شبکه های اجتماعی

aparat

موفقیت چیست و چگونه انسان موفقی بشویم؟

  • 8 خرداد 1397
  • 957
  • 0

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

اصول کسب موفقیت در زندگی

تقریباً امروزه همه ما به دنبال رسیدن به موفقیت هستیم و تمایل داریم از راز موفقیت آگاه گردیم. موفقیت چیست و چگونه انسان موفقی بشویم؟ این سوال در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد، اما باید بدانیم برای تبدیل شدن به یک انسان موفق ابتدا باید تعریف مشخصی از موفقیت در ذهن خود داشته باشیم و بدانیم موفقیت از جنس نگرش است و حسی می‌باشد که آن را در ذهن خود پرورش داده و باور می‌کنیم. اکثر افراد گمان می‌کنند که معنی موفقیت این است که برای خود هدفی را مشخص نموده و زمانی که به مقصد و هدف مشخص شده رسیدند به موفقیت دست یافته‌اند و زمانی که به نقطه مقصد نرسیدند موفق نشده‌اند. در صورتی که این نگرش نادرست است. شما زمانی که قدم در مسیر رسیدن به هدف خود می‌گذارید، گام به گام پیش می‌روید و شروع به یادگیری در این مسیر می‌نمایید، یعنی همان لحظه موفق شده‌اید و موفق‌تر هم خواهید شد. شما زمانی می‌توانید در کار و زندگی خود موفق باشید که ابتدا معنای موفقیت را درست درک کرده باشید. موفقیت چیزی نیس که شما آن را به دست آوردید، بلکه آن چیزی است که باید برای خود بسازید. زیرا اگر نگرش و درک درستی از موفقیت نداشته باشید حتی اولین قدم هم برنمی دارید ولی زمانی که به درک درستی از معنای واقعی موفقیت رسیده باشید کاملاً مصمم با خود تکرار می‌کنید که من تلاش می‌کنم، یاد می‌گیرم و شرایط را فراهم می‌نمایم تا موفقیت را بسازم.

 

درآمد میلیاردی از آمازون

 

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟

یکی دیگر از مواردی که شایسته است در مسیر موفقیت به آن توجه داشته باشید، ارتباط با دیگران است. شما باید به فردی تبدیل گردید که بتوانید به خوبی و بدون خجالت خود را به دیگران معرفی نمایید، با دیگران پل ارتباطی بسازید و از آن‌ها کمک بگیرید، این پروسه‌ای است که باید طی شود. شما می‌توانید در این زمینه از افرادی که ارتباطات اجتماعی قوی‌ای دارند کمک بگیرید و از آن‌ها سؤالات خود را بپرسید. خیلی از افراد در این زمینه دچار ترس هستند ولی شما باید تمام تلاش خود را بکنید که با ترس‌های خود روبه رو شوید و بر آن‌ها غلبه کنید. اگر در برقراری ارتباط با دیگران دچار ضعف هستید ولی دوست دارید با دیگران ارتباط برقرار کنید، اینجا دقیقاً همان نقطه‌ای است که باید از آن شروع کنید و به جای فرار از آن محکم و مصمم بایستید و آن را برای همیشه حل کنید. انسان‌ها زمانی به سطحی بالاتر در زندگی خود می‌رسند که با بزرگ‌ترین ترس خود مواجه گردند و یاد بگیرند که چطور ترس‌هایشان را به موفقیت تبدیل کنند. در چنین زمانی است که انسان به قدرت درونی شخصیت خود پی می‌برد و متوجه می‌شود که چه توانایی‌هایی داشته و از آن بی خبر بوده است.

 

چکونه انسان موفقی بشویم؟

 

حل مشکلات و موانع در زندگی

به طور کلی در دنیا دو دسته از افراد وجود دارند. دسته اول افرادی هستند که لیدر و رهبر بوده ودسته دوم شامل افرادی می‌گردد که دنبال کننده هستند. زمانی که در دنیا مشکلی پیش می‌آید دو دسته از افراد هستند که با آن مواجه می‌گردند، البته هر کدام به نوعی. دسته اول کارآفرینان و افراد خلاق هستند که با مشکل روبه رو شده و راه حلی برای آن می‌یابند ولی دسته دوم افرادی هستند که صبر کرده و منتظر می‌مانند تا دیگران راه حل را بیابند و آن‌ها از آن استفاده کنند. درست در همین جا است که ویژگی افراد خلاق و کارآفرین مشخص می‌گردد. درواقع رازکارآفرینان موفق این است که به سراغ مشکلات می‌روند و آن‌ها را حل می‌کنند. برای آن که بتوانید انسان موفقی بشوید باید به این نگرش برسید که گاهی در مسیر کار و زندگی شما مشکلات و مسائلی پیش می‌آید که باید به جای فرار با آن‌ها روبه رو شوید و برای آن‌ها راه حل مناسب بیابید. زیرا که بزرگترین ویژگی انسان‌های موفق این است که آن‌ها کنجکاو و به دنبال یادگیری هستند و هیچ گاه خود را متوقف نمی‌کنند چون می‌دانند در این صورت کار، زندگی و روابطشان رو به افول می‌رود.

هرگز متوقف نشوید

تا کنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا بعضی از روابط خانوادگی بعد از مدتی سرد می‌شوند؟ یا چرا بعضی از شرکت‌های حتی معروف دنیا بعد از چندین سال آن سطح از موفقیتی را که کسب کرده‌اند از دست می‌دهند؟ علت آن است که بعد از اینکه به سطح قابل قبولی از موفقیت می‌رسند، گمان می‌کنند که این سطح و این دوره می‌تواند برای همیشه ادامه پیدا کرده و پایدار بماند به همین خاطر خود را متوقف می‌کنند غافل از آن که اگر برای بهبود و به روزرسانی آن سطح و درجه‌ای از موفقیت که کسب کرده‌اند تلاشی نکنند و یادگیری و حرکت خود را متوقف نمایند، موفقیتی را که کسب کرده‌اند بعد از مدتی از دست خواهند داد. بنابراین باید به هر درجه‌ای از موفقیت که رسیدید، بدانید تازه شروع مسیر شما است و الان وقتشه که بیشتر یاد بگیرید و خود را به انسان موفقی در هر زمینه‌ای که تمایل دارید تبدیل کنید و همیشه آماده یادگیری باشید و بدانید که تنها رقیب شما، خود شما هستید. پس هر روز سعی کنید که به انسان بهتر و موفق‌تری تبدیل گردید و خود دیروزتان را مغلوب نمایید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

موفقیت چیست و چگونه انسان موفقی بشویم؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 2

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط