افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

برداشت شما از موفقیت چیست؟

توضیحات کوتاه :
ما معمولاً برداشت اشتباهی از موفقیت در زندگی داریم. در این مقاله قصد داریم تعریف موفقیت را به صورت دقیق و واضح ارائه دهیم و به این سؤال پاسخ دهیم که چرا معمولاً برداشت ما از موفقیت اشتباه است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برداشت شما از موفقیت چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله قصد داریم یک تعریف موفقیت را به صورت دقیق و واضح ارائه دهیم و به این سؤال پاسخ دهیم که چرا معمولاً برداشت ما از موفقیت اشتباه است. مطمئناً شما هم دوست دارید عامل موفقیت در زندگی را شناسایی کرده و آن را در زندگی خود به کار ببرید. اگر بتوانید استراتژی‌ها و راه‌های رسیدن به موفقیت را یاد گرفته و به درستی از آنها در زندگی استفاده کنید، می‌توانید شانس خود را به شکل قابل ملاحظه‌ای برای رسیدن به این خواسته افزایش دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رازهای دستیابی به موفقیت و شادی در زندگی

یکی از رایج‌ترین تصورات غلطی که درباره موفقیت وجود دارد این است که رسیدن به موفقیت را به طور مستقیم به دستیابی به پول و شادی در زندگی ربط می‌دهند. نکته‌ای که باید همیشه به خاطر داشته باشید این است که در حالی که موفقیت می‌تواند یک فرد را ثروتمند کند یا به شادی برساند اما عکس این مورد لزوماً درست نمی‌باشد. یعنی شما نمی‌توانید بگویید که اگر فرد ثروتمندی باشید یا زندگی شادی داشته باشید، الزاماً انسان موفقی نیز هستید.

در این مقاله قصد داریم یک تعریف موفقیت را به صورت دقیق و واضح ارائه دهیم و به این سؤال پاسخ دهیم که چرا معمولاً برداشت ما از موفقیت اشتباه است. مطمئناً شما هم دوست دارید عامل موفقیت در زندگی را شناسایی کرده و آن را در زندگی خود به کار ببرید. اگر بتوانید استراتژی‌ها و راه‌های رسیدن به موفقیت را یاد گرفته و به درستی از آنها در زندگی استفاده کنید، می‌توانید شانس خود را به شکل قابل ملاحظه‌ای برای رسیدن به این خواسته افزایش دهید.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

این استراتژی‌ها هیچ ربطی به اینکه شما چه هدفی دارید یا به چه کاری مشغول هستید، ندارد. شما در هر حالت و با هر هدفی که باشید می‌توانید از این استراتژی‌ها برای رسیدن به موفقیت چه در کار و چه در زندگی شخصی استفاده نمایید. این استراتژی شانس شما برای موفق شدن در زندگی را در هر حالتی تضمین می‌کنند و تفاوتی هم ندارد شما در آن کار مورد نظر دارای استعداد خیلی بالایی هستید یا نه. البته مطمئناً اگر کاری که انتخاب کرده‌اید با استعدادهای شما همخوانی داشته باشد، شانس شما بیشتر و میزان موفقیتتان در سطح بالاتری قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر شما با استفاده از این استراتژی‌ها می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که از کاری که انجام می‌دهید لذت نیز خواهید برد. تعداد کمی از افراد از کاری که در آن استعداد دارند متنفر هستند. مطمئناً شما همیشه نمی‌توانید کاری که دوست دارید را انجام دهید. اما می‌توانید در کنار گذراندن زندگی به رویاهای خود فکر کرده و برای رسیدن به آنها تلاش کنید. اگر شما پدر و مادری هستید که فرزند کوچک دارید، به شما توصیه می‌کنیم که از سنین کودکی استعدادهای فرزندان خود را کشف نمایید. چرا که آن‌ها می‌توانند به کمک استعدادهای خود به موفقیت رسیده و در نتیجه آن زندگی شادتری داشته باشند.

 

مسیر موفقیت

 

1. برای موفق شدن، فکر کنید

یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های لازم که باید برای رسیدن به موفقیت داشته باشید، فکر کردن است. این مورد توسط ارسطو در دوران باستان معرفی شده است. البته مطمئناً وقتی شما به دنبال موفقیت بوده و در همین راستا در حال مطالعه این مقاله هستید، تا حدودی این مرحله را پشت سر گذاشته‌اید. اما به طور کلی اولین گامی که باید در مسیر موفقیت بردارید، فکر کردن است. اما مسلماً تنها با فکر کردن نمی‌توانید موفقیت خود را تضمین کنید.

2. هدف گذاری نقش مهمی در موفقیت دارد

شما باید یک هدف و مقصد داشته باشید. چرا که اگر مقصد مشخصی نداشته باشید، نمی‌توانید بگویید که چه زمانی به آن دست پیدا خواهید کرد. به علاوه، اگر هدفی وجود نداشته باشد، شما برای تلاش بیشتر چه دلیلی می‌توانید داشته باشید؟ با این حال، تنها داشتن یک هدف هم کافی نمی‌باشد. شما باید اهداف خود را هوشمندانه انتخاب کنید. یک هدف هوشمندانه، هدفی است که قابل دستیابی بوده و منجر به شکست شما نشود.

برای رسیدن به هدف باید اراده راسخی داشته باشید و برای از میان برداشتن چالش‌های پیش رو آینده نگری کنید. بدین ترتیب شما می‌توانید مطمئن باشید که برای رسیدن به آن تمام تلاش خود را می‌کنید و قابلیت‌ها خود را بالا می‌برید. اگر هدفی که تعیین می‌کنید غیر قابل دستیابی باشد، شما مطمئن خواهید بود که نمی‌توانید به آن دست پیدا کنید.

 

مقاله پیشنهادی: 7 جنبه از زندگی که باید در آنها هدف گذاری کنید

موفقیت چیست؟

 

در نتیجه، دیگر انگیزه‌ای برای تلاش کردن و رسیدن به آن نخواهید داشت. همچنین، هدفی که به شکلی هوشمندانه انتخاب کرده‌اید باید با هدف نهایی شما در هماهنگی کامل باشد. در غیر این صورت زمانی که متوجه شوید اقدامات شما هیچ پیشرفتی در مسیر رسیدن به هدف نهایی را حاصل نشده است، اعتماد به نفستان صدمه می‌بیند و احساس افسردگی خواهید کرد. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که در مسیر رسیدن به اهداف خود ثابت قدم باشید و بعد از برخورد با اولین مانع دست از تلاش برندارید.

البته گاهی لازم است اهداف خود را در راستای گذر از موانع و پیشرفت یا در نتیجه تغییر در شرایط، تغییر دهید. از یک طرف باید به یاد داشته باشید که اگر این تغییرات بیش از اندازه باشد، باید در انتخاب اهداف خود دقت بیشتری داشته باشید. از طرف دیگر اگر این تغییرات در اهداف به افراد دیگر نیز مرتبط باشد، می‌تواند باعث شود که شما احترام و اعتبار خود را نزد آنها از دست دهید.

 

برداشت شما ازموفقیت چیست؟

 

3. داشتن تمرکز را فراموش نکنید

اگر می‌خواهید اقدامات شما موثرتر بوده و بهره وری بیشتری داشته باشند، باید بتوانید روی اهداف خود تمرکز داشته باشید. عواملی که تمرکز شما را بر هم می‌زنند، می‌توانند باعث شوند که کارآیی شما کاهش پیدا کرده و میزان اشتباهات شما افزایش یابد. در صورت امکان، اهداف خود را در سایز بزرگ یادداشت نموده و آنها را به دیوار بچسبانید. به این ترتیب می‌توانید به طور مرتب آنها را دیده و به یاد بیاورید.

همیشه به اهداف و نتیجه نهایی که به دنبال آن هستید، چشم داشته باشید. هر زمان که احساس کردید تمرکز شما بر هم خورده است، دست از کار کشیده و به دنبال عوامل برهم زننده تمرکز بگردید. شاید گفتن این کار در مقایسه با عمل کردن به آن خیلی آسان‌تر باشد اما در بیشتر مواقع به آن سختی که تصور می‌کنید، نخواهد بود. شاید دلیل عدم تمرکز عوامل ساده‌ای مثل خستگی باشد. بنابراین شما نیاز دارید که در کار وقفه‌ای انداخته و کمی استراحت کنید و دوباره با انرژی بیشتر برگردید.

 

فروش در آمازون

 

4. آماده سازی، راز پنهان موفقیت

اگر بخواهیم به یک راز درباره موفقیت اشاره کنیم، آن راز آماده سازی خواهد بود. زمانی که شما به شکل مناسبی آمده شده باشید، می‌توانید وظیفه محوله را به بهترین شکل و با کمترین دشواری به سرانجام برسانید. هرچقدر که آمادگی شما بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توانید به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید. برای مثال دو دانش آموز که یک امتحان مشخص داشته‌اند، بعد از اتمام امتحان نظر متفاوتی درباره امتحان برگزار شده دارند.

یکی از آنها فکر می‌کند که امتحان خیلی سخت بوده است اما دیگری نظر متفاوتی دارد. دلیل این تفاوت را می‌توان با بحث آمادگی توضیح داد. دانش آموزی که فکر می‌کند امتحان آسان بوده است، برای امتحان آماده شده است. اما دانش آموز دیگر آمادگی خوبی نداشته و به همین دلیل امتحان سختی را داشته است. یک نکته بسیار مهم که باید همیشه به یاد داشته باشید این است که کارهایی که امروز انجام می‌دهید، شما را برای رو به رو شدن با کارهای بزرگ در آینده زندگیتان آماده می‌کنند.

اگر شما از همین امروز خودتان را برای آن روزها آماده نکنید، در آن زمان دچار مشکل شده و مجبور هستید سختی‌های زیادی را تاب بیاورید. باید بدانید که هر کاری که امروز انجام می‌دهید روی آینده شما تاثیرگذار خواهد بود. برای مثال آندره آغاسی، پرافتخارترین تنیسور جهان، به صورت ناگهانی یا با شانس و اقبال به موفقیت دست پیدا نکرد. او از 3 سالگی روزانه به 4000 توپ تمرینی ضربه می‌زد تا در نهایت توانست خود را برای رسیدن به عنوان بهترین تنیسور جهان آماده کند.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/your-opinion-about-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط