موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راه های دستیابی به موفقیت

توضیحات کوتاه :
افکار شما بر احساساتتان تأثیر می‌گذارد و احساساتتان تعیین می‌کنند که چگونه به کار خود بنگرید. هر شخص افکار بسیار زیادی در ذهن دارد اما خود شخص انتخاب می‌کند بر کدام یک از آن‌ها تمرکز کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راه های دستیابی به موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

تا چه اندازه نسبت به اهداف خود احساس تعهد می‌کنید؟ چه مقدار برای شما حائز اهمیت هستند و برای رسیدن به رویاهای خود حاضر به فدا کردن چه چیزهایی هستید؟ اگر خود را کاملاً متعهد و مسئول احساس کنید، انگیزه شما نیز از این وضعیت پیروی خواهد کرد. در این مقاله به راه‌های دستیابی به موفقیت می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

عقیده Inga Stasiulionyte در مورد رسیدن به کامیابی

در خصوص راه‌های کسب پیروزی،‌ خواندن نگرش متفاوت Inga Stasiulionyte بسیار جالب توجه و آموزنده است. وی که ورزشکاری لیتوانیایی است و در رشته خود موفق به کسب مدال‌های بسیاری در طی مسابقات ورزشی گوناگون شده است، راه‌های دست‌یابی به کامیابی را به شکلی جذاب و مخصوص به خود عنوان می‌کند. وی می‌گوید با وجود کسب موفقیت‌های فراوان اما او نیز در زندگی با گرفتاری‌های مختلف بیگانه نبوده است. در طی 20 سال فعالیت ورزشی خود و سپس هنگامی که در سال 2008 در المپیک به رقابت مشغول بوده است، با بهترین مربیان این سیاره تمرین کرده‌ است. اما هنگامی که می‌خواسته شرکت خود را افتتاح کند تا دانش خود را در ارتباط با روانشناسی انگیزشی و آموزش را با افراد مختلف به اشتراک بگذارد متوجه می شود که کار چندان ساده‌ای نیست. راه‌اندازی یک کسب و کار جدید آسان نیست. شما باید از مزایای چک ماهیانه ثابت خود بگذرید تا به عمق شگفتی‌ها و ناشناخته‌ها دست پیدا کنید.

 

مقاله پیشنهادی: استراتژی هاوارد شولتز برای موفقیت

راه های دستیابی به موفقیت

 

موفقیت، بدون برنامه‌ریزی امکان‌پذیر نیست!

بسیاری مسائل از قبیل ترس و سستی ما را از یک سری جهش‌های مثبت دور نگه می‌دارد. به عنوان یکی از تاثیرگذارترین موضوعات به "انگیزه" می‌توان اشاره کرد. او می‌گوید: "آن هنگام که به‌عنوان یک ورزشکار به روزهای گذشته خود نگاه کردم متوجه نکاتی در مورد آن‌ها شدم. به یاد آوردم که چه چیز (یا کسی) باعث شد حتی زمانی که تمایلی به پیشروی نداشتم، به جلو حرکت کنم. تفاوت به این شکل بود که به عنوان یک ورزشکار دارای روزهای برنامه‌ریزی شده و مربیانی بودم که گزارش برنامه‌های من را می‌دادند. برنامه‌ریزی باعث متمرکز نگه‌داشتن انسان می‌شود و مربی موجب پیشروی و به چالش کشیدن وی خواهد شد. خوشبختانه من این مرحله را گذرانده و Onbotraining را تأسیس کرده‌ام. Onbotraining سرویسی از مربیان آنلاین است که افراد را در رسیدن به اهدافشان یاری می‌کنند. من تصمیم گرفتم که دروسی که طی این سال‌ها فرا گرفتم را جمع آوری کنم و با اشخاصی چون شما که رو به بهتر شدن در تلاش و تکاپو هستند به اشتراک بگذارم.

 

باور یک کارآفرین در خصوص را‌ه‌های دستیابی به موفقیت

 

10 راهکار برای رسیدن به رویاها

1. تمرکز بر روی مسئولیت ها به جای متمرکز شدن بر انگیزه

تا چه اندازه نسبت به اهداف خود احساس تعهد می‌کنید؟ چه مقدار برای شما حائز اهمیت هستند و برای رسیدن به رویاهای خود حاضر به فدا کردن چه چیزهایی هستید؟ اگر خود را کاملاً متعهد و مسئول احساس کنید، انگیزه شما نیز از این وضعیت پیروی خواهد کرد.

2. به جای انتظار کشیدن برای نتیجه کار، به دنبال کسب دانش باشیم

زمانی که شما بر روی هیجان کشفیات جدید، کاوش و تجربه تمرکز کنید، انگیزه شما نیز تحت‌تأثیر این رشته از احساسات شما قرار خواهد گرفت. برعکس در صورتی که تنها بر روی نتایج متمرکز شوید، انگیزه شما شبیه به آب و هوا، لحظه‌ای که با یک طوفان برخورد می‌کنید خواهد مرد. بنابراین کلید، تمرکز بر روی خود سفر است، نه مقصد نهایی. به مواردی که در این مسیر خواهید آموخت و بهبود خواهید بخشید، فکر کنید.

3. لذت بردن از مسیر کامیابی را فراموش نکنید

مسیر پیروزی مانند یک نوع بازی هیجان‌انگیز است! لحظه‌ای که آن را بیش از حد جدی بگیرید، به احتمال زیاد با حجم سنگینی از احساسات مواجه خواهید شد و سپس شما آن چشم‌انداز زیبای سابق را به خاطر استرس رسیدن به انتهای مسیر از دست خواهید داد.

4. در راه کامروایی خود را از شر افکار بازدارنده خلاص کنید

افکار شما بر احساساتتان تأثیر می‌گذارد و احساساتتان تعیین می‌کنند که چگونه به کار خود بنگرید. هر شخص افکار بسیار زیادی در ذهن دارد اما خود آن شخص است که انتخاب می‌کند بر کدام یک از آن‌ها تمرکز کند، آن‌هایی که شما را از نظر احساسی درگیر می‌کند مانند ترس و شک یا آن دسته از افکار که شما را به جلو حرکت می‌دهد مانند هیجان، تجربه، امتحان کردن چیزهای جدید و فاصله گرفتن از منطقه امن.

 

مقاله پیشنهادی: موانع موفقیت و محدودیت های رسیدن به هدف | عزت خواه دات کام

راه های دستیبابی به موفقیت

 

5. قدرت تخیل و تصورات مثبت را دست کم نگیرید

گام بعد از خلاص شدن از افکار منفی، استفاده از تصوراتتان است. زمانی که همه چیز خوب پیش می‌رود، شما سرشار از انرژی مثبت خواهید شد و زمانی که شرایط سخت را تجربه می‌کنید لازم است که این انرژی چندین برابر باشد. بنابراین نگرش خود را به نحوی متفاوت تغییر دهید. حدس می‌زنید زمانی که شما با خود تکرار می‌کنید که از کارم متنفر هستم، کلماتتان چه احساساتی را در شما بر می‌انگیزد؟ حقیقت این است که همیشه می‌توانید چیزی برای آموختن پیدا کنید؛ حتی از بدترین رئیس دنیا در کسل کننده‌ترینِ شغل‌ها. من برای پیشرفت در این متود تمرین فوق‌العاده‌ای برای شما سراغ دارم: تنها برای سه روز، مثبت فکر و صحبت کنید. ببینید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

6. ترس عامل شکست

انگیزه به معنای حرکت است و حرکت، نتایج را به دنبال دارد. گاهی اقدامات شما قادر نخواهند بود که نتایج دلخواهتان را برای شما به ارمغان بیاورند. در نتیجه شما ترجیح می‌دهید که خود را در شرایط سخت قرار ندهید و تا زمان مناسب صبر خواهید کرد، تا موقعی که فرصتی پیش بیاید. در حالی که با این کار خود را به سمت بی‌حرکتی و سکون سوق خواهید داد و حتی ممکن است که دچار افسردگی شوید! حتی اگر می‌ترسید، بیرون بروید، خود را به چالش بکشید، هر آنچه را که دوست دارید انجام دهید.

7. از توجه به مسائل بیهوده خودداری کنید

چیزهای بی‌معنی و حواس پرتی‌ها همیشه سر راه شما قرار دارند. آن‌ها همان مسائل ساده و معمولی هستند که ترجیح می‌دهید به جای تمرکز بر روی چالش‌های جدید و پروژه‌های ارزشمند، انجام دهید. به جای این کار، یاد بگیرید که بر مهمترین موضوعات متمرکز شوید. لیستی از مواردی که موجب اتلاف وقت شما هستند تهیه کنید و خود را مسئول بدانید که آن موارد را انجام ندهید.

8. مسئولیت پذیر باشید

هرگز نباید انتظار داشته باشید دیگران کارهای مربوط به شما را برایتان انجام دهند، حتی اگر آن شخص شریک، دوست یا رئیس شما باشد. این افراد همگی به کار خود مشغول هستند و قرار نیست آن ها شما را به اهدافتان برسانند. همه چیز بر عهده خود شماست.

9. برنامه ریزی شخصی داشته باشید

سه گام بعدی خود را بدانید، به بیشتر از آن احتیاجی نخواهید داشت. تقویم هفتگی خود را به این ترتیب که چه فعالیتی را چه‌وقت و چطور انجام خواهید داد پر کنید. "چه‌وقت"، "چه‌چیز" و "چطور" سؤالات مهم هنگام برنامه‌ریزی است. بررسی کنید که هر روزتان با مسائلی که آموختید به چه صورت گذشت و چه چیز را می‌توانید بهبود ببخشید.

10. زمان کافی را برای استراحت در نظر بگیرید

زمانی که به میزان زیادی خسته هستید، از پا در آمدن بسیار آسان است. برای تشخیص نشانه‌هایی از خستگی خود را زیر ذره‌بین قرار دهید و سپس زمان کافی را برای استراحت در نظر بگیرید. مغز و بدن شما به اوقاتی که برای ریلکس‌کردن و تفریح در تقویم هفتگی خود در نظر می‌گیرید، برای استراحت نیاز دارند. مسئولیت‌های گوناگونی را متقبل شوید و دائماً میان موضوعات خلاقانه، منطقی، فیزیکی، ثابت، کار کردن به تنهایی و کار گروهی در تغییر باشید. مدیتیشن انجام دهید یا اینکه نفس عمیق بکشید، چشمان خود را ببندید یا اینکه به مدت 5 دقیقه بر روی یک موضوع تمرکز کنید.

 

موفق شدن

 

شکست، پل پیروزی

در آخر گاها اتفاق می‌افتد که شما دچار کمبود انگیزه شوید، این موضوع به‌هیچ عنوان عجیب نیست. همیشه به یاد داشته باشید که گاهی حتی بزرگترین ستاره‌ها، ثروتمندترین بیزینس مردان و یا ماهرترین ورزشکاران نیز راه خود را گم می‌کنند. کنجکاوی پیرامون اینکه چقدر بهتر یا سریع‌تر می‌توانند باشند چیزی است که موجب ایجاد انگیزه دوباره برای آنان می‌شود. در نتیجه علاوه بر همه موارد گفته شده کنجکاو و ثابت قدم باشید. مجموعه موارد گفته شده شما را به سمت رسیدن به اهداف و موفقیت سوق می‌دهد.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/methods-to-achieve-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
الناز گفته:
۰ | ۰

سلام. استفاده از تجربیات افراد موفق میتونه در مسیر موفقیت کمککننده باشه. باید این افراد موفق را پیدا کرده و از تجربیات انها استفاده کرد.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما الناز عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

با اهداف مشترک و سازنده می توان سطح زندگی و کسب و کار را بهبود بخشید و ما در مجموعه عزت خواه دات کام برای تحقق این هدف در کنار شما هستیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط