعل از بیزینس‌های آنلاین به دست آورید.

اگر می‌خواهید از طریق فروش رابطه‌ای محصول یا خدمات خود را بفروشید، باید ابتدا یک سایت ایجاد کنید. در این صورت دو گزینه پیش‌رو دارید، یکی ایجاد سایت niche و دیگری سایت authority. سایت‌های niche، کوچک‌تر بوده و تنها روی یک نوع خاص از محصول یا سرویس تمرکز کرده و در برگیرنده ده‌ها صفحه محتوا است. در مقابل سایت‌های authority، حاوی صدها مقاله بوده و کلیه کلیدواژه‌های شناخته شده برای یک موضوع خاص را در بر می‌گیرد. اگر تمایلی به نوشتن مقاله ندارید، مجبورید آن کار را به کس دیگری واگذار کنید. با این حال، نوشتن کار چندان سختی نیست و فقط به کمی تمرین نیاز دارد. شما می‌توانید این کار را قبل از رفتن به سر کار، در زمان استراحت و حتی هنگام خواب انجام دهید. موفقیت در فروش رابطه‌ای، نیاز به سخت کوشی و جدیت دارد.
هزینه‌های راه‌اندازی: 10 دلار برای میزبانی وب، 10 دلار برای نام دامین و 30 دلار برای تم ورد پرس.

 

چگونه با براترین کسب و کار آنلاین کسب درآمد کنیم؟

 

 1.  درآمد بالقوه: ماهانه 50 تا 100000 دلار.
 2. نمونه موفقیت: سایت thewirecutter.com که قبلاً در زمینه فروش رابطه‌ای فعالیت می‌کرد، اخیراً به قیمت 30 میلیون دلار آمریکا به نشریه The New York Times فروخته شد.

امروزه وقتی صحبت از فروش اینترنتی محصول به میان می‌آید، ناخودآگاه نام آمازون به ذهن خطور می‌کند، زیرا آمازون اولین سایت در زمینه خرده فروشی در دنیا است که سال 1994 توسط جف بیزوس ایجاد شد و در حال حاضر به بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان تبدیل شده است. آمازون علاوه بر آمریکا، در کشورهای دیگر هم بازار دارد. در آمازون علاوه بر خرید محصولات مورد نظر می‌توانید نسبت به فروش محصول نیز اقدام کنید. برای این کار، پس از باز کردن اکانت در آمازون، کالای خود را به شرکت علیبابا در چین سفارش داده و در سایت می‌فروشید. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و فروشندگی در آمازون هستید، می‌توانید در دوره‌ آربی سایت عزت خواه دات کام شرکت کنید. در این دوره‌ها، از صفر تا صد فروشندگی در آمازون به شما آموزش داده می‌شود. مطالب دوره آربی توسط استاد حسین عزت خواه برای فارسی زبانان تهیه شده است.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-best-online-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط